Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 36 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 42]

Tcixlas

Tcixlas

 

παιδιά τον έχει σφάξει κανα 2-3 φορές κατα τη διάρκεια απλά έχει περάσει καιρός που το βλέπετε

Aldark

Aldark

 

Crimson Viper έγραψε:
Aldark έγραψε:
Crimson Viper έγραψε:λογικα ο mihawk εδωσε στον Zoro την ιδια συμβουλη που εδωσε ο ray στον Luffy: "Για να γινεις ο καλυτερος θα πρεπει να εξασκησεις ολα τα ειδη Haki και οχι μονο ενα απ τα δυο", οποτε εκπαιδευει και τα δυο ειδη το ιδιο καλα.Αν ειμουν στην θεση του oda παντως θα εκανα πιο γρηγορες τις σκηνες ετσι ωστε να μπορεσω να φτασω το manga και να συμβαδιζω με αυτο
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 30 4vrSmUg
Ναι ρε ειμαι ο hawkins τι θες τωρα? Ηθελα να πω οτι αν ημουν ο Oda θα εβαζα το anime να παει με πιο γρηγορους ρυθμους και να αφησω το manga με τους ιδιους ετσι ωστε καποια στιγμη να συμβαδιζουν αυτα τα δυο
αυτό που λες δε γίνεται πρακτικά. Ο Όντα ασχολείται μόνο με το μάνγκα απλά δίνει το οκ σε εξαιρετικά γενικές γραμμές στο άνιμε , ενώ πάντα το μανγκα πρέπει να προηγείται , είναι το ορίτζιναλ γουόρκ , τι εννοείς να συμβαδίζουν; :P
να βγαίνει την ίδια εβδομάδα επεισόδιο-τσαπ;
Η μόνη λύση για εμένα έιναι ή να το κόψουνε για 2 χρόνια ή να το πνίξουν αύριο κίολας στα φίλλερ.
Λογικά θα κάνουν το δεύτερο μόλις τελειώσει το αρκ ορ σαμθινγκ

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Αυτο εννοω στο να συμβαδιζουν,ναι. Δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο αφου ο oda εχει ηδη 5-6(δεν θυμαμε ποσα) chapters πιο μπροστα

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

εχει 2-3 τσαπτερ διαφορά ο όντα και όχι δεν γίνεται γιατί εσύ ποσο νομίζεις οτι χρειάζεται για να γίνει το animation σε ένα επεισόδιο? επίσης βλέπεις ότι όσο πλησιάζει προς το μανγκα αρχίζουν και τραβάνε το ανιμ σε άκυρα σημεία σκέψου ποσο θα το τραβάνε αν είναι την ίδια εβδομάδα.... θα ξενερώσουν όλοι.... καλύτερα κανα χρόνο μια φιλλερ ιστοριούλα και βλέπουμε μετά

Qaaz

Qaaz

 

Ενα επισοδειο παιρνει μηνες για να γινει

just sayin

Tcixlas

Tcixlas

 

μηνες δεν ξέρω αλλα υπολογίζω σίγουρα βδομάδες.... τώρα αν είναι μήνες ακόμα χειρότερα....

Aldark

Aldark

 

προφανώς και παιρνάνε από πολλά στάδια και σιγά σιγά , δεν είναι όλα παίξε γέλασε και δη στο εβδομαδιαίο ετήσιο άνιμε (όχι απλά 12 ή και 25 επς κάθε 2 χρόνια πχ)

Tcixlas

Tcixlas

 

παντως το ανιμ στο τελευταιο ήταν σχετικά καλο το ειπαμε ας γυρίσουμε σε αυτο γι αυτό λογο είναι το θρεντ αυτό :p

Qaaz

Qaaz

 

Το episode 521 πηρε 6 μηνες για να γινει (το περισσοτερο εως τωρα)

Tcixlas

Tcixlas

 

τώρα σοβαρα? όταν λες 6 μήνες εννοείς οτι παράλληλα με άλλα επεισόδια που γίνονται ταυτοχρονα με σκηνές κτλπ? γιατι δεν γινεται τοσο πολύ αλλιώς

Qaaz

Qaaz

 

Με εχεις για ατομο που δε μιλαει σοβαρα?

Και το εχω πει ηδη οτι καθε επισοδειο το κανουν διαφορετικα ατομα (για αυτο και δεν ειναι καταρχας ολα ιδια) για να μπορουν να ειναι ετοιμα

Tcixlas

Tcixlas

 

άρα έχει να κάνει ανάλογα με το άτομο το πως θα βγουν τα επεισοδια?

Aldark

Aldark

 

Ακόμα και σε σειρές ρε , δουλεύουν άλλα άτομα σε κάθε επεισόδιο (πχ ο Σκηνοθέτης ;) ) 

Και προφανώς υπάρχει ο supervisor , ο σκηνοθέτης , οι βοηθοί τους , οι animators κ.ο.κ. !

Qaaz

Qaaz

 

To ιδιο το επισοδειο μπορει να ειναι απαιτητικο

Tcixlas

Tcixlas

 

άλλο να ειναι διαφορετικοι οι animators καθε φορά ρε

Hawkins

Hawkins

 

αληθεια δεν το ηξερα οτι περνει τοσο πολυ νομιζα μια εβδομαδα τους επερνε :p
ολλος τυχαιος παντως απο το 521 ειμαι στα ονγκοινγκ και ειναι και το πιο δυσκολο επεισοδιο που καναν :p
μακαρι να μπουν φιλλερς στο τελος του ντρεσσροσα που λογικα αυτο θα συμβει λογο τον πολλον μπρεικ του οντα...
εχω φτασει σε σημειο να μου αρεσει περισσοτερο το ανιμεισιον του 1999 απο αυτο του 2015 εκει το καταντησαν..
αυτα τα επεισοδια ρε παιδι μου ειχαν μια μαγεια,εκοβε καποιος με σπαθι καποιον και το ενιωθες στο πετσι σου

Tcixlas

Tcixlas

 

όλοι αυτό λέμε πλεον... στο ναρούτο απο ότι ακούω τους έχει σπάσει τα νεύρα στα φιλλερ και το παρατάνε και εδώ το παρατάνε γιατί θελουν φιλλερ

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Θα με ξενέρωνε περισσότερο ένα filler πριν τη Dressrosa..

Έχει τραβήξει πάρα πολύ, αλλά το καλό είναι πως απο εδώ και πέρα φτιάχνουν πολύ τα επεισόδια..
Σπόιλερ:

webmaster edit:προσοχή με τα spoiler!!

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι συμφωνώ σε αυτό έχει αρχίσει και φτιάχνει απο το σημείο που ο ουζοπ έφαγε τη σούγκαρ απο εκεί και πέρα πάει σχετικά ανοδικά

Scarlet D.

Scarlet D.

 

παλι το τραβηξαν οσο δεν παει αλλο...τουλαχιστον ελπιζω οτι στο επομενο επισοδειο θα εχουμε και λιγη δραση

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν το είδα αλλά φαντάζομαι γιατί το προηγούμενο επεισοδιο ήταν μπομπ και τώρα έπρεπε να φάνε ένα ολόκληρο στο λουφυ που ετοιμάζεται να ρίξει έναν ¨φιλο¨

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Αρχίζουμε και μπαίνουμε στα πολύ καλά!

Episode 720..

Υπέρτατος χαρακτήρας ο Doffy!! Όταν είχε πρωτοεμφανιστεί τον θεωρούσα χειρότερο από τον Blackbeard και τον αντιπαθούσα γι'αυτό.. Τώρα βλέπω πως παίζει να είναι πολύ χειρότερος .. αλλά για κάποιο λόγο με ιντριγκάρει!!!

Tcixlas

Tcixlas

 

νομίζω οτι ο κρόκο με εντυπωσίαζε περισσότερο αλλά η σκηνη με το πιστόλι που άδειασε και συνέχισε να ρίχνει άσφαιρα με τρέλανε αλήθεια...

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
MANGA SPOILER:

Tcixlas

Tcixlas

 

Σπόιλερ:

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 36 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης