Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!!

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 13]

ZisAkiS

ZisAkiS

 

εκτος αν αλλαξε την θεληση του καπως... κατι σαν αυτο που εκανε ο luffy στον "Surume"


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Tumblr_ljst07jiQ81qah4nko1_500

core

core

 

Ξέρω γω…
κάτι τέτοιο είχα σκεφτεί και εγώ αλλά δεν ήμουν σίγουρος γιατί δεν ήξερα ότι με το Haki μπορείς να περνάς την θέληση σου σε άλλους…
τώρα που το είπε ο n1ckagc το συνδύασα…


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 07Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

Choperfan

Choperfan

 

με το χακι δεν αλλαζεις τη θεληση του αλλου.το χακι του κατακτητη εκφοβιζει τον αλλο και πιστευω ο garp πηρε τον ace γιατι ηταν καπως σαν φιλοι με τον ροτζερ αν οχι τοτε τον σεβοταν πολυ

core

core

 

Αυτό αληθεύει….
Αναφέρει κιόλας ότι τον ένοιωθε πιο κοντά και από τους Νakama του….


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 07Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

n1ckagc

n1ckagc

 

Choperfan έγραψε:με το χακι δεν αλλαζεις τη θεληση του αλλου.το χακι του κατακτητη εκφοβιζει τον αλλο και πιστευω ο garp πηρε τον ace γιατι ηταν καπως σαν φιλοι με τον ροτζερ αν οχι τοτε τον σεβοταν πολυ

λοιπον ας το πουμε αλλη μια φορα... το χακι του κατακτητη εχει να κανει με το willpower=θεληση... τι σημαινει αυτο οτι ο χρηστης αυτου του ειδους χακι εχει τη δυνατοτητα με τη spiritual power/willpower= πνευματικη δυναμη/θεληση, οπως θελετε πειτε το, να "ελενξει" τον αλλο.... δηλαδη να τον αναγκασει να κανει κατι χωρις τη θεληση του( πχ ο λουφη εκανε τις αδερφες της χανκοκ να αφησουν κατω το αγαλμα τη στιγμη που αυτες ηταν ετοιμες να το καταστρεπουν, οπως και ο ασπρογεννης αναγξασε τον ακαινου να μη κουνηθει την ωρα που πηγε να τον χτυπησει με αποτελεσμα ο ακαινου να φαει τη μπουνια γεματι γεματι).... τωρα οι λυποθημιες εχουν κανουν με την αδυναμια του αντιπαλου και οχι με την ιδιοτητα του χακι... αν διαφωνητε εξηγηστε μου γιατι οταν ο σανκσ παει στο πλοιο του ασπρογενη δεν λυποθημουν ολοι( και μη πει κανεις γτ χρησιμοποουν ολοι τους το χακι του κατακτητη, δεν ισχυει αυτο και το ξερετε).... το χακι του κατακτητη δημιουργει τρομο, αλλα οχι επειδη ετσι λειτουργει, αλλα γιατι ειναι πολυ σπανιο και ακομα αυτοι που το εχουν δεν ειναι ευκολο να το χρησιμοποιησουν (δες ασπρογενη, ασε, δυο πειρατες με πολυ μεγαη δυναμη ο ασπρογενης το χρησιμοποησε μια φορα στον πολεμο και αυτο με τα που πεθανε ο ασε αρα σημαινει οτι δεν εχει τον απολυτο ελενχο και δεν μπορει να το χρησιμοποιει οποτε θελει, και ο ασε θα ειχε σπασει στο ξυλο τον καριολη τον μαυρογενη αν μπορουσε να το χρησιμοποιησει), οσοι γνωριζουν το ποσο δυσκολο ειναι να το ελενξεις χεζονται πανω τους γιατι σημαινει οτι αντιπαλος δεν ειναι οποιος και οποιος, και οσοι δεν το ξερουν τρομαζουν απο την αυτην την ανεξηγητη δυναμη του χακι....( τωρα για τις υλικες καταστροφες που κανει δεν ξερουμε ακομα τιποτα, μιλαω για τα ραγισματα στο πλοιο του ασπρογενη απο τον σανκσ, δεν μας εχει δειξει τιποτα ο οντα, εαν ισχυει να ειστε σιγουρι οτι θα το καταλαβουμε)


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 9artsdragon

NINE ARTS DRAGON

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Τοτε γιατι δεν τον εκανε ο ασπρογιενης τον ακαινου να αυτοκτονησει? :xD:


_________________
Δύσκολα τα πράματα... Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Monkeydluffy

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
ΕΤΣΙ!!!!!! aaaaaah!


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Untitled-1-7

core

core

 

n1ckagc τα είπες πολύ καλά πιστεύω…
αναλυτικότατος και πολύ σωστός…


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 07Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Οντως τα ειπε πολυ καλα αλλα υπαρχουν καποια πραγματα στα οποια απορεις. Γιατι να μην το χρησιμοποιουσαν στον πολεμο το χακι? Και ειναι δυνατον ο ασπρογεννης να μην μπορουσε να ελενξει το χακι του ενω ο λουφι μετα απο μολις δυο χρονια να μπορει?


_________________
Δύσκολα τα πράματα... Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Monkeydluffy

n1ckagc

n1ckagc

 

Xrhstos D. Kol έγραψε:Τοτε γιατι δεν τον εκανε ο ασπρογιενης τον ακαινου να αυτοκτονησει? :xD:

τα παραπονα στον οντα

Ισως και τα δυο να εχουν βαση... εγω λεω την γνωμη μου εχοντας διαβασει πολλα blog,site, δει τα επεισοδια και διαωασει τα μανγα πολλες φορες...


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 9artsdragon

NINE ARTS DRAGON

core

core

 

Κοίτα αυτό είναι ένα καλό ερώτημα….
Δεν πιστεύω ότι δεν μπορούσε να το ελέγξει…
Ίσα ίσα ήταν ο πιο δυνατός άνθρωπος (σύμφωνα με τον Sengoku), δεν ξέρω γιατί δεν το έκανε…
Η απορία είναι γιατί και ο Ace δεν το χρησιμοποίησε τουλάχιστον όταν πήγαν να του κόψουν το κεφάλι….
Μας τα μπέρδεψε λίγο εκεί…


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 07Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

n1ckagc

n1ckagc

 

Xrhstos D. Kol έγραψε:Οντως τα ειπε πολυ καλα αλλα υπαρχουν καποια πραγματα στα οποια απορεις. Γιατι να μην το χρησιμοποιουσαν στον πολεμο το χακι? Και ειναι δυνατον ο ασπρογεννης να μην μπορουσε να ελενξει το χακι του ενω ο λουφι μετα απο μολις δυο χρονια να μπορει?

αυτο και μονο μας δειχνει οτι το χακι δεν ειναι παιχνιδι... και ειδικα του κατακτητη... πως αλλιως οι αδμιραλ μπορει να ξαφνιαζονταν απο ενα παιδι... σημαινει οτι ειναι pain in the ass αυτη η δυναμη και γι'αυτο δημιουργει και τρομο...


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 9artsdragon

NINE ARTS DRAGON

n1ckagc

n1ckagc

 

core έγραψε:Κοίτα αυτό είναι ένα καλό ερώτημα….
Δεν πιστεύω ότι δεν μπορούσε να το ελέγξει…
Ίσα ίσα ήταν ο πιο δυνατός άνθρωπος (σύμφωνα με τον Sengoku), δεν ξέρω γιατί δεν το έκανε…
Η απορία είναι γιατί και ο Ace δεν το χρησιμοποίησε τουλάχιστον όταν πήγαν να του κόψουν το κεφάλι….
Μας τα μπέρδεψε λίγο εκεί…

γιατι συμφωνα με τον rayleight ακομα και αν το εχεις δεν σημαινει οτι μποεις να το χρησιμοποιησεις... γιατι δεν υπαρχει προπονηση σε αυτο... προφανως πρεπει να παιζει ρολο και ο τροπος που σκεφτεσαι και η αφοσιωση στους στοχους και στα θελω σου, δες λουφη. ο ασπρογεννης ηταν ο πιο δυνατος ανθρωπος αλλα οχι μονο επειδη χρησιμοποιουσε χακι μην ξεχναμε οτι εχει φρουτακι που "γαμαει και αεροπλανα αμα θελει" , αμα θελει μπορει να καταστρεψει ολον το κοσμο συμφωνα με τον σενκοκου...


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 9artsdragon

NINE ARTS DRAGON

core

core

 

και να συμπληρώσω ότι ο Luffy είχε και πολύ καλό δάσκαλο ειδικά στην προπόνηση του Haki…..

τώρα που το σκέφτομαι αυτά τα δύο χρόνια προπόνησης του λέτε να του έκανε εκπαίδευση ο rayleight μόνο για τον χειρισμό του Haki σε όλες τις μορφές του και μόνο τους τελευταίους 6 μήνες που ήταν μόνος του να έκανε εκπαίδευση στο φρούτο του;;;
1,5 χρόνο εκπαίδευση μόνο σε Haki θα έχει γίνει master…
Ενώ άλλοι θα ήθελαν πολλά χρόνια για να το πετύχουν….


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 07Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Ναι οτι βλεπουμε οτι προκαλει φοβο και δεος στους υπολοιπους ισχυει και αυτο το κανει κατι πολυ δυνατο και τρομακτικο για τους αλλους. Απλα οταν βλεπεις πειρατες στο επιπεδο ασπρογεννη και ασε την στιγμη τους τελους να μην το χρησιμοποιουν αυτο μπερδευει τα πραγματα.


_________________
Δύσκολα τα πράματα... Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Monkeydluffy

core

core

 

Μας έχει παρά μπερδέψει….
Εντωμεταξύ όταν ο Shanks πήγε στο πλοίο του Whitebeard όταν ξεκίνησαν να παλεύουν ο ουρανός έγινε έτσι λόγο από τις αύρες τους… από το Haki τους δηλαδή…
Άρα μπορούσε να το χειριστεί κανονικά….


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 07Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

Giorgos

Giorgos

 

παιδια τα πραγματα δεν ειναι ξεκαθαρα ακομα...

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Βλεπω μια θολουρα. Βαλτε 1 100σταευρω μεσα στο δισκο για να καθαρισει... :xD:



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Xrhstos D. Kol στις Παρ 20 Ιουλ 2012, 15:11, 1 φορά


_________________
Δύσκολα τα πράματα... Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Monkeydluffy

Giorgos

Giorgos

 

χαχαχα!!

core

core

 

Σίγουρα κάποια στιγμή θα τα εξηγήσει όλα…
Αυτό όμως μπορεί να γίνει μετά από 150 επεισόδια….


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 07Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

Choperfan

Choperfan

 

παιδια ακομα δεν εχω καταλαβει παντως πως γινεται καποιος που εχει το χακι του κατακτητη να ελενξει τους αλλους?αυτο με τις αδερφες της χανκοκ πιστευω οτι ξαφνιαστηκαν γιαυτο δεν εσπασαν τα αγαλματα και με τον ακαινου απλως απο πισω του ηταν ο δυνατοτερος ανθρωπος στο κοσμο λογικο ειναι να κοκαλωσει.παρολαυτα ομως δεν ειμαι ακομα σιγουρος μπορει ναναι και αυτο που λεει και ο n1ckagc γιατι εγω τα λεω αυτα συμφωνα με το ανιμε πουχω δει (δεν εχω διαβασει ακομα μανγκα)

τωρα γιατι ο ασπρογενης δεν το χρησιμοποιησε για να σωσει τον ace μπορει ναναι για τον ιδιο λογο που ο ρειλι δε το χρησιμοποιησε 2η φορα αφου εσωσε τη κειμι . ισως ο ασπρογενης ηταν εξαντλημενος ξερουμε πως ειχε προβληματα με την υγεια του οπως και ο ace για τον ιδιο λογο ηταν στην φυλακη γιαυτο ηταν ταλαιπωρημενος.
αυτη ειναι η θεωρια μου σχετικα με το χακι

core

core

 

Ούτε εγώ διαβάζω manga, μόνο anime…


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 07Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

Choperfan

Choperfan

 

ποτε προλαβες και το διαβασες?εδω εγω ο ιδιος ηθελα να το ελεγξω και βαριομουνα να το διαβασω ολο :xD:

core

core

 

xaxaxaxa.....
είμαι λίγο γρήγορος...
τα κάνω κάτι τέτοια.... :xD:


_________________
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 07Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 9 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

Choperfan

Choperfan

 

μπραβο gj!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 13]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης