Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Αν θελατε να ειχατε την ικανοτητα ενος φρουτου πια ικανοτητα θα θελατε????

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι αλλά το ρανκιακου αναφέρεται στο κόψιμο με χρήση της πίεσης του αέρα, το ίδιο κάνει και με τα ξίφη ο ζορο

Kamikaze

Kamikaze

 

Όχι, είναι διαφορετικό το ένα με το άλλο. To Rankyaku είναι αυτό που είπες, του Zoro είναι δύναμη της καταστροφής. Δεν βαράει πολλές γρήγορες φορές τον αέρα πριν το κάνει, απλά το κάνει.

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν καταλαβαίνω το δύναμη της καταστροφής που λές... απο που προκύπτει αυτό?

Kamikaze

Kamikaze

 

Στο ότι ο Brook είπε πως ο Zoro έχει δύναμη της καταστροφής. Η δύναμη της καταστροφής του είναι τα εναέρια κοψίματα, όπως και του Mihawk, όπως του Mc Guy είναι ο ηλεκτρισμός, όπως του Kinemon είναι η φωτιά και να κόβει φωτιά κτλ

Tcixlas

Tcixlas

 

μπορώ να έχω ενα λινκ για το που υπόθηκαν αυτά γιατί δεν το χω?

Kamikaze

Kamikaze

 

Thriller Bark Arc το είπε ο Brook. Chapter δεν θυμάμαι και δεν ξέρω αν το είπε σε επεισόδιο.

NikosV20

NikosV20

 

SANDOKANTHANOS έγραψε:Στο ότι ο Brook είπε πως ο Zoro έχει δύναμη της καταστροφής. Η δύναμη της καταστροφής του είναι τα εναέρια κοψίματα, όπως και του Mihawk, όπως του Mc Guy είναι ο ηλεκτρισμός, όπως του Kinemon είναι η φωτιά και να κόβει φωτιά κτλ
Δεν το ήξερα αυτό αν και ο ζορο είναι ξιφομάχος και ο kinemon σαμουράι καμία σχεση δλδ !

Kamikaze

Kamikaze

 

NikosV20 έγραψε:
Δεν το ήξερα αυτό αν και ο ζορο είναι ξιφομάχος και ο kinemon σαμουράι καμία σχεση δλδ !
wut? Το samurai δείχνει ότι είσαι από τη Wano αλλά και να μην έδειχνε αυτό και οι samurai ξιφομάχοι ήταν.

NikosV20

NikosV20

 

Ναι σωστά εγώ είχα άλλη αντίληψη σχετικά με τους σαμουράι αλλά τελικά έκανα λάθος http://onepiece.wikia.com/wiki/Swordsmen

Gol. D. Russ

Gol. D. Russ

 

Tcixlas έγραψε:μπορώ να έχω ενα λινκ για το που υπόθηκαν αυτά γιατί δεν το χω?

ειναι αυτο που ο ζορο και ο μιχοκ μπορουν να κοψουν κατι χωρις να χρειαζεται να ερθουν σε επαφη με αυτο οπως τοτε στον πολεμο των καλυτερων ο μιχοκ εκοψε ολοκληρο παγοβουνο μονο με την κινηση του σπαθιου του οπως μετα το ταιμσκιπ που ο ζορο απλα τραβηξε σπαθι και εκοψε τα πλοκαμια του κρακεν , δηλαδη ξιφομαχος που σε κοβει απο αποσταση

εντιτ : νομιζω αυτο πρεπει να υποθηκε απο τον Ryuuma στο θριλερ μπαρκ

http://.......

Kamikaze

Kamikaze

 

Ο Brook το είχε πει και δεν είναι μόνο αυτή η δύναμη της καταστροφής απλά αυτή έχει ο Mihawk και ο Zoro. Όπως είπα έχουν και άλλοι χαρακτήρες διαφορετική.

NikosV20

NikosV20

 

Αν θελατε να ειχατε την ικανοτητα ενος φρουτου πια ικανοτητα θα θελατε???? - Σελίδα 7 FXjwOND
Ο Ryuma ποια από τις δύο κατηγορίες έχει ?
Γιατί στο Thriller bark χρησιμοποίησε και τις δύο

Scarlet D.

Scarlet D.

 

εγω πιστευω οτι ο ryuma ηταν απο την αρχη power type σαν χαρακτηρας κι απλα πηρε και τις ικανοτητες του brook για speed, ομως δεν μπορω να καταλαβω πως πηγε η συζητηση απο φρουτα του διαβολου σε ικανοτητες ξιφομαχων ^^ (off-topic παρατηρηση intended)

http://www.onepiecegr.com/

Kamikaze

Kamikaze

 

Αυτό που είπε ο Viper, λόγω Brook είχε speed.

Όντως, ας λείξουμε εδώ το off-topic.

Tcixlas

Tcixlas

 

σορρυ που θα κανω αλλο ενα οφ απλά ηθελα να πω οτι γιατί το συγκεκριμενο λεγεται δυναμη της καταστροφης εχουμε κι αλλες γνωστες και πως ξεχωριζουν? στειλτε μου πμ για απαντηση οποιος ξερει

Cytheria

Cytheria

 

Το slow-slow beam του Foxy καλο είναι, μακάρι όμως να κρατούσε περισσότερο από 30 δευτερα!!! :)

Tcixlas

Tcixlas

 

αν κρατούσε κανα 5λεπτο, θα τα κομπλέ για κλέφτες και βιαστές, κάνανε τη δουλειά τους φεύγανε και δεν έκανες τίποτα.... :xD: :xD: :xD: :xD:

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Pika-Pika no mi (Κizaru)

Tcixlas

Tcixlas

 

μπα δεν είσαι αργόστροφος :p δεν σου κάνει το φρούτο γιατί θα είσαι op

Aokiji

Aokiji

 

Brook ή law.

Πάντως σκέψου να έχεις δύο ζωές..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης