Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

DC/Marvel Γενική Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 27]

526DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Κυρ 08 Μάης 2016, 13:41

Tcixlas

Tcixlas

 

αααα λέω κι εγωώ γιατί αν ήταν για σίβιλ ε΄σιαι ο πρώτος που ακούω να λέει για 5άρι και τρελάθηκα χαχαχ


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

527DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Κυρ 08 Μάης 2016, 15:47

Aldark

Aldark

 

η 2η 5αρι;;;;;
τι φάση ρε


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Maxres11

528DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Κυρ 08 Μάης 2016, 15:48

Tcixlas

Tcixlas

 

Σπόιλερ:


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

529DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Κυρ 08 Μάης 2016, 15:51

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Οταν δεν υπηρχε δραση κοντευε να με παρει ο υπνος. Επιπλεον δεν μου αρεσει ο Captain America οποτε το αριστα ειναι το 8. Να φανταστεις το Civil War θα παω να το δω λογω οτι εχει πολλους σουπερ ηρωες να πλακωνονται. Ειδαλλως δεν πηγαινα για κανενα λογο και ας ηταν αριστουργημα.


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

530DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Κυρ 08 Μάης 2016, 15:53

Aldark

Aldark

 

Tcixlas έγραψε:
Σπόιλερ:
spoileralert:
Deathracer2009 έγραψε:Οταν δεν υπηρχε δραση κοντευε να με παρει ο υπνος. Επιπλεον δεν μου αρεσει ο Captain America οποτε το αριστα ειναι το 8. Να φανταστεις το Civil War θα παω να το δω λογω οτι εχει πολλους σουπερ ηρωες να πλακωνονται. Ειδαλλως δεν πηγαινα για κανενα λογο και ας ηταν αριστουργημα.
Καλά το 8 μια χαρά βαθμολογία είναι γι'αυτές τις ταινίες , έτσι κι αλλιώς και για μένα το 9,5 είναι το μαξ για ταινίας , και μόνο 2-3 το κατακτούν αυτό hahaha hahaha
Αλλά το γουίντερ σόλντζιερ θεωρείται απ'τις κορυφαίες...κι εγώ δεν το αγάπησα , αλλά ήταν καλό.
Οι αδελφοί Ρουσό είναι μπροστά.
Δες το Σίβιλ Γουορ θα τρελαθείς


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Maxres11

531DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Κυρ 08 Μάης 2016, 15:54

Tcixlas

Tcixlas

 

ουφφφφφ ενταξει... γ*** το σπίτι τους


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

532DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Κυρ 08 Μάης 2016, 15:58

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Θα δω τον μερμυγκα μεσα σε αυτες τις μερες και λογικα Τεταρτη παω ρεντη. Εαν μπορουσα να γυρισω το χρονο πισω θα πηγαινα Αμερικη και ειδικοτερα σε αυτον που δημιουργησε τον Captain America και θα του εριχνα καμια φαπα να φτιαξει κανενα αλλο super hero.


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

533DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Κυρ 08 Μάης 2016, 22:07

Pagliacci

Pagliacci

 

Pagliacci έγραψε:Και επειδή σε λίγες μέρες βγαίνει το πολυαναμενόμενο Captain America: Civil War ας κάνω ένα μικρό αφιερωματάκι στην επερχόμενη ταινία. Spoiler Alert για όσους πιστεύουν πως θα πετύχω κάτι και επίσης Spoiler Alert για την σειρά των κόμιξ σε κάποιο μικρό βαθμό.

Αρχικά, μέσα από τα τρέιλερ έχουμε δει ουσιαστικά δύο ιστορίες. H μία έχει να κάνει με τον νόμο που πάει να ψηφιστεί σχετικά με το "φακέλωμα" των superheroes και η άλλη με το love story την φιλία των Καπ/Μπάκι/Iron Man. Έχουμε δει στα τρέιλερς μια τεράστια έκρηξη σε ένα κτίριο και από εκεί θεωρώ πως θα ξεκινήσει η ταινία.

Οι νέοι avengers που είδαμε στο τέλος του Age of Ultron θα βρίσκονται σε μια αποστολή που λογικά θα οδηγηθεί σε αυτή την τεράστια έκρηξη η οποία θα είναι και η σταγόνα που θα ξεχειλίσει το ποτήρι. Μετά τις καταστροφές σε Νέα Υόρκη και Σοκόβια μια νέα καταστροφή θα αναγκάσει την κυβέρνηση να πάρει μέτρα και εκεί πιστεύω πως θα υπάρξει και η πρώτη διαφωνία μεταξύ Τόνι και Καπ.
Τα πράγματα θα χειροτερέψουν όταν ο Μπάκι θα ενοχοποιηθεί για αυτή την καταστροφή, ο Καπ θα κάνει τα πάντα για να τον προστατέψει, πιθανώς ο Μπάκι να βλάψει (αλλά όχι σκοτώσει και θα εξηγήσω αργότερα γιατί) τον κολλητό του Τόνι, τον Ρόουντς (aka War Machine) και κάπως έτσι θα χωριστούν οι δύο ομάδες.

Οι φημολογίες, η φύση των κόμιξ στα οποία βασίζεται η ταινία αλλά και το όλο κλίμα οδηγούν στην εικασία πως θα έχουμε και κάποιον θάνατο.
Τα τρέιλερ προσπαθούν να μας δείξουν με κάθε τρόπο πως αυτός που θα πεθάνει θα είναι ο Ρόουντς (aka warmachine) αλλά εγώ είμαι σκεπτικός πάνω σε αυτό το σενάριο. Αφενός δεν πιστεύω πως θα έδειχναν έναν θάνατο στα τρέιλερ, αφετέρου το να σκοτώσεις έναν τόσο ασήμαντο χαρακτήρα απλά για να πεθάνει κάποιος το θεωρώ λίγο φτηνό τρικ. Σίγουρα είναι ένας πολύ καλός λόγος για να θυμώσει πραγματικά ο Τόνι αλλά εγώ πιστεύω πως ο Ρόουντς θα τραυματιστεί απλά σοβαρά (ίσως καμιά αναπηρία ή κανα κώμα) αλλά στη τελική θα ζήσει.

Οι ταινίες απέχουν πολύ από τα κόμιξ αλλά πιστεύω πως θα δούμε τον θάνατο του Κάπτεν Αμέρικα σε αυτή την ταινία. Υπερβολική σκέψη, το ότι έγινε αυτό στο κόμικ δεν πάει να πει τίποτα αλλά για εμένα αυτό είναι το μόνο που βγάζει νόημα. Βλέπουμε στα τρέιλερ τους δύο ήρωες να μάχονται μέχρι θανάτου και μία τέτοια κόντρα δύσκολα θα λυθεί με άλλον τρόπο. Tόσο ο Crossbones που θα εμφανιστεί στη ταινία όσο και η Σάρον Κάρτερ παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο στο θάνατο του Καπ στα κόμιξ και δεν νομίζω πως η συμμετοχή τους στη ταινία είναι τυχαία. Τώρα θα μου πεις αφού θα πεθάνει ο Στιβ πως θα παίξει στις επόμενες ταινίες; Τρόποι υπάρχουν πολλοί, στα κόμιξ πολλοί έχουν πεθάνει και επανήλθαν και η είσοδος τους Dr. Strange στο Marvel Cinematic Universe προσφέρει επιπλέον λύσεις.

Ενδιαφέρον είναι και η προσθήκη του Black Panther στην ομάδα του Τόνι. Ο λόγος που ο Tcalla εμπλέκεται στα εκτός της χώρας του θεωρώ πως θα είναι για εκδίκηση καθώς στη έκρηξη που ανέφερε νωρίτερα (παίζει να έχει να κάνει κάτι με τα Ηνωμένα Έθνη εκείνη η αίθουσα) βρισκόταν και ο πατέρας του, (aka βασιλιάς της Wakanda) πέθανε και ο Panther θέλει να πάρει εκδίκηση από τον Bucky που θεωρείται υπεύθυνος.


Μια άλλη φήμη που έχει ακουστεί και θέλω να την εξετάσω είναι η περίπτωση κάποιας προδοσίας. Ακούγεται έντονα πως ένα από τα μέλη μιας ομάδας θα δουλεύει στην πραγματικότητα για την αντίπαλη. Αν εξαιρέσουμε τους Τόνι/Καπ όλοι οι άλλοι είναι πιθανοί αλλά εγώ θα εξαιρέσω και τους Χόκαι/Black Widow οι οποίοι παραείναι αναμενόμενο να κάνουν κάτι τέτοιο. Στα κόμικ αυτός που αλλάζει μεριές είναι ο spiderman ίσως γίνει κάτι τέτοιο;

Τέλος, τα match ups είναι αρκετά προβλέψιμα και θα είναι Iron Man vs Captain America, Winter Soldier vs Black Panther, Spiderman vs Ant Man, Black Widow vs Hawkeye, Falcon vs War Machine, Vision vs Scarlet Witch.


Δε τα πήγα πολύ άσχημα :P

Next predictions X-men Apocalypse


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

534DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Κυρ 08 Μάης 2016, 22:31

Tcixlas

Tcixlas

 

θα δω αυτό και θα σου πω μετά :p περιμένω και το επόμενο prediction μαν


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

535DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Δευ 09 Μάης 2016, 02:59

Aldark

Aldark

 

ανοίγετε με δική σας ευθύνη.......πληζ:


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Maxres11

536DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τρι 10 Μάης 2016, 11:55

Pagliacci

Pagliacci

 

Κάτι ακούγεται για σειρά prequel της ιστορίας του Σούπερμαν. Θα ονομάζεται Krypton και θα διαδραματίζεται στο πλανήτη κρύπτον δύο γενιές πριν την καταστροφή του και την γέννηση του Καλ-Ελ (Σουπς).

Τι λέτε;


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

537DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τρι 10 Μάης 2016, 11:59

Tcixlas

Tcixlas

 

εμένα θα μου άρεσε θεωρώ, αλλά αν δε το δώ δεν ξέρω πως θα είναι... άσε που μετά το smallville θα είναι κατα κάποιο τρόπο pre-prequel :p


πέμτη βράδυ πάω να δω το σιβιλ γουορ


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

538DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τρι 10 Μάης 2016, 12:21

Pagliacci

Pagliacci

 

Και εγώ πέμπτη βράδυ για rewatch :p


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

539DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τρι 10 Μάης 2016, 12:27

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
AYΡΙΟ DOLBY ATMOS.....


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

540DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τρι 10 Μάης 2016, 12:39

Tcixlas

Tcixlas

 

δουλεύει ο κολλητός μου αύριο και δε θα πάμε αλλιώς μαλάκες είμαστε? :p


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

541DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τρι 10 Μάης 2016, 12:47

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
εχω κλεισει ηδη τα εισητηρια για αυριο.... 9,5 εουρος.


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

542DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τρι 10 Μάης 2016, 14:11

Tcixlas

Tcixlas

 

αι νοου, γαμηκε τα... εμείς θα πάμε στο αιλο που είναι 5 με φοιτητικό :P


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

543DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 11 Μάης 2016, 01:08

Aldark

Aldark

 


;)


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Maxres11

544DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 11 Μάης 2016, 01:10

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Πάω αύριο για Σίβιλ!!!!


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Untitled-1-7

545DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 11 Μάης 2016, 01:33

Pagliacci

Pagliacci

 

Καλά ο Μακιους δεν έχει ιδέα έτσι; Κανένα spoiler car δεν έχω μπορέσει να δω ολόκληρο


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

546DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 11 Μάης 2016, 01:59

Tcixlas

Tcixlas

 

ο μαικιους είναι καλός για να κράζει χιπστερομαλακίες


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

547DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 11 Μάης 2016, 02:51

Aldark

Aldark

 

Μπεστ γκάη ον δε γκρηκ ίντερνετ
βέβαια το ότι είναι 35 και τρελαίνεται με κάτι τέτοια με ξεπερνάει xD


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Maxres11

548DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 11 Μάης 2016, 10:35

Pagliacci

Pagliacci

 

To παίζει ότι ξέρει, ιδέα δεν έχει.

Κάτι τέτοιοι και κάτι τύποι "αγάπη μόνοι" είναι καρκίνοι


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

549DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 11 Μάης 2016, 10:53

Tcixlas

Tcixlas

 

καλά σαν τον αγάπη μόνο δεν είναι μη το ξεφτυλίσουμε... αλλά όταν εκτίθεσαι και μπορούν να σε κρίνουν κοιτάς να καλύπτεις τον κώλο σου, για μένα τουλάχιστον έτσι είναι


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

550DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Empty Απ: DC/Marvel Γενική Συζήτηση Τετ 11 Μάης 2016, 11:12

Pagliacci

Pagliacci

 

Τον αγάπη μόνο τον ανέφερε γιατί εκπροσωπεί της μια από τις δύο κατηγορίες καθυστερημένων ανθρώπων στον νετ.

καραγκιοζοκαγκουρομπουζουκοβιοι και καικαλαγκικφανμποις και έτσι. Και οι δύο ομάδες είναι εξίσου ενοχλητικές.


_________________
DC/Marvel Γενική Συζήτηση - Σελίδα 22 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 27]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης