Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!!

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 13]

Santouryuu

Santouryuu

 

Pagaya
Mr. 3
Pell
Σπόιλερ:

και πολλοί άλλοι!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Santouryuu στις Δευ 14 Νοε 2011, 12:52, 1 φορά

core

core

 

Εμένα αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν χρησιμοποίησε καθόλου το Haki ο Ace καθ’ όλη την διάρκεια την εκτέλεσής του.
Ξέρουμε ότι οι χειροπέδες οι οποίες φορούσε ήταν από το μέταλλο της θάλασσας και δεν μπορούσε να χρησιμοποιήσει το devil fruit του αλλά όχι και το Haki…
Επίσης μου φαίνετε λίγο περίεργο να μην ήξερε ότι είχε Haki καθώς φάνηκε να γνωρίζει για αυτό, και επίσης μην ξεχνάμε ότι ήταν και στο crew των Whitebeard Pirates…. Πράγμα απίθανο να μην του είχαν μιλήσει ποτέ για αυτό.

Νικολής

Νικολής

 

Γιατι και να εκανε haki δεν θα κερδιζε κατι,παλι αλυσοδεμενος θα ητανε.Και επειδη ειχε haki δεν σημαινε οτι θα κερδιζε το blackbeard,ετσι κι αλλιως μονο οι αδυναμοι αντιπαλοι λιποθυμανε με το haki,δεν νομιζω οτι ο bb θα λιποθυμουσε οτοσ ευκολα.

uchiha1991

uchiha1991

 

κ η χανκοκ εχει το ιδιο χακι κ ξερει κ να το ελεγχει...τι σημαινει αυτο οτι θα μπορουσε να νικησει το blackbeard ??κ ενταξει μπορει αυτη η τριχωτη κουραδα να μας φαινεται αντιπαθητικη κ οτι ειναι χεστης αλλα ασ μη ξεχναμε οτι ειναι κ ο main κακος του one piece...opote σιγουρα θα ειναι παρα πολυ δυνατος....κ μπορει κ ο blackbeard να εχει αυτο τοχακι...

Santouryuu

Santouryuu

 

O Blackbeard είναι από τους αγαπημένους μου κακούς, γιατί εκτός των άλλων είναι ο μόνος χαρακτήρας που έχει την εμφάνιση πειρατή.

O Luffy π.χ. μοιάζει με προσκοπάκι και αυτός που μου έκανε τη μεγαλύτερη εντύπωση είναι αυτός ο Marco..... σα γύφτος είναι ντυμένος.

uchiha1991

uchiha1991

 

κοιτα και για μενα ειναι ο ιδανικος κακος παρολο που μ ειναι τοσο αντιπαθης διοτι με ολα αυτα που εχει κανει ολοι οι φανσ θελουν ο λουφυ να παρει εκδικιση απο αυτον κ να τον ξεσκισει...

Νικολής

Νικολής

 

Και εχει ξαναεπωθει στο φορουμ οτι παρολα αυτα που βλέπουμε,οι πειρατες κατά βάθος ειναι εγκληματιες για το ματια του κοσμου.Και οτι πειρατες του στυλ luffy<βοηθαμε ολο τον κοσμο επειδη ειμαστε φιλανθρωποι και συμπονετικοι>δεν υπάρχουν ποτε στην πραγματικότητα,ο blackbeard απεικονιζει εναν πραγματικο πειρατή.

Santouryuu

Santouryuu

 

Νικολής έγραψε:Και εχει ξαναεπωθει στο φορουμ οτι παρολα αυτα που βλέπουμε,οι πειρατες κατά βάθος ειναι εγκληματιες για το ματια του κοσμου.Και οτι πειρατες του στυλ luffy<βοηθαμε ολο τον κοσμο επειδη ειμαστε φιλανθρωποι και συμπονετικοι>δεν υπάρχουν ποτε στην πραγματικότητα,ο blackbeard απεικονιζει εναν πραγματικο πειρατή.


Πολύ σωστός......


Όμως πειρατές σαν τον Luffy είναι επικυρηγμένοι, διότι η -όπως έχουμε παρατηρήσει- διεφθαρμένη Παγκόσμια Κυβέρνηση προτιμά να είναι όλοι πρόβατα και έτσι στοχοποιεί ανεξαιρέτως όλους τους πειρατές, γιατί αυτοί ως επί το πλείστον αντιπροσωπεύουν την ελευθερία!

Κατά την άποψη μου, ο ΒΒ δεν είναι τόσο κακός..... Μπορεί να σκότωσε να αρπάξει το Devil Fruit κλπ. , όμως έχει κι αυτός όνειρα και φιλοδοξίες σαν τον Luffy....... Όταν η συμμορία του Bellamy, "έδειρε" τον Luffy και τον Zoro και η Nami είχε θυμώσει που δεν αμύνθηκαν, εκείνος της είχε πει ότι οι δυο τους στην ουσία νίκησαν, γιατί δεν έχει νόημα να παλεύεις με κάποιον που δεν έχει ιδανικά και όνειρα!

Ελπίζω να μην είμαι εντελώς εκτός θέματος :P

core

core

 

Το εκπληκτικό θα είναι να δούμε αργότερα τον ΒΒ να χρησιμοποιεί Haki…

core

core

 

για ρίξτε μια ματιά εδώ......



μου έκανε μεγάλη εντύπωση....

ZisAkiS

ZisAkiS

 

core έγραψε:για ρίξτε μια ματιά εδώ......



μου έκανε μεγάλη εντύπωση....

δεν πρεπει να ειναι haki... αν ηταν θα επεφταν κατω...βαιβεα μπορει αν ειναι ακομα σε αρχικο σταδιο.. αλλα κai o luffy οταν το πρωτοχρησημοποιησε λιποθυμησαν αυτες στο maiden island... μακαρι ομως... να το περναει στα katana του και να κοβει και τους logia!!

Gomugomunoluffy

Gomugomunoluffy

 

δεν ειναι χακι αυτο...και αν ειναι θα ηταν αυτο που θα λεγαμε fail haki user χΔ
btw ομως μπορει να κοψει τους devilfruit users και χωρις να εχει το Conqueror's haki! (αυτο ειναι το χακι οπου το διχνει ετσι με το ματι και λυποθιμουν οι αντιπαλοι) μπορει να τους κοψει αμα μαθει το Armament Haki! (το οποιο ακυρωνει τα devil fruits!) και ειμαι σιγουρος οτι μπορει να το μαθει γιατι ο Rayleigh ειπε οτι το haki ειναι μια δυναμη που ολοι εχουν(γτ τωρα Zoro 2ος πιο δυνατος στο crew και να μην εχει ενα χακι δεν λεει k btw δν ξερουμε αν εχουν μαθει ή οχι γιατι δεν μας εδιξε αμα το εχουν μαθει απο την προπονηση τους!)! απλως δεν την γνωριζουν...! το μονο που δεν εχουν ειναι το Conqueror's Haki το οποιο ειναι το πιο σπανιο 1:1000000 or w/e :P

Sosa

Sosa

 

παρολαυτα ακομα και το haoshoku haki δεν ειναι "ανικητο", αν κρινω απ'τη σκηνη στο sabaody ας πουμε, που ο Kid δεν επειρεαστηκε απο οταν το χρησιμοποιησε ο Rayleigh

Gomugomunoluffy

Gomugomunoluffy

 

Sosa έγραψε:παρολαυτα ακομα και το haoshoku haki δεν ειναι "ανικητο", αν κρινω απ'τη σκηνη στο sabaody ας πουμε, που ο Kid δεν επειρεαστηκε απο οταν το χρησιμοποιησε ο Rayleigh
μα δεν μπορεις να ξερεις αν ηθελε να τους τραυματισει...και ναι το haoshoku haki(conqueror's haki) εννοειτε οτι δεν ειναι ανικιτο...αλλιως οπιος το ειχε θα νικαγε τους παντες μονο με ενα "βλεμα"... :haha: gj! :xD:

Sosa

Sosa

 

Gomugomunoluffy έγραψε:
Sosa έγραψε:παρολαυτα ακομα και το haoshoku haki δεν ειναι "ανικητο", αν κρινω απ'τη σκηνη στο sabaody ας πουμε, που ο Kid δεν επειρεαστηκε απο οταν το χρησιμοποιησε ο Rayleigh
μα δεν μπορεις να ξερεις αν ηθελε να τους τραυματισει...και ναι το haoshoku haki(conqueror's haki) εννοειτε οτι δεν ειναι ανικιτο...αλλιως οπιος το ειχε θα νικαγε τους παντες μονο με ενα "βλεμα"... :haha: gj! :xD:


το "ανίκητο" αν είδες, το έβαλα σε εισαγωγικά. καθώς τίποτα και καμία δύναμη στο OP δεν είναι ανίκητη...γι'αυτό άλλωστε υπάρχουν τόοοοσοι πολλοί χαρακτήρες που δε ξέρεις ποίος είναι πιο δυνατός απ'τον άλλο

Santouryuu

Santouryuu

 

εγώ ακόμα απορώ γιατί ο WB και οι admirals δεν το χρησιμοποίησαν στον πόλεμο.... θα γινόταν της πόπης!!!!!!

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

Santouryuu έγραψε:εγώ ακόμα απορώ γιατί ο WB και οι admirals δεν το χρησιμοποίησαν στον πόλεμο.... θα γινόταν της πόπης!!!!!!

ελα ντε...?
ειδικα ο WB μπορουσε ανα πασα στιγμη να σωσει τον ace, αφου ειπαν οτι ειχε και αυτος το conquerors haki
(ισως αυτος να ειναι ακριβως ο λογος που δν το εκαναν,γτ θα τελειωναν τσακ μπαμ xD)

core

core

 

Sosa έγραψε:παρολαυτα ακομα και το haoshoku haki δεν ειναι "ανικητο", αν κρινω απ'τη σκηνη στο sabaody ας πουμε, που ο Kid δεν επειρεαστηκε απο οταν το χρησιμοποιησε ο Rayleigh

Κατά την εκπαίδευση του Luffy ο Rayleigh του είπε ότι το Haoshoku Haki θα πρέπει να προσέχεις πως το χρησιμοποιείς γιατί μπορεί να βλάψεις και αθώους ανθρώπους.
Επομένως βλέπουμε ότι μπορεί να γίνει ελεγχόμενα και να επηρεάσει μόνο αυτούς που θέλει ο χρήστης. π.χ. όταν το χρησιμοποίησε ο Luffy χτήπησε μόνο τους Fake SH και όχι τους άλλους που ήταν γύρο του.

Επίσης αυτό το είδος Haki μπορεί να βλάψει χαρακτήρες που είναι σχετικά αδύναμοι και όχι όλους γιαυτό και ο Kid δεν έπαθε κατι.

ZisAkiS έγραψε:δεν πρεπει να ειναι haki... αν ηταν θα επεφταν κατω...βαιβεα μπορει αν ειναι ακομα σε αρχικο σταδιο..

Και φυσικά δεν έχει το Haoshoku Haki αλλά το βίντεο μας δείχνει την ύπαρξη του Haki και μέσα σε αυτό το Time Skip μπορεί να το καλλιέργησε και να τον δούμε ξαφνικά να χρησιμοποιεί Haki καθώς όπως είπε και ο Gomugomunoluffy παραπάνω Haki έχουν όλοι αλλά δεν ξέρουν να το χρησιμοποιούν.

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

zoro με haki ε...?
χεχε θα ηθελα να το δω αυτο, (ζηλευε sanji)

core

core

 

Διάβαζα πριν λίγο σε ένα ξένο forum…
Βασικά θα το βάλω σε spoiler γιατί δεν ξέρω αν πραγματικά έχει αναφέρει κάτι στο manga και έφαγα και εγώ spoiler…

Σπόιλερ:

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

iouuuuuuu dont know about that.....

βασικα δν θα ηθελα να γινει κατι τετοιο.....δν θα του πηγαινε πιστευω

core

core

 

ούτε και εγώ γιατί μετά θα καταντήσει κουραστικό....

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

ακριβως...

Gomugomunoluffy

Gomugomunoluffy

 

Κουραστικο αλλα ειναι το 2ο crew member του και ο vice-captain ;)
bλεπε: roger rayleigh

Βασικα εγω θα ηθελα Usopp με τα 3 χακι gj!

Santouryuu

Santouryuu

 

πρέπει να μάθει κι άλλο ένα μέλος έστω το armament haki..... γιατί αλλιώς μόνο ο luffy θα έχει ελπίδες εναντίον Logia..... και στο new world αυτό μπορεί να αποδειχτεί μοιραίο.......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 13]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης