Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Οι πύλες του ανεξήγητου

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

76Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι πύλες του ανεξήγητου Τετ 13 Ιουλ 2016, 13:03

Santouryuu

Santouryuu

 

Αν καποιος ομως πει οτι στο σερν θα φτιαχνουν στο μελλον μαυρες τρυπες που θαμας  ρουφηξουν,ή θα καταστρεψουν τον κοσμο,ή μαυρες τρυπες που αλλαζουν την πραγματικότητα αυτα ειναι βλακειες γιατι δεν βασιζονται πουθενα.Απλα καποιος ασχετος τα βγαζει απο το μυαλο του.Η δημιουργια της ατομικης βομβας ηταν ενα πολυ πιθανο βημα , εφοσον γνωριζαμε ηδη την πυρηνικη ενεργεια και πως δουλευει.


Ναι, ενω π.χ. πριν 2000 χρονια ηταν πιθανο βημα η ατομικη βομβα ας πουμε...!


Δεν ειπα ουτε οτι ειναι εφικτο, αλλα βλακας θα ημουν αν ελεγα οτι ειναι ανεφικτο... καλως ή κακως ειμαστε ετη φωτος (κυριολεκτικα) απο το να εξαντλησουμε τα φυσικα μας ορια... αν ειχαν ολοι τον τροπο σκεψης σου, ακομα θα πιστευαμε οτι η γη ειναι επιπεδη!


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

77Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι πύλες του ανεξήγητου Τετ 13 Ιουλ 2016, 13:21

Pagliacci

Pagliacci

 

Ρε μη το πάτε στο σοβαρό...


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

78Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι πύλες του ανεξήγητου Τετ 13 Ιουλ 2016, 13:33

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Παιδιά επειδή βαριέμαι να διαβάζω τι γράφετε αυτή τη στιγμή, αλλά βλέπω το πήγαμε στο σοβαρό, όλα εξηγούνται με νευροφυσιολογία εγκεφάλου. Ακόμα και το Lucid Dreaming και το Ντε ζα βου. Νόμιζα πλάκα κάνουμε τόση ώρα.


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Untitled-1-7

79Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι πύλες του ανεξήγητου Τετ 13 Ιουλ 2016, 13:47

uchiha1991

uchiha1991

 

εννοειται οτι πριν 2000 χρονια αν καποιος πιστευε στη δημιουργια της ατομικης βομβας θα ηταν χαζος.για ποιο λογο να το πιστεψει?ειχε καποιο δεδομενο?
συμφωνω απολυτα οτι ειμαστε ετη φωτος μακρια απο τα ορια της επιστημης και ειμαστε πολυ νωρις ακομη.
Αυτο που σου περιεγραψα πριν,δεν ειναι ο δικος μου τροπος σκεψης,ειναι ο τροπος που δουλευει η επιστημη και ο τροπος σκεψης των ατομων που μας εμαθαν οτι η γη δεν ειναι επιπεδη κτλ.Παντα εχεις δεδομενα μπροστα σου και προχωρας με λογικα αλματα και με παρατηρηση ,πειραμα.Μου φαινεται περιεργο που διαφωνεις οτι ειναι χαζο να πιστευεις κατι για το οποιο δεν εχεις καμμια απολυτως ενδειξη οτι ισχυει.Μονο ενστικτο.Αν καποιος πριν 2000 χρονια ισχυριζοταν την υπαρξη στο μελλον ατομικης βομβας ηταν απλα ενας τρελος που ηταν κολοφαρδος και βγηκε αληθινο αυτο που ειπε. Εγω πιστευω οτι ακομη θα πιστευαμε οτι η γη ειναι επιπεδη και το κεντρο του κοσμου,αν οι ανθρωποι ειχαν ως τροπο σκεψης να πιστευουμε οτι να ναι χωρις να τοο εξεταζουμε καθολου με βαση τη λογικη και τα δεδομενα,απλα επειδη ετσι μας ηρθε.Ο τροπος σκεψης αυτος ειναι που δεν παραγει καθολου πραγματικη νεα γνωση.Σαν τη θρησκεια ενα πραγμα.Εγω ποτε δεν ειπα οτι κατι ειναι ανεφικτο.(οκ καποια ειναι αποδεδειγμενα οτι ειναι,οπως πχ αυτα που λεω για τις μαυρες τρυπες και quotareis ειναι αποδεδειγμενο οτι δεν μπορει να γινουν) αλλα πες μου που διαφωνεις σαυτο που λεω (οκ ισως λιγο κακο παραδειγμα):Λεει η τυπισα οτι λογο παραλληλων συμπαντων κτλ αλλαξαν τα ονοματα των ταινιων.Εγω σου λεω οχι.Αλλαξαν τα ονοματα γιατι ο θορ εχει αυτη τη μαγικη ιδιοτητα,και ετσι του καυλωσε και αλλαξε την ιστορια και το ονομα της ταινιας.Και τα 2 εχουν μηδενικη επιστημονικη βαση.Αν συμφωνεις μαζι μου οτι δεν εχεις καποιο λογο να επιλεξεις την μια εκδοχη απο την αλλη (αρα και οι 2 εχουν την ιδια πιθανοτητα να ειναι σωστες) τοτε δεν διαφωνουμε καπου.


Εντιτ:Οκ σορρυ παρανοησα.Αν ειναι να μιλαμε για να περναμε την ωρα και για την πλακα μας τοτε οκ .Λαθος καταλαβα.Αποκρυφισμος μυστικισμος κτλ ειναι οτι καλυτερο για να περνας ευχαριστα την ωρα σου.Απλα να μην τα παιρνεις στα σοβαρα.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την uchiha1991 στις Τετ 13 Ιουλ 2016, 13:53, 1 φορά

80Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι πύλες του ανεξήγητου Τετ 13 Ιουλ 2016, 13:49

Santouryuu

Santouryuu

 

Και γιατι να μην το παμε στο σοβαρο; Απαγορευεται να κανουμε καμια φιλοσοφικη συζητηση; Ημαρτον!

Εγω ΔΕΝ πιστευω αυτο με το σερν, ομως αν καποιος πιστευει οτι υπαρχουν παραλληλα συμπαντα, γιατι να μην υπαρχει η πιθανοτητα σε καποια σημεια να επικοινωνουν μεταξυ τους;

Εγω γενικα ειμαι ατομο που την "ψαχνει", δεν μου φτανει ενα "ειναι η νευροφυσιολογια του εγκεφαλου"... Το μονο που περιγραφει η νευροφυσιολογια ειναι χημικες/φυσικες αντιδρασεις του εγκεφαλου, δεν εξηγει ομως ουτε στο απειροελαχιστο πραγματα που συμβαινουν στο υποσυνειδητο π.χ.

Αν δεν θελετε συζητησεις, κλειδωστε το θεμα...


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

81Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι πύλες του ανεξήγητου Τετ 13 Ιουλ 2016, 13:55

Hawkins

Hawkins

 

uchiha οπως ειπε και ο σαντο εισαι πολυ απολυτος...η φυσικη σκιζει και ξανα γραφει τα βιβλια τις ξανα και ξανα,τελευταιο παραδειγμα η αποκαλυψη του μποζονιου χιγκς που δεν υπηρχε καν στο μυαλλο τους οτι υπηρχε.Ξερεις ποσα τετοια θα δουμε μεχρι να παιθανουμε? καλο να μην εισαι απολυτος γιατι να το θυμασαι αυτο θα διαψευθεις 

επισης συγκρινεις το αν υπαρχει οντιν με το μαντελα εφεκτ και αλλα που πιστεουν πολλοι...καμμια σχεση ετσι το μαντελα εφφεκτ και γενικα καθε μαντελα εφφεκτ που βγαινει εχει μια βαση ασχετο που δεν το πιστευεις εσυ επειδη το λεει η 'φυσικη' που εχει διαψευθει απειρες φορες 

οσο για τους επιστημονες που με ρωτησες δεν τους ξερω και τα ονοματα τους αλλα οταν ακους καθηγητης απο το χαρβαρντ με ομαδα ερευνητων κ.α καταλαβαινεις οτι δεν ειναι και τυχαιοι οι ανθρωποι που τα λενε 

για το ταξιδι στο παρελθον οπως το λες ειναι περιπλοκο,ο χοκινγκ υποστιριζει οτι ισως να ειναι εφικτο μεσο μεταφορας με σκουληκοτρηπες αλλα οι περισσοτεροι φυσικη αμφιβαλλουν

οπως ειπα και πριν το συμπαν ειναι πολυπλοκο στατιστικα ειναι αδυνατον που σημερα ζουμε και ολλα αυτα που συνεβησαν μετα την εκρηξη,οποτε παμε σε παρεμβαση αλλου...πες τον θεο πες τον υπολογιστη πες το οτι θες

πρωσοπικα πιστευω οτι υπαρχουν πολλα συμπαντα και σε ενα αλλο συμπαν οντα δημιουργησαν το δικο μας με ακριβεις υπολογισμους γελασε πες οτι θες βλεπω μπροστα 100 χρονια μπροστα απο ολλους :D


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Images10

82Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι πύλες του ανεξήγητου Τετ 13 Ιουλ 2016, 14:42

uchiha1991

uchiha1991

 

σαντο. πρωτον τα παραλληλα συμπαντα που ισχυριζονται οι φυσικοι οτι υπαρχουν δεν εχουν καμμια σχεση σε ιδιοτητες κτλ με αυτα που ισχυριζονται οι διαφοροι περιεργοι.Ειναι λιγο δυσκολο τωρα να σου εξηγησω και δεν το κανω  επειδη δεν ξερω 100% ολες τις λεπτομερειες και ουτε μπορω να τα παρουσιασω με απλο τροπο.Αλλα ας υποθεσουμε οτι ειναι ιδια αυτα τα παραλληλα συμπαντα..Πρωτα πρεπει να τα βρουμε πειραματικα με καποιο τροπο οτι υπαρχουν.Δευτερον να βρουμε οτι υπαρχει εστω μια ελαχιστη αλληλεπιδραση με εμας .Και τριτον μετα να δουμε αν μπορει να γινουν ολα αυτα που υποστηριζει το μαντελα και καθε μαντελα με την εξαιρετικα πολυπλοκη αλληλεπιδραση.Δεν εχουμε κανει τιποτα απο ολα αυτα,ουτε καν σε τεραστιες ενεργειες που εκει η φυσικη παρουσιαζει ολες τις 'ανωμαλιες' της και τα περιεργα φαινομενα.Ποσο μαλλον στην καθημερινοτητα μας.Καταλαβαινω το ποιντ σου και συμφωνω εν μερη,αλλα μεχρι να γινουν ολα αυτα επιχειρηματα του τυπου γιατι να μην επικοινωνουν τα παραλληλα συμπαντα κτλ και να οδηγηθουμε στο μαντελα για μενα θα ειναι ιδια με το γιατι να μην υπαρχει και ο οντιν.

χοκινς. ο λογος που απαντησα σοβαρα σε αυτο το θεμα ησουν εσυ.εχω συναντησει αρκετες φορες ατομα με παρομοιες αποψεις μαζι σου και ειναι κατι γενικα που με ενοχλει αυτο.Οταν οι αλλοι λενε πραγματα χωρις να εχουν ιδεα για τι πραγμα μιλανε(no offence ).
Η φυσικη δεν σκιζει ξανα και ξανα τα βιβλια της.Η φυσικη εξελισσεται και προοδευει..δεν ειναι οτι σβηνουμε οτι ξερουμε και ολα οσα πιστευουμε βγαινουν λαθος (σπανια γινεται αυτο).Απλα προσθετουμε.Το σωματιδιο χιγκς μια χαρα πιστευαν ολοι οτι υπαρχει.Η θεωρητικη προβλεψη του υπηρχε απο το 1950.Ολη η συγχρονη σωματιδιακη φυσικη εχει βασιστει στην υπαρξη του.Αν δεν το βρισκαμε θα ηταν το περιεργο.
Ακομη δεν καταλαβαινω γιατι πιστευεις οτι εχει βαση το μαντελα.Και τι καλυτερο εχει απο τον αγαπημενο μου οντιν.Οπως επισης ποιοι σκατα ειναι αυτοι οι επιστημονες..Μην πετας απλα ερευνητικες ομαδες χαρβαρντ κτλ.Ειναι σαν τους φιλους μας απο το χχωριο που κανεις δεν τους ξερει?Το προτελευταιο που λες οντως ειναι κατι που κανεις δεν ξερει να απαντησει και προσπαθουμε να βρουμε τη λυση.Το τελευταιο ειναι πραγματικα κατι που δε μου αρεσει στους ανθρωπους.Προσωπικα το πιστευεις γιατι?ΠΟυ το στηριζεις?Σε τι γνωσεις?Οπως καταλαβα απο αυτα που λες προφανως δεν γνωριζεις κατι απο φυσικη.Βεβαια εννοειται οτι μπορεις να εχεις οτι γνωμη θελεις,αλλα σου λειπουν πολλα χρονια μελετης και σκεψης ωστε η αποψη σου πανω σε αυτο το θεμα να εχει καποια αξια.
Τεσπα θα το ξαναπω ακομη μια φορα το ποιντ που ηθελα να κανω,γιατι δεν ξερω αν δεν το λεω εγω καλα η δεν το καταλαβαινεις εσυ.Δεν ειναι οτι απορριπτω κατι,αλλα δεν κατλααβαινω γιατι να πιστευεισ κατι που δεν εχεις κανενα δεδομενο οτι ισχυει.(θα σταματησω να απανταω σοβαρα,οχι λογω απαξιωσης η κατι τετοιο,αλλα νομιζω θα λεω συνεχεια τα ιδια,και ηδη αρχισα να επαναλαμβανομαι)

83Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι πύλες του ανεξήγητου Τετ 13 Ιουλ 2016, 15:53

Pagliacci

Pagliacci

 

Καλά προφανώς αν θες να συνεχίσεις να απαντάς σοβαρά κάντο, μην ακούς εμάς που κλαιγόμαστε. Ξες το αντικείμενο σου πάντως και συμφωνώ 100% που λες (αν και οι γνώσεις μου είναι σαφώς λιγότερες οπότε δεν μετράω σαν επιβεβαίωση).


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

84Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι πύλες του ανεξήγητου Τετ 13 Ιουλ 2016, 20:26

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
αγάπη μόνο


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Untitled-1-7

85Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι πύλες του ανεξήγητου Τετ 13 Ιουλ 2016, 22:01

Tcixlas

Tcixlas

 

ξερω γω ο άλλος είναι φυσικός και απο τα λίγα που διαβάζω απο όσα γραφέι, παίζει να είναι και αρκετά ενήμερος και ψαγμένος, απο τη μικρή επαφή που έχω, απο αδερφό φυσικό, και λίγη σχέση λόγω σπουδών, και υπάρχει κλασικά ο ελληνάρας που θα πεταχτεί και θα πει όχι εμένα που με βλέπεις εχω ακουσει στο ταξι κλπ κλπ

παιδιά σίγουρα καλό το να ψάχνεις και να έχεις εξέλιξη, να μην μένεις στάσιμος, και να μη δέχεσαι να σου κρατάν κλειστά τα μάτια, αλλά να μην κλείνουμε μόνοι μας τα μάτια μας, απλά επειδή είμαστε ξεροκέφαλοι. Στα συγκεκριμένα θέματα ελάχιστα γνωρίζω, όσον αφορά μάυρες τρύπες και σωματίδια κλπ, αλλά και άπειρα να γνώριζα, δε θα μπορούσα να μιλήσω ποτέ με σιγουριά και με πίστη, για κάτι που δεν έχει όχι αποδειχτεί, αλλά ούτε εμφανίσει μια μικρή έστω, αλλά σοβαρή ένδειξη


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

86Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι πύλες του ανεξήγητου Πεμ 14 Ιουλ 2016, 15:25

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Στο Fringe πάντως υπήρχαν τα παράλληλα συμπαντα.  Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 3549047763


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

87Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι πύλες του ανεξήγητου Πεμ 14 Ιουλ 2016, 20:11

Tcixlas

Tcixlas

 

Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 If-Assholes-Could-Fly-This-Place-Would-Be-An-Airport_o_91387


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Kamikaze

Kamikaze

 

Παιδιά εγώ 2 μήνες τώρα τρώω ό,τι μαλακία να'ναι, καθόλου σοβαρό φαΐ και δεν έχω ακόμα τα κιλά του Teach. Και αυτό ανεξήγητο δεν είναι;


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 2cd7qzoΟι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 50qvrm

Tcixlas

Tcixlas

 

μου δίνεις το μεταβολισμό σου σε παρακαλώ? γιατί μια βδομάδα να κόψω το περπάτημα όχι σοβαρή γυμναστική, και να φάω το κάτι παραπάνω γα΄μιέμαι να πάρω ότι έχω χάσει πίσω


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Kamikaze

Kamikaze

 

Όχι τον χρειάζομαι για τις φορές που θα ξεχνιέμαι, θα σαβουριάζω και δεν θα παίρνω γραμμάριο.


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 2cd7qzoΟι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 50qvrm

Tcixlas

Tcixlas

 

δάνεισε τον μου ένα μηνα να χάσω 20 κιλα κια στον ξαναδινω


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Hawkins

Hawkins

 

σαντοκαθανε αν εκανες γυμναστικη παλλια ειναι λογικο να εχεις τετοιο μεταβολισμο και εγω σταματησα την γυμναστικηγια λιγο καιρο και πηρα μονο 3 κιλα και ετρωγα οτι μπορεις να φανταστεις σε μεγαλες ποσοτητες

τσιχλα το οτι εχεις χαλια μεταβολισμο ειναι κατι που διωρθωνεται με τον καιρο αν αρχισεις σοβαρη διατροφη και γυμναστικη με τον καιρο θα φτιαξει και οταν σταματησης για καποιο διαστημα δεν θα περνεις τοσο ευκολα κιλα


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Images10

Tcixlas

Tcixlas

 

χοκ, έκανα ιατρική θεραπεία με χάπια και ηλεκτόλυση η κάτι τέτοιο :p γιατί είναι σε μεγάλο βαθμό άσχημα ο μεταβολισμός μου είχα κάνει ένα τεστ υπνου κατανάλωσης κλπ δε το λέω έτσι

έπαιζα χρόνια μπάλα και ήμουν απλά βαρύς αλλά κανονικός μόλις τραυματίστηκα και σταμάτησα πήρα τα άπειρα, έκανα διατροφή χαμηλών θερμίδων πρωτεινική κια μετά απο λίγο καιρό μπλόκαρε ο μεταβολισμός μου κι έμενα σταθερός

αν για να μην παίρνω κιλά πρέπει να είμαι συνέχεια σε διατροφή και με γυμναστικά απλά για να είμαι φυσιολογικ΄ς καλύτερα χοντρός :p τη γυμναστική δε τη θέλω για τα κιλά τωρα αλλά για μένα για δύναμη


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Kamikaze

Kamikaze

 

Γιατί με λέτε και με τα δυο ονόματα; Εγώ σε λέω Hawkins Flower Kinight;


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 2cd7qzoΟι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 50qvrm

Hawkins

Hawkins

 

γιατι αυτο εχεις βαλει για nickname μηπως? βλεπεις εγω να εχω κανα flower night για nick?


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Images10

Santouryuu

Santouryuu

 

O Τανάση έγραψε:χοκ, έκανα ιατρική θεραπεία με χάπια και ηλεκτόλυση η κάτι τέτοιο :p γιατί είναι σε μεγάλο βαθμό άσχημα ο μεταβολισμός μου είχα κάνει ένα τεστ υπνου κατανάλωσης κλπ δε το λέω έτσι

έπαιζα χρόνια μπάλα και ήμουν απλά βαρύς αλλά κανονικός μόλις τραυματίστηκα και σταμάτησα πήρα τα άπειρα, έκανα διατροφή χαμηλών θερμίδων πρωτεινική κια μετά απο λίγο καιρό μπλόκαρε ο μεταβολισμός μου κι έμενα σταθερός

αν για να μην παίρνω κιλά πρέπει να είμαι συνέχεια σε διατροφή και με γυμναστικά απλά για να είμαι φυσιολογικ΄ς καλύτερα χοντρός :p τη γυμναστική δε τη θέλω για τα κιλά τωρα αλλά για μένα για δύναμη

Κοιταξε, ειναι απλο... Οι γερμανοι το αποκαλουν "wohlfühlgewicht"... Ο καθε οργανισμος επιλεγει ποιο ειναι το βαρος που νιωθει ανετα και ειλικρινα καλυτερα μερικα κιλα παραπανω, παρα ανορεκτικος...

Ωστσο αν θες να χασεις κιλα φυσιολογικα χωρις χαπια να γαμανε την υγεια σου, θα κανεις το εξης... Θα τρως ο,τι ετρωγες ως τωρα, απλα θα κοψεις τα ψωμια και τα πολλα γλυκα (εκτος αν εχουν βαση το μελι) και θα πινεις γκουαρανα σαν πουστης...

 Ενας φιλος μου ηταν χοντρουλης (οχι παχυσαρκος) ολο το δημοτικο γυμνασιο και το μισο λυκειο και ολα τα χρονια του επρηζα τον μπ***** με το γκουαρανα μεχρι που με ακουσε και τωρα μ'εχει θεο...

Επαναλμβανω... Γκουαρανα σαν πουστης!


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Santouryuu έγραψε:
O Τανάση έγραψε:χοκ, έκανα ιατρική θεραπεία με χάπια και ηλεκτόλυση η κάτι τέτοιο :p γιατί είναι σε μεγάλο βαθμό άσχημα ο μεταβολισμός μου είχα κάνει ένα τεστ υπνου κατανάλωσης κλπ δε το λέω έτσι

έπαιζα χρόνια μπάλα και ήμουν απλά βαρύς αλλά κανονικός μόλις τραυματίστηκα και σταμάτησα πήρα τα άπειρα, έκανα διατροφή χαμηλών θερμίδων πρωτεινική κια μετά απο λίγο καιρό μπλόκαρε ο μεταβολισμός μου κι έμενα σταθερός

αν για να μην παίρνω κιλά πρέπει να είμαι συνέχεια σε διατροφή και με γυμναστικά απλά για να είμαι φυσιολογικ΄ς καλύτερα χοντρός :p τη γυμναστική δε τη θέλω για τα κιλά τωρα αλλά για μένα για δύναμη

Κοιταξε, ειναι απλο... Οι γερμανοι το αποκαλουν "wohlfühlgewicht"... Ο καθε οργανισμος επιλεγει ποιο ειναι το βαρος που νιωθει ανετα και ειλικρινα καλυτερα μερικα κιλα παραπανω, παρα ανορεκτικος...

Ωστσο αν θες να χασεις κιλα φυσιολογικα χωρις χαπια να γαμανε την υγεια σου, θα κανεις το εξης... Θα τρως ο,τι ετρωγες ως τωρα, απλα θα κοψεις τα ψωμια και τα πολλα γλυκα (εκτος αν εχουν βαση το μελι) και θα πινεις γκουαρανα σαν πουστης...

 Ενας φιλος μου ηταν χοντρουλης (οχι παχυσαρκος) ολο το δημοτικο γυμνασιο και το μισο λυκειο και ολα τα χρονια του επρηζα τον μπ***** με το γκουαρανα μεχρι που με ακουσε και τωρα μ'εχει θεο...

Επαναλμβανω... Γκουαρανα σαν πουστης!

Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Giphy


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

Hawkins

Hawkins

 

τσιχλα νεο παλουκαρι εισαι μην ασχολεισε με χαπια

εγω οταν ημουν κουραδας επερνα κιλα ευκολα λογο κακου μεταβολισμου μετα με την γυμναστικη και την διατροφη το εφτιαξα αυτο

επισης αν καταναλωνεις  αλκοολ να ξερεις οτι μειωνει την καυση του λιπους γυρω στο 80%

επισης πρεπει να τρως και βυταμινη D που την εχουν τα ψαρια 

τσιλα πιστεψε με ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι ακατορθοτο απο την στιγμη που το εκανα εγω μπορεις και εσυ
εγω φιλε ημουν skinny fat 0 muscle και παρα πολυ λιπος για τα κιλα μου και εχω φτασει σε πολυ καλο επιπεδο 

προσπαθησε σαν να μην υπαρχει αυριο


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Images10

Tcixlas

Tcixlas

 

μιλάμε σε άκυρο θρεντ παρόλα αυτά
αλλά, ψάρια δεν τρώω τα σιχαίνομαι, ούτε αυγά!!! η ηλεκτρόλυση που έκανα ήταν για συσφιξη, που μαζί με τα χάπια μου αλλάζαν το μεταβολισμό, έτσι ώστε με διατροφή να χάσω κιλά βοηθώντας τον οργανισμό μου να τα συνηθίσει για να μη τα ξανα πάρω πίσω, τελικά έχασα 13 και όταν σταμάτησα κι άρχισα απλά να τρώω σκατοφαγητά αλλά όχι μεγάλες ποσότητες σταθερά 2 σουβλάκια τη μέρα αντε και ένα τοστ τις περισσότερες μέρες ή μακαρόνια ας πούμε, και σπανια τα σκ κανονικό φαγητο... σε ένα χρόνο πηρα 24 κιλα... με τη διατροφή που σου λέω, και μαζί με άσκηση αυτά... το αλκοολ όντως έιναι παράγοντας αλλά δεν κόβεται εύκολα...βεβαια αν είναι να χάσω κιλά το βάζω κι αυτό στόχο...

το θέμα είναι ότι με την μέτρη που είχα κάνει, ο οργανισμός μου σε κατάσταση χαλάρωσης μεταβολίζει 35% λιγότερο απο το κατώτατο φυσιολογικό όριο...


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

100Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι πύλες του ανεξήγητου Πεμ 13 Οκτ 2016, 01:08

Kamikaze

Kamikaze

 

Εγώ είδα σε ένα επεισόδιο του Λιακόπουλου ότι πίσω από την κουρτίνα μου μπορεί να γίνεται ο πόλεμος των άστρων και να πάρω στο 2310 52 10 10 για να πάρω βιβλία να ενημερωθώ.


_________________
Οι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 2cd7qzoΟι πύλες του ανεξήγητου - Σελίδα 4 50qvrm

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης