Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε...

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 11]

AkaHige

AkaHige

 


Σας παρουσιαζω το ASMR. Ειναι κατι που ανακαλυψα εδω κατι κατι μηνες αλλα ειμαι πολυ ενθουσιασμενος γιατι νομιζα οτι ημουν ο μονος που ευχω αυτο το πραγμα και δεν μπορουσα να το εξηγησω σε φιλους μου, και δεν το καταλαβαιναν κι ολας αλλα τελικα το βρηκα κατα τυχη.

Το ASMR(AUTONOMOUS SENSORY MERIDIAN RESPONSE) ειναι ενα γλυκο αισθημα, σαν μυρμηγκιαζμα στο κεφαλι ή στην πλάτη , που ενεργοποιειται οταν καποιος μας κανει μασαζ, μας ψυθιριζει , απο διαφορους ηχους οπως ο ηχος που κανει μια βουρτσα οτι την τριβουμε στο δερμα μας ή μια σακουλα πατατακια οταν την τσαλακωνουμε.

Ο καθενας εχει το δικο του τροπο και λιγοι ανθρωποι στην γη εχουν ASMR και ειναι ένα μυστηριο επιστημονικο φαινομενο.
Παντως δειτε και το βιντεο αξιζει! Και δεν ειμαι τρελος Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 42897


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 36316036

Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 361469 KIZARU ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΕ DORTMUND Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 343928

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Και εγώ το ανακάλυψα πρόσφατα :conf:
Από μικρή τρελαινόμουν να ακούω τον ήχο του πληντύριου και νόμιζα πως είμαι σαλεμένη :xD:
Αλλα δεν ήξερα πως υπάρχει κοινότητα που ασχολείται και φτιάχνει βιντεάκια..
Και εγώ χαίρομαι που δεν ειμαι alone!! gj!


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 Untitled-1-7

Elidor

Elidor

 

Avarga
Eγω μπορω και καταλαβαινω οταν υπαρχει ανοιχτη τηλεοραση ακομα και αν ειναι στο mute... Εχω υπερδυναμεις?!?!?!

AkaHige

AkaHige

 

Τι αλλο σε τρελαινει;
Εμενα ο ηχος που κανει το αλατι οταν χυνεται και οταν μου κανουν μασαζ Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 83390και οταν βλεπω δαχτυλα να κανουν κινησεις οπως εδω: Η κοπελα ειναι Ελληνιδα και εχει πολλα βιντεο!
Αλλα αυτο που με τρελαινει πιο πολυ απ ολα ειναι το να μου ψιθυριζει μια κοπελα κοντα μου Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 445766


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 36316036

Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 361469 KIZARU ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΕ DORTMUND Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 343928

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

AkaHige έγραψε:Τι αλλο σε τρελαινει;
Εμενα ο ηχος που κανει το αλατι οταν χυνεται και οταν μου κανουν μασαζ Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 83390και οταν βλεπω δαχτυλα να κανουν κινησεις οπως εδω: Η κοπελα ειναι Ελληνιδα και εχει πολλα βιντεο!
Αλλα αυτο που με τρελαινει πιο πολυ απ ολα ειναι το να μου ψιθυριζει μια κοπελα κοντα μου Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 445766
Θα σε ρωτήσω κάτι άσχετο φίλε μου. Είσαι της θεωρητικής κατεύθυνσης στο σχολείο;

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Όλα έχουν σχέση. Κάθε λέξη που λέμε έχει σχέση με έναν συνειρμό στον εγκέφαλο, ακόμα και ακούσιο. Αυτός ο συνειρμός ή σκέψη μπορεί να περιορίζεται σε μια προσπάθεια το θέμα να αλλάξει σε κάτι πιο οικείο ή κατανοητό από τον ακροατή/συνομιλητή από το παρών θέμα. Οπότε διάλεξε την βαθύτερη ρίζα της ερώτησης σου και πες μας και εμάς, αν δεν αποτελεί θέμα ταμπού για την κοινωνία ή το forum.

Σκοπός της δικής μου δημοσίευσης είναι να γράψω κάτι που να αλλάζει το θέμα, ώστε να βρίσκεται γύρω από αυτά που έγραψα, και να μου επιτρέψει να συμμετάσχω και εγώ εδώ.

Και με αυτήν την σκέψη σας αφήνω, για τώρα, και πάω στην κάμαρα μου να ξεκουράσω το κουρασμένο μου κορμί.


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

AkaHige

AkaHige

 

Οχι Τονι, ειμαι στην Τεχνολογικη
Τι σχεση εχει αυτο;


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 36316036

Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 361469 KIZARU ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΕ DORTMUND Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 343928

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

AkaHige έγραψε:Οχι Τονι, ειμαι στην Τεχνολογικη
Τι σχεση εχει αυτο;
Υπέθεσα ότι είσαι παιδί του πνεύματος και της τέχνης επειδή ασχολείσαι με τα meditation, τις γιόγκες και όλα αυτά τα κουλτουριάρικα τέλος πάντων...

AkaHige

AkaHige

 

Οχι οχι καμια σχεση , ειμαι αθεος αλλα αυτα δεν εχουν καμια σχεση με αυτα... ειναι απλα κατι που οι επιστημονες δεν εχουν ασχοληθει πολυ και δεν ξερουμε πολλα πραγματα για αυτο, το μονο που ξερουμε ειναι αυτο το γενικο, οτι καποιοι ηχοι διαφορων συχνοτητων μας επηρεαζουν και νιωθουμε ενα μυρμηγκιαζμα στο κεφαλι ή στη πλατη και ειναι αρκετα χαλαρωτικο και ωραιο αισθημα...

Εγω γενικα μολις ακου απο γιογκες και τετοια κολπαφευγω τρεχοντας Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 2355
Αν θες googl-αρε το "ASMR"


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 36316036

Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 361469 KIZARU ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΕ DORTMUND Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 343928

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
AkaHige έγραψε:Τι αλλο σε τρελαινει;
Εμενα ο ηχος που κανει το αλατι οταν χυνεται και οταν μου κανουν μασαζ Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 83390και οταν βλεπω δαχτυλα να κανουν κινησεις οπως εδω: Η κοπελα ειναι Ελληνιδα και εχει πολλα βιντεο!
Αλλα αυτο που με τρελαινει πιο πολυ απ ολα ειναι το να μου ψιθυριζει μια κοπελα κοντα μου Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 445766


φίλε με εις φρικαρει.. :conf:

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

AkaHige έγραψε:Οχι οχι καμια σχεση , ειμαι αθεος αλλα αυτα δεν εχουν καμια σχεση με αυτα... ειναι απλα κατι που οι επιστημονες δεν εχουν ασχοληθει πολυ και δεν ξερουμε πολλα πραγματα για αυτο, το μονο που ξερουμε ειναι αυτο το γενικο, οτι καποιοι ηχοι διαφορων συχνοτητων μας επηρεαζουν και νιωθουμε ενα μυρμηγκιαζμα στο κεφαλι ή στη πλατη και ειναι αρκετα χαλαρωτικο και ωραιο αισθημα...

Εγω γενικα μολις ακου απο γιογκες και τετοια κολπαφευγω τρεχοντας Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 2355
Αν θες googl-αρε το "ASMR"
Μάλλον σχημάτισα λάθος εντύπωση γιατί έπεσα κατευθείαν με τα μούτρα στο βίντεο της τύπισσας που απαγγέλλει Ρόμπερτ Φροστ και φρίκαρα.

AkaHige

AkaHige

 

Παιδια ισως δεν εχετε νιωσει ποτε ASMR και ισως δεν εχετε Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 541495
Δεν ξερετε τι χανετε....

Απλα για να μην σας φρικαρω Οριστε ειναι απολυτως φυσιολογικο
http://en.wikipedia.org/wiki/Autonomous_sensory_meridian_response


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 36316036

Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 361469 KIZARU ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΕ DORTMUND Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 343928

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Το μυρμήγκιασμα στο δεξί πλευρό πιάνεται; :xD:

Santouryuu

Santouryuu

 

Elidor έγραψε:Eγω μπορω και καταλαβαινω οταν υπαρχει ανοιχτη τηλεοραση ακομα και αν ειναι στο mute... Εχω υπερδυναμεις?!?!?!

πωωωωωω, τι με λες τωρα..... απο πιτσιρικας το σιχαινομουν αυτο το σφυριγμα.


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Santouryuu έγραψε:
Elidor έγραψε:Eγω μπορω και καταλαβαινω οταν υπαρχει ανοιχτη τηλεοραση ακομα και αν ειναι στο mute... Εχω υπερδυναμεις?!?!?!

πωωωωωω, τι με λες τωρα..... απο πιτσιρικας το σιχαινομουν αυτο το σφυριγμα.


Πω ναι ένα από τα πιο σπαστικά πράγματα... αυτό και όταν ανεβοκατεβαίνουν με το ασανσερ όταν πας να κοιμηθείς...
'Η όταν στην απέναντι πολυκατοικία ψήνουν σκατά μελάτα και μυρίζει όοοοολη η γειτονία...


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

Elidor

Elidor

 

Avarga
E για να ακουσεις τον ανελκυστηρα η να μυρισεις τα σκατα δεν θες και ιδιαιτερες υπερδυναμεις....

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Το να ακους τον ανελκυστήρα από το πιο "μέσα" δωμάτιο του σπιτιού, ενώ οι άλλοι έχουν αναμμένη την τηλεόραση και εσύ έχεις τον υπολογιστή με τον χαλασμένο ανεμιστήρα που κάνει σαν ελικόπτερο, είναι...
Και από μυρωδιά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι τώρα, αλλά είναι υπερδύναμη/κατάρα. Π.χ Δεν μπορώ να κάτσω σε δωμάτιο που κάποιος κάπνισε στο παραθυρο του, με τον καπνό του να τον φυσάει έξω, αν πρώτα δεν αεριστεί για καμια ώρα.
Απλά τα μείωσα για εσας τους κοινούς θνητούς...


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

Elidor

Elidor

 

Avarga
Ε καλα ολοι οι μη καπνιστες εχουμε ευαισθησια στο καπνο του τσιγαρου. Εγω τουλαχιστον εχω.

Santouryuu

Santouryuu

 

Patty D Luffy έγραψε:Και εγώ το ανακάλυψα πρόσφατα :conf:
Από μικρή τρελαινόμουν να ακούω τον ήχο του πληντύριου και νόμιζα πως είμαι σαλεμένη :xD:
Αλλα δεν ήξερα πως υπάρχει κοινότητα που ασχολείται και φτιάχνει βιντεάκια..
Και εγώ χαίρομαι που δεν ειμαι alone!! gj!


εσενα ειδικα σε πιστευω οτι το εχεις!


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
εγώ είμαι ερωτευμένος με τον ήχο του γρατζουνίσματος νυχιών σε μαυροπίνακα(ή και σε πρασινοπίνακα)


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

Santouryuu

Santouryuu

 

Johnyman έγραψε:εγώ είμαι ερωτευμένος με τον ήχο του γρατζουνίσματος νυχιών σε μαυροπίνακα(ή και σε πρασινοπίνακα)

εγω δεν το ακουω καν.... μιλαμε τι βρισιδι ειχα φαει στο σχολειο! =))


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

AkaHige

AkaHige

 

χαχαχαχα και γω μια απ τα ιδια ΤριαΣπαθια(Μεταφραση Google;)


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 36316036

Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 361469 KIZARU ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΕ DORTMUND Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 343928

razor1911

razor1911

 


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 NMKp9JO

AkaHige

AkaHige

 

Καλα κανενα Creepy Pasta θα ειναι οπως και με το Lavender Town Syndrome.


_________________
Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 36316036

Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 361469 KIZARU ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΕ DORTMUND Oτιδηποτε ανακαλυψατε και θα θελατε να το μοιραστειτε... - Σελίδα 10 343928

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης