Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

DC/Marvel Γενική Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 27  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 27]

326DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 30 Μαρ 2016, 18:43

Tcixlas

Tcixlas

 

γελάω απλά με το ημίσκληρος.... 

μετράω ώρες αντίστροφα

327DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 30 Μαρ 2016, 21:53

Aldark

Aldark

 

Σκληρός Καριόλης έγραψε:
Aldark έγραψε:μια ταινία της προκοπής έχει κάνει ο σνάυντερ 
[url=#57413357] ανDC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Arrow-10x10[/url]και όντως κι αυτή στο ρτ έχει -αδίκως- 65%

Μόνο ταραντίνο ρε, το λέει στο[url=#26944111] lifoDC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Arrow-10x10[/url]
προφανώς και μόνο ταραντίνο :xD:

εντιτ:σβήνω το ποστ μου γιατί είναι μαλακία να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα και καλλιτέχνες. Αλλά και πάλι δεν είναι θέμα λίφο , shame on me που έπεσα στο φλέημ :xD: aww2

328DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 30 Μαρ 2016, 22:11

Tcixlas

Tcixlas

 

επρεπε να προλαβω το ποστ σου damn

329DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 30 Μαρ 2016, 22:26

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Το sharknado ειναι τοπ ταινια ετσι? 82 στο rt!

Btw ενα ομορφο κειμενακι απο ατομο που σεβομσι για την πιο συγκινητικη σκηνη της ταινιας.

Σποιλερ προφανως:

I hear people are making fun of the Martha scene, how on the surface if you just say Martha to Batman, he will be friends with you.

But really this is perfected symbolism and one of the places where editing shines. It's cut in a way to follow Batman's thought process of realising what he has become.

When the memory comes back to Bruce first showing the gun firing at Thomas, it then cuts to Batman showing that Batman is now an executioner, especially how the gun is pointed at his father is in relation to how Batman is standing over Superman.

Then the pearls wrapped around the gun breaking as it is fired. The pearls represent the humanity and goodness of Batman being broken apart by the dark Batman he has allowed himself to become and take over him with, represented by the shot of the bullet.

It then cuts to the dream where he is a child falling. Then it cuts to Batman realising that his dreams are his subconscience telling him that he has fallen. In the beginning of the movie where the dream takes place, Bruce says "In the dream, it took me to the light. A beautiful lie" His mind is trying to say he has fallen, but he disregards it as a lie in the beginning, saying this is how the world makes sense to him, especially at the point we see him in the movie, but now he starts to realise that he is wrong and that this beautiful lie is actually true. This is represented by when Bruce screams as a child.

The final thing he needs to connect is Martha. It just shows Thomas reach out to Martha Wayne, mirroring how Superman is reaching out to Martha Kent. Bruce doesn't know this yet so he yells "why did you say that name" once Lois tells him it his mothers name, not only does Batman realise they have something in common, he realises that he became the very thing he dedicated his life to protect against. The action of Batman throwing the spear away is the moment he starts to now reject the man he became and the first action he does, in recompense, is to save Clark's mother, Martha.

It's a genius way of filming someones thought process. It's really fascinating how the first time we see the Wayne parents murder, everyone is really in awe of how beautiful it was shot. When it is revisited again, it shows it is also poetic as well as beautiful.

330DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 30 Μαρ 2016, 23:47

Aldark

Aldark

 



λες;

331DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 03:06

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
κουραστικός ο τύπος

332DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 03:38

Aldark

Aldark

 

αν τον συνηθίσεις είναι καλός , και δεν έχουμε και πολλούς.
Συν ότι συμφωνείς μαζί του και έτσι όπως τα είπε , με έβαλε σε σκέψεις ότι ίσως αδικώ κι εγώ την ταινία;;; Πρέπει να διαβάσω κανά dc κόμιξ;;;

333DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 03:43

Tcixlas

Tcixlas

 

Σκληρός Καριόλης έγραψε:Είδα την ταινία… Δεν ήταν αυτό που περίμενα αλλά αυτό που έπρεπε να περιμένω και πραγματικά νιώθω ευτυχισμένος που αξιώθηκα να την δω. Νιώθω πως αυτή η ταινία γράφτηκε και γυρίστηκε για εμένα και ήταν σαν ποίηση για τα μάτια μου. Καταλαβαίνω τις αρνητικές κριτικές, αυτή η ταινία δεν είναι για όλους, ούτε καν για τους πολλούς, αλλά όσοι ανήκουν στις ομάδες που θα την εκτιμήσουν θα την απολαύσουν πραγματικά.

Αν δεις την ταινία για ατάκες και ξύλο δεν θα την απολαύσεις. Αν θεώρησες το man of steel μαλακία δεν θα την απολαύσεις. Αν δεις την ταινία για περιπέτεια και βαριέσαι να σκεφτείς δεν θα την απολαύσεις. Αν είσαι όμως φαν των κόμιξ της DC, εκτιμάς τον σεβασμό στο material source (εκτός μίας εξαίρεσης) και αν ζητάς και λίγο παραπάνω σκέψη μέσα από αυτά τότε θα ερωτευτείς αυτή την ταινία όπως έκανα εγώ. Προσωπικά την κατατάσσω ως την δεύτερη αγαπημένη μου superhero movie πίσω από το απροσπέλαστο Watchmen.  Δυστυχώς δεν είχα το κουράγιο για να μπω και για δεύτερη προβολή θα το κάνω όμως σε τρεις μέρες όταν ξανά πάρω έξοδο από το στρατόπεδο γιατί είμαι σίγουρος πως έχασα πολλά.

Καταλαβαίνω τον μπερδεμένο κόσμο που θεωρεί πως η ταινία δεν είχε συνοχή. Ο Σνάιντερ έπαιξε με παρελθόν, παρόν και μέλλον!!, με αλήθεια και οράματα με αποτέλεσμα πολλοί να μπερδευτούν. Θέλει να βλέπεις και όχι να κοιτάς για να πιάσεις κάποια πράματα. Με ιδιαίτερη προσοχή βέβαια μπορεί να ανακαλύψεις φοβερούς παραλληλισμούς και να καταλάβεις πως κάθε σκηνή είχε κάποιο νόημα στη συνέχεια και πως σήμαινε κάτι. Οπτικά η ταινία ήταν σκοτεινή, με τρομερή εικόνα και με μόνο μείον τα φώτα (φακούς, φωτιές κτλπ) που πολλές φορές κούραζαν το μάτι μέσα στο σκοτεινό τοπίο. Ώρες- ώρες ένιωθα πως έβλεπα κάποια κομιξοποιημένη έκδοση της καινής διαθήκης και αυτό το γούσταρα πολύ. Την ταινία έκανε ακόμα καλύτερη το καταπληκτικό!!! Soundtrack αν και για αυτό δεν είχα καμία αμφιβολία καθώς οι επιλογές του Σνάιντερ κάθε φορά είναι άρτιες.

Είχε πάρα πολλές σκηνές που μου σήκωσαν κυριολεκτικά την τρίχα (
Σπόιλερ:
ενώ και τα περιορισμένα fight scenes είχαν τρομερές χωρογραφίες. Ειδικότερα το πώς κινείται ο Μπάτμαν είναι απίστευτο. Τούμπανο αλλά και ταχύτατος. Επιτέλους είδαμε έναν σωστό μπατμαν που εκτός από το να δέρνει (και πιστέψτε με δέρνει) είναι ντέτεκτιβ, χρησιμοποιεί σωστά το prep τάιμ και είναι vengeance/justice junkie. Επίσης, αγάπησα πάρα πολύ όλα τα easter eggs και όσοι διαβάζουν τα κομιξ ξέρουν πως έρχονται μεγάλα πράματα.

O Άφλεκ ήταν πολύ καλός στο ρόλο του, είναι ο πρώτος μπάτμαν που μου άρεσε ενώ υπήρχε και σωστό balance στον bruce και στον batman.
Ο Eisenberg ήταν σπουδαίος στο ρόλο του, κανονικός ψυχοπαθής αλλά κατά την γνώμη μου θα έπρεπε ο Λεξ Λούθορ να είναι διαφορετικός. Δεν κατακρίνω απαραίτητα το portrayal αυτό απλά θα προτιμούσα ο χαρακτήρας που έπαιξε ο Eisenberg να ήταν κάποιος άλλος villain. Όπως και να έχει ήταν απολαυστικός.

Η Γκάμποτ ήταν πολύ ωραία wonderwoman, δεν την είδαμε και πολύ αλλά έμπαινα άνετα :p Πέρα από την πλάκα πολύ ωραία γυναίκα, έβγαλε την θυληκότητα αλλά και τον δυναμισμό που έπρεπε. Πείστηκα πως δεν θα είναι μια γλάστρα του justice league αλλά ένα από τα ηγετικά στελέχη.

Πάμε στα πράγματα που δεν μου άρεσαν τώρα. Πέρα από τον Λούθορ που ανέφερα παραπάνω, δεν μου άρεσε πολύ ο Doomsday. Πιστεύω ότι αρτιστικά μπορούσε να γίνει πολύ καλύτερος ενώ θα ήθελα από το στόμα του να άκουγα και το «kill superman» όπως τον έχουμε συνηθίσει.

Σπόιλερ:

Τα παραπάνω με προβλημάτισαν αλλά οκ σίγουρα δε μου στέρησαν την απόλαυση. Είμαι κάτι παραπάνω από χαρούμενος για την κατεύθυνση που παίρνει η DC, είναι το yang των σούπερ hero movies. Ελπίζω η κόντρα των κριτικών με τον Snyder να μη στοιχίσει καθώς είναι ο κατάλληλος άνθρωπος για να συνεχίσει και στο justice league.

Μπράβο απλά…
Και ναι επιτέλους είδα την ταινία, και στο τέλος βγήκα απο την αίθουσα σε φάση χέστηκα αν δεν σας άρεσε, δεν με ένοιαζε καθόλου, αν δεν είχε 2-3 αντιθέσεις στην δική μου οπτική θα μπορούσα να της δώσω 10 άνετα, αλλά θα αρκεστώ σε ένα 9!!! Απο τις καλύτερες superhero movies που έχω δει, και γύρισα να το γράψω περιμένωντας να διαβάσω τα αρνητικά εδώ μέσα, και διαβάζω το πόστ του μάνου και νιώθω να καλύπτομαι σχεδόν απόλυτα, εκτός απο κανα 2 πραγματάκια.... Γενικά για μένα ένα λάθος της ταινιας ήταν ότι έπρεπε να έχει περισσότερο χρόνο! θα μου πεις περισσότερο απο 2.30 ώρες? μα πόσο? Ναι ήθελε ένα 3.5ωρο για να είναι αριστούργημα για μένα, αν και θα κούραζε τον μέσο παρατηρητή(ο ίδιος βλέποντας άρχοντα τσουτσούριαζε και άραζε στα σινεμά με τις ώρες για να κάτσεις 4ωρα ξερω γω...) τεσπά που λέτε παιδιά στην αρχή χάθηκα λίγο αλλά θεωρώ ότι ήταν μόνο επειδή εγώ ο ίδιος ήμουν κουρασμένος αλλά αν την δώ δεύτερη φορά θα με καλύψει απόλυτα....
Μου άρεσαν οι αναφορές που μπορούσα να καταλάβω αν και είμαι σίγουρος ότι ήταν πολλές ακόμα που δεν πήρα χαμπάρι.... ¨Οταν σκάει στο όραμα του μπατμαν ο φλας να τον προηδοποιήσει που λέει κι ο μάνος βγήκα έξω με τσαμπουκά για το φλας και αρχίζουν όλοι οι υπόλοιποι όχι ρε δεν είναι ο φλας, ένας μπάρι υπάρχει, δεν υπάρχει άλλος δεν παίζει αυτό, μάλλον είναι ο nightwish.... και τρώω ξενέρα ξερω γω, μέχρι που διαβάζω το ποστ του μάνου και ηρεμώ... ναι είναι ο γ******* φλας......

Άφλεκ για βραβείο, ο τύπος είναι πραγματικά ο πιο ταιριαστός μπατμαν εέβερ, ακόμα και η κεφαλα  του έιναι λες και έχει βγει απο τα κομικ για τον μπατμαν, εξαιρετικές οι χορογραφίες μάχης του, όπως και ο ίδιος σαν ηθοποιός, και ναι η στολή γαμάει γκρινιάρηδες του σινεμά... η στολή είναι εξαιρετική, όπως και ο ίδιος!

Wonder woman άριστη για μένα, γούσταρα και με το λάσο, αρτιος σουπς βασικό, αρκετά καλύτερος για μένα προσωπικά απο το man of steel και πάμε στην πρώτη μου διαφωνία με μάνο! το man of steel δεν μου άρεσε τόσο, με κούρασε, με χάλασαν λίγο οι υπερβολικοί συμβολισμοί κλπ κλπ αλλά το συγκεκριμένο με ξετρέλανε!!! θα μπορούσα να πάω αύριο αν το δω πάλι!

Διαφωνώ στον λουθορ, τον θεωρώ άριστο, αλλά ίσως φταίει ότι έτσι τον έβλεπα πάντα εγώ, σχετικά ημίτρελο... Αν ο τύπος φουσκώσει λίγο για το τζάστις θα είναι και σχεδόν ίδιος με κομικ ακόμα και σαν φάτσα ξέρω γω.... τον θεωρώ υποδειγματικό σαν ηθοποιία στην ταινία, τον παρουσίασε άρτια......

Και τελική ίσως διαφωνία, απόλαυσα λίγο τον μπατμαν με το ένστικτο του δολοφόνου αρχικά, γιατί ξέρουμε απο τη στολή ότι ο ρόμπιν είναι νεκρός και ξέρουμε την οργή του, οπότε αν δεν βλέπαμε κάτι τέτοιο θα ήταν υπερβολικά ψεύτικο, και ελάχιστα σκοτεινό... ο μπατμαν είναι ο πιο σκοτεινός... με χάλασε αυτό με τους καυτηριασμούς και το marking αλλά πες πάει στο διάολο....

Γενικά μου άρεσε πολύ, οι κριτικές είναι ανακριβείς και ίσως και άσχετες! το dc universe είναι πολύ πιο σκοτεινό γενικά, πάντα έτσι ήταν και γουστάρω να το βλέπω έτσι αν το τζαστις κινηθεί στα ίδια θα απογειώσει την dc προσωπικά, συν ότι απαιτώ εγώ προσωπικά τον αφλεκ σαν μπατμαν απο δω και πέρα παντού... Θέλω 2 ταινίες τουλάχιστον με αφλεκ σαν μπατμαν εκτός του τζάστις!



Aldark έγραψε:ευτυχώς είχα την τύχη να συζητήσω πολύ , να δω και τον μάικιους να συζητάει (λολ) για την ταινία , να διαβάσω κριτικές...
Πάμε σε μέρη που βρήκα ξενέρωτα λοιπόν.
ΣΠΟΙΛΕΡ ΑΛΕΡΤΖ
λοιπόν , μπάτμαν β σούπερμαν λεγόταν η ταινία , όμως η μάχη τους ήταν 2-3 λεπτά (εγώ την απόλαυσα!) και έγινε για ένα καπρίτσιο ενός τρελού...
Ουσιαστικά έλειπε το κλάημαξ και ξαφνικά απ'το μπιλντ περάσαμε στο....ΕΛΑ ΠΑΜΕ , ΞΕΚΙΝΑΜΕ Η ΜΑΧΗ!!!!!!!
Και στο τέλος η μάχη τελειώνει...επειδή έτυχε να έχουν οι μανάδες τους το ίδιο όνομα. ΤΙ ΦΑΣΗ ΜΠΡΟ; "Είμαι φίλος του γιου σας".
Seriously?
συνεχίζουμε με άλλα θέματα -τα πρώτα 2/3 της ταινίας είναι αχταρμάς , οκ ρέφερενσης σε κόμιξ , αλλά πρέπει να χτίσεις το σύμπαν σου κι όχι να βιάζεσαι να πετάς σκηνές από δω κι από κει-
Μόνο απο αυτό που λές δείχνει οτι δεν έπιασες καν το συμβολισμό της σκηνής, το ότι ο μπατμαν είδε τον άνθρωπο στα μάτια του σούπερμαν, άλλαξε το μότο του, είδε το λάθος του, είδε ότι ο σουπερμαν είναι άλλος ένας γιός που ανησυχεί και παλεύει για τη μάνα του, και ταυτίστηκε μαζί του, είδε ότι είναι περισσότερο άνθρωπος απο θεός!!! το ότι συνδέθηκαν λόγω συνωνυμίας απλά έδωσε χρώμα!!!

Για να χτίσει το σύμπαν του περισσότερο σε μια ταινία ήθελε 6 ώρες ξερω γώ ή 2-3 ταινίες... δεδομένου χρόνου και παραγωγής θεωρώ ήταν το καλύτερο δυνατό και δεν έχασε κάπου


Σκληρός Καριόλης έγραψε:Mα δεν τέλειωσε επειδή οι μανάδες τους έχουν ίδια ονόματα. Σε όλη την ταινία ο Μπρους έλεγε πως ο Σουπς δεν είναι ούτε θεός αλλά ούτε άνθρωπος. Σε εκείνη την σκηνή κατάλαβε πως όντως δεν είναι θεός αλλά μοιάζει πολύ με τους ανθρώπους. Δεν τον ένοιαξε ούτε στιγμή η ζωή του αλλά ήθελε να σώσει την μητέρα του. Πάντα είχε μια ευαισθησία σε αυτό το θέμα ο Μπρους. Σε όλη την ταινία έλεγε "i will show him what it means to be a man" όμως στο τέλος φάνηκε πως ο Μπρους ήταν αυτός που έκανε λάθος.

Τις σκηνές δεν τις πετούσε καθόλου απλά δεν είχε το συμβατικό build up. Κάθε act είχε αρχή, μέση και τέλος. Δε καταλαβαίνω γιατί απαγορεύεται να υπάρχει κάτι το διαφορετικό σε ένα superhero movie. Γιατί απαγορεύεται η ποιότητα; Όταν το κάνει ο Ταραντίνο ή ο Νόλαν γιατί είναι εντάξει; Είναι άδικο να λες πως βιαζόταν ή πως πετούσε σκηνές απλά επειδή δεν ακολούθησες της ροή της ταινίας. Σίγουρα ήταν απαιτητική ταινία αλλά αυτό δεν την μειώνει, ίσα - ίσα. Climax υπήρχε και στα 3 act και ήταν και εμφανέστατο.

Δεν το λέω μόνο για εσένα αλλά γενικότερα, δεν πρέπει να επηρεάζεστε τόσο πολύ από το τι διαβάζετε. Δείτε την ταινία και διαμορφώστε δική σας άποψη δεν είναι ανάγκη να συμφωνείτε αναγκαστικά με κριτικούς και διάσημους.

Έχω δει σε πάρα πολλές ταινίες να υπάρχουν κάποιες generic απόψεις που πολλοί τις λένε για να της πουν.
Βασικά με καλύπτεις άλλη μια φορά κι εδώ

334DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 03:49

Aldark

Aldark

 

Τι να σου πω αν δεν έπιασα το συμβολισμό , εσύ τον έπιασες ή το διάβασες εδώ; :P Πάντως ο μπάτμαν δε σκοτώνει , γιατί να θέλει να φάει έναν αθώο άνθρωπο;
Και μετά γίνανε φίλοι;
Δεν εκτιμώ ότι η ταινία προσπαθούσε να παρουσιάσει μια μάχη χωρίς λόγο , απλά επειδή ο (εκπληκτικά ερμηνευμένος κατά τ'άλλα) Λεξ είχε καύλες και υπαρξιακά να φάει το θεό...:/
έπρεπε να παιχτεί μία σόλο ταινία μπάτμαν να στανιάρουμε 
αυτό περιμένω ouf

εντιτ:ποιος είναι ο NIGHTWISH Θανάση; χαχαχαχαχαχαχαχαχ , και ναι αυτό λέω κι εγώ γιατί να βιαστούν να σετάρουν τα πάντα εδώ και να μην κάνουν 2-3 ταινιούλες...Σόνυ (pun intended?) και ντε να προλάβουν;

335DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 04:01

Tcixlas

Tcixlas

 

τον έπιασα τον συμβολισμό μαν, δεν ξέρω ήταν σαν το βλέπω βασικά, δεν ξέρω[url=#8057147] ανDC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Arrow-10x10[/url] ήταν απλά επειδή εγώ το ακολούθησα έτσι...


ο μπατμαν δεν σκοτώνει ναι, αλλά το να θέλει να σκοτώσει το σούπερμαν είναι φυσικό μετά απο όλα αυτά, δεν είδαμε να το κάνει παρόλα αυτά... μην ξεχνάτε ότι και τον φονιά των γονιών του ήθελε να σκοτώσει, παλι δεν το έκανε... μην ξεχνάτε ότι ο ίδιος σούπερμαν στα μάτια του ήταν υπέυθυνος για τον θάνατο τόσων χιλιάδων... σου δείχνει το πως μια οπτική αλλάζει ανάλογα με τις πράξεις δευτερολέπτων...

δεν ξέρω ποιός σκατά είναι o nightwish εγώ ένα συγκρότημα ξέρω, αλλά όταν βγήκαμε έιχαν φαγωθεί και με εκνεύριζαν....

ναι σίγουρα δώστε μπατμαν αφλεκ στο λαό άμεσα

επίσης δεν είναι απαραίτητο, εμένα προσωπικά δεν θα μου άρεσε να υπήρχαν 2-3 ταινίες για να δω αυτό, θα προτιμούσα να επεκταθεί άλλη μια ώρα η ταινία να μην είναι τόσο κοφτές οι σκηνές, αλλά και πάλι δεν χαλάστηκα τόσο

Δεν κοιτάν να προλάβουν, είναι απλά μια ταινία προαγωγός, έρχεται για να ανοίξει το δρόμο, αυτός είναι ο σκοπός της και τον πετυχαίνει, η ταινία λέγεται down of justice για κάποιο λόγο...

Τι θα ήθελες να δεις αλ? civil war και στο dc universe? σίγουρα ήταν μικρή η μάχη αλλά ήταν υπέραρκετη για να δώσει τα μηνύματα τς και να καλύψει και τους φαν, τώρα αν ο τίτλος ήταν πραπλανητικός το ίδιοο και τα κομιξ ξερω γω

336DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 06:51

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ε κλαιω με nightwish!! Τον nightwing εννουσαν προφανως τα παιδια (aka first robin) αλλα οχι ηταν ξεκαθαρα ο φλας. Για Λουθορ που λες δε διαφωνω καθολου, ισα - ισα συμφωνω απλα το ειχα εγω καπως διαφορετικα στο μυαλο μου. Στη τελικη οταν μαθαινεις κσποιον χαρακτηρα απο τα κομιξ τον ερμηνευεις και με τον τροπο σου κστα μια εννοια.

Επισης κατι που ξεχασα να πω πριν ειναι πως σαφως και μπατμαν - σουπς δεν εγιναν φιλοι ακομα. Το οτι ειπε στην ΜΑΡΘΑ (εχω δει απειρα μιμς και κλαιω με το ονομα) οτι ειναι φιλος του γιου της το ειπε προφανως για κερδισει την εμπιστοσυνη της ( την ειχαν απαγαγει και ξαφνικα εσκασε μυτη ενα τουμπανο ντυμενο νυχτεριδα).

Για τον χρονο που ειπες δυστυχως δεν ειναι στο χερι των δημιουργων. Αναλογα με συμφωνιες, εταιρειες κτλπ  υπαρχουν συγκεκριμενα ορια που μπορει να κινηθει μια ταινια. Αν ειπε το μπος 2:30 ωρες αναγκαστηκα επρεπε να κοψουν. Μη ξεχναμε πως η blue ray εκδοση θα εχει μιση ωρα παραπανω και θα ειναι κσι r rated (lois lane boobies?).

Τελος, το script του μπατμαν solo movie ειναι ετοιμο και φημολογειται πως το εγραψε/θα το σκηνοθετησει ο ιδιος ο αφλεκ! (Θα ημουν σκεπτικος για αυτο αλλα τελευταια φορα που υπηρξα σκεπτικος κατα του εκτεθηκα ανεπανορθωτα). Γενικα θα τον δουμε πολλες φορες ακομα τον μπατς καθως λογικα θα παρει ρολο Νικ Φιουρι και θα εμφανιζεται για να κανει recruit τα jl members.

Ξανα τελος (ενα - ενα τα θυμαμαι) για να κανω τον συνηγορο το διαβολου (ασχετο αλλα οταν ο λεξ ειπε "if man wont kill god the devil will do it" μονο εγω ενιωσα πως μιλουσε για τον εαυτο του κ οχι γις τον ντουμς;) οταν μιλαμε για συμβολισμους στη τεχνη, ο καθενας εχει την ελευθερια να ερμηνευσει το καθε τι με τον δικο του τροπο. Καθε προσσεγγιση ειναι αποδεκτη αρκει να ειναι ειλικρινης (για τους κριτικους λεω οχι για τον αλ).

Ασχετο:
Σπόιλερ:

Λολ πηγα να κανω εντιτ σε εμενα κ εβαλα την εικονσ καταλαθος στο ποστ του τσιχλα συγχωρεστε μ και διορθωστε γτ ζοριζομαι απο κιν

337DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 11:45

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν πειράζει ρε κλαιν, θα το αλλάξει ο αλ γιατί δεν μπορώ να κάνω έντιτ σε σένα :p


επίσης εγώ νόμιζα ούτως η άλλως ότι εννοεί τον εαυτό του λόγω του πίνακα που έδειχνε κα ιστη γερουασιαστή και τον devil που έλεγε ότι δεν έρχεται απο κάτω και ίσως έρχεται απο πανω, και ηταν σαν να βάζει τον εαυτό του στη θέση του απο την αρχή σχεδόν, σκέψου ότι ο ίδιος ίσως σκεφτόταν ότι ίσως μπορέσει να ελέγξει τον ντουμσι


όσο για άφλεκ πραγματικά πλεον τον θεωρώ κορυφαίο αλήθεια, ήταν 2 φορές καλύτερος για μένα απο τον μπειλ, και αυτό λέει πολλά, γιατί ο μπειλ μου άρεσε προσωπικά :p

για το χρόνο ξέρω ότι δεν είναι δική τους απόφαση βρε, απλά λέω ότι θα το ήθελα λίγο μεγαλύτερο εγώ προσωπικά για να μπορεί και ο μέσος παρατηρητής να ακολουθήσει τη συνέχεια της ταινίας, απλά σκέψου ότι πλεον το 2.30ωρο το θεωρούν το μάξιμουμ με τις ταινίες που έχουμε καταντήσει να παιζουν σαν σειρές!!!

η λοις λειν δε μου άρεσε σα γυναίκα.... καλή απλά για μένα, αλλά περίμενα κάτι καλύτερο, ήταν λίγο οφφφφφ ένα απο τα πράγματα που με χάλαγαν, και κάτι που πήγεε πάλι να με χαλάσει αλλά δεν το άφησα ήταν ότι ο σουπς άφηνε άτομα να πεθαίνουν σε τόσο μεγάλο βαθμό... με είχε χαλάσει και το μαν οφ στιλ πολύυυ

μα ο noghtwing δεν έχει κόκκινη στολή ρε μπλε δεν εέχει? που σκατά? αφού και η στολή που δείχνει στο batcave του 2nd robin δεν είναι?
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Giphy

338DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 11:58

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ο Nightwing πριν γινει nightqing ειχε κοκκινη στολη, τωρα εχει μαυρο με μπλε. Η στολη στο batcave μπορει να οποιυδηποτε ρομπιν. Στα κομιξ ο δευτρρς πεθσνε (jason todd) λογικα το ιδιο μονοπατι θα ακολουθησουν και οι ταινιες. Μελλοντικα θα εχει ενδιαφερον να δουμε διαλογο λεξ - τζοκερ, κυριολεκτικα της τρελης θα γινεται.

Ο Λεξ οτι ηταν κακος το ξεραμε, θεωρειτε ομως τρελαθηκε οταν εμαθε τα πανυα απο το κρυπτονιανο διαστημοπλοιο ή ηταν μουρλος εξαρχης?

339DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 12:01

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ όπως το είδα απο την ταινία θεωρώ οτι είχε μια δόση τρέλας, θες το μυαλό του, τα χρήματα? η μοναξιά? πάντα ήταν λίγο τρελός, απλά πήγε και έγινε ακόμα περισσότερο μετά απο τα κρυπτονιανά δεδομένα, γιατί πήρε τεράστια δύναμη στα χέρια του, και θεωρησε τον εαυτό του ικανό να υποτάξει τους κρυπτονιανούς, αυτό που λέει ότι ο θεός υποτάσσεται σε αυτόν στη σκηνή που στέλνει τον σουπς στον μπατμαν, δεν είναι καθόλου τυχαίο...

340DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 12:13

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
μην ανυσηχειτε σε λιγο καιρο θα σας κανω εγω edit τα σχολια.... *shots fired*

:muaha: :muaha: :muaha: :muaha:

λογικα σημερα θα την δω την ταινια εκτος και αν γαμηθει ο Διας και παε ολα στραβα....

341DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 12:15

Tcixlas

Tcixlas

 

μην την δεις για τις κριτικές δες την για σένα συμβουλή απο τσίχλα

342DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 13:39

Aldark

Aldark

 

κι εγώ από περιέργεια για τις κριτικές πήγα και βγήκα με ενδιαφέρον για τη συνέχεια , so it's a win win situation!
Μιας κι είμαστε εδώ και τα λέμε , τι φάση , εκεί που ο Μπρους τσέκαρε τη στολή του Ρόμπιν; Τι είχε παιχτεί;

343DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 13:55

Tcixlas

Tcixlas

 

είχε και καλά το μήνυμα πάνω απο τον τζόκερ που και καλά έχει σκοτώσει τον ρόμπιν... ότι the joke is on you κάτι τέτοιο, σαν να υπενθύμιση στον μπατμαν ότι έχει χάσει τα πάντα δίπλα του και δεν θα αφήσει κάτι άλλο να χαθεί ξανά, σαν motivation

344DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 14:11

Aldark

Aldark

 

χμμμ , οκ χρειάζομαι ταινία με Άφλεκ-Μπάτμαν Λέτο-Τζόκερ , να του σπάσει τα δόντια πάλι ^_____________________________________^

επίσης , δε σ'άρεσε η Amy Adams ρε;;; Εγώ την έχω ερωτευτεί απ'το enchanted , κι ήμουν και 11!! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

345DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 14:14

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ασχετο αλλο το BvS ειχα ακουσει οτι θα ηταν σε δυο μερη. Αληθευει κατι τετοιο η απλα ηταν παπαριτσες;

346DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 14:19

Tcixlas

Tcixlas

 

παπαριτσες.... ναι δε μου άρεσε η τύπισα είναι άσχημη

347DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 14:20

Aldark

Aldark

 

τι είναι άσχημη ρε...η τύπισσα είναι <3 <3

348DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 14:23

Tcixlas

Tcixlas

 

μπορει να σου αρέσουν οι άσχημες :p όχι ρε είναι ξεκάθαρα επιλογή του καθενός, εμένα αυτό το πιπη φακιδομύτη δεν με τρελαίνει για λοις λειν δεν ταιριάζει

349DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 14:36

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Που λες Αλνταρκ ο Τζεισον Τοντ δεν ηταν και πολυ δημοφιλης και σε ψηφοφορια που εγινε οι ακαρδοι φανς ψηφισαν να πεθανει. Ο Τζοκερ λοιπον αφου σαπισε κυριολεκτικα στο ξυλο τον Τζεισον με ενα σιδερολοστο τον αφησε να περιμενει τον μπατμαν και με το που εφτασε ο μπατς εγινε καμπουμ και ειδε τον αγαπημενο του βοηθο να πεθαινει μπροστα του. Αυτη θεωρειται και η μεγαλυτερη αποτυχια του Μπατμαν μεχρι σημερα. Φυσικα ο Τζεισον επανηλθε στη ζωη μεσω του Λαζαρους Πιτ (κατι μαγικα πηγαδια ξερω γω) αλλα τρελαμενος απο τα after effects του ressurection του και γεματος μισος για τον τζοκερ που τον σκοτωσε αλλα και για τον μπατμαν που δεν εκδικηθηκε για αυτον επεστρεψε με την ταυτοτητα του red hood και αποτελει εναν απο τους πιο badass anti heros της dc. Ελπιζω να δουμε αυτο το στορυλαιν στις ταινιες γτ εκτος του οτι γαμαει, εμβαθυνουμε εντονα και στην bat family.

350DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 14 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Πεμ 31 Μαρ 2016, 14:42

Aldark

Aldark

 

αν δεις κάτι σελίδες πίσω , έχω ποστάρει τη σκηνή με τον Ρεντ Χουντ και τον Τζόκερ ;)
Τι εννοείς όμως οι άκαρδοι φανς ψήφισαν να πεθάνει; 0_0

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 27]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 27  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης