Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

DC/Marvel Γενική Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 14 ... 27  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 27]

1DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 02 Ιουλ 2015, 07:54

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Υπάρχουν φαν των DC/Marvel εδώ μέσα; Βρισκόμαστε σε μια εποχή που λόγω των ταινιών οι συγκεκριμένες εταιρείες αποκτούν συνεχώς περισσότερους φαν. Εδώ μπορούμε να συζητάμε πάνω σε αυτά. Προσοχή πάντα τα σποιλερς να μπαίνουν σε spoilers :P

2DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 02 Ιουλ 2015, 10:30

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Σε εμένα αρέσει πολύ η Marvel, αλλά έχω χάσει την μπάλα με τόσα comics που βγαίνουν. Πάντως ιδιαίτερη συμπάθεια έχω στον Wolverine (αγαπημένος χαρακτήρας παντού και πάντα), στον Deadpool και στον Spiderman. Από εκεί και πέρα από DC δεν ξέρω πολλά, μόνο τα απέξω απέξω. :P

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

3DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 02 Ιουλ 2015, 11:12

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ε όχι ρε Τζιμ, ότι αντιπαθώ από Μάρβελ το συμπαθείς :P

4DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 02 Ιουλ 2015, 11:27

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Α, με αρέσει και Hulk και Iron Man.
Εσένα ποιοι/ες σε αρέσουν;

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

5DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 02 Ιουλ 2015, 13:19

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Μόνο τις ταινίες έχω δει... αγαπώ Magneto!! whistle

6DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 02 Ιουλ 2015, 13:59

Aldark

Aldark

 

Έχω ασχοληθεί λιγάκι με κόμιξ , ως λάτρης της 9ης τέχνης , λιγάκι με κάποια καρτούν όταν ήμουν μικρός και τέλος με τις ταινίες (και εσχάτως σειρές).
Το αξιοσημείωτο είναι ότι δηλώνω Μάρβελ φάνμπόυ. Οπότε...απλά δεν ασχολούμαι σχεδόν καθόλου με την DC. XD
Αγαπημένοι χαρακτήρες: Magneto , Venom , Spidey , Loki (αυτοί μου ρχονται με πρόχειρα στο μυαλό).
Γενικά πάντως το MCU είναι υπέροχο.

7DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 02 Ιουλ 2015, 14:20

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
To ΜCU δίνει ρέστα.

Καλά προφανώς και αγαπάμε Μαγκνέτο, Άιρον μαν ιζ κουλ, doctor strange is cool και οι, punisher, black panther, dr doom, mr fantastic, hulk, daredevil, king pin, thanos, bucky, task master, silver surfer, venom, carnage, ultron, red skull, γαμάνε μεταξύ άλλων.

Έχει και η dc βέβαια τα δυνατά της σημεία. Ειδικά οι villains της DC σπέρνουν. Διαβάστε οπωσδήποτε injustice (είναι ongoing).

8DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 02 Ιουλ 2015, 14:52

Aldark

Aldark

 

σχεδόν όλοι οι ήρωες/αντι-ήρωες/ανταγωνιστές που ανέφερες από μάρβελ μου αρέσουν ιδιαίτερα, πού είχα το μυαλό μου στο προηγούμενο ποστ; xD

Έχω δυστυχώς πέσει στην παγίδα του φανμπόυισμ και δεν μπορώ να χονέψω καλά την DC , αλλά πρέπει να την παραδεχτώ σε κάποια θέματα (όπως είναι οι villains).

9DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 02 Ιουλ 2015, 14:54

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
και οι Watchmen... whistle

10DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 02 Ιουλ 2015, 15:18

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Rorschach, Ozymandias, αγάπες μεγάλες.

Γενικά αγαπάμε Μπάτμαν (και όλο το μπατ-φάμιλι πλην του μαλακισμένου), Λεξ Λούθορ, Τζόκερ, Χάρλι, Μπέιν, του φεις, σκερκρο, Νταρκσάιντ, Σινέστρο, Redhood (ναι δεν τον βάζω στο φάμιλι), ντεθστροκ, Σαβάτζ, Ντέντσοτ, Κόνσταντιν μετάξυ άλλων.

11DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 08 Ιουλ 2015, 00:54

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ είμαι dc fanboy θα έλεγα και γουστάρω πολύ την dc έχει επικούς κακούς όπως είπατε... η μαρβελ απλά μένει πίσω σε αυτό και γι αυτό με χάνει χαχαχ αν και xmen είναι αγαπημένοι....

12DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 08 Ιουλ 2015, 01:08

Santouryuu

Santouryuu

 

λατρευω DC

rorschach... πολυ νοημα...

13DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 08 Ιουλ 2015, 01:13

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Ενταξει ο rorschach είναι αλλου..

14DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Δευ 13 Ιουλ 2015, 14:37

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ε γενικά δεν ενθουσιάζομαι εύκολα αλλά το trailer του batman v superman με έκανε να εκσπερματώσω

15DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Δευ 13 Ιουλ 2015, 14:47

Scarlet D.

Scarlet D.

 

δεν με ενθουσιασε να πω την αληθεια και τοσο πολυ

http://www.onepiecegr.com/

16DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Δευ 13 Ιουλ 2015, 15:02

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
έχει τρομερά ρεφερενσις για επόμενες ταινίες.
Παίζει να δούμε τον red hood διάολερ.

Ποια κακό πιστεύετε θα έχει η ταινία; Λογικά για Doomsday το πάει ή κανα bizarro.

17DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Δευ 13 Ιουλ 2015, 18:47

Tcixlas

Tcixlas

 

στην αρχή σκέφτηκα τον doomsday με βάση τα επίπεδα καταστροφής που έιδα όσο μπορούσα γιατί δάκρυα λίμναζαν στα ματια απο την γαματοσύνη της ταινίας χαχαχα αλλά και ο bizzaro δεν είναι κακός... καθόλου κακός θα έλεγα χαχαχα

18DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Δευ 13 Ιουλ 2015, 18:58

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Red hood is coming στις επόμενες ταινίες :D

Γενικά με προβλημάτισε το όλο θέμα με τους superman soldiers και το γεγονός πως είδαμε τον clark να γονατίζει στον Λούθορ. Ίσως να φτιαχτεί τίποτα σε ανδροειδές με το dna του Ζοντ, θα δείξει.

19DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Δευ 13 Ιουλ 2015, 19:23

Tcixlas

Tcixlas

 

λες να το προχωρήσουν τόσο πολύ??? red hood θα είναι μεγάλη κίνηση φοβάμαι μην χαλάσουν το όνομα και μας ξενερώσουν...

20DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Δευ 13 Ιουλ 2015, 19:25

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ε είδαμε στολή ρόμπιν που γράφει "jokes on you batman" aka τον σκότωσε ο Τζόκερ.
Μετά είδαμε κομμάτι εφημερίδας να έρχεται στο wayne να του δείχνει πως έπεσε το wayne tower και να γράφει you let your family die. Ποιος άλλος μπορεί να ήξερε πως την ταυτότητα του μπάτμαν;

Επίσης, αν είδες το leaked trailer του suicide squad είναι μια φάση ο τζόκερ και βασανίζει κάποιον. Κόβω το πουλί μου πως είναι o jayson todd

21DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Δευ 13 Ιουλ 2015, 19:28

Tcixlas

Tcixlas

 

καλά μην τον κόβεις χαχαχ όχι δεν το είδα αν το βρείς στειλτο μου... με φτιάχνεις άσχημα τώρα χαχα

22DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Δευ 13 Ιουλ 2015, 19:35

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One

23DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Δευ 13 Ιουλ 2015, 19:40

Tcixlas

Tcixlas

 

i love this harley πραγματικά χαχαχα αν και δεν πιστεύω ότι αυτός ο τζόκερ θα πιάσει το επίπεδο του τελευταίου τζοκερ στο μπατμαν... πιστεύω ότι το έφτασε στο τέρμα ο τύπος...

24DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Δευ 13 Ιουλ 2015, 19:42

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Αυτός θα ναι πιο κοντά στα κόμιξ όπως θα ναι και οι ταινίες.

25DC/Marvel Γενική Συζήτηση Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Δευ 13 Ιουλ 2015, 19:49

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι συμφωνώ άνετα σε αυτό απλά εννοώ σε επίπεδο υποκριτικής ο τελευταίος μπήκε τόσο πολύ στο ρόλο δεν νομίζω να καταφέρει άλλος να βγάλει αυτή τη μουρλά... επίσης αντίστοιχη παράνοια είδα στο gotham την σειρά της dc για τον τζοκερ... μιλάμε ο μικρός για πρώιμο τζόκερ το έπαιξε τρομερά και δνε ξέρω πραγματικά αν ο συγκεκριμένος εδώ θα το ενσαρκώσει τόσο καλά γιατί και σαν face ας πούμε δεν μου έμοιαζε τόσο όσο στα κομικς ή και τα animations

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 27]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 14 ... 27  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης