Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

One Piece Banner Contest!

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

101One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 31 Αυγ 2010, 01:34

Akagami no Shankusu

Akagami no Shankusu

 

Oρίστε κ αλλη μια παραλλαγη της!!

https://2img.net/r/ihimizer/img801/8183/brickwallnighttexture.png



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Akagami no Shankusu στις Τρι 31 Αυγ 2010, 20:12, 1 φορά

102One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 31 Αυγ 2010, 14:07

didimakia

didimakia

 

M'αρεσε ο Franky ;)


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

103One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 31 Αυγ 2010, 14:55

athanatos

avatar

 

quenta έγραψε:ειναι πολυ απλο να φτιαξεις τετοιες δουλειες οπως αυτη του αθανατου..αν δεν ξερετε πως μπορειτε να ψαξετε ειτε στο photoshop help για οδηγιες ειτε στο νετ..θα δειτε οτι θελει μονο "3-4 κινησεις" για να τις φτιαξεις(σε εισαγωγικα γιατι παντα το κωψε ραψε παιρνει χρονο)

το ποιο βασικο απολα ειναι να εχεις καλες ιδεες οπως αυτη που μας παρουσιασε ο αθανατος https://2img.net/h/i225.photobucket.com/albums/dd18/athanatos1991/kinoumeni-memories-1.gif

αλλα αν ειστε γνωριμοι με τд photoshop και θελετε να μαθετε το πως ζητηστε tutorial apo ton αθανατο να σας ποσταρει το πως..

μια ειδεα μονο παραπανω απο μενα πρως τον αθανατο..αν θελεις μπορεις να δωκιμασεις το adobe after effects για μετα οταν τελειωσεις απο το photoshop ετσι ωστε να διξει ακομα ποιο επαγκελματικο το αποτελεσμα...
παντως μπραβο πολυ καλη δουλεια..

ευχαριστω πολυ :) ναι βασικα κατι χω κσεκινησει και με το after effects αλλα δεν το ξερω και τοσο καλα.....βασικα δεν ηξερα καν οτι μπορεις να αποθηκευσεις το αρχειο σε τυπο εικονας! παιδια οποιος θελει καποια βοηθεια στο photoshop ας μου πει ;) και τωρα ας παω να φτιαξω τπτ new!

104One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 31 Αυγ 2010, 14:58

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
αθανατε αμα θες τσεκαρε καμια εικονα απο το τοπικ με τις εικονες..ελπιζω να υπαρχει καμια καλη.. aww3

105One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 31 Αυγ 2010, 16:14

athanatos

avatar

 

εφτιαξα 3 φωτο αλλα δεν με τρελαινουν....επιδη ομως μπορει να αρεσουν σε καποιον αλλο, τις ανεβασα.

https://2img.net/h/i225.photobucket.com/albums/dd18/athanatos1991/thisis.jpg
https://2img.net/h/i225.photobucket.com/albums/dd18/athanatos1991/shichibukai.jpg
https://2img.net/h/i225.photobucket.com/albums/dd18/athanatos1991/onepiecestrawhats.jpg

106One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 31 Αυγ 2010, 16:39

didimakia

didimakia

 

H πρωτη θα μπορουσε να ειναι καλη αλλα ο Franky ειναι ακυρος γιατι εχεις βαλει 2 ''kawaii-love εικονες'' και βαζεις και τον ακυρο τον Franky στην μεση XD
Αλλη μια ''kawaii-love εικονα'' στην μεση θα εδενε καλυτερα...


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

107One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 31 Αυγ 2010, 16:42

athanatos

avatar

 

χαχα ναι το ξερω εχεις δικιο! gj! ισως το αλλαξω αργοτερα!

108One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 31 Αυγ 2010, 18:51

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
η πρωτη ηταν πολυ ωραια,αλλα ο franky?!

τουλαχιστον προσπαθεις :)

109One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 31 Αυγ 2010, 19:11

quenta

quenta

 

παντως αν σε ενδιαφερουν τετοια σκηνικα, αν θες την συμβουλη μου που στο μαστερ μου εκτος απο "Πληροφορική Τεχνολογία" που τελειωσα παραληλα διαβαζα και τα μαθηματα της ειδικοτητας"Πολυμέσa, computer graphics και animation" μονο και μονο επειδη τα γουσταρα(δεν πηρα το πτυχειο στην ειδικοτητα αυτη)
οτιδηποτε progect kανεις πρεπει να το περνας απο ολη την σειρα adobe..px το ανιματιον στο banner που μου αρεσε με το memories επρεπε να το περαεσεις πρωτα απο flash και μετα να το πας στο photoshop,ετσι ωστε να φεννεται ωραιο σε ολες τις αναλυσεις και να μην υπαρχει περιπτωση καποιος με κακο pc να το βλεπει χαλια..και οπως σου ειπα πρεπει να τα συνεργαζεις και με after effects κτλπ κτλπ...
αν αρχησεις να καταλαβαινεις καλυτερα τις μικροδιαφορες των προγραματων(πχ.την διαφορα αναμεσα στο ανιματιον του photoshop kai tou flash)θα δεις οτι εχω απολυτο δικαιο και οτι η συνεργασια τους ειναι απαρετητη για να βγαλεις ενα επαγκελματικο αποτελεσμα..

πηγαινε στο youtube και ψαξε να δεις τι κανεις με το after effect που σου λεω και γιατι πρεπει να το χρησιμοποιεις after :p
θα δεις οτι κανει καταπληκτικα πραγματα και δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο νομιζεις..απλα οπως και στο photoshop πρεπει να λιωσεις και να το ψαξεις..απο εκει και περα θα ειναι παιχνιδακι οπως και στο αλλο..

εδιτ

επειδη οταν διαβαζα το ποστ μου μου ακουστικε λιγο λαθος να σας διευκρηνησω οτι εγραψα το τι σπουδασα για να δει το παιδι οτι δεν ειμαι καποιος που απλα του λεει βλακιες κτλπ..το λεω αυτο επειδη οταν το διαβαζα μου ακουστικε σαν να κοκορευομουν η κατι τετοιο πραγμα που δεν ειχα στο μυαλο μου σε καμια περιπτωση..

εδιτ2

α και κατι αλλο συμαντικοτατο..βαζε την υπογραφη σου στις δουλειες σου που ανεβαζεις στο διαδυκτιο..φτιαξε μια βαρβατη υπογραφη και να την κολας κατω δεξια για παραδειγμα η οπου εσυ γουσταρεις και σου αρεσει..ετσι οταν την χρησιμοποιουν αλλοι στο διαδικτιο θα βλεπουν και τον δημιοργο του δλδ εσενα..
ισως να μην σου φενεται συμαντικο εσενα τωρα αλλα για παραδειγμα αν ειχες καποιες δουλειες που ποσταρες και ανεβασες ελευθερα και παρει καποιος μια εργασια σου και την βαλει καπου σε καποιο σιτε γνωστο,αργοτερα μπορει να χρειαστει να το χρησιμοποιησεις αυτο στο βιογραφικο σου για δουλεια..μπορει να σου ακουγεται καπως αλλα πιστεψε με αν τυχει και γινει κατι τετοιο θα χτυπας το κεφαλι σου που δεν ειχες την υπογραφη σου πανω..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την quenta στις Τρι 31 Αυγ 2010, 19:27, 1 φορά


_________________
One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Kinoumeni-memories

110One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 31 Αυγ 2010, 19:22

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
ναι ισχυουν αυτα που λεει ο quenta...
ειδικα το κομματι περι λιωσιμο...
για να γινεις πραγματικα καλος πρεπει να αφιερωσεις πολυ μα πολυ ωρα...

111One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 31 Αυγ 2010, 20:17

maxuris

maxuris

 

Να και το πρωτο δικο μου banner για το forum και το πρωτο που φτιαχνω γενικα ...

I know it sux :)

http://lulzimg.com/i3/704f64ad.jpg


_________________
One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 757b32

112One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 31 Αυγ 2010, 22:39

Akagami no Shankusu

Akagami no Shankusu

 

Καλό είναι για πρ΄τη φορά!Αν ασχοληθεις 2-3 μερες θα φτιαξεις ακομη καλυτερα
Μην ξεχνας οτι κ εγω προχθες ξεκινησα με photoshop κ σε 2-3 μερες εχω καλυτερευσει πολύ μαθαινοντας αρκετα πραγματα !Δες κ βιντεακια στο Youtube! gj! π.χ
Δες το τρίτο μου Banner απο προχθες που ξεκινησα...
https://2img.net/r/ihimizer/img801/8183/brickwallnighttexture.png
Πιστευω σε 2-3 βδομαδες να εχω μαθει αρκετα-εως πολλα !
:xD: (Αν συνεχισω ετσι βεβαια!)

113One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 31 Αυγ 2010, 23:16

quenta

quenta

 

να για οσους τους αρεσε το ανιμετιον μπανερ,οριστε ενα τουτοριαλ βιντεακι που σας διχνει πως φτιαχνεται ενα ανιματιον μπανερ..δεν ειναι τπτ σπουδαιο,βασικα γτπ ειναι αλλα ειναι ενα πολυ απλο παραδειγμα για το πως δουλευεις με τα frames kai ta layers..οποτε σας δινει να καταλαβεται την γενικη ιδεα και απο εκει και περα να αρχισεται να κανεται τα δικα σας gifs..

βασικα επειδη ειναι γτπ το βιντεακι αλλα το επελεξα γιατι ειναι απο τα πιο απλα για να καταλαβει καποιος beginer το πως δουλευει το σκηνικο,μπορειτε φυσικα να ψαξετε και να δειτε και αλλα βιντεακια με καλυτερα παραδειγματα απο αυτο..

να ειναι καλα το youtube που βοηθαει τον κοσμο free...!!!
και να φανταστειτε σε καποιες χωρες το youtube εχει απαγορευτει (πχ τουρκια)και μονο με proxy μπορεις να τα δεις,δλδ πρεπει να ξερεις λιγο απο pc αρα ο πολυς ο κοσμος δεν μπορει να μπει στο site..
και μετα σου λενε οτι στην τουρκια εχουν δημοκρατια λοοοοολ

https://www.youtube.com/watch?v=eAvk9bYEW4A


_________________
One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Kinoumeni-memories

114One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τετ 01 Σεπ 2010, 01:02

athanatos

avatar

 

Ευχαριστώ φιλε quenta για τισ συμβουλες σου...εβαλα κιολασ να κατεβαινει το adobe flash... οσο για την υπογραφη που λες...συνιθως εβαζα απλα επιδη στο onepiece.gr μου ειπε ο mortis αν γινετε να μην βαζω κ απλα θα γραψει καπου το ονομα μου, ε απο τοτε σταματησα να βαζω γιατι ίσως χαλαει τισ φωτο που κ που

115One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Κυρ 05 Σεπ 2010, 16:06

quenta

quenta

 

αθανατε σου εκλεψα την εικονα και την εβαλα σαν υπογραφη..δεν πιστευω να σε πειραζει?αν την φτιαξεις με υπογραφη δικη σου απο κατω θα την αλαξω και θα βαλω αυτη με την υπογραφη σου..μου αρεσε παρα πολυ και το μπλε ειναι το αγαπημενο μου χρωμα γιαυτο και ειπα να την βαλω σαν υπογραφη για λιγο καιρο


_________________
One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Kinoumeni-memories

116One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Κυρ 05 Σεπ 2010, 18:30

athanatos

avatar

 

χα χα οχι τι να με πειραξει? σε ευχαριστω κιολας :)
εφτιαξα μερικες με υπογραφη αλλα συνηθως βαζω υπογραφες και χαλαω τισ εικονες :xD: ...γιαυτο ανεβασα μερικες να δειτε για να μου πειτε γνωμεσ....γιατι ισωσ καπου ειναι πολυ μεγαλες οι υπογραφεσ η καπου δεν κολανε και γενικα θα με βοηθουσατε πολυ αν μου λεγατε την γνωμη σας :)

https://2img.net/h/i225.photobucket.com/albums/dd18/athanatos1991/thisis-1.jpg
https://2img.net/h/i225.photobucket.com/albums/dd18/athanatos1991/thisis2.jpg
https://2img.net/h/i225.photobucket.com/albums/dd18/athanatos1991/onepiecestrawhats-1.jpg
https://2img.net/h/i225.photobucket.com/albums/dd18/athanatos1991/kinoumeni-memories.gif
https://2img.net/h/i225.photobucket.com/albums/dd18/athanatos1991/kinoumenh.gif

117One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Κυρ 05 Σεπ 2010, 18:45

alphaetomega

alphaetomega

 

η memories ειναι η καλυτερη υπαγραφη ever!!!! careless run


_________________
One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 28jlma0
luffy=onepiece

118One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Κυρ 05 Σεπ 2010, 19:28

quenta

quenta

 

εγω θα σου ελεγα την υπογραφη σου να την βαζεις παντα σε ενα συγκεκριμενο σημειο και να μην λεει art made by αλλα μονο by οπως εχεις γραψει στην memories..Α! και καλυτερα να την κανεις διαφανη και ας φενεται λιγο,ετσι ωστε να μην χαλαει την καλαισθησια της εικονας καθολου..

εδιτ

αλλα θα μου πεις οτι σε καθε εικονα η υπογραφη δεν μπορει να μπαινει στο ιδιο σημειο γιατι πχ στην υπογραφη μου κολαει στο κεντρο αλλα σε μια αλλη μπορει να ειχε κατι στο κεντρο και να μην φενοταν ειτε να χαλαγε την εικονα..
παντως καντην οσο μικρη μπορεις και διακρητικη (διαφανη)..απλα να υπαρχει και μονο ειναι καλο..
βεβαια αν θελει να την βγαλει καποιος την βγαζει με φοτοσοπ απλα με την stamp αλλα οι πολοι που δεν ξερουν θα την χρησιμοποιουν οπως ειναι με την υπογραφη σου...


_________________
One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Kinoumeni-memories

119One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Κυρ 05 Σεπ 2010, 19:38

athanatos

avatar

 

ναι και εγω ηθελα να την βαζω μονο κατω δεξια αλλα οπωσ βλεπεισ αυτο δεν γινετε να γινει σε ολες τις φωτο... για την συντομια ηθελα συμβουλες οπως κ μου ειπες να βαζω μονο το by γτ ουτε εμενα μου πηγενε να ειναι τοσο μεγαλο απλα απο την αλλη μου ψιλοαρεσε κιολας :) και τελος μαρεσε κ η ιδεα για το διαφανο...το εχω ιδη δοκιμασει σε μερικες....οπωσ πχ να ειναι μονο το περιγραμα τον γραματων και διαφορα τετοια.....στην memories λες να κανω λιγο διαφανες την υπογραφη η καλα ειναι? σε ευχαριστω για τις συμβουλες!

120One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Κυρ 05 Σεπ 2010, 20:29

quenta

quenta

 

η memories μου αρεσει οπως ειναι..
μια οραια ιδεα για την υποφραφη σου ειναι να την κανεις ανιμεσιον..πχ αν την θελεις κατω δεξια,να βγαινει απο το πουθενα απο κατω προς τα πανω και να σταματαει κατω δεξια οπου την θελεις εσυ..ετσι θα μπορεις να γραψεις και οσα θελεις..
παραδειγμα:να βγαινει πρωτα το "made by" απο κατω να μενει 2 sec να εξαφανιζεται και μετα να ερχεται το ονομα σου απο πλαγια δεξια και να σταματαει και να μενει..
ετσι τραβας και την προσοχη του αναγνωστη στο ποιος ειναι ο δημιουργος..

θα σου εδειχνα παραδειγματα απο παλιες δουλιες μου αλλα δυστιχως δεν τις εχω εδω τωρα να τις ποσταρω...

παντως εγω τετοια ιδους δουλιες τις εκανα με το adobe flash και μετα τις περναγα after effect για να βαλω τα εφε που ηθελα(φωτια,λαμψεις etc etc)

κοιτα να αρχισεις να παιζεις και με τα αλλα σχετικα προγραμματα της adobe..θα γουσταρεις τρελα το τι μπορει να κανεις με το να δουλευεις ενα project με πολλα προγραμματα μαζι εσυ που φενεται οτι εχεις ταλεντο..στο λεω γιατι σιγουρα θα ενθουσιαστεις με το τι αποτελεσμα μπορεις να βγαλεις..
το ξερω δεν ειναι τοσο απλο αλλα το ιδιο ισχυει και για το φοτοσοπ..οταν δεν το ξερεις και το να κανεις resize μια εικονα ειναι παλουκι.. ετσι και με ολη την σειρα...θελει δουλεια και λιωσιμο


_________________
One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Kinoumeni-memories

121One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Κυρ 05 Σεπ 2010, 23:01

athanatos

avatar

 

ωραια ιδεα με την υπογραφη! το adobe flash μου φαινετε καπως περιεργο....ενω με το after effects την παλευω λιγακι...θα προσπαθησω να τα μαθω καλυτερα παντοσ!

122One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 07 Σεπ 2010, 18:24

Lo0kBeHiNdU

Lo0kBeHiNdU

 

athanate ωραίος!.. η κινούμενη μου αρέσει ιδιαίτερα, έχουν κάτσει ωραία τα χρώματα ειδικά το γκρί του One-piece Logo.. Και μιά συμβουλή αν θές.. να βγάλεις το loop(επανάληψη που κάνει η εικόνα γιατί φαινεται κουραστικό).


_________________
One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Zyg7ll

123One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 07 Σεπ 2010, 18:51

athanatos

avatar

 

Ωραια παρατηρηση! αν τελικα μπει στο σιτε αυτη η φωτο τοτε πειτε πως ακριβως την θελετε γτ μπορει σε αλλουσ να αρεσει με επαναληψη και αλλουσ χωρις. να και μια νεα...και θα διορθώσω και τισ υπογραφες απο τις αλλες φωτο.

https://2img.net/h/i225.photobucket.com/albums/dd18/athanatos1991/imissyou.jpg

και εδω δοκιμασα μια ιδεα που μου ειχε προτινει ο quenta

https://2img.net/h/i225.photobucket.com/albums/dd18/athanatos1991/new-logo-ace.gif



Έχει επεξεργασθεί από τον/την athanatos στις Τρι 07 Σεπ 2010, 19:16, 1 φορά

124One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 07 Σεπ 2010, 18:53

teo

avatar

 

Πολύ ωραία και η τελευταία :)

125One Piece Banner Contest! - Σελίδα 5 Empty Απ: One Piece Banner Contest! Τρι 07 Σεπ 2010, 21:18

didimakia

didimakia

 

Η 1η ειναι ομορφη... στην 2η μια παρατηρηση... βλεπεις οτι οι φωτισμοι τον χαρακτηρων ειναι πολυ διαφορετικοι? εμενα αυτο δεν μου αρεσει... δες τον Flamingo διαφορα με τους αλλους...ας τον εκανες και αυτον σκοτεινο... ;)


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης