Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

One Piece Couples

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

51One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Πεμ 20 Οκτ 2011, 18:35

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

vagas1989 έγραψε:
womanTENSAIinathens έγραψε:Εμενα δε μ'αρεσουν οι ξανθοι γι'αυτο δεν τον θελω αλλα τον παω πολυ!
Δεν τον θελει καμμια γιατι εμεις οι γυναικες θελουμε τους αντρες μονογαμικους και πιστους.
Ο Sanji θα τα εχει με μια και θα ξερογλυφεται για αλλες 10.

Η γνώμη μου πάνω σε αυτό είναι ότι ο sanji έχει σοβαρό θέμα στέρησης εξου και το θεματάκι που έχει με όλες τις γυνάικες .γιαυτο ακριβώς το λόγο αν μπει σε σχέση θα είναι υπερβολικά πιστός.Πιο πιθανό το κόβω να του κάνει μπινιά η άλλη.

Δηλαδη οι υπολοιποι αντρες στο πληρωμα δεν εχουν θεμα στερησης...εχουν νιωσει τη χαρα του ερωτα!

Παιδια ειναι τοσο απλο το θεμα!

Ο Oda εφτιαξε τους straw hat και εδωσε στον καθενα διαφορετικο χαρακτηρα με στοιχεια υπερβολης για να γελαμε.

Εκανε για παραδειγμα τη Nami να ειναι φιλοχρηματη , τον Usopp να λεει ψεμματα κτλ κτλ.

Ο Usopp λεει ψεμματα γιατι του στερησαν την αληθεια;

Ετσι και ο Sanji! Ειναι οπως ειναι με τις γυναικες για το κωμικο της υποθεσης.

Τι στερηση και πρασινα αλογα?!Nα σχεδιασει ο Oda εναν οικο ανοχης να βαλει εκει τον Sanji και μετα να ειναι αλλος χαρακτηρας.

Καμμια στερηση, ειναι οι αστειες πινελιες του OP!!!

52One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Πεμ 20 Οκτ 2011, 18:42

luffy_is_paok

luffy_is_paok

 

μην ξεχνας του luffy την βλακεια gj!

53One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Πεμ 20 Οκτ 2011, 19:17

vagas1989

vagas1989

 

[/quote]Δηλαδη οι υπολοιποι αντρες στο πληρωμα δεν εχουν θεμα στερησης...εχουν νιωσει τη χαρα του ερωτα!

Παιδια ειναι τοσο απλο το θεμα!

Ο Oda εφτιαξε τους straw hat και εδωσε στον καθενα διαφορετικο χαρακτηρα με στοιχεια υπερβολης για να γελαμε.

Εκανε για παραδειγμα τη Nami να ειναι φιλοχρηματη , τον Usopp να λεει ψεμματα κτλ κτλ.

Ο Usopp λεει ψεμματα γιατι του στερησαν την αληθεια;

Ετσι και ο Sanji! Ειναι οπως ειναι με τις γυναικες για το κωμικο της υποθεσης.

Τι στερηση και πρασινα αλογα?!Nα σχεδιασει ο Oda εναν οικο ανοχης να βαλει εκει τον Sanji και μετα να ειναι αλλος χαρακτηρας.

Καμμια στερηση, ειναι οι αστειες πινελιες του OP!!![/quote]

Για να μπορούμε να δώσουμε μια υπόσταση στο θέμα και να αποφασίσουμε πως θα αντιδρούσε σε μια σχεση καποιος απο τους χαρακτηρες με ενα πραγματικό πρόσωπο νομίζω ότι πρέπει να φύγουμε απο τη λογική άπλα αστείες πινελιές του οπ.Να δούμε βαθυτερα.
Η ναμι έγινε φιλοχρήματη γτ από μικρή προσπαθούσε να μαζέψει τα χρήματα για να σώσει το χωριό της οπότε και της εντυπώθηκε αυτό το ''κουσούρι'' σε όλη της τη ζωή.
Ο ουσοπ έλεγε ψέματα γιατί με αυτό τον τρόπο μπορούσε μόνο να ξεχωρίσει, να του δώσει προσοχή η kaya, και να φτίαξει έναν κόσμο στον οποίο ίσχυε το όνειρό του να είναι τρομερός πολεμιστής.
Ο sanji έχει ένα πάθος με τις γυναίκες αλλά με έναν τρόπο ''ιπποτικό'' θα έλεγα,τις λατεύει και θέλει να τις προστατεύει.Μάλλον το θέμα στέρησης αν το θέσεις έτσι όπως είπες έχεις δίκιο, λάθος επιχείρημα.Αλλά ο brook είναι σκελετος (εχει δείξει βέβαια σημάδια στέρησης Panties...!panties!!),ο φρανκυ είναι ρομποτ,ο τσοππερ μπορει να θεωρηθει άντρας?,ο ζόρο παραείναι αφοσιωμένος στην προπόνηση του και στο θέμα δύναμης και ο λουφυ....?είναι απλά ο λουφυ.Με λίγα λόγια δεν το ψάχνουν και πολύ το θέμα γυναίκες.Ο sanji όμως χτυπιέται και ωρίεται αλλά τπτ ε μάλλον το στερείται.
Εκεί που θέλω να καταλήξω όμως είναι στο ότι δεν θα απατούσε ο sanji ενώ τα είχε με μια δεν θα πήγαινε με άλλη γιατι αυτό ακριβώς αντιπροσωπεύει την ''ιπποτικη'' πλευρά του άντρα που θαυμάζει το ωραίο φύλο

54One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Πεμ 20 Οκτ 2011, 19:43

-FlameLeg Vender

-FlameLeg Vender

 

Mike13 έγραψε:ε καλα αυτο του το ειπε για να τον πειραξει!!!!!Μην την βγαλουμε κι εροτευμενη με το ζορο νακαμα ειναι!!!!!!!!!!!!!!δεν θα πεχτει τιποτα και με κανεναν!!!!!!!

Γιατί ρε εσύ δεν έχεις ερωτευτεί ποτέ φίλη σου; Και για τον Ζόρο η λέξη νάκαμα είναι περίεργη, δεν έχει την ίδια κοντινή σημασία που έχει για πολλούς άλλους.

http://malicioustheory.blogspot.com

55One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Πεμ 20 Οκτ 2011, 19:56

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

vagas1989 έγραψε:

Για να μπορούμε να δώσουμε μια υπόσταση στο θέμα και να αποφασίσουμε πως θα αντιδρούσε σε μια σχεση καποιος απο τους χαρακτηρες με ενα πραγματικό πρόσωπο νομίζω ότι πρέπει να φύγουμε απο τη λογική άπλα αστείες πινελιές του οπ.Να δούμε βαθυτερα.
Η ναμι έγινε φιλοχρήματη γτ από μικρή προσπαθούσε να μαζέψει τα χρήματα για να σώσει το χωριό της οπότε και της εντυπώθηκε αυτό το ''κουσούρι'' σε όλη της τη ζωή.
Ο ουσοπ έλεγε ψέματα γιατί με αυτό τον τρόπο μπορούσε μόνο να ξεχωρίσει, να του δώσει προσοχή η kaya, και να φτίαξει έναν κόσμο στον οποίο ίσχυε το όνειρό του να είναι τρομερός πολεμιστής.
Ο sanji έχει ένα πάθος με τις γυναίκες αλλά με έναν τρόπο ''ιπποτικό'' θα έλεγα,τις λατεύει και θέλει να τις προστατεύει.Μάλλον το θέμα στέρησης αν το θέσεις έτσι όπως είπες έχεις δίκιο, λάθος επιχείρημα.Αλλά ο brook είναι σκελετος (εχει δείξει βέβαια σημάδια στέρησης Panties...!panties!!),ο φρανκυ είναι ρομποτ,ο τσοππερ μπορει να θεωρηθει άντρας?,ο ζόρο παραείναι αφοσιωμένος στην προπόνηση του και στο θέμα δύναμης και ο λουφυ....?είναι απλά ο λουφυ.Με λίγα λόγια δεν το ψάχνουν και πολύ το θέμα γυναίκες.Ο sanji όμως χτυπιέται και ωρίεται αλλά τπτ ε μάλλον το στερείται.
Εκεί που θέλω να καταλήξω όμως είναι στο ότι δεν θα απατούσε ο sanji ενώ τα είχε με μια δεν θα πήγαινε με άλλη γιατι αυτό ακριβώς αντιπροσωπεύει την ''ιπποτικη'' πλευρά του άντρα που θαυμάζει το ωραίο φύλο

Να φυγουμε απο τη λογικη (αστειες πινελιες του OP)και να δουμε τι θα εκανε ο καθε χαρακτηρας με καποιο πραγματικο προσωπο.Γιατι να συνδεουμε κατι ψευτικο με την αληθινη ζωη;

Αλλη λογικη εχει το one piece και αλλη λογικη υπαρχει στο δικο μας κοσμο.Δεν ειναι καθολου το ιδιο.

Και γιατι να δωσουμε μια τετοια υποσταση;ποιος ο λογος;

Δεν προκειται να κανω αλλες υποθεσεις, ουτε να εκφρασω αλλα ερωτηματα,

Το ΟP ειναι ενας ψευτικος κοσμος, αληθινα προσωπα ΔΕΝ θα βαλω ποτε μεσα σ'αυτο.Οταν ημουν μικρη εβαζα τον εαυτο μου μεσα στα pokemon , στους thundercats και ελεγα: τι θα εκανα αν ημουν και γω τωρα εκει? Τοτε ομως ημουν μικρη και τα παιδακια μπλεκουν την αληθεια με τη φαντασια.Αυτο ομως δεν το κανω τωρα, ειμαι μεγαλη.

Και αυτο με τον Sanji ειναι για το κωμικο στοιχειο και αν αρχισω να λεω ο Sanji τι θα εκανε με εμενα ή τη γειτονισσα , μαλλον θα εχω μπλεξει τη φαντασια με την πραγματικοτητα.

Δεν δινω αληθινη υποσταση σε ψευτικους κοσμους, δε θελω να αποτρελαθω, ειμαι ηδη τρελη!

56One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Πεμ 20 Οκτ 2011, 19:59

-FlameLeg Vender

-FlameLeg Vender

 

womanTENSAIinathens έγραψε:
vagas1989 έγραψε:

Για να μπορούμε να δώσουμε μια υπόσταση στο θέμα και να αποφασίσουμε πως θα αντιδρούσε σε μια σχεση καποιος απο τους χαρακτηρες με ενα πραγματικό πρόσωπο νομίζω ότι πρέπει να φύγουμε απο τη λογική άπλα αστείες πινελιές του οπ.Να δούμε βαθυτερα.
Η ναμι έγινε φιλοχρήματη γτ από μικρή προσπαθούσε να μαζέψει τα χρήματα για να σώσει το χωριό της οπότε και της εντυπώθηκε αυτό το ''κουσούρι'' σε όλη της τη ζωή.
Ο ουσοπ έλεγε ψέματα γιατί με αυτό τον τρόπο μπορούσε μόνο να ξεχωρίσει, να του δώσει προσοχή η kaya, και να φτίαξει έναν κόσμο στον οποίο ίσχυε το όνειρό του να είναι τρομερός πολεμιστής.
Ο sanji έχει ένα πάθος με τις γυναίκες αλλά με έναν τρόπο ''ιπποτικό'' θα έλεγα,τις λατεύει και θέλει να τις προστατεύει.Μάλλον το θέμα στέρησης αν το θέσεις έτσι όπως είπες έχεις δίκιο, λάθος επιχείρημα.Αλλά ο brook είναι σκελετος (εχει δείξει βέβαια σημάδια στέρησης Panties...!panties!!),ο φρανκυ είναι ρομποτ,ο τσοππερ μπορει να θεωρηθει άντρας?,ο ζόρο παραείναι αφοσιωμένος στην προπόνηση του και στο θέμα δύναμης και ο λουφυ....?είναι απλά ο λουφυ.Με λίγα λόγια δεν το ψάχνουν και πολύ το θέμα γυναίκες.Ο sanji όμως χτυπιέται και ωρίεται αλλά τπτ ε μάλλον το στερείται.
Εκεί που θέλω να καταλήξω όμως είναι στο ότι δεν θα απατούσε ο sanji ενώ τα είχε με μια δεν θα πήγαινε με άλλη γιατι αυτό ακριβώς αντιπροσωπεύει την ''ιπποτικη'' πλευρά του άντρα που θαυμάζει το ωραίο φύλο

Να φυγουμε απο τη λογικη (αστειες πινελιες του OP)και να δουμε τι θα εκανε ο καθε χαρακτηρας με καποιο πραγματικο προσωπο.Γιατι να συνδεουμε κατι ψευτικο με την αληθινη ζωη;

Αλλη λογικη εχει το one piece και αλλη λογικη υπαρχει στο δικο μας κοσμο.Δεν ειναι καθολου το ιδιο.

Και γιατι να δωσουμε μια τετοια υποσταση;ποιος ο λογος;

Δεν προκειται να κανω αλλες υποθεσεις, ουτε να εκφρασω αλλα ερωτηματα,

Το ΟP ειναι ενας ψευτικος κοσμος, αληθινα προσωπα ΔΕΝ θα βαλω ποτε μεσα σ'αυτο.Οταν ημουν μικρη εβαζα τον εαυτο μου μεσα στα pokemon , στους thundercats και ελεγα: τι θα εκανα αν ημουν και γω τωρα εκει? Τοτε ομως ημουν μικρη και τα παιδακια μπλεκουν την αληθεια με τη φαντασια.Αυτο ομως δεν το κανω τωρα, ειμαι μεγαλη.

Και αυτο με τον Sanji ειναι για το κωμικο στοιχειο και αν αρχισω να λεω ο Sanji τι θα εκανε με εμενα ή τη γειτονισσα , μαλλον θα εχω μπλεξει τη φαντασια με την πραγματικοτητα.

Δεν δινω αληθινη υποσταση σε ψευτικους κοσμους, δε θελω να αποτρελαθω, ειμαι ηδη τρελη!

Κανείς δε σου είπε να αποτρελαθείς και να ζήσεις μέσω του άνιμε. Φαντασία σου ζητάνε, και προσπάθεια να ονειρευτείς. Αυτό, τίποτα άλλο.

http://malicioustheory.blogspot.com

57One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Πεμ 20 Οκτ 2011, 20:11

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

Δεν περιμενω κανενα ανιμ για να εχω φαντασια.Φαντασια εχει ο ανθρωπος απο την αρχη της ζωης του.
Ουτε περιμενω κανενα ανιμ για να ονειρευτω.Εχω και απο αλλου ευκαιριες για να ονειρευομαι, ευκαιριες απ'τη ζωη μου.

58One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Πεμ 20 Οκτ 2011, 20:58

Elidor

Elidor

 

Avarga
Κοψτες τις αμπελοφιλοσοφιες και επικεντρωθειτε στο θεμα γιατι βγαινετε εκτος τοπικ.

59One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Πεμ 20 Οκτ 2011, 21:43

ZisAkiS

ZisAkiS

 

Να γιατι στο Οne Piece δεν θα δουμε μαλον να γινεται "ροματζο" με πρωταγωνιστη τον Luffy... One Piece Couples - Σελίδα 3 929118 Την εβαλα ετσι την φωτο γιατι δεν ξερω πως να βαζω το "κουτι" spoiler (ειμαι καινουργιοσ ακομα...) One Piece Couples - Σελίδα 3 255839 [οποιος μπορει αν βοηθησει..] One Piece Couples - Σελίδα 3 383180

http://fc01.deviantart.net/fs27/f/2009/242/1/7/Monkey_D_Luffy_Innocent_by_Sprky2008.jpg

60One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Πεμ 20 Οκτ 2011, 21:46

vagas1989

vagas1989

 

απ'οτι φαίνεται τραβηξε πολυ χωρις λόγο, μόνο ενα τελευταίο πράγμα συγχωρέστε με για το οφ τοπικ για να ξεκαθαρισουμε τα πράγματα.
womanTENSAIinathens το όλο θέμα είναι ότι με το να βάζεις τον ευατό σου σε ζευγάρι με το ζορο,το sanji κτλ αυτομάτως μιλάς υποθετικά και προφανώς μπλέκεις τη φαντασία με την πραγματικότητα.Δεν μπορεί να υφίσταται αυτό που συζητάμε αν δεν είναι υποθετικό.Το να μπλέκουμε τη φαντασία με την πραγματικότητα το κάνουμε καθαρα για χαβαλέ και κανέις δεν πιστεύει ότι 'ετσι είναι τα πράγματα όπως ένα 5χρονο παιδάκι.Σορρυ και πάλι για το οφ γιαυτό θα μπώ ον!

Σκεφτήτε ζευγάρι Luffy-bonney jewelry έχουν ετοιμάσει ένα ταψί μπριζολίδια και κάθονται στο μεσημεριανό τραπέζι.Τι γίνεται?

61One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Πεμ 20 Οκτ 2011, 22:02

Elidor

Elidor

 

Avarga
vagas1989 έγραψε:
Σκεφτήτε ζευγάρι Luffy-bonney jewelry έχουν ετοιμάσει ένα ταψί μπριζολίδια και κάθονται στο μεσημεριανό τραπέζι.Τι γίνεται?

Τι μπριζολες? Αναλογα το τι ειναι, αλλη αντιμετωπιση πιστευω θα εχει η χοιρινη μπριζολα απο την μοσχαρισια...

Εγω παντως αν ηταν χοιρινη τους εσφαζα και τους δυο και κραταγα το ταψι για την παρτη μου.

62One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Πεμ 20 Οκτ 2011, 23:19

Mike13

Mike13

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/pages/AnimeWorld-Greek/317331991617516

63One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Παρ 21 Οκτ 2011, 02:22

Fallenangie

Fallenangie

 

Χμμ...

Adventure=Romance

Αλλα,ετσι οπως τους εχει δωσει τους ρολους μεσα σε μια οικογενεια,παω με το Franky x Robin,ο μπαμπας και η μαμα.

Κατα τα αλλα...

Zoro x Nami τοτε στο Arlong Park και την Alabasta.

Sanji,με ολες αλλα μην τρελενομαστε κιολας.

Luffy x Nami γιατι ετσι μας αρεσει.

Luffy x Hancock επειδη ειναι τρελη γιαυτον και μονο(sorry guys!)

Και βασικα τιποτα το σοβαρο! whistle

64One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Παρ 21 Οκτ 2011, 03:02

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

Fallenangie έγραψε:
Adventure=Romance

Αλλα,ετσι οπως τους εχει δωσει τους ρολους μεσα σε μια οικογενεια,παω με το Franky x Robin,ο μπαμπας και η μαμα.


οσον αφορα το πρωτο μερος συμφωνω και επαυξανω το εθεσες αψογα!!!!

τωρα για Franky x Robin θα διαφωνισω, οχι μονο γτ ειμαι φαν του zoro x robin, αλλα για τον απλουστατο λογο οτι δν ταιριαζουν κα8ολου....δλδ ημαρτον ο Franky ειναι εντελως ανωριμος και 'hentai' οπως τον αποκαλουν ενω η robin ειναι σοβαρη και ωριμη...και απο εμφανιση στην αρχη υπηρχε καποια ελπιδα αλλα ετσι οπως εγινε τωρα ο Franky γ@@@ τα :P
η ιδια η robin το ειπε κιολας σε ενα απο τα τελευταια επεισοδια

65One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Παρ 21 Οκτ 2011, 03:23

Fallenangie

Fallenangie

 

Αν συμφωνεις με το πρωτο μερος,τοτε δεν μπορεις να διαφωνεις για το ρολο των δυο.

Oda speaking not me!

Και μην το περνουμε και πολυ σοβαρα.Ειναι nakama και θα εκαναν τα παντα ο ενας για τον αλλο.

Επισης μην βαζεις την εξωτερικη εμφανιση η χαρακτηρα.

Ειπαμε shippers αλλα καλο ειναι να βλεπουμε αν κατι ειναι canon η οχι.

Ειδικα σε μια ιστορια οπως το One Piece.

Αν το παρουμε κι ετσι κι ο Zoro δεν την εμπιστευοταν,αλλα τωρα πανε αυτα.

Ακομα.
Ο Luffy εχει πει οτι δεν παντευεται την Hancock,αυτο δεν ειναι λογος για να μην τους βλεπει καποιος ως pairing.
Κι ο Luffy ειναι πιο κοντος και πιο μικρος απο αυτην.

66One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Παρ 21 Οκτ 2011, 04:36

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

οταν λεω πρωτο μερος εννοω το Adventure=Romance οχι το παρακατω....

οντως ειδικα στον κοσμο του one piece παραγοντες οπως η ηλικια και η εξωτερικη εμφανιση δν μετρανε αλλα οπως και να το κανεις τα προσωπα πρεπει να ταιριαζουν μεταξυ τους...εγω προσωπικα θεωρω τον zoro και τη robin τους πιο ταιριαστους στο one piece απο ολες τι πλευρες

αλλα και παλι αν ειναι να μιλησουμε για ρολους η robin ειναι σιγουρα η μαμα και o zoro ταιριαζει καλυτερα για μπαμπας (βλ επεισοδια 241 & 323)
στον franky θα ταιριαζε καλυτερα ο αστειος 8ειος δν νομιζεις...?

67One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Παρ 21 Οκτ 2011, 06:50

Fallenangie

Fallenangie

 

Αυτο σου λεω και γω.Αν συμφωνεις,δεν υπαρχει λογος να προσπαθεις να δεις ΑΝ θα γινει το ζευγαρι στο τελος.

Ο Zoro ειναι ο 1ος γιος,αν ψαξεις το wiki θα το δεις,ο Franky δεν ειναι ο θειος αλλα ο πατερας της οικογενειας των StrawHat.

Αυτο που σ λεω δεν το βγαζω απ το κεφαλι μου,ο ιδιος ο Oda το χει πει.

Δεν θυμαμαι για το επ 241 τι εννοεις,οσον αφορα το επ 318 ειναι filler οποτε δεν μετραει στην κανονικη ιστορια,το 323 ειναι εκεινο το επ με Zoro vs Kaku?Γιατι και παλι,ο Luffy κοντεψε να πεθανει,και ο Zoro ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αναγνωρισε τελειως την Robin για nakama.(δεν εμπιστευεται τις γυναικες)

Δεν μπορω να καταλαβω τετοιου ειδους θεωριες οταν ΟΛΟΙ οι SH θα εδιναν και την ζωη τους(βλ Zoro για τον Luffy)ο ενας για τον αλλο.

Α!Οσο και να ειναι εξωτερικα ωραιοι καποιοι χαρακτηρες,ε δεν ειναι και σοβαρος λογος να τους θελουμε μαζι.
Και εδω που τα λεμε,και ενω δεν εχω τπτ εναντιον του ZoRobin,ειναι ενα βαρετο ζευγαρι...Ειναι σοβαρη η Robin,ο Zoro δεν σκαμπαζει ντιπ εκτος κι αν ειναι για μαχη...
Σπόιλερ:

Ο Zoro παει πακετο με Luffy-Sanji,(monster trio),δεν κολλαει με τπτ να ναι ο πατερας.Πατερας κολλαει στο κατασκευαστη,ο Franky φτιαχνει οτι χαλαει μεσα στο σπιτιπλοιο οπως ασπουμε καθε πατερας σε μια οικογενεια....Και μολις καταλαβα οτι βγαινει εκτος το θεμα...

Εδω λεμε την προσωπικη μας αποψη,αλλα,οπως και να το παρεις,ο Οda ειπε No romance,ο Oda εδωσε ρολους στον καθενα,και τωρα οτι και να φανταζομαστε/γουσταρουμε εκεινος αποφασιζει.

Αν ο Oda θελει να κανει Robin με Croco στο τελος,δεν θα αρχισω να τσιναω παντως,για ολα εχει το λογο του.
Σπόιλερ:

68One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Παρ 21 Οκτ 2011, 10:53

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

Toni Kellis έγραψε:



τωρα για Franky x Robin θα διαφωνισω, οχι μονο γτ ειμαι φαν του zoro x robin, αλλα για τον απλουστατο λογο οτι δν ταιριαζουν κα8ολου....δλδ ημαρτον ο Franky ειναι εντελως ανωριμος και 'hentai' οπως τον αποκαλουν ενω η robin ειναι σοβαρη και ωριμη...και απο εμφανιση στην αρχη υπηρχε καποια ελπιδα αλλα ετσι οπως εγινε τωρα ο Franky γ@@@ τα :P
η ιδια η robin το ειπε κιολας σε ενα απο τα τελευταια επεισοδια

Κατα τ΄αλλα ειχες ακουσει τα λογια του Oda. Eχει πει ο Franky ο πατερας των S.H και η Robin η μητερα και ο Zoro ο μεγαλυτερος γιος και σου παει καλυτερα η μανα με τον γιο της.Και επισης αν και ο Zoro ειναι ο αγαπημενος μου straw hat , ακομα και γω τον βρισκω ανωριμο, γιατι και ο Zoro ανωριμος ειναι. Το οτι δε γελαει ευκολα και ειναι στον κοσμο του δεν τον κανει σοβαρο, σορρυ κιολας.Και ο Franky oταν παλευει, σοβαροτατος ειναι.Οποτε αυτο με τη σοβαροτητα εντελως FAIL , ασε που για τους S.H μιλαμε, δεν φημιζονται για σοβαροτητα , ουτε απο τον καπετανιο τους.

Και ταιριαστοι Zoro=Robin...ναι οκ!Θυμησου λιγο οτι ο Zoro ,η μονη γυναικα που θα σκεφτει και γινεται λιγο διαφορετικος ειναι η πεθαμενη φιλη του.Και οτι θελει να γινει ο καλυτερος ξιφομαχος ειναι η υποσχεση που εδωσε με την Kuina(αυτο για μενα αρκει για να βρω εναν canon ζευγαρι)Επισης ο Zoro και ολοι oι S.H μπορουν να δωσουν τη ζωη τους ο ενας για τον αλλον.Oταν θυσιαζεσαι για καποιον δεν ειναι μονο απο ερωτικο ενδιαφερον, ολο εκει εχουμε το νου μας.

Και αν παρουμε τη Robin ως παραδειγμα εγω μπορω να τη βαλω με τον Luffy. Γιατι στην ουσια ο Luffy ηταν αυτος που παλεψε περισσοτερο απ΄'ολους για τη Robin, ειδικα τοτε με τους CP9.

Kαι επισης ολα τα κοριτσια που εχουμε δει χρωστανε την ελευθερια τους και την ευτυχια τους ΚΥΡΙΩΣ στον Luffy , εγω λοιπον μπορω να λεω: Luffy-Νami, Luffy-Vivi , Luffy - Robin(αν βαζουμε τη μητερα με τον μεγαλο γιο-Ζοro, ας τη βαλουμε και με τον μικροτερο-Luffy).

Και κατι ακομα: το επιγχειρημα : η Robin ειπε στον Zoro σου παει(οταν τον ειδε με τα μωρα)το ειπε για να τον πειραξει.Fail επιγχειρημα!

Τα ειχε ξεκαθαρισει o Οda, ξερουμε ολοι οτι ειναι NAKAMA και οτι ολοι μαζι θυσιαζονται για τον LUFFY, αλλα δε βλεπω να ζευγαρωνουμε τους παντες με τον Luffy.

69One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Παρ 21 Οκτ 2011, 15:15

luffy_is_paok

luffy_is_paok

 

για αυτο ο Luffy πρεπει να παει με ολες gj!

70One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Παρ 21 Οκτ 2011, 15:22

Mike13

Mike13

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ!!!!!!!!!!!One Piece Couples - Σελίδα 3 42897 One Piece Couples - Σελίδα 3 42897 One Piece Couples - Σελίδα 3 42897

https://www.facebook.com/pages/AnimeWorld-Greek/317331991617516

71One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Παρ 21 Οκτ 2011, 15:42

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

oi oi πολυ προσωπικα το πηρατε το θεμα...δν ξερω ποτε και γτ ειπε ο oda αυτα με την οικογενεια και τους ρολους αλλα εγω πρωτη φορα το ακουω

οπως ειπα και πριν ολες οι σκηνες που θυσιαζονται ο ενας για τον αλλο (καθως και η σκηνη με τα μωρα) ειναι σκηνες μεταξυ nakama και συμβαινουν με ολους και δν κρυβουν τπτ ερωτικο....

οσον αφορα τον zoro ισχυει οτι ειναι πολεμοχαρης και μπλα μπλα μπλα αλλα αυτο δν σημαινει οτι δν νοιαζεται για τους αλλους...ισα ισα που παντα οταν ολοκληρο το πληρωμα βρισκεται υπο διαλυση,οπως τοτε που εφυγε ο usopp και η robin ειναι αυτος που παιρνει το πανω χερι και βαζει μια ταξη στα πραγματα (βλ τα επεισοδια που ειπα και πριν ειναι κατατοπιστικα)
και σχετικα με τον αν εμπιστευεται τη robin η οχι δν τιθεται καν θεμα την αναγνωριζει ως nakama και την εμπιστευεται πληρως πια

για λεπτομεριες αν θελετε http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page εδω μπορειται να βρειτε τα παντα πηγαινετε στον καθε χαρακτηρα και πατιστε εκει που λεει τις σχεσεις του με τους υπολοιπους

72One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Παρ 21 Οκτ 2011, 15:48

Mike13

Mike13

 

Παιδια ξανα λεω οτι δεν θα γινει τιποτα μεταξυ κανενος γιατι απλα ολοι τρεφουν φιλικα συνεσθηματα για ολου οχι ερωτικα!!!!!Δεν θα πεχτει τιποτα!!!τουλαχιστον ετσι νομιζω εγω!!!!

https://www.facebook.com/pages/AnimeWorld-Greek/317331991617516

73One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Παρ 21 Οκτ 2011, 16:01

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

Toni Kellis έγραψε:oi oi πολυ προσωπικα το πηρατε το θεμα...δν ξερω ποτε και γτ ειπε ο oda αυτα με την οικογενεια και τους ρολους αλλα εγω πρωτη φορα το ακουω

οπως ειπα και πριν ολες οι σκηνες που θυσιαζονται ο ενας για τον αλλο (καθως και η σκηνη με τα μωρα) ειναι σκηνες μεταξυ nakama και συμβαινουν με ολους και δν κρυβουν τπτ ερωτικο....

οσον αφορα τον zoro ισχυει οτι ειναι πολεμοχαρης και μπλα μπλα μπλα αλλα αυτο δν σημαινει οτι δν νοιαζεται για τους αλλους...ισα ισα που παντα οταν ολοκληρο το πληρωμα βρισκεται υπο διαλυση,οπως τοτε που εφυγε ο usopp και η robin ειναι αυτος που παιρνει το πανω χερι και βαζει μια ταξη στα πραγματα (βλ τα επεισοδια που ειπα και πριν ειναι κατατοπιστικα)
και σχετικα με τον αν εμπιστευεται τη robin η οχι δν τιθεται καν θεμα την αναγνωριζει ως nakama και την εμπιστευεται πληρως πια

για λεπτομεριες αν θελετε http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page εδω μπορειται να βρειτε τα παντα πηγαινετε στον καθε χαρακτηρα και πατιστε εκει που λεει τις σχεσεις του με τους υπολοιπους

Δεν ειπε κανενας το αντιθετο!

Για τον Zoro μιλας;Οτι βαζει σε ταξη τα πραγματα;τι εχω χασει ρε guys???

Εσυ δεν ειπες (στο δευτερο ποστ που ειχες κανει) οτι οντως ειχες ακουσει και συ να το λεει αυτο; τωρα τι σε παρεξενεψε; γιατι ξαφνιαστηκες;

Τεσπα!Εγω ειπα και πιο πανω τις σκεψεις μου.Τωρα να καθομαι να ζευγαρωνω τους S.H απο τη στιημη που ο ιδιος ο δημιουργος τους ειπε οτι ειπε γι'αυτους...ε δε γινεται. Αφηνω τα ζευγαρωματα σε σας, εγω δεν εχω φαντασια επι του θεματος...One Piece Couples - Σελίδα 3 548551

74One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Παρ 21 Οκτ 2011, 16:20

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

womanTENSAIinathens έγραψε:
Για τον Zoro μιλας;Οτι βαζει σε ταξη τα πραγματα;τι εχω χασει ρε guys???

Εσυ δεν ειπες (στο δευτερο ποστ που ειχες κανει) οτι οντως ειχες ακουσει και συ να το λεει αυτο; τωρα τι σε παρεξενεψε; γιατι ξαφνιαστηκες;

εχω ακουσει οτι δν θα υπαρξει romance στο one piece οχι αυτο με τους ρολους....

οσο για αυτο με τον zoro δες τα επεισοδια που λεω και θα καταλαβεις

τεσπα η αληθεια ειναι οτι το θεμα πηρε αλλη διασταση, το πιο πιθανο ειναι οπως λες να μην γινει τπτ στο τελος
αλλα ολος ο κοσμος του one piece ειναι βγαλμενος απο τη φαντασια οποτε δν ειναι κακο να φανταζομαστε και μεις διαφορα xD

75One Piece Couples - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Couples Παρ 21 Οκτ 2011, 16:31

Elidor

Elidor

 

Avarga
αν θελετε ζευγαρια και ματσ μουτσ τραβατε διαβαστε κανα shoujo και αφηστε το one piece ...


maggie here luck

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης