Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!!

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 13]

core

core

 

Μπορεί ακόμα να μην το έχει αποκαλύψει γιατί ίσως να μην γνωρίζει ότι το έχει….
Αυτό θα φανεί στην πορεία….
Αυτό με τα Bounty δεν είναι και απόλυτα ακριβές πάντα γιατί δεν ξέρεις το τι έχει προηγηθεί στην ζωή του και που σταμάτησε το bounty του ή που ξανά ξεκίνησε….
Και η Hancock κατέχει το Haushoku Haki αλλά το bounty της είναι 70 εκατομμύρια….

NoLaw_NakamaLaw

NoLaw_NakamaLaw

 

επειδη εγινε σιτσι σταματισε

core

core

 

Αυτό θέλω να πω….
Μην τα κρίνεις όλα από το bounty….
Ναι μεν είναι ένα μέτρο σύγκρισης αλλά μην το παίρνεις σαν γνώμονα….

NoLaw_NakamaLaw

NoLaw_NakamaLaw

 

καλα ενταξει απο εδω και περα στον νεο κοσμο ενωο θα μετραει πολυ
ενας με bounty 100 μυρια κοντραρε εναν με 200 τωρα αλλαζη ωμος μεχρι και 40 μυρια εχουν διαφορα στον νεο κοσμο δεν ειναι ωπος το πρωτο μισω...

soulis8

soulis8

 

Σε ποιο επεισοδιο τιθεται θεμα χακι? και αν μπορει καποιος να μου δοσει να καταλαβω τι ειναι, απο οτι καταλαβα ειναι κατι σαν διαισθηση? :xD: :xD:

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Το χακι το βλεπουμε απ' τα πρωτα επεισοδια κιολας, το χρησιμοποιει ο σανκς.

soulis8

soulis8

 

Ναι ναι..δικο μου λαθος πειτε πως δεν ρωτησα ποτε απλα μπερδευτηκα.. :xD:

NoLaw_NakamaLaw

NoLaw_NakamaLaw

 

θα δεις στα επομενα επεισοδια..
που ακριβως εισαι στο θριλερμπακ?

soulis8

soulis8

 

Οχι ειμαι 397 Archipelagos και ηδη εχω παθει πλακα..τα επεισοδια γινονται ολο και πιο ωραια..δεν εχω λογια..χαχα :xD:

NoLaw_NakamaLaw

NoLaw_NakamaLaw

 

τον τυπα τον αναγνωριζεις εεεε?την υπογραφη μου ενωο ειναι γαματος θα παιξει μεγαλο ρολο!

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Και μάναρος!!! oh my love! oh my love! oh my love! oh my love!

soulis8

soulis8

 

Ναι ωραιος τυπος φαινεται...Στυλακι..

core

core

 

Όταν θα φτάσεις στο 500 επεισόδιο (και κάτι) θα τα καταλάβεις όλα το τι γίνεται γύρο από το Haki και τι παίζει….

NoLaw_NakamaLaw

NoLaw_NakamaLaw

 

τα απομενα ειναι τα καλητερα επ..
εισαι και κολοφαρδος δεν θα περιμενεις σαν και μας τους βλακεις 1 χρονο ενα κακο αρκ

Choperfan

Choperfan

 

καλα αν θελεις μπορεις να τα δεις και συ απο αυτο το σημειο για να μην περιμενεις :xD:

Tcixlas

Tcixlas

 

Έτυχε σήμερα να δω ένα βίντεο για το haki και το τι κλάδους μπορει να έχει, τι εξέλιξη μπορεί να δούμε και γενικά που με έκανε να αναρωτηθώ αν ξέρω έστω αρκετά για το haki και μου φάνηκε ότι ξέρουμε μόνο απ έξω απ έξω λίγα πράγματα κια σίγουρα όχι αρκετά... Έψαξα λοιπόν εδώ μέσα να βρω κάποιο thread που να με οδηγήσει τυχόν απαντήσεις που έψαχνα και δεν υπάρχει τίποτα.... είμαστε σοβαροι? ξεκιάω εδώ και τώρα ένα riot για το χάκι χαχαχαχ λοιπόν πέρα απο την πλάκα πείτε μου αφού δείτε και το βίντεο που θα σας παραθέτω παρακάτω, τις δικές σας γνώμες του τι μπορεί να μην γνωρίζουμε, το τι πιστεύετε ότι μπορεί να δούμε κτλπ κι ας γίνει εδω μέσα του χακι... :xD:

Scarlet D.

Scarlet D.

 

φανταζομαι το πιο δυνατο χακι ειναι το conqueror's haki του shanks, δεν το απελευθενεται ολο μαζι αλλα απελευθερωνετε μια μικρη ποσοτητα καθε δευτερο, αν ειναι αρκετα δυνατο θα κανει και υλικες ζημιες, πιστευω οτι σε καποιο σημειο ο lufy εστω εν μερη θα μπορει να το κανει αυτο,

α btw μ αρεσει πως το frame του video συνχωρινεχται με την υπογραφη σου :P

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

χαχαχαχα τώρα το παρατήρησα αυτό χαχαχαχαχα δεν είχα δει το ποστ μου έτοιμο μετά χαχαχαχαχα

πιστεύω ότι για να γίνει ο βασιλιάς των πειρατών ότι θα ξεπεράσει το χακι του σανκς αλλά ποιό πραγματικά είναι το χάκι του σανκς? το άνοιξα το thread αυτό για να σκεφτούμε τι άλλο μπορεί να κάνει το χάκι κάποιες πτυχές του που δεν ξέρουμε... μου άρεσε πολύ ας πούμε στο βίντεο που λέει για τον βέργκο κτλπ το ότι μπορεί να είναι συνδυασμός χακι... που αναλύει το χρώμα του χακι σε κάθε χρήστη το πως αλλάζει ανάλογα με το που έχεις επικεντρωθεί και ποιό είδος χάκι έχεις κάνει μαστερ...

manga readers:

οπότε τι άλλο μπορεί να κάνει το χακι αραγε? το ξέρουμε πραγματικά? θα δούμε σίγουρα πολλά περισσότερα αργότερα...
είχα δει άλλο ένα παρόμοιο βίντεο που έλεγε για το γιατί ο ζόρο μάλλον έχει conqueror's haki κάτι που σίγουρα δεν ξέρουμε αλλά μπορούμε να περιμένουμε απο τον vice captain του πληρώματος... σας στέλνω να δείτε λοιπόν την σκηνή με τον ζόρο και τον δράκο... με τον ζόρο και την μονετ και τις σκιές στο background σαν φλόγες όταν της επιτίθεται... πολλοί θα διαφωνήσουν αλλά αυτή είναι η χαρά μιας συζήτησης σε ένα τέτοιο θέμα οπότε πείτε μου τις γνώμες σας

Santouryuu

Santouryuu

 

Το δυνατοτερο haki ειναι αυτο το zoro

Scarlet D.

Scarlet D.

 

τεκμηριωσε μια, αν και νομιζω οτι εννοεις το observation haki του

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

ο εσσιεν είναι φανμποι του τζορο απο ότι έχω καταλάβει χαχαχαχα

θεωρώ ότι τα επίπεδα του λούφυ στο χακι είναι ανώτερα του ζόρο έστω και σε κάποια μικρά σημεία τουλάχιστον αλλά και πάλι ο ζόρο δεν ξεπερνάει τον λούφυ... επίσης δεν ειναι το observation το δυνατό του σημείο αλλά παω στοίχημα ότι είναι το busoshoku haki του μιας και θέλει να μπορεί να κόβει τα πάντα και ίσως κάποια στιγμή να φτάσει αυτό το χακι του στο αντίστοιχο επίπεδο του λούφυ τότε...

Santouryuu

Santouryuu

 

Viper έγραψε:τεκμηριωσε μια, αν και νομιζω οτι εννοεις το observation haki του
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 12 Image_zps09768266
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 12 Maxresdefault
Συζήτηση και απορίες σχετικά με το Haki!!! - Σελίδα 12 Enbima_Yonezu_Oni_Giri

Tcixlas

Tcixlas

 

εμένα αυτό μου στηρίζει περισσότερο τη θεωρία ότι το σπαθί έιναι καταραμένο κι ότι ένας δαίμονας υπάρχει μέσα στο ζόρο κι ότι γι αυτό εχει το ένα μάτι κλειστό... αλλά δεν μου δείχνει ότι έχει ισχυρότερο χακι απο τον λούφυ

Santouryuu

Santouryuu

 

Ειναι demon haki... το πιο δυνατο... αυτο με το κιτετσου δεν το πιστευω...

Tcixlas

Tcixlas

 

όπως λέει αντίστοιχα στο βίντεο το μαύρο χακι? δεν ξέρω δεν με πείθει τόσο όχι ότι δεν γουστάρω να το έχει ο ζόρο κάτι τέτοιο πέρα απο την πλάκα απλά δεν πιστεύω ότι ο όντα θα έδινε κάτι τέτοιο να εμφανιστεί στο ζόρο τόσο νωρίς όντας απλά ο vice captain... βέβαια ίσως για να τραβάει προς τα πάνω τον captain συνεχώς... δεν ξέρω.... σήμερα έβλεπα ένα βίντεο παλιό τότε με ουζοπ που βγήκε απο το κρου και έλεγε ο ζορο ότι ο επόμενος που θα βγεί απο το πλήρωμα θα είναι αυτός αν και καλά συνεχίσει ολούφυ να μην εμπνεει σεβασμό σε όλους αν δεν σοβαρευτει δηλαδή και επειδή απο όταν μπήκαν στο new world έχει παρασοβαρέψει ο ζορο λες να μας την κάνει και να μας ξαφνιάσει? ή να γίνει ο λουφυς κανας σοβαρός που δεν το βλέπω χαχαχαχα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 13]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης