Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Προτάσεις/θαψιμο για Anime

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 11]

Hawkins

Hawkins

 

Ghost in the shell το.εχω ακουστα μία ανιμ ταινια είναι νομιζω...

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Mια anime ταινια επος. Θα φτιαξω θεματακι σημερα.

LordAxel

LordAxel

 

Hawkins έγραψε:Το tokyo ghoul δεν έχει φιλλερ όπως ειπα ειναι το εναλλακτικό σενάριο που είχε στο μυαλλο του ο μανγκακα...

Επίσης έχει αναπάντητα ερωτήματα γιατί δεν εχει τελειωσει ακομα

Τωρα εγώ κάτι που να με πείραξε δεν βρηκα

Τώρα αν είστε εμπερεαλιστες και σουρεαλιστες δεν φταιει το tokyo ghoul
 Δεν υπηρχε εναλλακτικο σεναριο... Στο μυαλο του ο mangaka εχει οτι εγραψε στο μανγκα και οτι γραφει ακομα στο Tokyο Ghoul:RE που ειναι το sequel του

Κι ομως τελειωσε και δε νομιζω να υπαρξει συνεχεια, εκτος και αν καπως τα φερουνε οπως τα εφερε το τελος του manga χωρις να αλλοιωθει η πλοκη

Εγω ομως βρηκα πολλα xD. Διαβασε το review και τα λεω ολα

Δεν ειμαστε σουρεαλιστες απλα μας αρεσουν τα ωραια πραματα

Deathracer2009 έγραψε:Mια anime ταινια επος. Θα φτιαξω θεματακι σημερα.
 Ωραιος racer gj!
Ηθελα και εγω να φτιαξω thread για Samurai Champloo αλλα συνειδητοποιησα οτι υπαρχει(απλα ειναι inactive απο το 2010 ξερω γω)

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Στο εκανα edit διοτι δεν επιτρεπεται το double post οποτε θα το σβησω το αλλο.  Ειναι οι 2 ταινιες 95 & 2004. Αμα θες να κανεις πολλαπλο quote πατα στο multiquote.

Μετα θα κανω thread με το Stand Alone Complex και αλλο ενα με το Arise.

LordAxel

LordAxel

 

Deathracer2009 έγραψε:Στο εκανα edit διοτι δεν επιτρεπεται το double post οποτε θα το σβησω το αλλο.  Ειναι οι 2 ταινιες 95 & 2004. Αμα θες να κανεις πολλαπλο quote πατα στο multiquote.

Μετα θα κανω thread με το Stand Alone Complex και αλλο ενα με το Arise.
Wow, my bad δεν το ηξερα. Δεν ειχα σκοπο να κανω double post απλα οσο εγραφα το πρωτο ποσταρες εσυ και ο Hawkins και ειδα τα σχολια σας αφου ειχα ποσταρει το 1ο xD xD

Θα μπορουσες να κανεις και ενα ενιαιο για το GITS-verse αλλα υποθετω θα υπαρχουνε δυσκολιες με τα spoilers κλπ

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Γι' αυτο δεν εχω δημιουργησει ακομα το thread εδω και καιρο διοτι αμφιταλλαντευομαι εαν αξιζει πχ. 3 threads αντι για ενα που να τα εχει ολα. Aπλα το franchise εχει και μια σειρα 2 seasons με συνολικα 52 επεισοδια και το Arise που ειναι καπως ξεχωριστο. Χεσε μεσα!

Εχω δει το πρωτο (95) και το sequel Ιnnosence. Τωρα ειμαι στην τηλεοπτικη σειρα.

Τεσπα θα κανω ενα που να τα εχει ολα και απλα θα συζηταμε.

Aldark

Aldark

 

λοιπόν , σας βρήκα καλή ενασχόληση. Πάρτε εμένα. Όσοι δε με ξέρετε , anime βλέπω πάνω από 8 χρόνια , δηλαδή από το 2009 που πήγαινα Πρώτη Γυμνασίου (οκ έβλεπα και πιο πριν παιδικά αλλά ναι τι). Χάνοντας σιγά σιγά την υπομονή και το μεράκι μου να ασχολούμαι και με ένα μεγάλο πρόβλημα διάσπασης προσοχής , απλά βαριέμαι να δω πολλά anime που...ναι...πολλές φορές μου αρέσουν ή ήθελα διακαώς να δω. Έτσι αποχώρησα απ'την ενεργό δράση (μόνη εξαίρεση το manga του One Piece). Και ρωτώ , ποιο anime θα ήταν ικανό να με κάνει να το δω μονορούφι και να πω "ΩΩΩ , ΑΥΤΟ ΓΑΜΗΣΕ!"
για να δείτε λίγο τα γούστα μου παραθέτω την animelist μου , στα watching ειναι ανιμε που αφησα γενικά επίσης στο επεισοδιο που λεει...εχω να την κανω απντεητ απο περυσι μαλλον.
https://myanimelist.net/animelist/Aldark
μην κρίνετε , απλά φέρτε με πίσω στο γκέημ (ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!)

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εχω παθει ενα σοκ μεχρι στιγμης. Το χειροτερο ποιο ειναι ομως; Το οτι ειδες ολο το Bleach; Η το οτι δεν εχεις δει ολο το Hellsing Ultimate η το Code Geass; PANELLINIEEEES

Λοιπον στα γρηγορα διοτι τωρα αρχιζω και ψαχνομαι εγω. Ξεκινα να δεις το Ghost In The Shell (1995) μιας και ειναι ταινια και ουσιαστικα επειδη γενικα απο ταινιες βλεπεις και πιο ψαγμενα θα κατσεις να την δεις. Αμα τελικα σου αρεσει τοτε παιζεις μπαλα με το anime που ειναι καμια 50αρια επεισοδια.

Τωρα απο Shonen, θα προτινα να δεις το Attack On Titan, Boku No Hero Academia, Nanatsu No Taizai. Μετα σε seinen σιγουρα One Punch Man, Erased.

Kαι οπωσδηποτε να τελειωσεις το Code Geass.

Τωρα υπαρχουν και αλλα πιο φιλοσοφικα οπως Neon Genesis Evangelion (μπλιαχ), Εrgo Proxy αλλα ας ξεκινησεις με πιο light για αρχη.

Aldark

Aldark

 

το να ξεκινήσω δεν υπάρχει για έναν άνθρωπο που όσα ανέφερες τα ξέρει και βλέπει άνιμε από κυβερνήσεως Κώστα Καραμανλή. Ντρέπομαι για μερικά από αυτά που έχω αφήσει , το χέλσινγκ με τράβαγε , αλλά -ας μην κάνω σπόιλ βασικά οπότε δεν λέω- και τελικά απλά χάθηκε στο χρόνο.
Ghost in a Shell βγήκε και ταινία με τη Σκάρλετ Γιόχανσον; lol
Το Code Geass που έβλεπα στη δευτέρα γυμνασίου πάντως είδα την πρώτη σαιζόν , μου άρεσαν μόνο τα τελευταία 5-6 επεισόδια και μετά χάλασε ο σκληρός δίσκος και έφαγα σπόιλερ.
Τέλος πάντων , δε με έπεισες με το ποστ σου :Ρ πιο πιθανό να δω Fairy Tail από εκεί που το έχω αφήσει δηλαδή ^_^
One Punch Man δεν ξέρω αν το γράφω έφαγε ντροπ πρώτο επεισόδιο here and there buhu

LordAxel

LordAxel

 

1)Οπωσδηποτε να τελειωσεις το Cowboy Bebop. Εισαι λιγο μεγαλυτερος απο εμενα, δηλαδη σε μια πολυ καλη ηλικια να το εκτιμησεις. Εγω περυσι το ειδα και με αγγιξε αρκετα. 
2)Επισης, απο τον δημιουργο του Bebop να τσεκαρεις το Samurai Champloo, πιο χαλαρο, επισοδειακο και πολυ πρωτοτυπο σου δινει τα παντα(δραμα, comedy, action, characters) σε 26 επισοδεια σε πολυ καλες δοσεις. Το Bebop, το Champloo και το Gurren laggan ειναι btw τα 3 αγαπημενα μου original anime 
3) Δες Hajime no Ippo, μην το σνομπαρεις επειδη ειναι sport, ξεκιναει λιγο αργα αλλα η γαματοσυνη του αγγιζει τεραστια υψη. Αυτο ισως περισσοτερο απο ολα να σε κανει να σηκωθεις απο την καρεκλα και να πεις "ΩΩΩ , ΑΥΤΟ ΓΑΜΗΣΕ!" 
4)Αν εχεις ορεξη δες Gintama, ειναι απο τα πιο επικα ανιμε που υπαρχουν αλλα και αυτο ξεκιναει αργα σαν gag anime(δλδ. ειναι 90% comedy στην αρχη)
5) Τωρα αλλα που θα σου προτεινα ειναι Baccano, Rainbow, Parasyte και Fate/Zero
6) Αφου εισαι 8 χρονια fan νομιζω ειναι καλη ωρα να διαβασεις και λιγα περισσοτερα manga. Τελειωσε το 20th Century Boys it's a mastepiece after all και απο εκει και περα πιασα κανα Berserk ή κανα Kingdom που ειναι επη(αν και το πρωτο κανει τις κοιλιτσες του)

Aldark

Aldark

 

Είμαι ο άνθρωπος που έχει ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση (σαν τους TXC) :P , οπότε

1)Αυτό πρέπει να το κάνω , το βλεπα μαζί με φίλο που δε το γούσταρε αλλά εμένα μου άρεσε , αυτό θα γίνει.
2)Το θυμάμαι αυτό! Δεν ξέρω αν θα το βλεπα αν και τώρα που βλέπω μοιάζει αρκετά ενδιαφέρον ;)
3)Το αγαπούσα , ήθελα να το δω , αλλά άλλο ένα άνιμε που παράτησα πολύ νωρίς γιατί βαρέθηκα
4)Gintama έχω δει 5-6 επς , αλλά θέλει να ξέρεις για να το εκτιμήσεις!
5)Τα γνωρίζω...το rainbow και το your lie in april ήθελα να τα δω
6)Manga τα αγαπάω , ωστόσο , θέλω να τα διαβάζω έντυπα , από pc δυσκολεύομαι να διαβάσω και για τη σχολή :Ρ δε βολεύει , και χάνει το βιβλίο την αξία του
σε ευχαριστώ για το χρόνο σου <3

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Kατεβασε το manga rock στο κινητο ωστε να διαβαζεις manga απο εκει. BTW το ψηνω εγω για το Ippo να το ξεκινησω αλλα πρωτα το anime (λογω ωραιου σχεδιου) και μετα να το συνεχισω στο manga.

Aldark

Aldark

 

ναι ρε , δεν μπορώ από πισί και θα μπορώ απ'τις 5 ίντσες xD

Hawkins

Hawkins

 

θα ημουν μεγαλος μανγκα φαν αν ειχα οποιο μανγκα ηθελα στα χερια μου και στα ελληνικα αλλα ετσι δεν μπορω απο υπολογιστη...αν δεν εχεις την αισθηση του χαρτιου στο χερι σου δεν λεει τοσο

εγω θα σ προτεινα επισης και το berserk...βια και σεξ τι αλλο θες?

Tcixlas

Tcixlas

 

λίγο ροκ εν ρολ για να ζει τη φάση

Aldark

Aldark

 

αρχίζουμε και βγαίνουμε οφφ careless run careless run careless run careless run
οπότε για να ολοκληρώσω , όπως το πε ο Χόκινς είναι για τα μάνγκα (οκ ας ήταν στα αγγλικά δεν έχω θέμα εγώ ;ρ).
Μπέρσερκ το χω υπόψην , έχω κι ένα τομίδιο στα Ελληνικά από Anubis
για το άνιμε τώρα , έχει βγει και φρέσκια εκδοχή φουλ κάνον; ή η παλιά ήταν κανον; ή δεν έχει βγει καν; δε θυμάμαι , για δώστε τα φώτα σας και τις προτάσεις σας γιατι βαριεμαι να γκουγκλάρω

LordAxel

LordAxel

 

Απλα μην δεις το ανιμε. Ολες οι εκδοχες κανον ειναι αλλα εχουνε ΟΛΕΣ βασικα ελαττωματα

Hawkins

Hawkins

 

Δες το ανιμ ή τις ταινίες...βεβαια η δευτερη σεζόν του μπερσερκ είναι με χάλια ανιμεισον

Απλά σκέψου ότι το ανιμ το παλιό το βλέπουν πολλά άτομα ακόμα και μιλάμε δεν έχει και κάνα εξαλο ανιμεισον να πεις τους τραβήξε αυτό...

Τώρα ο λορδος δεν ξέρω γιατί δεν του άρεσε αλλά δες το εσύ και πες μετα απόψεις

LordAxel

LordAxel

 

Νταξει θα ειμαι δικαιος, το πρωτο ανιμε και οι ταινιες δεν ειναι κατι το αποκρουστικο και σωστα λεει ο Χοκ οτι το πρωτο ανιμε παιρνει ακομα praise παρα το παλιο του animation γιατι οντως καποιες σκηνες τις κανει capture τελεια. Απλα
1)Εχεις σχεδιο Miura στο manga που οκ παιζει να ειναι στα top 5 καλυτερα σχεδια σε manga γενικα και κανενα adaptation δεν το αντιπροσωπευει καλα
2)Πολυ δυστυχως απο ολα τα adaptations λειπουνε κομματια του manga, δλδ. κανενα δεν ειναι πολυ πιστό. Πολλοι θεωρουν οτι καποια κομματια ηταν ασημαντα, εγω ομως τα ευχαριστηθηκα και θεωρω οτι ειναι κριμα καποιος να μην τα ξερει
Αφηνω ενα βιντεο που τα εξηγει αυτα καλυτερα https://www.youtube.com/watch?v=o_oBUa84Btw
Εμενα παντως η αποψη μου ειναι manga δαγκωτο απο την αρχη, ειλικρινα αξιζει

245Προτάσεις/θαψιμο για Anime - Σελίδα 10 Empty Απ: Προτάσεις/θαψιμο για Anime Τρι 18 Ιουλ 2017, 08:36

Santouryuu

Santouryuu

 

Ρε η πρώτη σεζόν Τόκυο γκουλ γαμαει... Απλά η δεύτερη δε βλεπεται

Το ίδιο με το ghost in the shell... Τρελή απογοήτευση η δεύτερη σεζον

Επίσης δε θέλω χεϊτ για χέλσιγκ... Από τα πιο γαματα ανιμεϊσο που έχω δει

Παντως με λύπη παρατηρώ ότι όλοι βλέπετε μόνο γκεϋ Shonen για τριχρονα

Δείτε κάνα genocyber ή MD Giest να γουσταρετε

246Προτάσεις/θαψιμο για Anime - Σελίδα 10 Empty Απ: Προτάσεις/θαψιμο για Anime Τετ 19 Ιουλ 2017, 23:15

LordAxel

LordAxel

 

Santouryuu έγραψε:Ρε η πρώτη σεζόν Τόκυο γκουλ γαμαει... Απλά η δεύτερη δε βλεπεται

Το ίδιο με το ghost in the shell... Τρελή απογοήτευση η δεύτερη σεζον

Επίσης δε θέλω χεϊτ για χέλσιγκ... Από τα πιο γαματα ανιμεϊσο που έχω δει

Παντως με λύπη παρατηρώ ότι όλοι βλέπετε μόνο γκεϋ Shonen για τριχρονα

Δείτε κάνα genocyber ή MD Giest να γουσταρετε
Καλα και η 1η σεζον δεν ειναι κανα αριστουργημα, edgy as fuck ειναι με καπως καλο animation ost κλπ. Εχουν αλλοιωσει και καποια πραματα απο το manga που παλι ειναι απλα καλο

Για Hellsing αν εννοεις το Ultimate τοτε ναι πολυ ωραιο(κλασσικα απο Madhouse), το παλιο επισης οκ

Δεν ξερω τι εννοεις gay shonen αλλα προσωπικα πιο gay θεωρω pseudo-seinen τυπου Tokyo ghoul απο τα κλασσικα shonen κυριως γιατι τετοια ανιμε το παιζουν ωριμα διχως να ειναι Btw Genocyber εχω δει και πραγματικα το θεωρω κακο ειναι απλα αιμα με αιμα και μετα παλι αιμα, καμια απολυτως ουσια

247Προτάσεις/θαψιμο για Anime - Σελίδα 10 Empty Απ: Προτάσεις/θαψιμο για Anime Τετ 19 Ιουλ 2017, 23:20

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
O santo γουσταρει αιμα και βια... xD

248Προτάσεις/θαψιμο για Anime - Σελίδα 10 Empty Απ: Προτάσεις/θαψιμο για Anime Πεμ 20 Ιουλ 2017, 00:00

LordAxel

LordAxel

 

Και εγω γουσταρω βια αλλα οταν η βια γινεται αυτοσκοπος, δλδ. φευγουν κεφαλια ετσι αβερτα 24/7 ρε παιδι μου χανεται η αξια της. Καποιες απο τις αγαπημενες σειρες πχ. Kingdom εχουν πολυ ποιοτικατη βια αλλα στην δειχνει οταν πρεπει και οχι συνεχεια

249Προτάσεις/θαψιμο για Anime - Σελίδα 10 Empty Απ: Προτάσεις/θαψιμο για Anime Πεμ 20 Ιουλ 2017, 08:01

Santouryuu

Santouryuu

 

Ναι ενώ στην κοινωνία μας έπεφταν κεφάλια για κάποιο λόγο ας πούμε, είχαν νόημα οι αποκεφαλισμοι! ΛΟΛ

Επίσης αν θέλετε να γελάσετε υπάρχει το full metal panic fumoffu

250Προτάσεις/θαψιμο για Anime - Σελίδα 10 Empty Απ: Προτάσεις/θαψιμο για Anime Πεμ 20 Ιουλ 2017, 08:32

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Άμα είναι να γελάσω βλέπω Gintama η Μob Psycho. hahaha

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης