Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 38 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 42]

Aldark

Aldark

 

Εμένα μου ψιλοάρεσε η σκηνή έτς οπως την είδα στο Yt...Βέβαια θα περιμένω το rewatch μου για να δω όλη την ντρεσσρόσα και να πω γνώμη , έτσι δεν μπορώ να κρίνω τίποτα. Το ανιμέησιον μπορούσε να ναι καλύτερο αλλά ας είναι

αστείο ποστ που βρήκα:
In this week's episode: 20% Luffy vs Doffy 10% Riku Speech 40% Bad Animation 10% Birdcage 10% Awakening 9% Running Grandma 1% Koala's a**

Scarlet D.

Scarlet D.

 

0.5% αγορακι με μπλουζα που απεικονιζει εναν ντουκι δολοφονο-αρκουδα-ρομποτ που ειναι μαριονετα της κυβερνηση, και γ@μ0 τα προτυπα XD

http://www.onepiecegr.com/

Caesar clown

Caesar clown

 

Θα συμφωνησω μαζι σας πραγματικα δεν μου αρεσουν καθολου τα δυο τελευταια επισοδεια περιμενα πολλα περισσοτερα και εχω ξενερωσει με αυτα που βλεπω..

Προστεθηκε καινουριο μελος στην παρεα σας ouf

Tcixlas

Tcixlas

 

ήταν τραγικο απλα το επισόδιο το ξαναλέμε γιατί σβηστηκαν κάποια

Qaaz

Qaaz

 

Caesar clown έγραψε:Θα συμφωνησω μαζι σας πραγματικα δεν μου αρεσουν καθολου τα δυο τελευταια επισοδεια περιμενα πολλα περισσοτερα και εχω ξενερωσει με αυτα που βλεπω..

Προστεθηκε καινουριο μελος στην παρεα σας ouf

Για σου Santo

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
:xD: :xD: :xD:

Santouryuu

Santouryuu

 

Qaaz έγραψε:
Caesar clown έγραψε:Θα συμφωνησω μαζι σας πραγματικα δεν μου αρεσουν καθολου τα δυο τελευταια επισοδεια περιμενα πολλα περισσοτερα και εχω ξενερωσει με αυτα που βλεπω..

Προστεθηκε καινουριο μελος στην παρεα σας ouf

Για σου Santo

Σσστ, ουτε για πλακα αυτα... καραδοκει η
Σπόιλερ:

Scarlet D.

Scarlet D.

 

[quote="Santouryuu"]
Σσστ, ουτε για πλακα αυτα... καραδοκει η
κομπλεξικη κομπρα

εναν μπεμπι κοιταξτε παιδια xD. ελα ελα μην κλαις σε πειραζω θα φυγει το warn σου καποια μερα  careless run




http://prntscr.com/9vafh5
αληθεια , προθεκθε κανειθ αυτο το λαθοθ?



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Crimson Viper στις Τετ 27 Ιαν 2016, 02:00, 1 φορά

http://www.onepiecegr.com/

Santouryuu

Santouryuu

 

Δε βλεπω κατι...

Α τωρα το ειδα...


Εγω το ειχα πει: logia=λογια, paramecia=παραμυθια



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Santouryuu στις Τετ 27 Ιαν 2016, 02:01, 1 φορά

Scarlet D.

Scarlet D.

 

δεν ξερω, εγω στις μεταφρασσης το εβλεπα Paramecia= Παραμεσια, νομιζω ο Luffy και στα ιαπωνια παραμεσια λεει

http://www.onepiecegr.com/

Santouryuu

Santouryuu

 

that simple

Qaaz

Qaaz

 

Δεν ειναι λαθος. Το anime που βλεπετε ειναι μεσω Crunchyroll. Eιναι η Viz εκδοση του anime

Tcixlas

Tcixlas

 

qaaz εκλαψα με το σιζαρ σαντο
και με την μαχη σαντο βαιπερ μεικ μι κραι

γενικά περιμενα τα επεισόδια αυτά να έχουν πιο ανεβασμενο επιπεδο και να μην διαφοροποιηθουν απο το μανγκα.... κρίμας για την toei

Aldark

Aldark

 

Χμ , λες να δικαιώνεται ο Μάηκ με τα παραμύθια και τα λόγια;
Επίσης ευελπιστώ ότι θα σωθεί η πίττα στο επόμενο επεισόδιο , δεν μπορεί τόση σαπίλα η Τοέι (από γνώμες άλλων ξαναλέω για το επ)

Και προσοχή λίγο στα μονολεκτικά ποστ ή στα μόνο εμότικονς έτσι ; =)

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Σύμφωνα με αυτά που είδαμε για το τί θα δείξει το επόμενο επεισόδιο, θα δούμε τις επιθέσεις του Doffy με το awakening που θα δυσκολέψουν το luffy..

Αυτός μάλλον είναι και ο τελευταίος άσσος στο μανίκι του

Tcixlas

Tcixlas

 

στο επόμενο επεισόδιο θα δούμε λογικά την τελευταία μεγάλη συγκρουση??? ίσως....

απο κει και πέρα γενικά όπως έιπε και ο qaaz τονίσανε λάθος το awakening ήταν σαν να μιλούσε ο ντόφι γενικά για όλα τα φρούτα και όχι για το δικό του.... σαν να θέτει κάτι για τα paramecia

Qaaz

Qaaz

 

Aldark έγραψε:Χμ , λες να δικαιώνεται ο Μάηκ με τα παραμύθια και τα λόγια;
Επίσης ευελπιστώ ότι θα σωθεί η πίττα στο επόμενο επεισόδιο , δεν μπορεί τόση σαπίλα η Τοέι (από γνώμες άλλων ξαναλέω για το επ)

Και προσοχή λίγο στα μονολεκτικά ποστ ή στα μόνο εμότικονς έτσι ; =)

Παμε παλι να το εξηγησω

Οπως η Viz μεταφραζει τον Ζoro σε Zolo, τον Caesar Clown σε Crown κτλ ετσι και στο anime το Crunchyroll μεταφραζει τα Paramecia σε Paramithia κτλ.

Πλεον το anime που ανεβαζουν τα sites τις περισσοτερες φορες ειναι κλεμενεο απο το Crunchyroll ή το FUNimation (ίσως θυμαστε καποιοι σε παλιοτερα επισοδεια το σχετικο ad "You should be watching at FUNimation" με το σημα της FUNimation). Δεν ειναι οπως παλια που υπηρχαν μονο fansubs που εβαζαν και χρωματα και εξηγηση στις λεξεις κτλ. Πλεον για αυτο ειναι πολυ φτωχο και plain το κειμενο γτ ειναι κατα βαση απο το Crunchyroll

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ενας λογος παραπανω για τους anime fans να σταματησουν να παρακολουθουν την αηδια αυτη που λεγεται anime.

(ηθελα καπου να το πω)

Aldark

Aldark

 

kaizoku-fansubs<3 λοιπόν μόνο...
Btw , i'm deeply concerned για το άνιμε και πάλι.
Βλέπω εδώ τα επεισόδια γύρω στο 80 , όπου το anime μεταφράζει 1 επεισόδιο=3 τσάπτερς...άντε 2,5...
Έχει σκηνές πχ όπου ο Λούφφυ και ο Σάντζι πολεμάνε με κάτι μεγάλα κουνέλια στο βουνό...
Φαντάζομαι τώρα τι θα γινόταν αν είχαν τότε το ρυθμό που έχουν σήμερα τα επεισόδια...3 επεισόδια στα χιόνια με τα κουνέλια θα βλέπαμε..

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Μιας και ξεκινησα να διαβαζω και γω μανγκα εχω να πω το εξης, δεν μπορω να σταματησω να διαβαζω το μανγκα γιατι θελω να μαθω τη συνεχεια νωριτερα, ωστοσο απολαμβανω περισσοτερο το ανιμε

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εισαι μα(ν)γκα τελικα!!!! goodjob²

Aldark

Aldark

 

Xrhstos D. Kol έγραψε:Μιας και ξεκινησα να διαβαζω και γω μανγκα εχω να πω το εξης, δεν μπορω να σταματησω να διαβαζω το μανγκα γιατι θελω να μαθω τη συνεχεια νωριτερα, ωστοσο απολαμβανω περισσοτερο το ανιμε
δεν αποκλείει το ένα το άλλο ;)
Μιας και διαβάζω πάνω από 6 χρόνια το manga , και βλέπω αισίως το anime 7 συναπτά έτη , μπορώ να σου πω ότι πάντα θα μου αρέσει να το βλέπω σε άνιμε καθώς στην πλειονότητά του και όταν το βλέπεις μαζεμένο , είναι εξαιρετικά διασκεδαστικό aww ! Σαφώς , το μάνγκα ως original έργο είναι κορυφή , αλλά δεν μπορώ να το εκτιμήσω υπέρ του δέοντος κλεισμένο σε μια οθόνη , εγώ θέλω το χαρτί μου και το τεμάχειο για τη συλλογή μου και δυστυχώς ακόμα δεν το χω κατορθώσει...
Και βέβαια , θέλοντας να μαι πλήρως ενημερωμένος , διαβάζω το μάνγκα , απ'τον πόλεμο ακόμα.. whistle

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Xrhstos D. Kol έγραψε:Μιας και ξεκινησα να διαβαζω και γω μανγκα εχω να πω το εξης, δεν μπορω να σταματησω να διαβαζω το μανγκα γιατι θελω να μαθω τη συνεχεια νωριτερα, ωστοσο απολαμβανω περισσοτερο το ανιμε

Αν με ρωτούσες τί θα ήθελα πιο πολύ, να δω 4 επεισόδια anime ή να διαβάσω 4 chapters από το manga?

Θα επέλεγα το anime για πολλούς λόγους.. αλλά κάποια στιγμή με κούρασε η αναμονή και τα filler ή οι ανούσιες σκηνές που έχουν πολλάκις επισημανθεί.. οπότε άρχισα το manga.. μετά από αυτό μπορώ να πω.. δεν υπάρχει γυρισμός:) γιατί προπορεύεται αρκετά.. Για να καταλάβεις αυτά που γίνονται τώρα στο manga θα τα δούμε περίπου τον Αύγουστο.. οπότε αν σταματήσω το manga, θα ξέρω τί θα συμβαίνει μέχρι για τους επόμενους 6 μήνες, ίσως και περισσότερο... ε δεν γίνεται:)

Aldark

Aldark

 

Ας ελπίσουμε σε φίλλερ (που φτάσαμε) και να τα δούμε πένα από Νοέμβριο...

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Ναι καταλαβαινω, γι αυτο αλλωστε συνεχιζω το μανγκα πλεον(κοντευω να τα τελειωσω) γιατι πλεον ξερω τι θα συμβει! Τουλαχιστον αναμενω να τα δω στο ανιμε για πιο επικ φαση!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 38 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης