Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 9]

Tcixlas

Tcixlas

 

οι πρωτοπόροι αυτά παθαίνουν διαβασε περισσότερα στο σπαμ

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
δεν έχουμε ξαναδεί προσπάθεια μιας Alliance να ρίξει yonko, ούτε έχουμε πληροφορίες για το πώς κατέληξαν αντίστοιχες προσπάθειες στο παρελθόν.

Facts:

1. ο Kaido είναι ο δυνατότερος άνθρωπος/πλάσμα στον κόσμο.
2. έχει σίγουρα άλλους 2-3 επιπέδου marco, ace, vista. Ίσως ένας από αυτούς να είναι και ο Jack.
3. έχει καμιά εκατοστή devil fruit users -και φαντάζομαι πως η δύναμη του καθενός από αυτού δε θα είναι επιπέδου buggy..-
4. αστάθμητος παράγοντας x-drake

Με δεδομένα αυτά + το ότι δεν έρριξαν τον Doffy πανεύκολα οι δυό τους, αν και στην ουσία πάλεψαν ο ένας μετά τον άλλο κι όχι μαζί -την περισσότερη ώρα- εναντίον του, και πως ο Doffy θεωρούσε χαμένο τον εαυτό του αν στρεφόταν εναντίον του ο Kaido, συμπεραίνουμε πως οι πιθανότητες να ρίξουν τον Kaido είναι μικρές.

Πόσο μικρές; θέλετε να πούμε 10 ή 20%? υπάρχει και ένας μικρός στόλος από πίσω τους με υπολογίσιμες μονάδες και φυσικά οι υπόλοιποι SHs και το πλήρωμα του Law για το οποίο δεν γνωρίζουμε και πολλά..

Όσο μικρές κι αν είναι αυτές οι πιθανότητες, ΟΛΟΙ ξέρουμε πως στο τέλος ο Kaido θα πέσει.. Θέλετε επειδή θα συμμαχήσουν και οι σαμουράι του Wano ή οποιαδήποτε παλαβομάρα βάλει στο στόρυ ο Oda, πάντως στο τέλος θα νικήσουν.. 100%, γιατί ο luffy θα γίνει Pirate King.

Τώρα για τους KHA δεν μπορούμε να είμαστε το ίδιο βέβαιοι, όχι για λόγους δύναμης, αλλά για plot reasons. Το ερώτημα δεν είναι αν μπορούν μόνοι τους -και πάλι δύσκολο γιατί το αρθρο που λέτε γράφτηκε πριν αποκτήσει στόλο ο luffy..- αλλά για το αν το επιτρέψει ο oda. Καθαρά Plot Story δηλαδή.. όλα τα άλλα (πιθανότητες-δυμάμεις κλπ) είναι στη φαντασία των fans. Το θέμα είναι τί τέλος έχει σχεδιάσει ο oda για το one piece, θέλει έναν luffy να εκδικήται bb, akainu και KHA + νίκες επι Kaido και Big Mom ή θέλει να μας δείξει πόσο δυνατός είναι ο Shanks -γιατί δεν μας έχει δείξει ΤΙΠΟΤΑ από αυτά που είναι ικανός να κάνει μέχρι τώρα..- και να βάλει τον Hype Yonko, μέλος του πληρώματος του Roger και πρότυπο του Luffy να παραδέχεται την ανοτερότητά του νέου Pirate King.

Προσωπικά προτιμώ το δεύτερο σενάριο.

Aldark

Aldark

 

^ακριβώς όπως τα είπες , πλοτ ρήζονς και μόνο δείχνουν νίκη επί του Κάιντο. Ο Σανξ επίσης δεν πρόκειται να πέσει πριν παραδεχθεί ότι ο Λούφφυ τον ξεπέρασε.

Tcixlas

Tcixlas

 

και αν είναι τα τελευταία του λόγια?

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
^ρε μανία να με πεθάνουν...

εντάξει αυτό δεν το αποκλείω, αλλά πρέπει πραγματικά να γράψει ποίημα ο oda για να τα ταιριάξει όλα μαζί.. να βρίσκονται στην ίδια γραμμή ενάντια σε μια τεράστια alliance (BB, ναυτικό, shichi ή και άλλους) και πεθαίνοντας ο shanks να πει κάτι στο luffy.. χμ κάτι μου θυμίζει.. όχι πάλι αυτό το story, οι μόνοι που πέθαναν στο op είναι ο Roger και ο Ace..

Tcixlas

Tcixlas

 

ξεχνας το wb... αλλά ναι κι εμένα μου φαίνεται τρελό απλά συνεχίζω την παράδοση των ποστ... δεν γίνεται να δεχθεί κανείς εύκολα ΄ότι ο σάνκς θα φύγει ούτε ότι θα χάσει απο τον κιντ

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
παντα παιζει κ το σεναριο της πουστιας, ο bb δε μπιρουσε να νικησει ασορογενη αλλα τον σκοτωσε

Tcixlas

Tcixlas

 

εντάξει ναι απλά ο κιντ φαίνεται να είναι μια πιο αιμοδιψής έκδοση του λούφυ και δεν νομίζω να κάνει πουστιά... ίσως θα απαιτήσει να είναι μια τίμια μάχη για να την δεχτεί

Kamikaze

Kamikaze

 

Πιστεύω θα τους αγνοήσει εκτός αν αρχίσει καυγά ο Kid...

Shanks όχι μόνο από άποψη πλοκής αλλά και από ότι έχω καταλάβει είναι μόνος με το πλήρωμά του. Δεν έχει συμμάχους. Πιο εύκολος στόχος, αν θυμηθούμε τα λόγια του Law στο τέλος του Punk Hazard. Ο Killer επέλεξε Hawkins & Apoo λόγω Φρούτων, θα μπορούσε και Bonney αλλά δεν ξέρω αν ξέρει ο κόσμος πως είναι ελεύθερη.

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Θα ηθελα να δω μια συνδεση μεταξυ της συμμαχιας και του Kaido, οχι ως υποταγης προς αυτον,απλα εξτρα βοηθειας ωστε να εκπληρωσουν τον στοχο τους. Ετσι και το Shanks-Kaido θα επανελθει στο προσκηνιο(μετα απο 2 χρονια) και οι Κιd-Luffy ως οι δυο πιο top της W.G..μονο ετσι μπορω να σκεφτω πως ολοι αυτοι οι χαρακτηρες θα ταιριαξουν...βεβαια το θεμα Wano μας τα εχει μπερδεψει λιγο..

Aldark

Aldark

 

Είναι υπολογίσιμοι οι ΚΗΑ για κατευθείαν σύμμαχοι του Kaido; 
Δε μας έχει δείξει τι έγινε , αλλά αυτοί θέσαν ως στόχο τον Σανξ. Θα τους ξαναδούμε λογικά στο τέλος του αρκ με τη Μάνα ή του Ζου και θα ναι σε εντελώς άλλη φάση...Ή θα ναι σμπαραλιασμένοι ή κάπως μαζί του ή απλά θα τους αγνώησε και ήταν bait η εμφανισή του :p

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Ναι το σκεπτικο μου ηταν αφου ξερουμε οτι εχουν ως στοχο Σανκς,και ο ιδιος ο Καιντο πριν 2 χρονια για καποιο λογο ειχε ερθει σε συγκρουση με Σανκς αλλα δεν εγινε κατι αφου ο αλλος εσκασε ανετος στη Μαρινφορντ, ο Οντα θα συνδυασει αυτα τα δυο γεγονοτα ωστε να βγει ΚΗΑ-Καιντο με SH-Σανκς..ξερω ειναι λιγο "κενη" σαν σκεψη απλα μεχρι τωρα μονο αυτο μου κανει! το να κανουν σαματα χωρις λογο με Καιντο ενω εχουν αλλο στοχο ειναι αυτοκτονικο..να τους προσπερασει απλα ο Καιντο το θεωρω επισης ανουσιο καθως σιγουρα γνωριζει ποιοι ειναι κ.τ.λ

Aldark

Aldark

 

Δεν ξέρω καν αν δίνει σημασία ο Κάιντο σε πλάσματα όπως αυτοί οι 3 :P !
Και συγκρούστηκε με Σανξ πρόπερσι όχι λόγω κάποιας κόντρας -εκείνη τη στιγμή- μαζί του , αλλά λόγω του ότι ήθελε να σκάσει στο Marineford και ο ΣΑΝΞ πήγε και τον σταμάτησε. 
Θα έλεγα όμως ότι κάπως τον συνέφερε ή ότι κάνανε κάποιο ντηλ , γιατί σε χρόνο dt και αλώβητος , ο Σανξούλης ήταν αυτός στο Μαρίνφορντ και σταμάταγε τον πόλεμο (ο Κάιντο δεν ήθελε προφανώς να σταματήσει τον πόλεμο , αλλά να γράψει ιστορία...κι έτσι ετοιμάζει τώρα τον δικό του πόλεμο...ενώ όπως βλέπουμε έψαχνε να βάλει χέρι στο πονεγλυφ!)

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Κοιτα, εχουν κανει αρκετα για να ειναι γνωστοι ακομα και σε Yonko..μεσα σε 2 χρονια δε θεωρουνται πλεον rookies..ποιος ο λογος να σου πεταξει τον Kaido μπροστα τους; Μονο μια πιθανη συνεργασια βλεπω-μελλοντικη ομως-για να κατατροπωσουν οι μεν τους δε...

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Κσι εγω δε πιστευω πως οι τρεις ειναι απλα... σκουπιδια για τον Καιντο. Συμμαχια την θεωρω πιθανη και ελπιζω αυτο το τιμ να φαει τον Σανξ

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Σκληρός Καριόλης έγραψε:Κσι εγω δε πιστευω πως οι τρεις ειναι απλα... σκουπιδια για τον Καιντο. Συμμαχια την θεωρω πιθανη και ελπιζω αυτο το τιμ να φαει τον Σανξ

να τον φαει δε ξερω αλλα ειναι ενας καλος λογος για να δουμε Luffy και Shanks σε δραση μαζι ;)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης