Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση)

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

vaggelis94

vaggelis94

 

......Οικονομία και τεχνολογία....Τώρα μ αρέσει και το σχέδιο αλλα δν έχω κάνει ακόμα.....

moumia

moumia

 

H Γεωγραφια βεβαια ειναι το καλυτερο μαθημα απο ολα!!!

IwantCookie

IwantCookie

 

συμφωνώ με αυτον που είπε κοπανα

29Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 Empty Βοηθεια στο σχολειο... Δευ 29 Νοε 2010, 20:10

katalanosGR

katalanosGR

 

Καλησπερα παιδια ανοιξα αυτο το τοπικ γιατι αντιμετοπιζω προβληματα στο σχολειο και θα ηθελα τις συμβουλες σας...
Φετος ειμαι στην Α λυκειου και περσυ στην γ γυμνασιου εβγαλα 18,κατι αλλα φετος δεν τα παω καθολου καλα σε ολα τα μαθηματα, π.χ. στα μαθηματικα περσυ εγραφα 18 και φετος στα τεστ γραφω 10 και 13... τι να κανω ρε παιδια βοηθηστε με πιστευω εχω τις δυνατοτητες αλλα δεν ξερω τι φταιει i hate everythin\'
Α και πητε περιπου τι βαθμους βγαζατε και εσεις στην ηλικια μου Maggie :)

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

Κοιτα νομιζω δεν ειμαστε εμεις τα καταλληλα ατομα για να σου πουν τι να κανεις :P

αυτα θα επρεπε να τα συζητας με καθηγητες σου/γονεις σου/....

τελοσπαντων αφου ανοιξες το τοπικ ας προσπαθησω να σου πω 2-3 πραγματα :P

αφου λες οτι εχεις τις δυνατοτητες,τοτε πρεπει να βρεις τι φταιει ψαχνοντας και καπου αλλου εκτος απ το διαβασμα...εννοω δηλαδη οτι μπορει να φταιει το αγχος πριν απ τα τεστ ή οτι δεν προετοιμαζεσαι καλα και ετσι...

επισης αν δεν πας φροντηστηρια,θα σου προτεινα να ξεκινησεις γιατι ειναι μια μεγαλη βοηθεια...

αυτα για τωρα ελπιζω να βοηθησα :P
οτιδηποτε αλλο θες ρωτα ελευθερα :P


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 Db0370

Aldark

Aldark

 

λιγοι ειναι πιο μεγαλοι απο σενα δω..
οι αλλοι υποαναπτηκτοι/συνομιληκοι.

πολυ θα θελα να βοηθησω αλλα ανικω στους απο πανω.

Εγω ελπιζω να μεινω σταθερος , αν και προβλεπω κατι βουτιες του χρονου... GO AWAY ELLEFSON


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 Maxres11

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
χμμ..αφού έχεις δυνατότητες,τότε δεν πρέπει να φοβάσαι..αν τα καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις δεν έχεις πρόβλημα..και πολύ σημαντικές είναι και οι ασκήσεις..να μπορείς να τις λύνεις..τώρα ένας βαθμός σε ένα τεστ δεν αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα σου μέσα στο μάθημα.
Ατυχίες υπάρχουν,όπως και άγχος..το νόημα είναι να μην σου μένουν οι απορίες που πιθανώς έχεις/θα έχεις

και για να σε τονώσω,εγώ στους βαθμούς μου
Σπόιλερ:



maxuris

maxuris

 

Αμα δεν πας φροντηστηριο δυστηχως φιλε ειναι δυσκολα τα πραγματα ... Στο λεω και εγω που περσυ δεν πηγαινα φυσικη χημεια και μου φαινοταν δυσκολα , εγραφα αλλα δν ειχα τις βασεις οπως τα παιδια που πηγαιναν φροντηστηρια ...

Αμα θες να εχεις βασεις και να πας για πανελληνιες για να πετυχεις τα φροντηστηρια ειναι η μονη λυση ... :\


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 757b32

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
όχι..το ατομικό διάβασμα είναι η μόνη λύση
και οι πανελλήνιες δεν είναι ο απώτερος σκοπός
και το σύστημα είναι σκατά που υποστηρίζει την παπαγαλία

sirQuackly

sirQuackly

 

[quote="sirQuackly"]
Aldark έγραψε:λιγοι ειναι πιο μεγαλοι απο σενα δω..
οι αλλοι υποαναπτηκτοι


whistle ξες τι σημαίνει αυτη η λέξη η ήταν εσκεμμένη προσβολή


Του χρόνου θα πάω λύκειο.Το γυμνάσιο το βγάζω πολύ χαλαρά ouf
Αυτό πάντως που επισήμανθηκε και παραπάνω είναι το αγχός.Είναι οτι χειρότερο.
Και γενικά αμα για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν πας καλά στα διαγωνίσματα προσπάθησε στα άλλα(ασκησεις,προφορικα).
Αλλα δυστυχώς όπως είπατε τα συστήματα στο σχολία προωθούν την βαθμοθηρία,την γραπτή εξέταση ως ποιο σημαντική και δεν βλέπουν τις άλλες πλευρές.Είναι και σκατά το νεό σύστημα που πρέπει να ξεσκίζεσε 3 χρονιές και αν αποτύχεις μετα δεν είναι όπως οι πανελλήνιες που δίνεις και αμα τύχει κάτι ξαναδίνεις τον επόμενο χρόνο.Απόρω εάν αποτύχω τι θα κάνω :haha:

και επίσης άμα δεν τα πας καλά στα θετικής κατεύθυνσης απλά δοκίμασε θεωριτική εκτός κι αν οι κακοί βαθμοι αναφέρονται σε όλα και εκτός κι αν θες παρα πολυ να πετύχεις μια συγκεκριμένη σχολη.


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 Tsuna_Signature_V2_by_casheylycme

katalanosGR

katalanosGR

 

εγω θα γραψω πανελληνιες ή οχι ? ή θα ειμαι στο νεο συστημα που λενε


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 Playermodel

maxuris

maxuris

 

Johnyman έγραψε:όχι..το ατομικό διάβασμα είναι η μόνη λύση
και οι πανελλήνιες δεν είναι ο απώτερος σκοπός
και το σύστημα είναι σκατά που υποστηρίζει την παπαγαλία

Οταν απο το σχολειο σου ζητανε πραγματα που τα περνανε στο φλου τα φροντηστηρια ειναι η μονη λυση .. Ισως στην πρωτη να μν το νιωσεται αλλα στν 2α και μετα σφιγκουν τα πραγματα ...

Ποιος ειναι ο σκοπος ρε γιαννη αν δεν ειναι οι πανελληνιες ? Απο τν στιγμη που κρινεται ολη σου η ζωη απο αυτες δν υπαρχει αλλο μελημα απτο να γραψεις ''καλα''

Τωρα δεν ξερω σε ποιο συστημα εισαι εσυ φιλε καλανε αλλα η ουσια ειναι οτι χωρις βοηθεια τα πραγματα ειναι δυσκολα ... Trust me ..

Απο γυμνασιο σε λυκειο σε βαθμο δυσκολιας των μαθηματων και το ποσο ευκολα παιρνεις μεγαλους βαθμους η διαφορα ειναι τεραστια ... Για να μη μιλησω για πανελληνιες ...


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 757b32

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
Φιλε απλο.... Μη ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ!
Εγω δε διαβαζω ποτε και βγαζω 18αρια...
Και ειδικα 3η λυκειου μην ανοιγεις βιβλιο... Τελευταια χαλαρη χρονια


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 2cxdsfp

[font=Times New Roman]~ Behold, there was destruction and there was calamity on the planet. The sky vanished and the sky became frozen. Nature halted the circle of life, which was essential for the recognition of man. Thes narrators of these words have long since exited the stage and the curtain of the “system” has visibly fallen. However, even in this devastated world, one still cannot escape from the existence of this circle.[/font]

didimakia

didimakia

 

Σοβαρη συζητηση στο forum..
Μπραααβο :P

On Topic : Κοψε λιγο τα anime και τον υπολογιστη γτ εκτος απ τον χρονο που σου περνουν πιστευω οτι πολλες φορες δεν συγκεντρονεσαι οταν διαβασεις και σκεφτεσαι διαφορα περι anime και οχι μονο... Γενικα να εισαι συγκεντρωμενος..
Μετα να εισαι αισιοδοξος.
Η αισιοδοξια διωχνει το αγχος. Thats a fact.
Γενικα αν θες να σου αναλυσω περι αγχους μπορω να το κανω... Στις πανελλινιες αυτο το θεμα ειχαμε και εγραψα 8/10 στην Εκθεση και 12 συνολικα ΧD

Επισης φροντ μην πας απο τωρα. Αν σε περιπτωση που πας να κανεις λιγες ωρες... Τα φροντ δημιουργουν αγχος και πιεση το οποιο ειναι τερμα αρνητικο..

Οσο για τους δικους μου βαθμους απ την 1η γυμνασιου μεχρι την 3η λυκειου συνεχεια κατεβεναν... Το περισσοτερο που ειχα ηταν 14, κατι και το λιγοτερο 12,5...


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
maxuris έγραψε:
Johnyman έγραψε:όχι..το ατομικό διάβασμα είναι η μόνη λύση
και οι πανελλήνιες δεν είναι ο απώτερος σκοπός
και το σύστημα είναι σκατά που υποστηρίζει την παπαγαλία

Οταν απο το σχολειο σου ζητανε πραγματα που τα περνανε στο φλου τα φροντηστηρια ειναι η μονη λυση .. Ισως στην πρωτη να μν το νιωσεται αλλα στν 2α και μετα σφιγκουν τα πραγματα ...

Ποιος ειναι ο σκοπος ρε γιαννη αν δεν ειναι οι πανελληνιες ? Απο τν στιγμη που κρινεται ολη σου η ζωη απο αυτες δν υπαρχει αλλο μελημα απτο να γραψεις ''καλα''

Τωρα δεν ξερω σε ποιο συστημα εισαι εσυ φιλε καλανε αλλα η ουσια ειναι οτι χωρις βοηθεια τα πραγματα ειναι δυσκολα ... Trust me ..

Απο γυμνασιο σε λυκειο σε βαθμο δυσκολιας των μαθηματων και το ποσο ευκολα παιρνεις μεγαλους βαθμους η διαφορα ειναι τεραστια ... Για να μη μιλησω για πανελληνιες ...

αν θες μια σχολή,τότε οι πανελλήνιες δεν θα σταθούν εμπόδιο..υπάρχει το εξωτερικό για παράδειγμα...αν δεν θες κάτι,τότε πάνε δώσε πανελλήνιες και πέρνα όπου να 'ναι...δεν το εγκρίνω όμως..

και η διαφορά γυμνασίου-λυκείου εγώ δεν την κατάλαβα...παπαριές στο ένα,παπαριές και στο άλλο..από το χαλλαρά στο χαλλαρότερο..όλο μας λένε ''του χρόνου θα πέσουν κεφάλια''...@@ πέφτουν

και αν δεν κάτσεις να διαβάσεις(γενικά μιλάω) δεν νομίζω να τα καταφέρεις γενικά.όχι μόνο στις πανελλήνιες αλλά και στο πανεπιστήμιο..

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
διαφωνω με ολους σας... Το εξωτερικο δεν ειναι τοσο απλο... Ειναι πολλα λευτα.... Οι πανελληνιες ειναι το παν.. Διαβαζεις οσο μπορεις τριτη λυκειου (διαβαζεις αναλογα με το τι θες να βγαλεις) και τελος...


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 2cxdsfp

[font=Times New Roman]~ Behold, there was destruction and there was calamity on the planet. The sky vanished and the sky became frozen. Nature halted the circle of life, which was essential for the recognition of man. Thes narrators of these words have long since exited the stage and the curtain of the “system” has visibly fallen. However, even in this devastated world, one still cannot escape from the existence of this circle.[/font]

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
είπα αν θες κάτι πολύ γαμώ..δεν είπα αν είσαι ένας που βαριέται και το αφήνεις ως την τελευταία στιγμή και λες '' ε δεν γαμιέται?''

έχει διαφορά..και αν δες θες κάτι,τότε λογικό είναι να μην πας εξωτερικό..δίνεις πανελλήνιες και όπου βγει

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
αν θες κατι πολυ και γραψεις σκατα παιρνεισ τα @@ μου...
Το εξωτερικο δεν ειναι λες αντε μωρε παω σε αλλη χωρα και ολα καλα... Τρελα λευτα τσαμπα χρονος και δυσκολη προσαρμογη.... Νομιζεις τι ετσι πας και λες δε διαβαζω μωρε τπτ παω εξωτερικο... και στο εξωτερικο νομιζεις δε εχει διαβασμα?


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 2cxdsfp

[font=Times New Roman]~ Behold, there was destruction and there was calamity on the planet. The sky vanished and the sky became frozen. Nature halted the circle of life, which was essential for the recognition of man. Thes narrators of these words have long since exited the stage and the curtain of the “system” has visibly fallen. However, even in this devastated world, one still cannot escape from the existence of this circle.[/font]

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

οντως το εξωτερικο δεν ειναι απλο πραγμα...αλλα νταξ,και τα φροντηστηρια χρειαζονται(δε νομιζω οτι προκαλουν αγχος),και το ατομικο διαβασμα...

φιλε katalanosGR για να σου λυσω την απορια,εσυ θα δωσεις πανελληνιες με το συστημα που υπαρχει τωρα...


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 Db0370

maxuris

maxuris

 

Αν πας να παρεις βαθμο στις πανελληνιες με διαβασμα μονο στν 3η λυκειου εισαι χαμενος απο χερι παντως ...


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 757b32

Aldark

Aldark

 

[quote="sirQuackly"]
sirQuackly έγραψε:
Aldark έγραψε:λιγοι ειναι πιο μεγαλοι απο σενα δω..
οι αλλοι υποαναπτηκτοι


whistle ξες τι σημαίνει αυτη η λέξη η ήταν εσκεμμένη προσβολή


Προσβολα για σενα ηταν... whistle here and there

Αυτο με το νεο συστημα ποτε μπαινει; Θα μπει απ'του χρονου;

Αν πας να παρεις βαθμο στις πανελληνιες με διαβασμα μονο στν 3η λυκειου εισαι χαμενος απο χερι παντως ...
Γι'αυτο εγω θα διαβαζω απ'την δευτερα gj!
(οχι νταξ 18 βγαζω (οχι σαν κατι geeks βλεπε Johnyman που μου λεγαν οτι διαβαζουν 5 λεπτα και κανουν εντυπωση και βγαζουν 19 χαλ(λ)αρα) αν και τα ξινω. στο τριτο τριμηνο που δε γραφουμε παντα 19+
careless run


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 Maxres11

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

το νεο συστημα μπαινει σε 3 χρονια.(και κατα την αποψη μου ειναι φειλ.)

δηλαδη,οσοι ειναι φετος πρωτη λυκειου θα ειναι οι τελευταιοι που θα δωσουν με το συστημα που υπαρχει τωρα...


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 Db0370

Aldark

Aldark

 

HawkEyes Juracule έγραψε:το νεο συστημα μπαινει σε 3 χρονια.(και κατα την αποψη μου ειναι φειλ.)

δηλαδη,οσοι ειναι φετος πρωτη λυκειου θα ειναι οι τελευταιοι που θα δωσουν με το συστημα που υπαρχει τωρα...

noooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

damn i am dying.

(μη το σβησετε αυτοκτωνω αυτη τη στιγμη)


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 Maxres11

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
Grimmy έγραψε:αν θες κατι πολυ και γραψεις σκατα παιρνεισ τα @@ μου...
Το εξωτερικο δεν ειναι λες αντε μωρε παω σε αλλη χωρα και ολα καλα... Τρελα λευτα τσαμπα χρονος και δυσκολη προσαρμογη.... Νομιζεις τι ετσι πας και λες δε διαβαζω μωρε τπτ παω εξωτερικο... και στο εξωτερικο νομιζεις δε εχει διαβασμα?

που είπα χωρίς διάβασμα ρε?
και εξακολουθώ να πιστεύω πως αν θες κάτι,και για κάποιον λόγο κάτι δεν σου έκατσε καλά στις πανελλήνιες,τότε το εξωτερικό είναι μία λύση

και όταν λέω θέλω κάτι σημαίνει πως είμαι έτοιμος να διαβάσω,να στερηθώ(ίσως) και στην προκειμένη περίπτωση να ξοδέψω κάποια λεφτά για έναν σοβαρό σκόπο..δεν λέω να μην διαβάσετε τίποτα και να πείτε με τρελή μαγκιά εγώ μάγκες φεύγω εξωτερικό,σκατά στα μούτρα σας και στο μπουρδέλο την Ελλάδα..

και στο τέλος,φοιτητικές στέγες υπάρχουν και πολύ πιθανόν να υπάρχουν και κάποια στάνταρς από την ίδια την σχολή(ίσως κανά γεύμα)

α,κι εγώ δεν θέλω να σπουδάσω εξωτερικό..θα περάσω Θεσσαλονική(το που ακριβώς παίζεται)



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Johnyman στις Τρι 30 Νοε 2010, 21:26, 1 φορά

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

συμφωνω με γιαννη...

εγω ακομα σκεφτομαι το αν θα παω εξωτερικο κατευθειαν ή για μεταπτυχιακο.παντως θα παω...

I've taken it seriously...και θελω και να μεινω εκει μετα,αλλα αυτο δεν το εχω παρει σιγουρα αποφαση....


_________________
Σχολείο-Σχολές (Γενική Συζήτηση) - Σελίδα 2 Db0370

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης