Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ο αγαπημένος σας Shichibukai!

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Ο αγαπημένος σας Shichibukai!

Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c1050%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c10 50% [ 78 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c102%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 3 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c1014%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c10 14% [ 22 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c108%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c10 8% [ 13 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c101%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c10 1% [ 1 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c1014%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c10 14% [ 22 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c101%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c10 1% [ 2 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c109%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Vote_c10 9% [ 14 ]
Σύνολο Ψήφων : 155

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

51Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Τρι 06 Ιουλ 2010, 09:11

black tulip

black tulip

 

Jimmy έγραψε:ρε παιδια,γιατι υπετιμημενος ο mihawk???
που υπερτιμηθηκε?
γεγονοτα θελω,οχι να μου πειτε "εχει απλα ωραιο στυλακι αλλα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο"...
πειτε μου με βαση τις ικανοτητες του που εχει υπερτιμηθει?
αφου δε τον εχουμε δει να πολεμαει σε full power,που βγαζετε το συμπερασμα αυτο???

εγω βλεπω οτι με βαση τα στοιχεια που μας δινονται τα σπαει!!!
ο τυπος σταματησε να πολεμαει με εναν yonkou(!!!),επειδη δεν εβρισκε ενδιαφερον να τον πολεμησει με μονο ενα χερι!!!
νικησε τον ζορο ετσι για την πλακα του,με ενα μαχαιρακι για να καθαριζεις πατατες...
σε ολες τις σκηνες που τον δειχνει δε μπα να ερχονται τα πανω κατω ειναι αταραχος...
γυρναει ολη τη grand line με ενα βαρκακι σε μεγεθος φερετρου...wtf!!!
manga spoilers:
Σπόιλερ:


μονο οταν δουμε τη μεγιστη δυναμη του θα μπορουμε να κρινουμε αν ειναι υπερτιμημενος ή οχι...
μεχρι τοτε δε μπορει να βγει τετοιο συμπερασμα...

θεος ρε φιλε!! gj! gj!

52Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Τρι 06 Ιουλ 2010, 09:43

IwantCookie

IwantCookie

 

Jimmy έγραψε:ρε παιδια,γιατι υπετιμημενος ο mihawk???
που υπερτιμηθηκε?
γεγονοτα θελω,οχι να μου πειτε "εχει απλα ωραιο στυλακι αλλα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο"...
πειτε μου με βαση τις ικανοτητες του που εχει υπερτιμηθει?
αφου δε τον εχουμε δει να πολεμαει σε full power,που βγαζετε το συμπερασμα αυτο???

εγω βλεπω οτι με βαση τα στοιχεια που μας δινονται τα σπαει!!!
ο τυπος σταματησε να πολεμαει με εναν yonkou(!!!),επειδη δεν εβρισκε ενδιαφερον να τον πολεμησει με μονο ενα χερι!!!
νικησε τον ζορο ετσι για την πλακα του,με ενα μαχαιρακι για να καθαριζεις πατατες...
σε ολες τις σκηνες που τον δειχνει δε μπα να ερχονται τα πανω κατω ειναι αταραχος...
γυρναει ολη τη grand line με ενα βαρκακι σε μεγεθος φερετρου...wtf!!!
manga spoilers:
Σπόιλερ:


μονο οταν δουμε τη μεγιστη δυναμη του θα μπορουμε να κρινουμε αν ειναι υπερτιμημενος ή οχι...
μεχρι τοτε δε μπορει να βγει τετοιο συμπερασμα...

εγώ δεν συμφωνώ σε αυτό που είπες ότι βαριέται να πολεμήσει έναν Yonku επειδή έχει μόνο ένα χέρι....ο Shanks μην ξεχνάς οτι με αυτό το ένα χέρι
Σπόιλερ:
αυτό τι μας λέει?? Ότι ο Shanks είναι κάτι παραπάνω απο απλά άξιος αντίπαλος του Mihawk...αν όχι και καλύτερος απο αυτόν! Έγώ τον Mihawk...στο Top5 θα τον έβαζα 5η-6η θέση.. δηλαδή απο τους αγαπημένους μου χαρακτήρες (απ την πρώτη του εμφάνηση), αλλά όχι το κάτι τοοσο ιδιέτερο (προς το παρον τουλαχιστον)

τωρα @MizuMizuPower: Νταξ...δε λέω.. ο λουφαρος γαμάτος καλλός άγιος...αλλά ο Κροκοδειλάρας δεν τις είχε φάει απο τον λούφυ!...Κόντεψε να τον σκωτώσει 2 φορές πιο πριν αλλά και στις 2 ήταν κολόφαρδος ο λαστυχάντρας ψαθοκάπελος...καθώς τη μια φορά τον έσωσε η ρόβιν Nico Robin ενώ την δεύτερη μια τεράστια σταγόνα νερου που έπεσε πανω στο αφυδατομένο σώμα του!..Δηλαδή και τις δύο φορές γλύτωσε μόνο και μόνο επειδή είναι ο πρώταγωνιστής! Επείσης πιστεύω ότι ο λούφυ δεν είναι ακόμα σε θέση να τον νικήσει...(τουλάχιστον όχι μέχρι να μάθει να ελλέγχει το χάκι του)! Μην ξεχνάτε και το γεγονός ότι
Σπόιλερ:
Anyway Sir.Crocodile FTW!!

ΝΑΙ ΡΕ ....Είμαι Fun! Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 555517 Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 555517 Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 555517 Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 555517 Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 555517 Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 555517 Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 555517 Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 555517 Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 555517 Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 555517 Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 555517 Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 555517

53Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Πεμ 08 Ιουλ 2010, 01:33

Aldark

Aldark

 

Η Λεξη ειναι fan οχι fun(=πλακα) :xD: . Ο Mihawk ειναι τουμπανιαρης (που φυσικα στο τελος θα παρει τα 3 (κατανα) του Ζορο) αλλα εχοντας πιει μονο ενα σακε με τον σανξ , σπασει 50 πλοια και 'μησει τον Ζορο δεν εκανε τιποτα αλλο

Σπόιλερ:


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Maxres11

54Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Πεμ 08 Ιουλ 2010, 01:36

IwantCookie

IwantCookie

 

Aldark έγραψε:Η Λεξη ειναι fan οχι fun(=πλακα) :xD: . Ο Mihawk ειναι τουμπανιαρης (που φυσικα στο τελος θα παρει τα 3 (κατανα) του Ζορο) αλλα εχοντας πιει μονο ενα σακε με τον σανξ , σπασει 50 πλοια και 'μησει τον Ζορο δεν εκανε τιποτα αλλο

Σπόιλερ:
κεκτημένη ταχύτητα!! :P

ο μιχοκ για μένα έρχετε 2ος σιτσι...παρόλου που δεν έχουμε δει σχεδον τιποτα


ΥΓ: Είπαμε ε...... Sir. Crocodile

55Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 12 Ιουλ 2010, 01:03

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

νταξ μωρε ο καθενας με τη γνωμη του...
απλα το ωραιο στο Mihawk ειναι αυτο το μυστηριο και το υπερτουμπανιασμα....
δε λεω και ο Croco-boy καλος αλλα εμενα ο Mihawk με κερδισε περισσοτερο...


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Db0370

56Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 12 Ιουλ 2010, 01:08

IwantCookie

IwantCookie

 

ο μιχοκ εχουμε μάθει αν εχει χακι ρε?? δεν μπορει να μην εχει και να κοντραρει τον σανκς..αλλα τον μπαγκι δεν τον εκοψε


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 1hbm1z2


What did I steal? Money? Fame? Trust? Life? Rain?What do you want me to return? I've stolen more than i can count!
Johnyman έγραψε:Ο IwantCookie είναι ο ΘΕΟΣ μου!
Crowdon έγραψε:έχασα από τον IwantCookie στο πόκερ
Shadow Ace έγραψε:IwantCookie > Tsak Noris

57Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 12 Ιουλ 2010, 01:10

petrikios

petrikios

 

Εγω προτιμω Κουμα και απο απψη φρουτου και απο αποψη παρελθοντος...

58Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 12 Ιουλ 2010, 01:14

IwantCookie

IwantCookie

 

του φρουτο του αν και είναι ουμπερ δνε μ αρέσει αισθητικα...παρελθον ναι γαμαει αλλα
Σπόιλερ:


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 1hbm1z2


What did I steal? Money? Fame? Trust? Life? Rain?What do you want me to return? I've stolen more than i can count!
Johnyman έγραψε:Ο IwantCookie είναι ο ΘΕΟΣ μου!
Crowdon έγραψε:έχασα από τον IwantCookie στο πόκερ
Shadow Ace έγραψε:IwantCookie > Tsak Noris

59Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 12 Ιουλ 2010, 01:17

didimakia

didimakia

 

Δεν ξερουμε και το να κανουμε ατοπες υποθεσεις θα ηταν ολιγον τι βλακεια...θα μαθουμε ομως που θα παει? plz plz plz


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

60Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 12 Ιουλ 2010, 01:17

petrikios

petrikios

 

Ανγωσται αι βουλαι του...μαλλον καποιο σχεδιο και καλα να δειξει οτι ειναι υπακουος...ωσπου και ο Vegapunk που τον εχει η W.G φυλακισμενο σε ενα εργαστηριο παρα τη θεληση του λογω των δυνατοτητων του να δραπετευσει να φτιαξει τον Κουμα και τους παρει ο Ντραγκον (Δικιες μου θεωριες ολες...)

61Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 12 Ιουλ 2010, 01:20

IwantCookie

IwantCookie

 

πολύ πιθανό...αλλά εκει που πήγε ο φρανκύ δεν είναι ο βεγκαπανκ?


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 1hbm1z2


What did I steal? Money? Fame? Trust? Life? Rain?What do you want me to return? I've stolen more than i can count!
Johnyman έγραψε:Ο IwantCookie είναι ο ΘΕΟΣ μου!
Crowdon έγραψε:έχασα από τον IwantCookie στο πόκερ
Shadow Ace έγραψε:IwantCookie > Tsak Noris

62Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 12 Ιουλ 2010, 01:26

didimakia

didimakia

 

Σπόιλερ:


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

63Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 12 Ιουλ 2010, 01:50

petrikios

petrikios

 

Ναι εγω τον Vegapunk τον εχω ψυχολογισει για καλο ανθρωπακι....

64Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 12 Ιουλ 2010, 01:52

IwantCookie

IwantCookie

 

απο που και ως που ρε?? XD


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 1hbm1z2


What did I steal? Money? Fame? Trust? Life? Rain?What do you want me to return? I've stolen more than i can count!
Johnyman έγραψε:Ο IwantCookie είναι ο ΘΕΟΣ μου!
Crowdon έγραψε:έχασα από τον IwantCookie στο πόκερ
Shadow Ace έγραψε:IwantCookie > Tsak Noris

65Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 12 Ιουλ 2010, 02:14

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

εκει ηταν η γεννετειρα του Vegapunk και το πρωτο του εργαστηριο...
και οντως...απο που κ ως που?


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Db0370

MonkeyD.Alex

MonkeyD.Alex

 

Kuma ^_^


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Nakamanoluffyonepiecema

Akagami no Shankusu

Akagami no Shankusu

 

Δεν ξερω γιατι αλλα ο Mixawk μου εδινε την αισθηση του καλύτερου Shichibukai! αλλά απο τι φαινεται στα επισοδεια 462-463 δεν το νομιζω, τον περιμενω ομως να ερχεται αντιμετωπος με τον Roronoa Zoro

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
Doflamingo χαλαρα ομως ^^

συν του οτι εχει ουσιαστικα απεριοριστη δυναμη,οσον αφορα την αναπτυξη....κρινεται μονο απτο willpower αν θα γινει ο πιο δυνατος ^^

alphaetomega

alphaetomega

 

αγαπημενος means αγαπημενος οχι πιο δυνατος χμχμχμ fucking birds...
Crocodile 4tw!!!!!!!


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 28jlma0
luffy=onepiece

Hawk-Eyes Mihawk

avatar

 

Ψηφιζω οπως (φαινεται και απο το ονομα αλλωστε) Takane no Mihawk.

Portgas D. Spark

Portgas D. Spark

 

Boa Hancock!!! ^_^
και μετα Sir Crocodile...(σατανικος) :P
και Jimbei...!!!

http://roomz.ucoz.com

costascss

costascss

 

My Love: Boa Hancock


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Wallpaper1515121
Madness Returns in Wonderland!
____________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Finalfantasia-1

S.Rayleigh

S.Rayleigh

 

DonQuixote και Boa.

PS: ρε παιδες σορρυ αλλα μιας που μιλατε για σιτσιμπουκαΐ.. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ?

Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Images10 Vasiris Karas-sama.

Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 120px-11 Sir Kurokodairu.

Τι ειπατε? καμια σχεση ε? ειμαι ο μονος χαζος που το πιστευει αυτο? aww


_________________
Sogeki no shima de
Umareta ore wa
Hyaku patsu hyaku chyu
Ru ru ra ra ru

Nezumi no medama mo
LOCK ON!!
Omae no haato mo
LOCK ON!!

Sogeki no shima kara kita otoko
Ru ru ru ru ru ra ra
Sore nigero
Sogege Sogesoge
SOGEKINGU!!!

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

χα0χα0χ0α καμια σχεση :xD:


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Db0370

Tenshi

Tenshi

 

Για όσο υπήρξε ένας ήταν ο πιο κορυφαίος

Sir Crocodile (ακόμα είναι από τους top5) αλλά δεν είναι πλέον Sichibukai.

Αμέσως μετά είναι ο Bartholomew Kuma. (απλά θεός)


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 3 Usopp_gif_by_VioLink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης