Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Προτάσεις/θαψιμο για Anime

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 11]

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Deathracer2009 έγραψε:Γενικα ΜΗΝ το δεις το NGE...... xD
οχι ρε σαν anime πολυ ωραιο ηταν αν εξαιρεσεις τα τελευταια επεισοδεια... το οτι μερικοι το παιζουν υπερψαγμενοι και θεοποιουν τα τελευταια επισοδεια δεν λεει... Ειναι σαν να σου σερβιρουν σκατα και εσυ να λες "μμμμ πεντανοστημα". Αλλα γενικα το NGE σαν υποθεση πολυ ωραιο ειναι και να φανταστεις οτι ειναι του 90' anime, πολυ ψαγμενο για την τοτε εποχη

http://www.onepiecegr.com/

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ναι οντως τα τελευταια επεισοδια μου δημιουργησαν αρνητικη εντυπωση για το anime. Ακομα χειροτερα το δευτερο μισο του End Of Evangelion.

Hawkins

Hawkins

 

ρε παιδια απλα μην τα ριχνετε τοσο πολλοι οταν κατι δεν σας αρεσει...ειδικα αυτος ο σαντοκαθανος αν κατι δεν του αρεσει ριχνει χειτ και το μηδενιζει αυτοματα,το tokyo ghoul εκανε μεγαλη επιτυχεια

Tcixlas

Tcixlas

 

να σου δώσω παραδείγματα επιτυχίας πραγμάτων πιο άχρηστων απο τα σκατά? το επιτυχημένο δε σημαίνει καλό για όλους, και το αποτυχημένο δε σημαίνει αντίστοιχα κακό

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Eμμμμ κανενός γνώμη δεν είναι αντικειμενικη 100%. Όλες εκφράζουν μια υποκειμενικοτητα. Άρα το πρώτο πράγμα που κοιτάς αφότου τελείωσες ένα anime η manga είναι εάν σε διασκεδασε. Εάν το κατάφερε τότε απλά χεστηκες για το αν ο άλλος το θάβει.

Hawkins

Hawkins

 

βασικα ολλοι μας αν καποιος θαβει κατι που μας αρεσε πολυ λογικο να απαντησουμε αλλα δεν θα σκασω και ολλας απλα συζητηση κανουμε

για το tokyo ghoul  δυστηχως δεν θυμαμαι πολλα πραμματα για να πω γιατι το εχω τοπ 10 το μονο που θυμαμαι ειναι οτι μου αρεσε πολυ ;p

τσιχλα ισχυει αυτο που λες αλλα δεν συμφωνω για τα ανιμε και τα μανγκα αν δεν ειναι κατι καλο δεν κανει επιτυχια...

Tcixlas

Tcixlas

 

πες το στο boku no pico

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Hawkins έγραψε:ρε παιδια απλα μην τα ριχνετε τοσο πολλοι οταν κατι δεν σας αρεσει...ειδικα αυτος ο σαντοκαθανος αν κατι δεν του αρεσει ριχνει χειτ και το μηδενιζει αυτοματα,το tokyo ghoul εκανε μεγαλη επιτυχεια
δεν μηδενισα το tokyo ghoul. Απλα σου εδειξα την αντιθεση οταν μας λες "κουλτουριαριδες" επειδη δεν μας αρεσε πολυ το tokyo ghoul ενω το ιδιο το tokyo ghoul το παιζει κουλτουρα. Αν δεν ηταν τοσο φιλοσοφε θα μου αρεσε ακομα πιο πολυ, ακριβως αυτη η "κουλτουρα και η φιλοσοφια" που προσπαθει να δειξει με ξενερωνει, κατα τ' αλλα ηταν ενα αξιοπρεπες anime, χωρις να πρεπει να το θεοποιουμαι, κατα την αποψη μου υπαρχουν πολυ πιο επιτυχημενα anime ιδιου τυπου πχ: parasyte the maxim.

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

το οποίο μόλις μου θύμισες να συνεχίσω αλλά τρέχω τόσο με σχολή που δεν παίρνω ανάσα

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Tcixlas έγραψε:το οποίο μόλις μου θύμισες να συνεχίσω αλλά τρέχω τόσο με σχολή που δεν παίρνω ανάσα
Η πρωτη σεζον ειδικα στο τελος ηταν οτι πρεπει μετα ψιλοπαιρνει τον κατηφορο. για μανγκα δεν ξερω, ακουω οτι παει απο το καλο και στο καλυτερο και εχει ωραια πλοτ τουιστ.

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

w8 μία σεζόν δεν έχει βγει? μόνο μια βρηκα τι διάολο?

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Πρεπει να ειναι η δευτερη σεζον αυτη....

Tokyo Ghoul √A

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Deathracer2009 έγραψε:Πρεπει να ειναι η δευτερη σεζον αυτη....

Tokyo Ghoul √A
Ναι και του χρονου θα βγει η επομενη σεζον


Tokyo Ghoul Προτάσεις/θαψιμο για Anime - Σελίδα 9 Text_with_math_page_preview_400_formula_1.

αλλα πραγματικα λενε για επομενη σεζον σε 2 χρονακια κι αν, κι αλλο attack on titan season 2 θα προκυψει... το βλεπω...

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

για το parasyte μιλάει, ή χάθηκα εγώ?

φακ εγώ χάθηκα.... εγώ βλεπω την πρώτη ακόμα

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Eμμμ ο @Hawkins δεν εκανε ενα γ***-thread να διαπαιδαγωγησει τα μελη για το τι παιζει με τις seasons κλπ.

Tcixlas

Tcixlas

 

δε μιλάω για το tokyo gkoul

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ο hawkins δεν παιζει να το εχει δει το parasyte οποτε τοτε στανταρ μιλαει για Tokyo Ghoul. Εδω μια-δυο σελιδες πριν ελεγα για Soul Eater και εκεινος μου απαντουσε για Tokyo Ghoul.

Το Parasyte ειναι μια σεζον.

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι αλλά εγώ μιλάω με το δήμο όχι με το χοκινς ρε

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Απο οτι καταλαβα τον ρωτησες για το Parasyte και σου απαντησε Tokyo Ghoul.

Tcixlas

Tcixlas

 

το parasyte τελικά έχει μια σεζόν ή 2?

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Το manga του εχει τελειωσει οποτε ναι ειναι μια μονο.

LordAxel

LordAxel

 

Wow, τωρα το ειδα αυτο το thread  xD  xD, καλη φαση φαινεται. Θα αραδιασω την αποψη μου ευγενικα και πολιτισμενα
Κλασσικα ο Tcixlas σπαμμαρει σα να μην υπαρχει αυριο και αποσυντονιζει τους υπολοιπους gj!
To Parasyte μου αρεσει πολυ. Μου το ειχε πει ενας φιλος μου μεγαλυτερος και ειχα αρχισει ως μαθητης 2ας λυκειου τοτε να το διαβαζω και ξαφνικα ενα μηνα μετα βλεπω trailer οτι θα βγει ανιμε και τρελαινομαι hahaha. Ειδα το ανιμε, διαβασα το manga και σκεφτομαι να το αγορασω κιολας στο μελλον. Ωραια πλοκη, ωραιος πρωταγωνιστης και ηπια φιλοσοφια για τη φυση του ανθρωπου 
 
Το TG σαν anime δεν ειναι καλο. Δεν ειναι κακο οχι επειδη το λεει ο σκληρος και αδυσωπητος σαντοκανθανος αλλα επειδη δεν κανει κατι καλα. Ναι μεν το setting ειναι καλο, αλλα οι χαρακτηρες και ολοι η ψευδοφιλοσοφια για τη φυση του ανθρωπου ειναι κακογραμμενοι. Αυτος ειναι και ο λογος που το παταει κατω το Parasyte. Η 2η σεζον ειναι 90% filler και ειναι ψιλοαπαραδεκτη γιατι αλλοιωνει και τα λιγα καλα στοιχεια που εχει το manga. 
Πολλοι θα πουνε διαβασε τo manga ειναι masterpiece. To εκανα και ειλικρινα δεν ειναι κατι το εξαιρετικο, ειναι decent at best. Εχω γραψει ενα review στο MAL για το manga(δλδ το "καλο" version του TG), μπορει οποιος θελει να το διαβασει https://myanimelist.net/reviews.php?id=217361
Γενικα για μενα το TG απεκτησε αξια γιατι στον πυρηνα του ειναι ενα shonen story απλα με πιο dark background και λιγο περισσοτερο αιμα. Ολο αυτο το δηθεν darkness προσελκυει ευκολα καποιον που δεν εχει δει κατι αντιστοιχο



Έχει επεξεργασθεί από τον/την LordAxel στις Σαβ 18 Φεβ 2017, 17:28, 1 φορά

Tcixlas

Tcixlas

 

καλώς το φίλο μας και σε άλλα ανεξερεύνητα μονοπάτια, να σε δω και στο σπαμ και τι στον κόσμο :D

μάλλον μου έχει βγει το όνομα για το σπαμ λίγο??? :[

το tg αφήνει πολλά ανεξήγητα στον 2ο κύκλο, και ξεκάθαρα και μόνο γι αυτό χάνει το ενδιαφέρον του, δεν είναι ότι όλα όσα βλέπουμε είναι κοντά στο manga ή δεν έχουν φιλλερ, τουλάχιστον υπάρχει μια αξιοπρέπεια σε αυτό που φτιάχνουν.... το tg αμόλησε μερικά σκατά στα μούτρα μας πέταξε και λίγο αιματάκι και λέει, εντάξει όλα κομπλέ τους κερδίσαμε στο αίμα

Hawkins

Hawkins

 

Χαχαχα και όμως εχω δει parasyte death από όταν ήταν ongoing και μου άρεσε

Το tokyo ghoul δεν έχει φιλλερ όπως ειπα ειναι το εναλλακτικό σενάριο που είχε στο μυαλλο του ο μανγκακα...

Επίσης έχει αναπάντητα ερωτήματα γιατί δεν εχει τελειωσει ακομα

Τωρα εγώ κάτι που να με πείραξε δεν βρηκα

Τώρα αν είστε εμπερεαλιστες και σουρεαλιστες δεν φταιει το tokyo ghoul

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Bαλε Ghost In the Shell και μετα δες Τοkyo Ghoul και θα καταλαβεις διαφορες. Βεβαια και εγω θελω να δω Tokyo Ghoul. :P

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης