Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!!

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 13]

Giorgos

Giorgos

 

μι του κοουρ!! :ρ

souidos

souidos

 

αυτό που έκανε είναι συνδυασμός του χακί armament μαζί m gantling...και δεν έχετε πιάσει το νόημα του χακί από την στιγμή που μπορεί και τα ελέγξει άρα μπορεί και να τα χρησιμοποιεί και σαν όπλα...βλέπε παράδειγμα τα βέλη τον κούγια πήρατε...απλά ο luffy δεν έχει πιστόλι η τόξο αλλα τα χερια του... δεν κάνει κάτι παραπάνω με το χακί από ότι μας έχει πει ο "τιτανομεγιστος" και δεξί χέρι του king pirate Roger! https://www.youtube.com/watch?v=P8Anr8u-VT4 (δείτε το βιντεάκι και θα καταλάβετε πολλά, τους διαλογους βλέπεται όχι τα εικονίδια έτσι θα καταλάβετε πολλά πράγματα για το χακί τα εξηγεί τέλεια! )

http://watchop.com

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Ο λουφι εδω χρησιμοποιει το Busoshoku Haki? :xD:
Δειτε στο 4:24.

Giorgos

Giorgos

 

μμμ...ισως...

souidos

souidos

 

εκεί για άλλη μια φορα δεν χρησιμοποιεί το μυαλό του!!

http://watchop.com

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Ναι οπως παντα. Αλλα πως χτυπα τον σμοκερ?

Choperfan

Choperfan

 

νομιζω τον χτυπαει επειδη δεν το περιμενε ηταν ενα απροσμενο χτυπημα

souidos

souidos

 

είναι εκείνο που βλέπεις τώρα στα επεισόδια p λένε συνεχεια "i let my guard down"αυτό έπαθε ο smoker

http://watchop.com

core

core

 

Αυτό είναι το πιο πιθανό
Άφησε την άμυνα του

Choperfan

Choperfan

 

ναι γιατι νομιζω κιολας μερικοι logia(ισως και ολοι)μετατρεπουν το σωμα τους συνειδητα σε logia ενω αλλες φορες μπορουν να τοχουν κανονικο. δεν ειμαι και πολυ σιγουρος ομως αν αληθευει αυτο

core

core

 

Κάτι αντίστοιχο έκανε και ο Ace για να σώσει τον Luffy…
Νομίζω το έχουμε ξαναπεί…

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Ναι παιδιά έχει αναύθεί το θέμα, είναι σαν να ανοίγουν ον, οφφ τον διακόπτη, και ουσιαστικά ελέγχουν αυτοι ποιο σημείο του σώματος θέλεουν να μετατρέψουν.. Αυτή είναι η διαφορά από τους paramecia, που το σώμα τους παίρνει απαραίτητα την ιδιότητα, οι logia μετατρέπονται στο στοιχείο whistle

Choperfan

Choperfan

 

α ωραιο τελικα το θυμομουν σωστα

souidos

souidos

 

εγώ το έχω γράψει αυτό patty πρώτος παλιό kleftraaaa! :xD: :xD:

http://watchop.com

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
wtf man? Ποιό καλέ?? Για την εξήγηση? Ο Όντα μας τα είπε πρώτος βασικά :xD:
(Συγνώμη αν παραβίασα τους κανόνες copyright του φόρουμ xa0xa0x0ax0x :haha: )

core

core

 

Patty D Luffy έγραψε:Ναι παιδιά έχει αναύθεί το θέμα, είναι σαν να ανοίγουν ον, οφφ τον διακόπτη, και ουσιαστικά ελέγχουν αυτοι ποιο σημείο του σώματος θέλεουν να μετατρέψουν.. Αυτή είναι η διαφορά από τους paramecia, που το σώμα τους παίρνει απαραίτητα την ιδιότητα, οι logia μετατρέπονται στο στοιχείο whistle

+10000000

core

core

 

Κάθομαι και ξαναβλέπω μερικά επεισόδια από την Arabasta…
Αυτό που με προβλημάτισε και αξίζει πιστεύω να το συζητήσουμε είναι ότι όταν ο Zoro κατανόησε και κατάφερε τελικά να κόψει σίδερο με το σπαθί του.
Λίγο πριν το κάνει λέει ότι άκουγε τα πράγματα γύρο του να αναπνέουν.
Λίγο πριν όταν έπεφταν οι βράχοι κανένας δεν τον χτύπησε και ο Mr.1 απόρησε και τον ρώτησε πως δεν τον χτύπησε κανένας και ο Zoro απάντησε ότι ήξερε που θα πέσουν.
Λίγο μετά αφού σηκώθηκε ήξερε που βρίσκεται το σπαθί του χωρίς να έχει άμεση οπτική επαφή μαζί του.
Όλα αυτά μου κάνουν ότι ο Zoro είχε αρχίσει να ξεδιπλώνει την ικανότητα του στο Haki…..

Εσείς τι γνώμη έχετε;

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Τωρα που το λες πρεπει να εχεις δικιο. Οπως ειχε πει και ο ρειλι το observation haki ειναι η ικανοτητα να ακους τα πραγματα γυρω σου πιο δυνατα, ετσι μπορεις να καταλαβεις που ειναι οι αντιπαλοι σου, ποσοι ειναι και ποια θα ειναι η επομενη κινηση τους.

NoLaw_NakamaLaw

NoLaw_NakamaLaw

 

ωσο για το χακι του κατακτητη στο κρου μονο ο λουφη το εχει

NoLaw_NakamaLaw

NoLaw_NakamaLaw

 

ωσο για το χακι του κατακτητη στο κρου μονο ο λουφη το εχει

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
core έγραψε:Κάθομαι και ξαναβλέπω μερικά επεισόδια από την Arabasta…
Αυτό που με προβλημάτισε και αξίζει πιστεύω να το συζητήσουμε είναι ότι όταν ο Zoro κατανόησε και κατάφερε τελικά να κόψει σίδερο με το σπαθί του.
Λίγο πριν το κάνει λέει ότι άκουγε τα πράγματα γύρο του να αναπνέουν.
Λίγο πριν όταν έπεφταν οι βράχοι κανένας δεν τον χτύπησε και ο Mr.1 απόρησε και τον ρώτησε πως δεν τον χτύπησε κανένας και ο Zoro απάντησε ότι ήξερε που θα πέσουν.
Λίγο μετά αφού σηκώθηκε ήξερε που βρίσκεται το σπαθί του χωρίς να έχει άμεση οπτική επαφή μαζί του.
Όλα αυτά μου κάνουν ότι ο Zoro είχε αρχίσει να ξεδιπλώνει την ικανότητα του στο Haki…..

Εσείς τι γνώμη έχετε;

Δεν αξιζει επιπλεον συζητηση διοτι ειναι σημαδια haki. :haha: :haha:
Απλως δεν ειναι επιβεβαιωμενο απο τον Oda και σιγα που θα κατσει να ασχοληθει με εμας. Σκεψου οταν ο shanks τρομαξε το θαλασσιο τερας για να σωσει τον Luffy. Περιμενε κανεις οτι ηταν αυτο haki; Και ομως ηταν.....

Και επιμενω πως ο Zoro παιζει στην πορεια και θελω να πιστευω πως δειξει σημαδια απο το Haoshoku... aww aww aww

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Ναι είναι καθαρά σημάδια χάκι, το είχα σκεφτει και εγώ!!! gj!

core

core

 

Xrhstos D. Kol έγραψε:Τωρα που το λες πρεπει να εχεις δικιο. Οπως ειχε πει και ο ρειλι το observation haki ειναι η ικανοτητα να ακους τα πραγματα γυρω σου πιο δυνατα, ετσι μπορεις να καταλαβεις που ειναι οι αντιπαλοι σου, ποσοι ειναι και ποια θα ειναι η επομενη κινηση τους.

Για αυτό τα βλέπω και εγώ σιγά σιγά από την αρχή γιατί ανακαλύπτω πράγματα που δεν τα είχα αντιληφθεί…..

NoLaw_NakamaLaw έγραψε:ωσο για το χακι του κατακτητη στο κρου μονο ο λουφη το εχει

Μέχρι στιγμής……
Σε άλλο topic έχω αναφέρει σχετικά με τα δείγματα που έδειξε ο Zoro για το Hausoku Haki……..

Giorgos

Giorgos

 

και γω ειχα δει την συγκεκριμενη μαχη πριν 2 βδομαδες περιπου....Αν μη τι αλλο αυτα ειναι σημαδια χακι....

NoLaw_NakamaLaw

NoLaw_NakamaLaw

 

core έγραψε:
Xrhstos D. Kol έγραψε:Τωρα που το λες πρεπει να εχεις δικιο. Οπως ειχε πει και ο ρειλι το observation haki ειναι η ικανοτητα να ακους τα πραγματα γυρω σου πιο δυνατα, ετσι μπορεις να καταλαβεις που ειναι οι αντιπαλοι σου, ποσοι ειναι και ποια θα ειναι η επομενη κινηση τους.

Για αυτό τα βλέπω και εγώ σιγά σιγά από την αρχή γιατί ανακαλύπτω πράγματα που δεν τα είχα αντιληφθεί…..

NoLaw_NakamaLaw έγραψε:ωσο για το χακι του κατακτητη στο κρου μονο ο λουφη το εχει

Μέχρι στιγμής……
Σε άλλο topic έχω αναφέρει σχετικά με τα δείγματα που έδειξε ο Zoro για το Hausoku Haki……..


δεν μας εχει δειξη ουτε το μανγκα οτι ο ζορο εχει χαουσοκου χακι,αλλα αμα ειχε θα ηταν ιδια δυναμικοτιτα με τον λουφη,δεν το κατεχει ο οπιος δηποτε αυτο,πχ ενας που ειναι 500 μυρια μπορει να μην το εχει και να το εχει καποιος που ειναι 400 μυρια ωπος ο λουφη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 13]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης