Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 42]

Qaaz

Qaaz

 

Δεν εχω περισσοτερες πληροφοριες

Qaaz

Qaaz

 

718-721

November 15 – 718: 「大地横断 巨像ピーカ奇襲作戦!」
“Moving Across the Ground! The Giant Statue Pica’s Surprise Maneuver!”
Screenplay: 「中山智博」 Tomohiro Nakayama
Episode director: 「藤田健太郎」Kentaro Fujita
Storyboard: 「藤田健太郎」Kentaro Fujita
Animation director: 「川村敦子」 Atsuko Kawamura

November 22 – 719: 「空中決戦 ゾロ新必殺奥義炸裂!」
“Aerial Showdown – Zoro’s New Ultimate Attack Comes Hailing Down”
Screenplay: 「米村正二」 Shōji Yonemura
Episode director: 「所勝美」 Katsumi Tokoro
Storyboard: 「所勝美」 Katsumi Tokoro
Animation director: 「北崎正浩」 Masahiro Kitazaki

November 29 – 720: 「あばよ!ベラミー別れの一撃!」
“Farewell! Bellamy’s Last Attack!”
Screenplay: 「上坂浩彦」 Hirohiko Uesaka
Episode director: 「えんどうてつや」 Tetsuya Endō
Storyboard: 「えんどうてつや」 Tetsuya Endō
Animation director: 「横山健次」 Kenji Yokoyama

December 6 – 721: 「ロー死す ルフィ憤怒の猛攻撃!」
“Law Dies – Luffy’s Fierce, Anger Fueled Attacks”
Screenplay: 「田中仁」 Hitoshi Tanaka
Episode director: 「上田芳裕」 Yoshihiro Ueda
Storyboard: 「上田芳裕」 Yoshihiro Ueda
Animation director: 「新垣重文」 Shigefumi Shingaki

Aldark

Aldark

 

rip law man , he was so cool! :xD:

φτάνουμε στην κλιμάκωση! Άντε καλά Χριστούγεννα!!

Tcixlas

Tcixlas

 

με λίγα λογια μετά τα χριστούγεννα θα δούμε πραγματική μάχη επιτέλους

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Σπόιλερ:

Πάντως το τελευταίο επεισόδιο με τη μάχη Kyros-Diamante ήταν πολύ καλό.. Αν και στο τέλος το κούτσουρο δεν διαπέρασε το στέρνο του Diamante ... επειδή μάλλον  είναι anime και δεν ήθελε να δείξει βίαιη σκηνή...

Με τον Ace πάντως δεν είχε πρόβλημα (...)

edit by webmaster: λίγη προσοχή στα manga spoilers!

Tcixlas

Tcixlas

 

εμένα πάλι δεν μου άρεσε και τόσο μου φάνηκε πολύ παιδική σαν να ήταν πολύ animated ρε παιδί μου δεν ξέρω αν μπορείς να με καταλάβεις...

Scarlet D.

Scarlet D.

 

κοιτα παντως το animation εφτιαξε απο τελευταια...περιμενω να βαλουν την καλυτερη δουλεια τους στην μαχη με τον doflamingo

http://www.onepiecegr.com/

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Ωραίο το σημερινό επεισόδιο, μας έδειξε ο ζορο κάτι απ' αυτά που απέκτησε στο timeskip! Πως σας φάνηκε;

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Xrhstos D. Kol έγραψε:Ωραίο το σημερινό επεισόδιο, μας έδειξε ο ζορο κάτι απ' αυτά που απέκτησε στο timeskip! Πως σας φάνηκε;
δεν ηξερα τι σημενει αληθινο armansment haki μεχρι που ειδα αυτο το επεισοδειο....well played Zoro

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

έριξε επιτέλους λεφτά η toei σε παραγωγή και απο ότι φαίνεται αυτό κάνει... κρατάει για σκηνές με μάχες τα καλά ικανοποιημένος απο toei γι αυτό

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Επιτέλους λίγο Zoro!

Τώρα έχουμε και parts από τη μάχη με τον Mihawk σε HD!!!

Ωραίο το επεισόδιο, από τα καλύτερα στη Dressrosa. Το μόνο αρνητικό ήταν έτσι όπως έκαναν να φαίνεται ο ussop. Δεν είμαι fan του, κάθε άλλο, αλλά νομίζω τον έκαναν πολύ γελοίο.

Επίσης θα ήθελα να κάνω μια παρομοίωση.. η μάχη luffy - ακατονόμαστου μου μοιάζει με το κα-με-χα-με του σονγκοκου στο drangonball που διαρκούσε κανά μήνα, ενώ παράλληλα γίνονταν πολλά επουσιώδη σε .. ολόκληρο το σύμπαν:P όλα αυτά για να τον τελειώσει με μια μπουνιά??

Tcixlas

Tcixlas

 

dragon ballfan ο oda αλλά εδώ δεν φταίει αυτός... αυτός σε 2-3 τσαπ ασχολήθηκε με αυτό άλλο που το τραβάνε στο άνιμ όσο δεν πάει αυτό το θέμα και το χουν κάνει σκατά//

Aldark

Aldark

 

Λίγο ντροπή , το πάνελ με τον Μπέλλαμυ ήταν ένα καρέ , ήταν έπικ και εδώ το κάνανε πιο πολύ στρετς κι από το αυτί του Ένελ.
Δείξαν τη σκηνή; Πάω να δω επς

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Αναμενόμενο πιστεύω να τραβάνε σκηνές γιατί πρέπει κάπως να συμπληρώσουν 20 λεπτά. Μου φάνηκε οτι ο ζορο κάνει mastering το armament haki, τι λέτε?

Scarlet D.

Scarlet D.

 

λογικα ο mihawk εδωσε στον Zoro την ιδια συμβουλη που εδωσε ο ray στον Luffy: "Για να γινεις ο καλυτερος θα πρεπει να εξασκησεις ολα τα ειδη Haki και οχι μονο ενα απ τα δυο", οποτε εκπαιδευει και τα δυο ειδη το ιδιο καλα.Αν ειμουν στην θεση του oda παντως θα εκανα πιο γρηγορες τις σκηνες ετσι ωστε να μπορεσω να φτασω το manga και να συμβαδιζω με αυτο

http://www.onepiecegr.com/

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Δεν ξέρω εαν ο ζορο θα γίνει master και στα 3 είδη χάκι, κατι το οποιο περιμενω απο τον λουφι βεβαια, θα ενταχθω υπερ της αποψης οτι ο ζορο θα γινει μαστερ στο busoshoku ενω αντιθετα ο σαντζι στο kenbunshoku. Αυτο δεν νομιζω να εξαρταται απο τον Oda.

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ θεωρώ οτι όλοι θα ε΄χουν και τα 3 σε αρκετά καλά επιπέδα αλλά ο καθένας θα γίνει μάστερ σε ένα απο το καθε ειδος... ο λουφυ στο haoshoku ο ζορο στο busoshoku και ο σαντζι στο kenbunshoku

απο κει και πέρα ο ζορο θεωρώ ότι έχει armament επιπέδου ίσου αν όχι μεγαλύτερου απο λουφυ.... έκοψε τον πικα σε φουλ χακι και ο πικα είναι στην ίδια θέση με τον vergo που με τα χίλια ζορια νικήθηκε απο τον law....

Scarlet D.

Scarlet D.

 

δεν ξερω αν "με χιλια ζορια" νικηθηκε απο τον law ο Vergo. Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι οταν πηρε πισω την καρδια του ο Law με μια κινηση τον εκανε ενα με το χωμα XD.Εγω πιστευω ομως οτι το να συγκεντρωσεις ολο το haki στο οπλο σου ειναι πιο αποτελεσματικο απο να το απλωσεις σε ολο σου το σωμα. Φανταζομαι χρειαζεται πολυ περισσοτερη δυναμη haki για κατι τετοιο, οποτε σε αυτη την περιπτωση ο pica μπορει να ειχε πιο δυνατο haki (λεω τωρα) αλλα να το χρησιμοποιησε ο zorro πιο εξυπνα

http://www.onepiecegr.com/

Qaaz

Qaaz

 

Crimson Viper έγραψε:λογικα ο mihawk εδωσε στον Zoro την ιδια συμβουλη που εδωσε ο ray στον Luffy: "Για να γινεις ο καλυτερος θα πρεπει να εξασκησεις ολα τα ειδη Haki και οχι μονο ενα απ τα δυο", οποτε εκπαιδευει και τα δυο ειδη το ιδιο καλα.Αν ειμουν στην θεση του oda παντως θα εκανα πιο γρηγορες τις σκηνες ετσι ωστε να μπορεσω να φτασω το manga και να συμβαδιζω με αυτο

 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 29 PpqbCvF

Scarlet D.

Scarlet D.

 

 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 29 9d1eecd083186a8841069c46f366ab68

http://www.onepiecegr.com/

Aldark

Aldark

 

Crimson Viper έγραψε:λογικα ο mihawk εδωσε στον Zoro την ιδια συμβουλη που εδωσε ο ray στον Luffy: "Για να γινεις ο καλυτερος θα πρεπει να εξασκησεις ολα τα ειδη Haki και οχι μονο ενα απ τα δυο", οποτε εκπαιδευει και τα δυο ειδη το ιδιο καλα.Αν ειμουν στην θεση του oda παντως θα εκανα πιο γρηγορες τις σκηνες ετσι ωστε να μπορεσω να φτασω το manga και να συμβαδιζω με αυτο
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 29 4vrSmUg

Qaaz

Qaaz

 

Και ηδη το ξερουμε απο το Punk Hazard οτι ο Luffy εχει 3 Haki και ειναι master σε CoC
ο Zoro 2 και ειναι master σε CoA, o Sanji 2 και ειναι master σε CoO

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Aldark έγραψε:
Crimson Viper έγραψε:λογικα ο mihawk εδωσε στον Zoro την ιδια συμβουλη που εδωσε ο ray στον Luffy: "Για να γινεις ο καλυτερος θα πρεπει να εξασκησεις ολα τα ειδη Haki και οχι μονο ενα απ τα δυο", οποτε εκπαιδευει και τα δυο ειδη το ιδιο καλα.Αν ειμουν στην θεση του oda παντως θα εκανα πιο γρηγορες τις σκηνες ετσι ωστε να μπορεσω να φτασω το manga και να συμβαδιζω με αυτο
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 29 4vrSmUg
Ναι ρε ειμαι ο hawkins τι θες τωρα? Ηθελα να πω οτι αν ημουν ο Oda θα εβαζα το anime να παει με πιο γρηγορους ρυθμους και να αφησω το manga με τους ιδιους ετσι ωστε καποια στιγμη να συμβαδιζουν αυτα τα δυο

http://www.onepiecegr.com/

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Παρακολουθώντας μόνο το anime έχεις ξεχάσει τί γίνεται με Doffy-Law στο παλάτι.. Θα μπορούσαν να χωρέσουν μερικά frames της "μάχης" σε ένα από τα προηγούμενα επεισόδια για να δώσουν λίγο παραπάνω ενδιαφέορον.. Προτίμησαν όμως να τραβήξουν τις σκηνές όπως το πώς "ταξίδεψε" ο Ζόρο στον αέρα εως ότου κόψει τον Picca ...

και τελικά μετά από όλα αυτά τα επεισόδια που βλέπαμε τον zoro να κομματιάζει βράχους στην πρώτη τους face to face συνάντηση κόβει στα δύο τον Picca και απλά κερδίζει.. Τόσο noobas ο Picca ή τόσο γαμάτος ο Zoro?

To ίδιο ισχύει και για τη μάχη Kyros - Diamante..

Scarlet D.

Scarlet D.

 

κοιτα βασικα για καποιο λογο στο one piece τις περισσοτερες φορες ισχυει

Swordfight=One hit-Ko

http://www.onepiecegr.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης