Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τι σας τη "σπάει" στο One Piece? (Προσοχή στα spoilers!)

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 19]

Scopper Gaban

Scopper Gaban

 

Το φοράει ακόμα, αλλά το δεύτερο μπερέ από πάνω τι τον ήθελε; Όσον αφορά την οδοντοστοιχία, φαίνεται πως ο Τσόπερ και ο Ντοκ Q κάνουν και χρέη οδοντιάτρου.

BlackLeg

BlackLeg

 

Φανταζεστε ο μαυρογενης να εχει βαλει χρυσα δοντια post timeskip?

Aldark

Aldark

 

Φίλε , ανυπομωνώ να δω Μαυρογέννη/Σανξ/Μάρκο/Κροκοντάηλ/(ΈνελxD)/Μόρια/σπ9 ποστ τάημσκηπ!
χρυσά δόντια; χμμ...να ένα πράγμα που ΙΣΩΣ μου την έσπαγε xD (για να μην είμαι οφφ)

Scopper Gaban

Scopper Gaban

 

O Μαυρογένης είναι ο στερεοτυπικός πειρατής, όμως τα χρυσά δόντια θα τον χαλούσαν λίγο. Αν έβαζε χρυσά δόντια ο Πιζάρο ναι. Θα μου την έσπαγε όμως αν δω κάποιο χαρακτήρα τύπου Μάρκο ή Κροκο να χαμογελά και να καθρεφτίζομαι στο χρυσό δόντι

Aldark

Aldark

 

κρόκο θα του πήγαινε λογικά...αλλά τον προτιμώ όπως είναι βασικά. Ναι θα μου την έσπαγε ο Μάρκο ή ο Σανξ ή ακόμα και ο Λάκυ Ρου ή ο Ρέυληχ να μου σκάγανε με καδένες και χρυσά δόντια...μάλλον ο Μαυρογέννης θα το έκανε λέω εγώ.
:xD:

oh , idk , μου τη σπάει η φωνή του τσόππερ στη μάστερ πόιντ.

Scopper Gaban

Scopper Gaban

 

Ο Τσόπερ μπαίνει στην εφηβεία και δεν ελέγχει τη φωνή του, μην τον παρεξηγείς. Αυτό που μου τη σπάει είναι ότι γίνεται Kung Fu Panda.

plankton

plankton

 

Το μονο που μου τη σπαει στο one piece ειναι οτι ο sanji εγινε οκαμα.

Monkey.D.Dragon

Monkey.D.Dragon

 

Εμενα μου τιν σπαει οταν κανουν break !

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
plankton έγραψε:Το μονο που μου τη σπαει στο one piece ειναι οτι ο sanji εγινε οκαμα.
Έλα ρε φάση είχε.  :xD:

Gol. D. Russ

Gol. D. Russ

 

2 πραγματα μου την σπανε πολυ στο OP

1) οτι πρεπει να περιμενω 1 ολοκληρη εβδομαδα για να δω 20λεπτακια video
και
2)Θελω να μας πει ο Oda απο που αγοραζει τσιγαρα ο Sanji γιατι καπνιζει ολη μερα 1 μα 1 **μημενο τσιγαρο μονο , δεν τελειωνει ποτε το ατιμο :P

http://.......

Aldark

Aldark

 

χαχαχα , γιατί ρε συ , αφού έχει φανεί να το ανάβει πολλές φορές :P

Gol. D. Russ

Gol. D. Russ

 

αναβει πολλες φορες αλλα ποτε δεν ειδα να περνει καινουργιο xD

http://.......

Tcixlas

Tcixlas

 

ειναι στριφτο ρε και το χει απλά να το κρατάει στο στομα και σβήνει

Scarlet D.

Scarlet D.

 

και πολλες φορες του πεφτει απ το στομα πρωτου καν το τελειωσει...

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

ο σαντζι έχει καπνοβιομηχανία εξου και το
Σπόιλερ:

Scarlet D.

Scarlet D.

 

θελω να δω την
Σπόιλερ:

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

Σπόιλερ:

Franky Shogun

Franky Shogun

 

λογικα θα εχει ειπωθει ξανα αλλα ενα απο τα ελαχιστα που με χαλανε στο one piece ειναι που πολυ δυσκολα καποιος ψοφαει. αν ειχε πιο υψηλο death ratio θα ημουν 100% super

Qaaz

Qaaz

 

Tα τσιγαρα του Sanji ειναι τα Marlboro του One Piece

Τι σας τη "σπάει" στο One Piece? (Προσοχή στα spoilers!) - Σελίδα 11 Deathcig

Tcixlas

Tcixlas

 

και γιατί στη σπάει αυτό ρε γιώργο? εγώ θα τον είχα για στριφτό βασικα :p

θυμήθηκα μόλις κάτι που μου τη σπάει, το ότι κρύβεται στη σκια του παλιού... και δεν μπορεί να ενθουσιάσει τοσο, βεβαια ίσως έιναι προσωπική άποψη...

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
2 πράγματα:

- ότι δεν πεθαίνει κανείς σχεδόν ποτέ (εκτός από τον Ace και τον πατέρα του)

- οι σκηνές με τους κομπάρσους και τις ανούσιες ιστορίες τους που δεν προσθέτουν τίποτα

2+1/2: κάποια μέλη του πληρώματος έχουν αρχίσει και κουράζουν, όπως Franky, Brook και Chopper

Aldark

Aldark

 

Δε νομίζω Φράνκυ και Μπρουκ να κουράζουν.
Αυτό βασικά μάλλον είναι υποκειμενικό , εμένα με ενοχλεί το running gag με τον Usopp να φοβάται στα νησιά , έπρεπε να έχει μειωθεί αρκετά αλλά και το καραγκιοζιλίκι του Σάντζι με τις γκόμενες ξέρω γω , όταν γίνεται σε υπέρμετρο βαθμό.

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Είναι καθαρά υποκειμενικό..

Για εμένα ο Franky και ο Brook δεν προσφέρουν και πολλά στο crew.. Ιδιαίτερα ο Brook που είναι και δυνατός δεν έχει ξεχωρίσει ποτέ σε μάχη. Ο δε Franky βοήθησε για πρώτη φορά σε μάχη στη Dressrosa. Μόνο τις στάνταρτ ατάκες λένε σε συγκεκριμένες στιγμές και βοηθάνε τον όντα να .. περνάει τις σκηνές με ανούσια κι επαναλαμβανόμενα μοτίβα.. και να ανεβάζει την αγωνία για το τί κάνει ο Luffy και ο Zoro στην άλλη άκρη του νησιού...

κάπως έτσι το βλέπω

Aldark

Aldark

 

Χωρίς τον Φράνκυ δε θα πήγαιναν πουθενά. Όλοι είναι σημαντικοί στο κρου αλλά 3-4 άτομα είναι ΖΩΤΙΚΗΣ σημασίας.
Ο Μπρουκ συμφωνώ ότι δεν έχει λάμψει δυστυχώς πουθενά , αλλά μετά το Τάιμσκιπ μου αρέσει αρκετά , ενώ πριν -ίσως γιατί έπαιξε για πολύ λίγο , 1,5 αρκ και μετά χωρίστηκαν- απλά ήταν αδιάφορος και τρελαμένος.
Τώρα είναι πιο shane , 2 χρόνια + κοντά σε ανθρώπους τον έχουν κάνει να απαγκιστρωθεί απ'τα φαντάσματα του παρελθόντος και είναι τίμιος , απλά ακόμα δεν έχει κάνει κάτι σε μια μάχη , ενώ έχει τα φόντα..

Tcixlas

Tcixlas

 

γιατι ο φρανκι πέρα απο τη μαχη με τον πινκ γενικα τι εχει προσφέρει μαχητικά?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 19]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης