Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 9]

Qaaz

Qaaz

 

Το devil fruit του Ηawkins επιτρεπει μεσω voodoo dolls να μεταφερει ολο το damage που ειναι να φαει αυτος σε καποιον αλλον

Το devil fruit του Apoo επιτρεπει να κανει τα sfx (sound effects) οπλα πχ οταν ακουγεται ενας κανονιοβολισμος στο manga υπαρχει ενα συγκεκριμενο sfx και αυτος κανει το sfx πραγματικοτητα

Αυτα πολυ επιγραμματικα επειδη ειμαι εξω τωρα και δεν εχω ανεση να γραψω αναλυτικα τι και πως

Τι θα πει κακοφτιαγμενοι για το επιπεδο του Shanks? τι ειναι? Omnipotent και δε το ξερω?


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 7Uj1J2Q
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 AiQWYsi

Santouryuu

Santouryuu

 

Οχι οτι τρεφω συμπαθεια για σανκς, μου ειναι αδιαφορος... αλλα και εγω τους θεωρω νουμπς...

Α και στ'@@ μου τα broken df τους...


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

uchiha1991

uchiha1991

 

Qaaz έγραψε:Το devil fruit του Ηawkins επιτρεπει μεσω voodoo dolls να μεταφερει ολο το damage που ειναι να φαει αυτος σε καποιον αλλον

Το devil fruit του Apoo επιτρεπει να κανει τα sfx (sound effects) οπλα πχ οταν ακουγεται ενας κανονιοβολισμος στο manga υπαρχει ενα συγκεκριμενο sfx και αυτος κανει το sfx πραγματικοτητα

Αυτα πολυ επιγραμματικα επειδη ειμαι εξω τωρα και δεν εχω ανεση να γραψω αναλυτικα τι και πως

Τι θα πει κακοφτιαγμενοι για το επιπεδο του Shanks? τι ειναι? Omnipotent και δε το ξερω?
καταρχην μιλαω μονο για μενα..εγω δεν τους γουσταρω..αμα σαρεσουν εσενα οκ..δεν με πολυνοιαζουν να πω την αληθεια τα φρουτα τους..σαν χαρακτηρες δε μαρεσουν..πχ οι 3 πρωτοι admiral ο ΒΒ,o WB ο ενελ κτλ δεν μου αρεσαν γιατι ειχαν καλα φρουτα αλλα γιατι ηταν ωραιοι χαρακτηρες..ο απου και ο χοκινς ειναι τερμα αδιαφοροι..δεν εχουν τιποτα που να θες να δεις σε αυτους..ο κιντ με το ζορι να τον κανουν rival του λουφυ..αφου δεν το χει..

και ναι φυσικα ειναι κακοφτιαγμενοι χαρακτηρες για να ριξουν καποιον σαν τον σανκς..ο σανκς αν ειναι να χασει πρεπει να χασει απο καποιον γαματο χαρακτηρα..ε πως να το κανω δεν γινεται ο τυπος που μπαινει μεσα στο μαρινφορντ σταματαει τον πολεμο για πλακα χωρις καν να παλεψει,τον τρεμουν και τον σεβονται ολοι να πεθανει απο καποιον που παιζει τα δοντια του σαν πιανο ,παιζει κλαρινο το χερι του και τραγουδαει σαν τον pitbull..
φαντασου τον wb να πεθαινε απο τον squardo οταν τον καρφωσε..
τεσπα..οτι και να λετε ολοι οι σουπερνοβα αποτυχια ειναι για μενα ,πλην λο..σαν να μην ηξερε τι να κανει ο οντα και τους εβαλε μεσα στην ιστορια και τωρα προσπαθει να τους ανεβασει αλλα δεν μπορει..
οκ μπορει να μην ειναι και η πιο δημοφιλης η αποψη μου αλλα δεν χρειαζεται να συμφωνουμε ολοι

Hawkins

Hawkins

 

η πλειοψηφεια γουσταρει τους σουπερνοβας

χοκινς,σκρατσμαν-κιντ δεν τους εφτανε ο σανκς στην ηλικια τους για αυτο και θεωρουντε η πιο επικινδηνη γενια...κοιτα απο τον σκρατσμαν συγκεκριμενα δεν θα χασει αλλα θα βοηθηση και αυτος...η τελικη μαχη θα ειναι κιντ vs σανκς εφοσον δεν αναμυχθη ο μπλακμπιανρτ

να ξερεις παντως αν δεν εχει συμβει τιποτα με καιντο τοτε ο σανκς θα παισει οποτε ετοιμαζου απο τωρα γιατι θα τον χασουμε


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Images10

Qaaz

Qaaz

 

Hawkins έγραψε: οποτε ετοιμαζου απο τωρα γιατι θα τον χασουμε
Αυτο

τωρα πως γινεται να μην σας αρεσει χαρακτηρας που δε ξερετε κατι για αυτον κ να ειναι κ κακογραμμενος δε ξερω αλλα anw δε θα κατσω να εξηγησω οτι δεν εχει λογικη αυτο το πραμα ή πρεπει να το καταλαβετε μονοι σας ή καποιος αλλος αν εχει ορεξη να το εξηγησει

Ο Shanks ειναι απλα ενας χαρακτηρας αμα θελει ο Oda χανει κ απο τον Buggy


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 7Uj1J2Q
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 AiQWYsi

Santouryuu

Santouryuu

 

Και ο κιντ ειναι μοναχα ενας χαρακτηρας και υπαρχει μονο και μονο για να κανει δηθεν ανταγωνισμο στον λουφι. για μενα ηταν, ειναι και θα ειναι ενας κομπαρσος...


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Tcixlas

Tcixlas

 

ρε παιδιά δεν μπορείτε να καταλαβετε ότι ο όντα απο το σαμποντι τον έχει σχεδιάσει να είναι πάντα ισοδύναμος με λούφυ το οποίο σημαίνει ότι όσο νουμπ είναι ο λούφυ και θα φάει ψώλα απο τον καιντο το ίδιο θα πάθει και ο κιντ απο τον σανξ, αν ο λούφυ γαμάει και νικήσει τον καιντο τοτε κι αυτοί θα νικήσουν τον σανξ... ξεκολλάτε


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Hawkins

Hawkins

 

αυτο ακριβως που λεει η τσιχλα


οι σουπερνοβας θα φερουν τα πανω κατω στο νεο κοσμο οποιος πιστευει οτι ο σανκς δεν μπορει να παισει απο την συμμαχια του κιντ τοτε πιστευουν και το οτι ο λουφη θα χασει απο καιντο....και δεν υπαρχει δηθεν ανταγωνισμος εδω περα...τερας ο κιντ τερας και ο λουφη αυτη οι δυο ειναι ενα επιπεδο πανω απο τους αλλους σουπερνοβας


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Images10

Santouryuu

Santouryuu

 

Tcixlas έγραψε:ρε παιδιά δεν μπορείτε να καταλαβετε ότι ο όντα απο το σαμποντι τον έχει σχεδιάσει να είναι πάντα ισοδύναμος με λούφυ το οποίο σημαίνει ότι όσο νουμπ είναι ο λούφυ και θα φάει ψώλα απο τον καιντο το ίδιο θα πάθει και ο κιντ απο τον σανξ, αν ο λούφυ γαμάει και νικήσει τον καιντο τοτε κι αυτοί θα νικήσουν τον σανξ... ξεκολλάτε

δεν μας αρεσουν, με το ζορι; εσεις να ξεκολησετε!


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

uchiha1991

uchiha1991

 

καλα λεει ρε ,εσεις ξεκολληστε..απλα δεν μας αρεσουν..μη μας δειρετε κιολας..εγω δεν σταθηκα ποτε σε θεμα δυναμης..ουτε αμφιβαλλω οτι ο κιντ μπορει να ειναι τερμα δυνατος και οτι παντα θα ειναι στα ιδια επιπεδα δυναμης με τον λουφυ επειδη ετσι τον εχει σχεδιασει ο οντα..απλα ειναι βλακας για μενα..δεν μαρεσει ..τελος..δεν εχει γιατι..δεν βρισκω τιποτα ενδιαφερον πανω του..με το χαρακτηρα εχω προβλημα που δεν μαρεσει οχι με το ποσο δυνατος ειναι..

και ο ζορο οταν πρωτοειδε τον μιχοκ νουμπας ηταν σε δυναμη σε σχεση με αυτον,αλλα ποτε δεν με χαλασε που ο ζορο θα κερδιζε καποια στιγμη τον μιχοκ..γιατι ο ζορο το χει..ο κιντ και οι υπολοιποι  οχι..
νταξει μην το συνεχισω τωρα και γω αλλο αυτο γιατι και γινομαι κουραστικος αλλα και  δεν προκειται να βγαλουμε ποτε ακρη..οτι και να μου λετε ο κιντ και οι σουπερνοβα αχρηστοι θα μου φαινονται..οτι και να σας λεω εσας θα σας αρεσουν..οκ..διαφωνουμε δεν εγινε τιποτα..

τωρα σχετικα με την alliance αυτο που θα ηθελα να γινει (εκτος του να τους εχει ξεφτιλισει ο καιντο και να μην υπαρχει πλεον whistle) ειναι το εξης.

Αν πρεπει να φυγει απο τη μεση ο σανκς, θα μαρεσε με καποιο τροπο η συμμαχια να απομονωνε τον σανκς απο το πληρωμα του και να γινοταν εκει ενα deathmatch.Ο σανκς να τους κερδιζε αλλα να ηταν αρκετα τραυματισμενος και τοτε να εμφανιζοταν ο BB και να τον σκοτωνε..Οπως εγινε περιπου και με τον WB.ΘΑ ταιριαζε αρκετα με το χαρακτηρα του ΒΒ που προσπαθει υπουλα να εκμεταλλευτει καταστασεις,και θα ανεβαινε ακομη περισσοτερο το hype  για την επικειμενη μαχη του λουφυ εναντιον του , ο οποιος θα ηταν η αιτια να χασει 2 αγαπημενα του προσωπα..
Ο κιντ στο μεταξυ θα επαιρνε και αυτος καποιο credit για το οτι εχασε ο σανκς..Θα ανεβαιναν οι μετοχες του,και θα συνεχιζε να αποτελει rival του λουφυ οπως θελει ο οντα.(μιας και οι 2 θα εχουν βοηθησει στο να φυγουν απο τη μεση ενας yonkou)

Santouryuu

Santouryuu

 

Ο σανξ πρεπε να τον φαει, οπως τον εφαγε κι ο εϊς....

Αλλα κι εγω πιστευω οτι θα του τον δωσει ο μπλακμπιρντ... λογω κι αριθμο μελων δηλαδη ειναι πιο ταιριαστο... 10 οι μπλακμπιρντς, 10 οι μουγκιβαρα που θα παρουν εκδικηση, 10 οι ρεντ χεντ παϊρετς

Επισης να πω οτι οι σουπερνοβας δεν ηταν προμελετημενοι πριν το σαμπαοντι, δηλαδη την πλοκη την ειχε σκεφτει χωρις αυτους, απλα τους εχωσε για πιο πολυ σασπενς... οποτε μην περιμενετε να'ναι τιποτα φοβεροι χαρακτηρες ή οτι θα κανουν κατι το σπουδαιο... τζαστ σεϊινγκ να ουμε...


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Tcixlas

Tcixlas

 

εμένα σαν χαρακτήρες εκτός απο law kidd killer δεν μου αρέσουν καθόλου χαχα :p

απλά αντικειμενικά σε δύναμη είναι σε αυτό το επίπεδο του λούφυ ο κιντ με τους υπόλοιπους λο και hawkins και appo λίγο πιο κάτω και μετά όλους τους υπόλοιπους...

και λέω ότι αν ο λουφυ νικήσει θα νικήσουν και αυτοί... επίσης εγώ συμφωνώ επειδή μου αρέσει ο σανκς σαν καρακτερ ότι θα έπρεπε να τους διαλύσει αλλα αντικειμενικά δεν θα το κάνει, αν και εγώ προτιμώ να μπλεχτέι και ο bb για το hype που λέγαμε και πιο πριν για να έχει έναν λόγο γιατί για τον εις δεν θα το κρατήσει στον bb όσο ας πούμε σε σακαζουκι


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Bonnie ρεεεε :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Untitled-1-7

Tcixlas

Tcixlas

 

η bonnie απορώ πως και δεν είναι σε κάποιο alliance μιας και θα παίξει στάνταρ ρόλο επίσης έκλαψε  για wb και ace, plus έχει ένα πολύ γαμάτο φρούτο απο ότι φάινεται... ίσως την δούμε μπροστά μας αργότερα, μιας και είχε σώσει και τον ζόρο αν θυμάστε


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Δεν λέω πως δεν μου αρέσει να μαθαίνω νέα για τους supernova, να δυναμώνουν, να εξελισσονται κλπ (και ειδικά για τον Kid και Hawkins). Λέω 'ομως πως δεν θα μου άρεσε να χάσει ο Shanks από αυτούς...


Κι επειδή ο Shanks έχει πλήρωμα, θα ήθελα να δω πώς θα χάσει ο Ben Beckman ας πούμε, ο Yassop και ο Lucky Roo από τον Appo και τον Killer? Επίσης γιατί να μη ζητήσει τη βοήθεια άλλων φίλων του, όπως ο Mihawk ας πούμε ή ο Marco και οι υπόλοιποι WBs..


Νομίζω δεν είναι τόσο απλό να πέσει κάποιος σαν τον Shanks, όχι τουλάχιστον πριν δούμε το πραγματικό του πρόσωπο.. Μέχρι στιγμής έχει δείρει ο Beckman κάτι bandits ... έτερον ουδέν...


PS: το επιχείρημα που λέτε πως αν δεν μπορεί ο Kid να κερδίσει τον Shanks δεν θα μπορεί ούτε ο Luffy τον kaido γιατί ισχύει ρε παιδιά; Όταν ο Luffy έριχνε την μπουνιά στον Celestian Dragon οι άλλοι δεν τολμούσαν ούτε να το σκεφτούν ... ο ένας θα γίνει Pirate King και οι άλλοι απλά θα τον προκαλούν...


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 33k6s5i KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Fvve46

Tcixlas

Tcixlas

 

απλά ο ένας είναι ο πιο κοντινός στον λούφυ αντίπαλος και αν ο λούφυ μπορεί να ρίξει τον καιντο με άλλον εναν σουπερνόβα τότε 3 μαζί μπορούν να ρίξουν κι αυτοί έναν γιονκο... δεν θέλω να δω με τιποτα τον σανκς να χάνει και ούτε πιστεύω ότι μπορεί να χάσει κάπως ο yassop και ο beckman κτλπ απλά πιστεύω ότι κάπως θα τον ρίξουν απο γιόνκο... ίσως απλά περνωντας περιοχές του μία μια... τι να σου πω δεν ξέρω πως θα το κάνει ο όντα... ίσως και απλά ο σανκς να αποκυρήξει τον εαυτό του απο γιονκο και να μην χρειαστεί να παλέψουν...

το θέμα ειναι ότι έχουν όσες πιθανότητες έχει και ο λούφυ και αυτό θελουμε να τονίσουμε...


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Qaaz

Qaaz

 

Ειναι ηλιου φανεροτερον οτι ο Oda εβαλε τους KHA εναντια στον Shanks για καποιο λογο και αυτος ο λογος δεν ειναι για να τους κανει πουρε. Αν ηθελε κατι τετοιο θα τους εβαζε με τον Κaido (oh wait)

Προφανως βεβαια το 2ο εγινε για hype και troll ενω το δευτερο εχει λογους πλοκης. Αν δεν τον νικησουν κατι αλλο θα συμβει. Δε τους βαζει απλα για να χασουν.

Δε ξερω για τους αλλους οπως ο Beckman και ο Yasopp και πρεπει να περιμενω να δω τι θα γινει. Το ειπα απο την αρχη πριν γινει αυτη η παρουσιαση περιμενα να γινει στο τελος φιλικη μαχη Luffy - Shanks οταν ολοι πιστευαν oτι ο BB θα τον σκοτωσει τωρα πιστευω πως κατι παιζει με Kid

Και οπως ειπαν πολλοι ειναι Worst Generation λιγο - πολυ εχουν πρωταγωνιστικο ρολο ειδικα ο Kid σε σχεση με τον Luffy και τον Law


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 7Uj1J2Q
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 AiQWYsi

Tcixlas

Tcixlas

 

^αμην.... και επίσης ούτε εγώ τους συμπαθώ όλους... πάω αρκετά law λιγότερο kid και Killer και αρκετά πάλι bonnie... τους άλλους ούτε να τους βλέπω... αλλά αντιλαμβάνομαι ότι δεν είνα τυχαίοι


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Qaaz

Qaaz

 

Θετικη γνωμη

Luffy, Zoro (obv)
Law (μετα το time skip λογο του screen time που πηρε)
Κid, Killer (σαν τον Law κ αυτος)
X Drake
Urouge

Ουτε κρυο ουτε ζεση
Hawkins
Apoo
Bonnie (λογο του plot)

Αδιαφοροι
Capone

συμφωνα με τα εως τωρα δεδομενα και τις αλλαγες που εχουν γινει


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 7Uj1J2Q
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 AiQWYsi

Tcixlas

Tcixlas

 

ο ουρουζ ας πούμε γιατί σου αρέσει??? δεν έχει δείξει και τίποτα καλά οι άλλοι καταλαβαίνω, επίσης η bonnie εμένα μου αρέσει πολύ σαν χαρακτήρας το θέμα ειναι ότι ακόμα δεν έχει πάρει σκριν ταιμ ο ουρουζ ας πούμε έχει περισσότερο :p και πάλι τον θεωρώ χάλια..


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Για εμένα ο πιο αδιάφορος είναι ο Apoo και μετα ο Capone, και σε θέμα δύναμης/φρουτου και σε σχεδιασμό χαρακτήρα και σε θέμα πλοτ/ιστορίας υστερούν πολυ σε σχέση με όλους τους άλλους.


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Untitled-1-7

Tcixlas

Tcixlas

 

^η αλήθεια είναι ότι τον apoo τον απεχθάνομαι όπως και τον καπόνε και τον ουρουτζ... οι άλλοι εκτός απο αυτούς που μου αρέσουν είναι απλά ουδέτεροι... αλλά αυτοί οι 3 είναι για μένα σκουλήκια...


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Qaaz

Qaaz

 

ξεχασα να πω οτι φυσικα μπορει να ξανα αλλαξουν οι θεσεις

ο Urouge πρωτα απ'ολα μου αρεσει γιατι ειναι Birkan και μου αρεσουν οι Birkan. Ειναι και οι Skylanders που ξερουμε τα λιγοτερα. Εχει ωραιο theme και ενδιαφερον df


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 7Uj1J2Q
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 AiQWYsi

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν έχω καταλάβει το df του... τι τον κάνει να γίνεται τεράστιος σωματικά?????


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Qaaz

Qaaz

 

Μετατρεπει το damage που τρωει σε μυϊκη δυναμη


_________________
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 7Uj1J2Q
KHA Alliance (feat. Killer) Thread - Συζητησεις/Προβλεψεις - Σελίδα 6 AiQWYsi

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης