Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 42]

Tcixlas

Tcixlas

 

oda fanboism attacking 3,2,1... kaboom... παιδιά εντάξει απλά τον έχουμε λίγο άχτι καλμ γιορ τιτς που λες κι εσύ ζορζ

Aldark

Aldark

 

και πάλι ρε boy , επίκληση στον Oda να βγάλει 10 επεισόδια λες και είναι το νεφτλιξ πρώτη φορά βλέπω ;ρ


Όντως παίζει κάποτε γύρω στο έννιες λόμπυ να χε βγάλει (η τοέι) κάτι 2πλά , αλλά όχι 10 μαζί!

Qaaz

Qaaz

 

Στο χωριο μου το ονομαζουν λογικη.

Περα του οτι δεν κανει ο Oda το anime για να βγουν 10 chapters πχ θα πρεπει να παγωσει ο χρονος για ολους εμας για 4 μηνες και αυτος να δουλευει 24/7

Σκεφτειτε λιγο πριν πειτε κατι γιατι μετα δε σας φταιει το "fanboy"

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
2 επεισόδια έχει βγάλει και συγκεκριμένα το 227-228. Νομίζω μόνο αυτό.

Προφανώς δεν γίνεται να βγάλει 10, χάρην αστεεισμού το είπα και με αφορμή το ότι θα τελειώσει το dressrosa στο anime σε 40episodes...

Ούτε δύο όμως θα βγάλει. Δεν έχω παράπονα από το op ή τον oda, απλά παρακολουθώ τη σειρά και έχω κάποιες επιθυμίες-προτιμήσεις, αυτές εκφράζω. Προφανώς ο Oda κάνει ό,τι νομίζει καλύτερο για τη σειρά του και δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να λέμε ο oda το ένα κι ο oda το άλλο.. αλλά το κάνουμε περισσότερο για αστείο -τουλάχιστον από την πλευρά μου:P-

Scarlet D.

Scarlet D.

 

εγω πιστευω οτι θα ηταν πολυ καλυτερο αν ο oda παγωνε το manga (να σταματησει να βγαζει για μερικους μηνες) ετσι ωστε να συμβαδιζει μετα με το anime, ετσι θα ειναι πιο συναρπαστικο το anime καθως δεν ξερεις τι σε περιμενει, και δεν θα χουμε αυτους τους εξυπνους στο facebook που εχουν διαβασει το manga να κανουν επιτιδες spoilers σε αυτους που δεν το εχουν :P. Ειναι βεβαια επικυνδινη η κινηση αυτη αλλα πιστευω ειναι πολυ πιο safe απ οοο νομιζει

http://www.onepiecegr.com/

Aldark

Aldark

 

^το αντίθετο θα έπρεπε να γίνει. Να σταματήσει το ανιμε ή να βάλει 10 επεισόδια φίλλερ μπας και ξεκολλήσουμε από το βούρκο. Το μάνγκα δεν έχει κανένα λόγο να σταματήσει , είναι το ορίτζιναλ ;)

Tcixlas

Tcixlas

 

ας εβγαζε καμια 20αρια φίλλερ να πάρει διαφορά το manga και μετά να βγάινουν πιο ουσιαστικά επεισόδια παραλείποντας βλακείες και καθυστερήσεις

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
όταν το δούμε όλο το dressrosa από την αρχή -με το καλό- ίσως ανακαλύψουμε πως δεν μπορούσε να κόψει τόσα όσα λέμε. Το έχω δει και με προηγούμενα arcs αυτό..

Qaaz

Qaaz

 

Aldark έγραψε:^το αντίθετο θα έπρεπε να γίνει. Να σταματήσει το ανιμε ή να βάλει 100 επεισόδια φίλλερ μπας και ξεκολλήσουμε από το βούρκο. Το μάνγκα δεν έχει κανένα λόγο να σταματήσει , είναι το ορίτζιναλ ;)
fixed that for you

Tcixlas

Tcixlas

 

γιατί 100 ρε? θα πεθάνουμε χαχαχα

Qaaz

Qaaz

 

για να γινει οπως πρεπει θελει break 2,5 χρονων

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
τότε ας το αφήσει ως έχει... :P

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
2,5 χρόνια; fuck no.

Tcixlas

Tcixlas

 

μας έκαψες την ψυχή qaaz χαχαχα

αν είναι να κάνει 2.5 χρόνια μπρεικ ας το κάνει με ταιμσκιπ και να μας δείχνει την εκπαίδευση σαν φιλλερ :p τουλάχιστον να έχει φάση :p

Qaaz

Qaaz

 

1 χρονος = 52 εβδομαδες μαζι με breaks κτλ 48 επεισοδια τον χρονο αυτη την στιγμη ειναι 30 επεισοδια διαφορα και καποτε ηταν 2,5 arcs διαφορα καντε τα math

Tcixlas

Tcixlas

 

εντάξει το καταλαβαίνω απλά το θέμα είναι ότι αυτό θα μας πεθάνει ρε ο μόνος λογος που πολύς κοσμος κρατάει το op στα τοπ είναι ότι δεν εχει ουσιαστικά φιλλερ

Qaaz

Qaaz

 

Tο anime ειναι filler απο μονο του

Οταν ηταν το time skip συνεχισαν χωρις καμια διακοπη αυτο ειναι μεγα λαθος

Tcixlas

Tcixlas

 

κοιτα εγώ έλεγα να το σταματήσω για καα χρόνο και να μείνω στο μάνγκα αλλά αν το κάνω και το συνεχίσω κα ιδεν έχει προχωρήσει θα με χαλάσει χαχα

Aldark

Aldark

 

μεγάλο λάθος που δεν κόψαν το άνιμε για τουλάχιστον 1 μήνα όπως και το μάνγκα. Εκεί μίκρυνε πολύ το γκαπ +τα μπρέηκς...αχχχ , νταξ δεν είναι τόσο τραγικά όσο τα παρουσιάζουμε , αλλά το άνιμε είναι μόνο φίλλερ σε πολλά σημεία.
Θα τα πούμε και στο rewatch project , σε κανά χρόνο

Tcixlas

Tcixlas

 

εδώ είναι το μανγκα φιλλερ σε κάποια σημεία πλάκα κάνεις? :p

Aldark

Aldark

 

γκρινιάζουμε πάντως υπερβολικά...Εδώ αποδεικνύεται ότι το anime όποτε θέλει το έχει. Το να ξοδεύει πολλά φράγκα για να δείχνει τον Λούφφυ να τρέχει είναι ίσως ανούσιο...Αλλά εδώ...


για να δούμε τι θα γίνει και στη συνέχεια ;)

Tcixlas

Tcixlas

 

όντως εκεί έκανα πολύ καλή δουλειά εγώ το είδα και σε hd το επ και γάμησε άσχημα εκει

Qaaz

Qaaz

 

Η Toei εχει 3 μερες (ch 795-796) και μια ολοκληρη βδομαδα (ch 802) για να κανει filler arcs μπας και κανει τπτ

Να δουμε αν θα τα αξιοποιησει

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εγω θελω το επεισοδιο με Cavendish-Hakuba Vs Dellinger να ειναι επος. Μην το χεσεις TOEI... plz plz plz

Aldark

Aldark

 

μπα δε θα το χέσει! Αφού το έκανε μία φορά με τον GGGGGGG , θα το ξανακάνει :0
btw , σίγουρα θα πέσουν τουλάχιστον μερικά φίλλερ πριν βγει η ταινία και θα έχει ενδιαφέρον σε ποιο πλαίσιο θα την εντάξουν και ποιοι θα εμφανίζονται ;)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης