Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα

Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c105%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 5% [ 6 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c103%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 3% [ 4 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c104%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 4% [ 5 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c106%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 6% [ 8 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c104%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 4% [ 5 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c102%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 2% [ 2 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c102%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 2% [ 2 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c103%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 3% [ 4 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c104%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 4% [ 5 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c100%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 0% [ 0 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c100%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 0% [ 0 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c104%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 4% [ 5 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c101%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 1% [ 1 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c104%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 4% [ 5 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c100%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 0% [ 0 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c1011%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 11% [ 14 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c102%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 2% [ 3 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c105%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 5% [ 6 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c108%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 8% [ 10 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c106%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 6% [ 8 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c101%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 1% [ 1 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c100%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 0% [ 0 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c100%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 0% [ 0 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c100%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 0% [ 0 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c100%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 0% [ 0 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c102%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 2% [ 3 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c100%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 0% [ 0 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c109%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 9% [ 11 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c104%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 4% [ 5 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c102%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 2% [ 2 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c102%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 2% [ 2 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c100%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 0% [ 0 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c101%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 1% [ 1 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c103%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 3% [ 4 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c101%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 1% [ 1 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c101%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 1% [ 1 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c102%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 2% [ 3 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c100%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 0% [ 0 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c100%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 0% [ 0 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c100%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 0% [ 0 ]
Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c102%Για ποιόν "άγνωστο" χαρακτήρα θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα Vote_c10 2% [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 129

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Από τα καλύτερα επεισόδια στο OP --κατά  τη γνώμη μου-- είναι τα flash back των χαρακτήρων του. Ειδικά το παρελθόν των Ace-Luffy-Sabo είναι και από τα αγαπημένα μου επεισόδια. Για ποιούς χαρακτήρες θα θέλατε να μάθετε τα περισσότερα?

Ας δώσουμε 10 επιλογές στον καθένα!

(Δεν χωρούσαν κάποιοι χαρακτήρες λόγω του περιορισμού των 50 σε pol, γιαυτό ομαδοποίησα κάποιους από αυτούς... Αν έχω ξεχάσει κάποιον πείτε μου να τον προσθέσω!)


PS: Γράφοντας όλα αυτά τα ονάματα και παραλείποντας-συμπτήσωντας κάποια άλλα και βρισκόμενοι στο ~= 700ep συνειδητοποιώ πως έχουμε πολύ .... πράγμα ακόμα!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lion D. Man στις Παρ 26 Ιουν 2015, 03:10, 2 φορές συνολικά

Santouryuu

Santouryuu

 

Καλο τοπικ...

Ψηφισα crocodile-whitebeard-smoker-bartolomeo-mihawk...

Αφενος γιατι μου αρεσουν σα χαρακτηρες αφετερου γιατι πιστευω οτι εχουν κατα πασα πιθανοτητα πολυ καλη προϊστορια...

Επισης για πολλους χαρακτηρες, π.χ. σαμπο ξερουμε ηδη αρκετα πολλα... ειδικα με τα φλας μπακ... θελω να πω οκ, μας μενει να καλυψουμε την περιοδο που ηταν στους revolutionaries... οπως επισης ξερουμε παρα πολλα για την χανκοκ... αλλα αν ηταν να μαθουμε τα παντα για καθε χαρακτηρα, δεν θα εφτανε μια ζωη, αλλα χιλιες... γι'αυτο και παρελειψα μερικους... οπως επισης παρελειψα χαρακτηρες οπως γκολντ ροτζερ και ντραγκον, επειδη ξερω οτι σιγουρα θα μαθουμε αρκετα οσο περναει ο καιρος...

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ έβαλα:
gorosei
garp
gol g roger
rayliegh
aokiji
shanks
mihawk
dragon
sabo
benn beckmann etc

και ήθελα να βάλω και crocodile που ξέρω ότι έχουμε να μάθουμε αρκετά ακόμα αλλά δεν ήθελα να ξεπεράσω τους 10

πολύ καλό τοπικ πραγματικά
έβαλα αυτούς γιατί κατα την άποψη μου είναι οι πιο ενδιαφέροντες αναδρομικά αλλά και ιστορικά χαρακτήρες του one piece αυτοί με τα περισσότερα ενδιάμεσα κενά στα background τους, γιατί ξέρουμε κάποια πράγματα γι αυτούς ελάχιστα που σε κάνουν να θες να ξέρεις όλα τα υπόλοιπα.... για μένα ειδικά μιχοκ γκαρπ ροτζερ αοκιτζι και σανκς κρου είναι πολύ σημαντικοί όπως και ντραγκον δηλαδή σχεδόν όλοι όσοι ψήφισα χαχαχα

Aldark

Aldark

 

Ωραίο τόπικ φίλε μου!
Λοιπόν , εγώ ψήφισα:
Doflamingo , παρότι και στο manga είδαμε κάτι , θα ήθελα να δω πχ τις περιπέτειές του και κάποια θέματα που έχουν μείνει αναπάντητα.
Whitebeard , θέλω να δω ολόκληρο backstory , πώς από μούτσος έφτασε στην κορυφή του κόσμου.
Shanks , άπειρα τα ερωτήματα για τον ποιο HYPED άνθρωπο στο σύμπαν του One Piece με μόλις 2-3 απίθανες εμφανίσεις.
Ακολούθως για το πλήρωμά του (Ben Beckman , Lucky Roo , Yassop κτλπ)
Enel , τι απέγινε και πώς είχε φτάσει να γίνει "θεός" πριν τα γεγονότα της Skypiea.
Kuma , μιας και έχει αφήσει τεράστιο κενό , όχι μόνο στη σχέση του με τον Ντράγκον , αλλά και στη σχέση του με τον Βέγκαπανκ , τον "προγραμματισμό" του , και τα deals που έχει κάνει.
Dragon , για προφανής λόγους...
Ξέχασα τον Kaido , που ανυπομωνώ να δω το πρόσωπό του και το ποιος είναι (υπερβολικά ψηλά το hype , ελπίζω να μη με απογοητεύσει η πραγματικότητα).

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Χαίρομαι που σας άρεσε το τόπικ!

Η δική μου ψήφος είναι:

- Gorosei: η ιστορία τους μαζί με αυτή των celestian dragons και του void century είναι ό,τι πιο σημαντικό στον κόσμο του op
- Garp: ο θρυλικός marine που τα έβαζε με τον Roger
- Gol D. Roger
- Rayleigh: ο πιο στενός συνεργάτης του Roger, που γνωρίζει τα πάντα και μπορεί να τα βάλει με εν ενεργεία admiral όντας γέρασμένος
- Aokiji: ο πιο ενδιαφέρον υψηλόβαθμος marine
- Shanks: ίσως αποδειχθεί πως δεν έφαγε κατά λάθος το φρούτο του ο Luffy... όπως και να χει το μεγαλύτερο μυαλό στο op, το ισχυρότερο χάκι και ο πιο epic χαρακτήρας -κατά τη γνώμη μου-
- Smoker: ήταν παρόν στην εκτέλεση του Roger και πιστεύει στη δικαιοσύνη όσο κανένας άλλος. Από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες
- Monkey D. Dragon: γιος του Garp και most wanted man στο op. Ίσως το μεγαλύτερο ερωτηματικό στο op
- Mihawk: Ο καλύτερος ξιφομάχος στον κόσμο και δουλεύει για την WG?
- Whitebeard: οι μάχες του με τον Roger και κάποια τραυματική παιδική εμπειρία -πιθανότατα- , η σχέση τoυ με το πλήρωμά του

Φυσικά για όλους θα ήθελα να ξέρω, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτό. Ίσως αν έβγαζε 2 επεισόδια την εβδομάδα, ένα flashback κι ένα κανονικό να γινόταν:)

Αν μπορούσα να ψηφίσω κάποιους ακόμα θα έβαζα Sabo, Ace, Enel, Kuma, Don Flamigo και Zephyr

N_G

N_G

 

Πολύ καλό το τόπικ πραγματικά.
Εγώ θα ήθελα να μάθω, κατά προτεραιότητα, για τους παρακάτω:

-Ντράγκον : Γιατί ήταν στην εκτέλεση Ρότζερ; Πότε έκανε το ταττου και τι συμβολίζει; Γιατί ένας γιος Ναυτικού να γίνει επαναστάτης; Τι δυνάμεις έχει; Που είναι η μάνα του Λούφυ; Γνωρίζει γενικότερα για το D και το Void Century  ή απλά είναι η φιλοσοφία του να είανι όλος ο κόσμος ελεύθερος;

-Ροτζερ : Πιστεύω πως για αυτόν θα μάθουμε πράγματα αλλά όχι πολλά. Θα μάθουμε κυρίως τι είχε ανακαλύψει από τα Poneglyph. Θα ήθελα να δω και τι δυνάμεις είχε αλλά δεν πιστεύω πως θα το δείξει.

-Σανκς : Ξέρει για το Ράφτελ; Τι είχε διακρίνει σε αυτόν ο Ρότζερ και του έδωσε το καπέλο; Πως κατάφερε και έγινε Yonko και ποιανού τη θέση πήρε; Με ποιον τρόπο σταμάτησε τον Καιντού πριν τον πόλεμο; Πως απέκτησε τις νυχιές από τον Μπλακμπερντ;

-Γκορουσέι : Τι ακριβώς παίζει με το Void Century; Είναι αυτοί οι 5 τρομερά δυνατοί και για αυτό βρίσκονται στην κορυφή της πυραμίδας ή απλά είναι ας το λέγαμε καλοί διπλωμάτες;

- Μπλάκμπερντ : Γιατί ο Όντα παιδί τον δείχνει λυπημένο; Τι έχει συμβεί στη ζωή του; Πως έχει 2(?) φρούτα; Γιατί θεωρούνταν από τον Σάνκς επικίνδυνος ακόμα και πριν πάρει το πρώτο φρούτο;

- Μιχόκ : Που βρήκε το σπαθί του; Ποιος ήταν πριν από αυτόν ο καλύτερος ξιφομάχος; Γιατί συνεργάζεται με την κυβέρνηση από το να περιπλανιέται μόνος ή με πλήρωμα;

uchiha1991

uchiha1991

 

οραιο τοπικ και Ν_G μαρεσαν οι αποριες σου.
εγω παντως δεν ξερω θα ηθελα παρα πολυ να εβγαζε ο οντα ενα manga το οποιο να ηταν prequel του one piece.Να μαθαιναμε ολη την ιστορια πριν απο 20 χρονια με λεπτομερειες.Πως εγινε ο ροτζερ king ,για τις μαχες του με whitebeard garp κτλ.Nα εβγαζε πχ ενα μανγκα για 1-2 χρονια με περιεκτικα και επικ τσαπτερ με ολους τους παλιους main χαρακτηρες μονο, χωρις ηλιθιους κομπαρσους.πιστευω θα ηταν πολυ ενδιαφερον

Hawkins

Hawkins

 

το μεγαλητερο ερωτημα στο οπ ειναι πως γκενιν ο σανκς να ειναι εμπερορ ενω ο μιχοκ θεωρηται ο καλητερος ξυφομαχος

Aldark

Aldark

 

Απλούστατο , ο Μιχόκ δε μοιάζει να έχει πλήρωμα aka στόλο , ενώ ο Σανκς (αν και προφανώς έχει το μικρότερο "στόλο" από τους yonkou) έχει άλλα 20 ντούκια για μπακ απ και ένα λαρτζ πλήρωμα.
Επίσης προσωπική μου θεωρία είναι ότι γνωρίζει και "προστατεύει" κάπως την τοποθεσία που βρίσκεται το αληθινό One Piece! Και φαίνεται ότι είναι "emperor" μόνο και μόνο απ'την αντίδραση του ναυτικού στον πόλεμο...
Επίσης , δεν είναι σε abilty ξιφομαχίας στο παλιό του λέβελ.
Όλα αυτά δείχνουν γιατί ο μοναχικός Mihawk είναι ο καλύτερος ξιφομάχος , μα όχι yonkou.

Tcixlas

Tcixlas

 

συμφωνώ μ τον αλεξ σε αυτό το θέμα ο μιχοκ ούτε κρου έχει ούτε τίποτα απλά ο ίδιος είναι πολύ δυνατός... και έτσι δεν μπορείς να είσαι yonko level γιατί όπως έιδαμε οι yonkos έχουν ωμή δύναμη τεραστίων διαστάσεων

Hawkins

Hawkins

 

ισως να ειναι και αυτο αλλα απο την αλλη θα ειχε χαλασει η φημη του σανκς αμα εχανε σε μαχη απο τον μιχοκ...δεν νομιζω να εχουν χασει σε μαχη οι εμπερορς απο τοτε που απεκτησαν αυτο τον τιτλο

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν νομίζω ότι έχασαν μας έχουν δείξει ότι είχαν συνεχόμενες μάχες με τον μιχοκ ισόπαλες... απλά θεωρώ ότι κόπηκε το χέρι του σανκς... και μετά δεν δεχότανε ο μιχόκ να παλέψει μαζί του γιατί δεν θεωρούσε ότι θα είναι στην ίδια θέση και γι αυτό μετά ανακυρήχθηκε ο ίδιος καλύτερος ξιφομάχος στον κόσμο

Hawkins

Hawkins

 

ισως να υσχιει αυτο μου ακουγεται αρκετα οκ
αλλα νομιζω μια μαχη ειχαν με τον μιχοκ και αυτη ηταν με κομμενο χερι του σανκς

Tcixlas

Tcixlas

 

δες ξανα το βίντεο που μιλάει με το wb που του λέει ο wb ότι μετά τις συνεχόμενες μάχες σου με τον μιχοκ εξαφανίστηκες και εμφανίστηκες με κομμένο το χέρι σου με λίγα λόγια...

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ρε παιδια, τωρα που μιλαμε για ιστοριες, θεωρειτε τυχαιο οτι η tashigi μοιαζει με την γκομενα του zorro?θα εβλεπα την ιστορια της μονο και μονο για να μαθω αν πραγματικα συμβαινει κατι μ αυτην

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

έχω δει 2 θεωρίες η μία λεει ότι είναι η ίδια και απλά ο πατέρας της της έσβησε τη μνήμη γιατι δεν θα μπορούσε να πιάσει το όνειρο της και δεν ήθελε να στεναχωριέται κτλπ αλλά τα γονίδια και τα όνειρα δεν σβήνονται και ξαναοδηγήθηκε εκεί... και η άλλη θεωράι λέει ότι ήταν δίδυμες αδερφές και ότι τις χώρισαν κτλπ και ότι την κουίνα την σκότωσε ο πατέρας της και η τασιγκι θα εκδικηθεί... η αλήθεια είναι ότι η πρώτη μου αρέσει περισσότερο αλλά ποτε δεν ξέρεις τι θα βγει αλήθεια

Scarlet D.

Scarlet D.

 

η δευτερη μου ακουγεται πιο λογικη XD

http://www.onepiecegr.com/

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Και εγώ προτιμώ τη δευτερη :xD:

Tcixlas

Tcixlas

 

γουστάρετε ίντριγκα εεεε?

Aldark

Aldark

 

πραγματικά η πιο απαίσια θεωρία που έχω ακούσει. Επειδή έχει δείξει τον τάφο , θα θεωρήσω ότι είναι πράγματι νεκρή και πως πρόκειται απλά για σωσία.

Tcixlas

Tcixlas

 

έλα ρε αλ είσαι σκληρός χαχαχαχαχα

είδα μόλις μαι θεωρία για τον κιντ που μου ξύπνησε δεκάδες ερωτηματα...
όπως :
παίζει να είναι d(γιατί law k luffy είναι d και δεν νομίζω να λείπει κι αυτός απο το τριο)?
πόσο έχει προχωρήσει με τις δυνάμεις του? τι είναι ικανός να κάνει? μήπως έχει κάνει ήδη awakening?
με τον τύπο απο το πλήρωμα του τι έγινε?
γιατί έβαλε μεταλλικό χέρι και τι πληγές είναι αυτές? πόσο χειρότερος έιναι ο νεος κόσμος απο δω και πέρα γι αυτούς?
παίζει να πάλεψε με akainu? γιατί φαίνονται παρόμοια καψίματα με aokiji μετά την μάχη που έχασε κι αυτός ένα άκρο...
τι λέτε εσείς για όλα αυτα?

σας παραθέτω και την θεωρία που είδα για καλό και για κακό... :p
Σπόιλερ:

Aldark

Aldark

 

Μπα δε νομίζω...ίσως πάλεψε με τον φερστ μέητ του . Αν πολεμούσε με τον Ακαίνου δε θα ήταν εδώ. Σίγουρα είναι πολλά υποσχόμενος χαρακτήρας ο Κιντ κι εγώ θα ενδιαφερόμουν να δω παραπάνω πράγματα απ'αυτόν!

Hawkins

Hawkins

 

κατι ενδιαφερον που ειπε ο οντα ειναι οτι τους σουπερνοβας τους σκεφτηκε 3 ωρες  μετα απο αυτο που του ειπε ο εντιτορ οτι το αρχιπελαγος ηθελε κατι περισσοτερο απο αυτο που ειχε στο μυαλλο του και ετσι γενηθηκε ο γαματος eustass kid οπως και οι υπολοιποι
και λογο του φαινομενου της πεταλουδας επιρεαστηκε ολλοι η ιστορια

Tcixlas

Tcixlas

 

αυτό όντως έιναι πολύ ενδιαφέρον και πραγματικά πιστεύω ότι ο οντα επηρεάζεται συνεχώς απο διάφορα, κάτι που οδηγεί στο πόσο απρόβλεπτος ο ίδιος είναι και παρόλο που έχει στο μυαλό του ένα αλφα τέλος μέχρι να φτάσουμε εκεί, θα γίνουν τόσα πολλά που δεν θα περνουμε χαμπάρι ότι ίσως να το είχε σκεφτεί αλλιώς... χαχα

ναι αλλά με τί να τον έκαψε ο φερστ μειτ του? γιατί δεν είναι ξεκάθαρα κοψίματα είναι σαν εγκαύματα...

Santouryuu

Santouryuu

 

Μπορει να ηταν το σαλιο της μπιγκ μαμ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης