Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 42]

Tcixlas

Tcixlas

 

The Red-Haired έγραψε:
Xrhstos D. Kol έγραψε:Μιας και ξεκινησα να διαβαζω και γω μανγκα εχω να πω το εξης, δεν μπορω να σταματησω να διαβαζω το μανγκα γιατι θελω να μαθω τη συνεχεια νωριτερα, ωστοσο απολαμβανω περισσοτερο το ανιμε

Αν με ρωτούσες τί θα ήθελα πιο πολύ, να δω 4 επεισόδια anime ή να διαβάσω 4 chapters από το manga?

Θα επέλεγα το anime για πολλούς λόγους.. αλλά κάποια στιγμή με κούρασε η αναμονή και τα filler ή οι ανούσιες σκηνές που έχουν πολλάκις επισημανθεί.. οπότε άρχισα το manga.. μετά από αυτό μπορώ να πω.. δεν υπάρχει γυρισμός:) γιατί προπορεύεται αρκετά.. Για να καταλάβεις αυτά που γίνονται τώρα στο manga θα τα δούμε περίπου τον Αύγουστο.. οπότε αν σταματήσω το manga, θα ξέρω τί θα συμβαίνει μέχρι για τους επόμενους 6 μήνες, ίσως και περισσότερο... ε δεν γίνεται:)

με κάλυψε σχεδόν αόλυτα ο ρεντ

Xrhstos D. Kol έγραψε:Ναι καταλαβαινω, γι αυτο αλλωστε συνεχιζω το μανγκα πλεον(κοντευω να τα τελειωσω) γιατι πλεον ξερω τι θα συμβει! Τουλαχιστον αναμενω να τα δω στο ανιμε για πιο επικ φαση!

τώρα που θα έχεις δει το manga φίλε μου και μετά θα βλέπεις το ανιμ με ότι είδες στο manga θα δεις ότι πολλά απο το manga δεν είναι ίδια... πολλές σκηνές τις τραβάν απο τα μαλλιά και γενικά το anime το αλλάζουν... το ανιμ σου φαίνεται διαφορετικό γιατί ακόμα δεν έχεις δει ανιμ που να έχεις διαβάσει το αντίστοιχο μανγκα για να δεις τις κυριες διαφορές

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Manga:

Tcixlas

Tcixlas

 

καλα 5 είναι υπερβολικό αλλα σιγουρα θα το τραωηξουν να πάρει το μισο επεισόδιο χαχαχαχ

Tcixlas

Tcixlas

 

είδα το σημερινό επεισοδιο ίσως να ήταν φτιαγμένο για να καθυστερήσει αρκετά, αλλά απο άποψη animation ήταν απο τα καλά θεωρώ δεν θυμάμαι να παρατήρησα κάτι τραγικό... βεβαια μια φορα΄το είδα και αυτό όχι απίστευτα προσεχτικά... περιμένουμε το επομενο.... για να δούμε την προστασία του λουφυ

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
episode 728 - Επεισοδιάρα.. θύμισε παλιές καλές εποχές με τις επικές μάχες του luffy

Tcixlas

Tcixlas

 

αν εξαιρέσεις λίγο την λουπα που γινόταν με τις χορδές του μινγκο για λίγο, που ίσως είναι απο τα λιγα ψεγάδια του πέρα απο τις καθυστερήσεις... αλλά ναι ήταν καλό

Qaaz

Qaaz

 

Τιτλος νεο επισοδειου

732 「生か死か 運命のカウントダウン」 “Life or Death — The Countdown of Destiny”.

Tcixlas

Tcixlas

 

σε 4 επεισόδια μιλας... άρα έχουμε 5 επεισόδια περίπου
Σπόιλερ:

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δεν τρελαθηκα αλλα καλυτερο απο το απαραδεκτο επεισοδιο με το Gear 4...

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Deathracer2009 έγραψε:Δεν τρελαθηκα αλλα καλυτερο απο το απαραδεκτο επεισοδιο με το Gear 4...
απεναντιας σημερα με τσαντησε το επισοδειο.

Στο προηγουμενο ειχαμε gear 4th βλεπαμε ανθρωπους να τρεχουν και να ειναι σε σοκ, ειδαμε τον βασιλια να βγαζει επικο λογο και ειδαμε πολλες αλλες ωραιες στιγμες. Σε αυτο το επισοδειο στα μισα ο doflamingo εκανε τα κτηρια σπαγκους και απλα εκανε all out επιθεση στον luffy και τα αλλα μισα ο Luffy χοροπηδαει και κοιταει τον ουρανο...

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

είπαμε καθυστερεί υπερβολικά αλλά καθυστερεί πανω σε σκηνές που καθυστερούσε και το μανγκα και γι αυτό είναι εκνευριστικό αν σκεφτείς τί έχει να γίνει
Σπόιλερ:

Qaaz

Qaaz

 

Τιτλοι επομενων επισοδειων

Σπόιλερ:

Tcixlas

Tcixlas

 

με λίγα λόγια έχουμε καιρό μέχρι να δούμε ξανα καλό επεισόδιο σίγουρα 2 βδομάδες

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Επεισόδιο αναμονής το 731... Ο Doffy παίζει με τη Viola χωρίς να ξέρει πως η χρονοτριβή του μπορεί να αποβεί μοιραία γι'αυτόν...

Tcixlas

Tcixlas

 

εεεεε εεεε έρχεται

the d

the d

 

τραγικο αρκ πραγματικα εχουμε δει 60 ανουσια επεισοδεια

Tcixlas

Tcixlas

 

τραγικό δε το λές συνολικά αλλά εκνευριστικό σίγουρα ναι

Scarlet D.

Scarlet D.

 

και ειχε μονο το μισο crew, φαντασου να ειχε μπει και ολοκληρο το crew στην dressrosa

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

γι αυτό το έδιωξε ρε γιατί δεν χωρούσε πουθενά, τουλάχιστον απο ότι φαίνεται κοντεύει

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δεν το περιμενα οτι υπαρχει κοσμος που ασχολειτο με το σιχαμα που λεγεται ανιμ....

Tcixlas

Tcixlas

 

εεεε ρε φίλε μου ακο΄μα κι εσύ βλέπεις δεν παίζει...

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
εγω τα κατεβαζω καθαρα λογω συλλογης.... μια στο τοσο βλεπω ενα επεισοδιο...

Scarlet D.

Scarlet D.

 

κοιτα εγω το θεωρω ανουσιο καθως οταν θελω να κανω φορματ (δεν εχω εξωτερικο δισκο) θα μου πιασει ενα μεγαλο μερος και θα με δυσκολεψει, υστερα δεν τα εχεις και σε ειδικη κασετινα και collector's edition για να πω οτι αξιζουν να συλλεχθουν. Απλα τα χεις κατεβασει

http://www.onepiecegr.com/

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εγω εχω 2 εξωτερικους (2ΤΒ + 300αρι GB) και στον 300αρι βαζω τα ΟP. Απλα εαν με πιασει κανα rewatch project τοτε συνδεω και παρακολουθω. Επιπλεον εαν υπηρψε το χρημα τοτε θα ειχα ηδη τα DVDs απο τα OP αλλα καπουτ....

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ κάποια στιγμή θα τα γράψω όλα σε dvds ένας φίλος μου είχε αναλάβει με 150 ευρώ να τα κατεβάσει όλα για έναν άλλον και να του τα γράψει σε dvd

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης