Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Γυναίκες Vs Άνδρες

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 9]

151Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:51

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
πολλα.
Απλα σημερα ηταν ωραια μερα


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 FTxGhJx

152Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:56

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
maggie έγραψε:
Jim McDuck έγραψε:Λοιπόν εγώ ως σοφός θα πω λίγα λόγια.(και όπως καταλαβαίνεται πολλά)

Πρωτα από όλα ας ξεκαθαρίσω κάτι.Δεν είμαστε ίδιοι.Είμαστε ισοτιμοι.
Δεν σκεφτόμαστε με τον ίδιο τρόπο.Δεν φερόμαστε με τον ίδιο τρόπο.Δεν αντιδρούμε με τον ίδιο τρόπο στα εξωτερικά ερεθίσματα.Σε καμία περίπτωση δεν είμαστε ίδιοι.Αλλιώς θα ήταν βαρετό.
Δεν συμφωνώ με αυταρχικότητες του στυλ "Άντε στην κουζίνα σου.",ούτε όμως γενικοποιήσεις του κώλου:"Όλοι οι άντρες είναι ίδιοι."
(α)Όχι,δεν είμαστε ίδιοι.Απλά δείχνεται ιδιαίτερη προτίμηση στους μα@@κες.
Κάθε φύλο έχει τα προτερήματα του,και τα ελλατώματα του.
Επίσης ισότητα σημαίνει ισότητα σε όλους τους τομείς.Δεν θα πω την καραμέλα:"Ας σας καλούν και εσάς στο στρατό.",γιατί απλά το θεωρώ ανούσιο,μιας και στην τελική κακά τα ψέμματα έχουμε μεγαλύτερη σωματική δύναμη.Όμως όταν κάποιος καλός κύριος σας ανοίγει την πόρτα για να περάσετε,είναι ευγενικός, δεν είναι υποχρεωμένος να το κάνει, γιατί αν νιώθετε ότι είναι υποχρεωμένος να το κάνει,τότε είτε προβιβάζεται τον εαυτό σας(και τότε και εγώ ΟΥΓΚ! και αει στα τσακίδια) ή υποβιβάζετε τον εαυτό σας,και αντιτίθεστε στην ισοτιμία,και συνεπώς στα πιστεύω σας.
Μου την δίνουν οι "φεμινίστριες" που το παίζουν υπεράνω από όλους τους άντρες, και μετά θέλουν να τις έχουμε σαν να είναι κάτι το εύθραυστο, και πρέπει να τις βοηθάμε επειδή είναι "αβοήθητες" γυναίκες.
Μου την δίνουν όμως και αυτοί που μετράνε τον ανδρισμό τους με τις κοπέλες που "έριξαν".
Αυτές οι δύο περιπτώσεις είναι κατα την γνώμη μου οι μα@@κες του κάθε φύλου.
Μετά εμείς οι άντρες δεν πρέπει να έχουμε τις γυναίκες σαν δούλες (β)και να τις υποτιμούμε τελείως.Ναι, είναι πιο καλές με τα παιδιά.Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι εμείς πρέπει να καθόμαστε σε έναν καναπέ και να μην κάνουμε τίποτα.Ούτε να περιμένουμε ότι θα είναι μόνο στο σπίτι για να φροντίζει τα πάντα.Στην τελική άνθρωποι είναι και αυτές και μπορουν να κάνουν ότι θέλουν.Αν θέλουν ας πάνε να δουλέψουν.Αν θέλουν ας κάτσουν με τα παιδιά(αν και δύσκολα στην εποχή μας).Ότι άγχος περνάμε εμείς στην δουλειά το περνάνε και αυτές.

Αυτά τα λίγα από εμένα...και να θυμάστε υπάρχουν και καλοί τύποι(όπως εγώ :xD: ) και υπαρχουν και μα@@κες και στα δύο φύλα.

Σας χαιρετώ...
α.μας ποναει το δοντακι?
β. ναι μωρε, οχι τελειως, απλα λιγο.


α)Όχι, απλά το ακούω συχνα και σε κάποια φάση σκάω.Και να με πονούσε δηλαδή είμαι πολύ ντροπαλός χαρακτήρας για να της πω ότι μου αρέσει κάποια κοπέλα...
β)Το τελείως δεν έπρεπε να μπει :xD:


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

153Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Σαβ 28 Ιαν 2012, 00:50

ARTHAN

ARTHAN

 

Jim McDuck έγραψε:Λοιπόν εγώ ως σοφός θα πω λίγα λόγια.(και όπως καταλαβαίνεται πολλά)

Πρωτα από όλα ας ξεκαθαρίσω κάτι.Δεν είμαστε ίδιοι.Είμαστε ισοτιμοι.
Δεν σκεφτόμαστε με τον ίδιο τρόπο.Δεν φερόμαστε με τον ίδιο τρόπο.Δεν αντιδρούμε με τον ίδιο τρόπο στα εξωτερικά ερεθίσματα.Σε καμία περίπτωση δεν είμαστε ίδιοι.Αλλιώς θα ήταν βαρετό.
Δεν συμφωνώ με αυταρχικότητες του στυλ "Άντε στην κουζίνα σου.",ούτε όμως γενικοποιήσεις του κώλου:"Όλοι οι άντρες είναι ίδιοι."
Όχι,δεν είμαστε ίδιοι.Απλά δείχνεται ιδιαίτερη προτίμηση στους μα@@κες.
Κάθε φύλο έχει τα προτερήματα του,και τα ελλατώματα του.
Επίσης ισότητα σημαίνει ισότητα σε όλους τους τομείς.Δεν θα πω την καραμέλα:"Ας σας καλούν και εσάς στο στρατό.",γιατί απλά το θεωρώ ανούσιο,μιας και στην τελική κακά τα ψέμματα έχουμε μεγαλύτερη σωματική δύναμη.Όμως όταν κάποιος καλός κύριος σας ανοίγει την πόρτα για να περάσετε,είναι ευγενικός, δεν είναι υποχρεωμένος να το κάνει, γιατί αν νιώθετε ότι είναι υποχρεωμένος να το κάνει,τότε είτε προβιβάζεται τον εαυτό σας(και τότε και εγώ ΟΥΓΚ! και αει στα τσακίδια) ή υποβιβάζετε τον εαυτό σας,και αντιτίθεστε στην ισοτιμία,και συνεπώς στα πιστεύω σας.
Μου την δίνουν οι "φεμινίστριες" που το παίζουν υπεράνω από όλους τους άντρες, και μετά θέλουν να τις έχουμε σαν να είναι κάτι το εύθραυστο, και πρέπει να τις βοηθάμε επειδή είναι "αβοήθητες" γυναίκες.
Μου την δίνουν όμως και αυτοί που μετράνε τον ανδρισμό τους με τις κοπέλες που "έριξαν".
Αυτές οι δύο περιπτώσεις είναι κατα την γνώμη μου οι μα@@κες του κάθε φύλου.
Μετά εμείς οι άντρες δεν πρέπει να έχουμε τις γυναίκες σαν δούλες και να τις υποτιμούμε τελείως.Ναι, είναι πιο καλές με τα παιδιά.Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι εμείς πρέπει να καθόμαστε σε έναν καναπέ και να μην κάνουμε τίποτα.Ούτε να περιμένουμε ότι θα είναι μόνο στο σπίτι για να φροντίζει τα πάντα.Στην τελική άνθρωποι είναι και αυτές και μπορουν να κάνουν ότι θέλουν.Αν θέλουν ας πάνε να δουλέψουν.Αν θέλουν ας κάτσουν με τα παιδιά(αν και δύσκολα στην εποχή μας).Ότι άγχος περνάμε εμείς στην δουλειά το περνάνε και αυτές.

Αυτά τα λίγα από εμένα...και να θυμάστε υπάρχουν και καλοί τύποι(όπως εγώ :xD: ) και υπαρχουν και μα@@κες και στα δύο φύλα.

Σας χαιρετώ...

Συμφωνώ απολύτως σε όλα όσα προανέφερες, φίλτατε Jim McDuck! Αυτό που είπα για το ότι οι γυναίκες είναι καλύτερες με τα παιδιά ΔΕΝ σημαίνει ότι πρέπει να κάθονται σπίτι όλη την ώρα, να ασχολούνται μόνο αυτές κι εμείς να τα ξύνουμε!
Επίσης, οι μεγάλοι εργοδότες αυτό προσπαθούν να περάσουν (είτε νόμιμα, είτε παράνομα), δηλαδή το να απολύουν τις γυναίκες όταν μένουν έγκυες και να προσλαμβάνουν 'φρέσκιες' στις θέσεις τους. Έχετε ακούσει παραδείγματα για γυναίκες που τους δώθηκε άδεια λόγω εγκυμοσύνης, έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις όπου τις απολύσανε όταν μέναν έγκυες. Λες και κολλά κανείς μεγαλοεργοδότης ένζυμα και φαίνεται ότι απολύουν έγκυες γυναίκες!

154Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 17:58

Sosa

Sosa

 

Σπόιλερ:
να απαντησω στη Παττυ: περα απ'τη σωματικη/φυσικη δυναμη, οι αντρες ειναι πιο "τεχνοκρατες" απ'τις γυναικες. οι γυναικες ειστε πιο ρηχες κατα πλειοψηφια, συγνωμη αν το μαθαινεις απο εμενα, και ΟΧΙ δεν ειναι προσωπικη αυθαιρετη εντυπωση, ειναι γεγονος. απλα δες σε μια παρεα. ποιος εχει περισσοτερες γενικες γνωσεις; ποιος ας πουμε μπορει να σταθει περισσοτερο σε μια κουβεντα που δεν ξεκιναει με τις λεξεις "τον/ην θελω - με θελει, αλλα..." ; ποιος ξερει περισσοτερα για ταινιες/μουσικη/Τεχνη και ποιαννου τα ενδιαφεροντα ειναι πιο...ενδιαφεροντα; (η Nerdουλια που κουβαλαμε σε αυτα τα θεματα συνηθως ειναι αναλογη της μπακουροσυνης/μαγκουφιας μας, το παραδεχομαι)
μη βιαστεις να μου απαντησεις "δεν εχει να κανει με το φυλλο, αλλα με τον ανθρωπο". γτ σου ειπα για πλειοψηφια, σε πιο φυλλο δηλαδη ειναι πιο πιθανο να βρεις την πιο πολυπλευρη προσωπικοτητα. δυστυχως, αλλα εσεις ειστε το φυλλο που κανει τις πιο επιδερμικες σκεψεις. συνολικα μιλωντας.

οποτε ο,τι εχει να κανει με αναπτυξη προσωπικων αμφιδρομων σχεσεων, ελπιζω να καταληξαμε ολοι μαζι στο οτι ο αντρας αποτελει πιο ελκυστικο στοχο. Κατακλειδα λοιπον: το Μυαλο μας ειναι πιο sexy απ'το δικο σας.


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Evangelion_neon_genesis_misato_katsuragi_desktop_1024x768_wallpaper-256474

155Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 18:04

Santouryuu

Santouryuu

 

Sosa έγραψε:
Σπόιλερ:
να απαντησω στη Παττυ: περα απ'τη σωματικη/φυσικη δυναμη, οι αντρες ειναι πιο "τεχνοκρατες" απ'τις γυναικες. οι γυναικες ειστε πιο ρηχες κατα πλειοψηφια, συγνωμη αν το μαθαινεις απο εμενα, και ΟΧΙ δεν ειναι προσωπικη αυθαιρετη εντυπωση, ειναι γεγονος. απλα δες σε μια παρεα. ποιος εχει περισσοτερες γενικες γνωσεις; ποιος ας πουμε μπορει να σταθει περισσοτερο σε μια κουβεντα που δεν ξεκιναει με τις λεξεις "τον/ην θελω - με θελει, αλλα..." ; ποιος ξερει περισσοτερα για ταινιες/μουσικη/Τεχνη και ποιαννου τα ενδιαφεροντα ειναι πιο...ενδιαφεροντα; (η Nerdουλια που κουβαλαμε σε αυτα τα θεματα συνηθως ειναι αναλογη της μπακουροσυνης/μαγκουφιας μας, το παραδεχομαι)
μη βιαστεις να μου απαντησεις "δεν εχει να κανει με το φυλλο, αλλα με τον ανθρωπο". γτ σου ειπα για πλειοψηφια, σε πιο φυλλο δηλαδη ειναι πιο πιθανο να βρεις την πιο πολυπλευρη προσωπικοτητα. δυστυχως, αλλα εσεις ειστε το φυλλο που κανει τις πιο επιδερμικες σκεψεις. συνολικα μιλοντας.

οποτε ο,τι εχει να κανει με αναπτυξη προσωπικων αμφιδρομων σχεσεων, ελπιζω να καταληξαμε ολοι μαζι στο οτι ο αντρας αποτελει πιο ελκυστικο στοχο. Κατακλειδα λοιπον: το Μυαλο μας ειναι πιο sexy απ'το δικο σας.

ετσι! gj!
....
να προσθεδω οτι ειμαστε πιο εφευρετικοι, εχουμε περισσοτερη φαντασια και πιο γενναιοι σε ολους τους τομεις - ειμαστε διατεθιμενοι να ξεφυγουμε απο τη πεπατημενη, κατι το οποιο μια γυναικα ποτε δεν θα ειχε τα... κοτσια να το κανει.


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

156Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 18:33

core

core

 

κάθε ένας έχει την δική του αξία τον δικό του σκοπό σε αυτόν τον κόσμο....


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 07Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

157Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 18:46

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Ίσως να είμαι άντρας στο σώμα γυναίκας...
Απλα αυτά τα πρότυπα πλασάρει η κοινωνία, έτσι ΘΕΛΟΥΝ να είναι οι γυναικες πεζές και επίπεδες.. Αλλα μου τη σπάει η άνιση μεταχείρηση και η υποτιμιση του φύλου μου..
Τσατίζομαι με τα σεξιστικά αστεία και με το να βλέπετε τις γυαίκες μόνο σαν κομμάτι κρέας..
Και σε πληροφορώ πως ναι είναι στον άνθρωπο , αλλα έχω δει περιπτώσεις που κοπέλες με πολυδιάστατη προσωπικότητα, ενδιαφέροντα κτλ, μόλις μεγαλώσουν λίγο γίνονται ξέκ**λα και γλάστρες... Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω.. αλλα πιστεύω πως κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τα αρσενικά.. Δεν υπάρχουν άτομα που είναι βαρεμένα , κολλημένα και το μόνο που μπορούν να πουν είναι ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ??
Από μικρά μας ζάλιζαν με ροζ φορεματάκια , κούκλες Μπάρμπυ και μαλακίες.. και εγω επειδή έπαιζα μπάλα και υπερατου από το δημοτικό με φώναζαν λεσβία.. αυτό δεν είναι ρατσισμός?? Απλά η κοινωνία έχει δόσει ρόλους για καλό ή κακό.. Αυτο όμως είναι απαράδεκτο στην εποχή που ζούμε.. Εμένα τουλάχιστον με αηδιάζει.. και όχι δεν είμαι φεμινίστρια, σιχαίνομαι αυτό το είδος γυναικών.. απλά δεν σας θεωρώ ανώτερους.. αυτο..


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Untitled-1-7

158Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 19:32

Elidor

Elidor

 

Avarga
Οποιος πει την λεξη φεμινισμο εδω μεσα εχει μπαν μια βδομαδα, οποια ειναι φεμινιστρια εχει αποκεφαλισμο με κουταλι. (Δεν αστειευομαι, θα το κανω με μεγαλη μου χαρα)

Για να παρουμε τα πραγματα απο την αρχη.

Οποτε λεμε πως ειμαστε καλυτεροι σε διαφορους τομεις, π.χ. τεχνες, επιστημες κτλπ ερχεται η απαντηση: "Ναι αλλα μεχρι τωρα ζουσαμε σε μια πατριαρχικη κοινωνια που η γυναικα δεν εχει ισα δικαιωματα αρα δεν μπορουσε να μορφωθει οσο ο αντρας κτλπ κτλπ" Μετα θα πεις βεβαια οτι για να ηταν πατριαρχικη η κοινωνια και να επικρατησαν οι αντρες κατι σημαινει αυτο... "Οχι" θα σου πουν, "ειχατε απλα μεγαλυτερη μυικη δυναμη και επικρατησατε". Οκ μεχρι εδω, ας ξεκαθαρισω καταρχην πως πιστευω στα ισα δικαιωματα μεταξυ των δυο φυλων, δεν πιστευω ομως πως ειμαστε και ισοι απο αποψη μυαλου.

Και θα κανω εσας τις γυναικες να αποδειξετε οτι εχω δικιο εγω.

Μια γυναικα με στρατιωτικη ιδιοφυια.
Μια γυναικα που να εχει κανει καποιο μεγαλο εργο στον τομεα των επιστημων υγειας.
Μια γυναικα που να εχει κανει καποιο εργο στον τομεα των θετικων επιστημων.
Μια που να εχει κανει μεγαλο πολιτικο εργο.

Αφου βρειτε τις παραπανω γυναικες (μετα απο ωρα ψαξιματος) θελω να κανετε μια συγκριση στον ιδιο τομεα με εναν αντρα...

Αντε να σας δω. Η ιστορια θα δειξει ποιος ειναι ο ανωτερος.

Btw, μην χρησιμοποιησετε το επιχειρημα που προανεφερα της πατριαρχικης κοινωνιας, η μεγαλυτερη ανοδος των επιστημων εγινε τον 20ο αιωνα, αιωνα τον οποιο κερδισατε περισσοτερα "δικαιωματα" να το πουμε ετσι.

Περιμενω λοιπον.

159Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:11

maggie

maggie

 

20ος αιωνας ---> 1900-1999

20ος αιωνας---> Εφευρέσεις, ανακαλύψεις και επιτεύγματα:
αντιβιοτικα
αεροπλανο
γραμμη παραγωγης
ραδιοφωνο
τηλεοραση
ρανταρ
θεωρια της σχετικοτητας
ατομικη ενεργεια
τρανζιστορ
ολοκληρωμενο κυκλωμα
DNA
λεηζερ
ιντερνετ


Δικαιωμα ψηφου στις γυναικες: αρχες 20ου αιωνα..

εισαι ατοπος...πηραμε δικαιωμα ψηφου στις αρχες του 20ου αιωνα, δεν μας υπολογιζατε καθολου, και θες μεσα σε λιγοτερο απο αιωνα να καταφερουμε να σας φτασουμε/ξεπερασουμε?

ελα με αλλα επιχειρηματα και τα ξαναλεμε.

160Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:13

Elidor

Elidor

 

Avarga
Ρε σας βλεπουμε τι κανετε και τωρα ρε... Τραγικα πλασματα.

161Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:15

maggie

maggie

 

^αυτα ειναι τα "αλλα επιχειρηματα" που σου εμειναν ε?


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

162Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:16

Elidor

Elidor

 

Avarga
maggie έγραψε:^αυτα ειναι τα "αλλα επιχειρηματα" που σου εμειναν ε?


Ενω εσεις ε? Γεματες επιχειρηματα....

Το μονο που ξερετε ειναι να κλαψομουνιαζεται "Ουυααα ουααα δεν ειχαμε δικαιωματαααα ουαα ουααα για αυτο μας ξεπερνατε ουααα ουααα"...

163Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:21

Santouryuu

Santouryuu

 

αυτο το δεν ειχαμε δικαιωματα ειναι φτηνη δικαιολογια!!!

o martin luther king δηλαδη ειχε;


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

164Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:22

Sosa

Sosa

 

η γυναικα εχει ισα δικαιωματα για παραπανω απο μισο αιωνα, και παρα ταυτα δεν εχει κανει ουτε μια εφευρευση εφαμιλλη της μπατονετας ή του οδοντικου νηματος. γι'αυτο να υποθεσω "φταινε τα καταλοιπα της ανδροκρατουμενης κοινωνιας". κοβω τη καρωτιδα μου οτι σε 100 χρονια, εφοσον υπαρχει ανθρωποτητα, παλι τα ιδια θα λενε. προτεινω τις δικαιολογιες περι ανδροκρατουμενης κοινωνιας ας μη τα γραφουμε εδω, ας τα γραφουμε στο τοπικ με τα "ανεκδοτα/κρυαδες". ταιριαζουν καλυτερα εκει.


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Evangelion_neon_genesis_misato_katsuragi_desktop_1024x768_wallpaper-256474

165Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:23

Santouryuu

Santouryuu

 

ελα να αναβουν λιγο τα αιματα :xD:


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

166Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:33

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Eva Peron, Rosa Parks, Florence Nightingale, Indira Gandhi, Margaret Thatcher, Joan of Arc, Queen Elizabeth I, Marie Curie!!! Eleanor Roosevelt, Princess Diana.... αυτές για τα νεότερα χρόνια, μπορώ να συνεχίσω και με αξιαίπενες γυναίκες της αρχαιότητας...

Το ότι οι άντρες αποτελούν την πλειοψηφία και έχουν πρόσβαση σε ηγετικές θέσεις είναι αποτέλεσμα της φαλλοκρατίας...

Αν ήξερες πως μια γυανίκα είνια ικανότερη από έναν άνδρα, πάλι θα διάλεγες τον άνδρα για την θέση.. εν γνώση σου... έτσι λειτουργείτε.. Μην το αρνείστε.. και αυτο που λες για το κλαψομ****μα.. πάλι στερεότυπο.. από που προκύπτει?? Είναι λάθος αυτό που λέμε για τα δικαιώματα?? Την στιγμή που ακόμα και σήμερα υπάρχει ρατσισμός απέναντι στη γυναίκα?


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Untitled-1-7

167Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:36

maggie

maggie

 

Elidor έγραψε:
Ενω εσεις ε? Γεματες επιχειρηματα....

Το μονο που ξερετε ειναι να κλαψομουνιαζεται "Ουυααα ουααα δεν ειχαμε δικαιωματαααα ουαα ουααα για αυτο μας ξεπερνατε ουααα ουααα"...

Sosa έγραψε:. προτεινω τις δικαιολογιες περι ανδροκρατουμενης κοινωνιας ας μη τα γραφουμε εδω, ας τα γραφουμε στο τοπικ με τα "ανεκδοτα/κρυαδες". ταιριαζουν καλυτερα εκει.


silly me, φυσικα και ειστε ανωτεροι απο τις γυναικες, ξερετε να ευτελιζετε μια συζητηση καλυτερα απο καθε θηλυκο..


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

168Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:40

Elidor

Elidor

 

Avarga
Patty D Luffy έγραψε:Eva Peron, Rosa Parks, Florence Nightingale, Indira Gandhi, Margaret Thatcher, Joan of Arc, Queen Elizabeth I, Marie Curie!!! Eleanor Roosevelt, Princess Diana.... αυτές για τα νεότερα χρόνια, μπορώ να συνεχίσω και με αξιαίπενες γυναίκες της αρχαιότητας...

Το ότι οι άντρες αποτελούν την πλειοψηφία και έχουν πρόσβαση σε ηγετικές θέσεις είναι αποτέλεσμα της φαλλοκρατίας...

Αν ήξερες πως μια γυανίκα είνια ικανότερη από έναν άνδρα, πάλι θα διάλεγες τον άνδρα για την θέση.. εν γνώση σου... έτσι λειτουργείτε.. Μην το αρνείστε.. και αυτο που λες για το κλαψομ****μα.. πάλι στερεότυπο.. από που προκύπτει?? Είναι λάθος αυτό που λέμε για τα δικαιώματα?? Την στιγμή που ακόμα και σήμερα υπάρχει ρατσισμός απέναντι στη γυναίκα?

Καλα βγαλε την "queen" απο το παιχνιδι... Ειναι μια θεση που της δωσαν δεν την κερδισε... Οσο για τις αλλες, ανελυσε μου τι εκανε καθε μια και σε ποιον τομεα.

maggie έγραψε:
Elidor έγραψε:
Ενω εσεις ε? Γεματες επιχειρηματα....

Το μονο που ξερετε ειναι να κλαψομουνιαζεται "Ουυααα ουααα δεν ειχαμε δικαιωματαααα ουαα ουααα για αυτο μας ξεπερνατε ουααα ουααα"...

Sosa έγραψε:. προτεινω τις δικαιολογιες περι ανδροκρατουμενης κοινωνιας ας μη τα γραφουμε εδω, ας τα γραφουμε στο τοπικ με τα "ανεκδοτα/κρυαδες". ταιριαζουν καλυτερα εκει.


silly me, φυσικα και ειστε ανωτεροι απο τις γυναικες, ξερετε να ευτελιζετε μια συζητηση καλυτερα απο καθε θηλυκο..

Τραβα κανε καμια καμψη εσυ φλωρε...

169Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:40

Sosa

Sosa

 

Patty D Luffy έγραψε:Eva Peron, Rosa Parks, Florence Nightingale, Indira Gandhi, Margaret Thatcher, Joan of Arc, Queen Elizabeth I, Marie Curie!!! Eleanor Roosevelt, Princess Diana.... αυτές για τα νεότερα χρόνια, μπορώ να συνεχίσω και με αξιαίπενες γυναίκες της αρχαιότητας...

Το ότι οι άντρες αποτελούν την πλειοψηφία και έχουν πρόσβαση σε ηγετικές θέσεις είναι αποτέλεσμα της φαλλοκρατίας...

Αν ήξερες πως μια γυανίκα είνια ικανότερη από έναν άνδρα, πάλι θα διάλεγες τον άνδρα για την θέση.. εν γνώση σου... έτσι λειτουργείτε.. Μην το αρνείστε.. και αυτο που λες για το κλαψομ****μα.. πάλι στερεότυπο.. από που προκύπτει?? Είναι λάθος αυτό που λέμε για τα δικαιώματα?? Την στιγμή που ακόμα και σήμερα υπάρχει ρατσισμός απέναντι στη γυναίκα?

ολες αυτες ισως σε συνολο μας κανουν εναν nelson mandela. και λεω ισως, με καθε επιφυλαξη. ακου εκει νταιανα, γελαει ο κοσμος.
Σπόιλερ:


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Evangelion_neon_genesis_misato_katsuragi_desktop_1024x768_wallpaper-256474

170Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:43

Santouryuu

Santouryuu

 

Patty D Luffy έγραψε:Eva Peron, Rosa Parks, Florence Nightingale, Indira Gandhi, Margaret Thatcher, Joan of Arc, Queen Elizabeth I, Marie Curie!!! Eleanor Roosevelt, Princess Diana.... αυτές για τα νεότερα χρόνια, μπορώ να συνεχίσω και με αξιαίπενες γυναίκες της αρχαιότητας...

Το ότι οι άντρες αποτελούν την πλειοψηφία και έχουν πρόσβαση σε ηγετικές θέσεις είναι αποτέλεσμα της φαλλοκρατίας...

Αν ήξερες πως μια γυανίκα είνια ικανότερη από έναν άνδρα, πάλι θα διάλεγες τον άνδρα για την θέση.. εν γνώση σου... έτσι λειτουργείτε.. Μην το αρνείστε.. και αυτο που λες για το κλαψομ****μα.. πάλι στερεότυπο.. από που προκύπτει?? Είναι λάθος αυτό που λέμε για τα δικαιώματα?? Την στιγμή που ακόμα και σήμερα υπάρχει ρατσισμός απέναντι στη γυναίκα?


τι θα ηταν η εβιτα χωρις τον αντρα της χουαν; τι θα ηταν η ιντιρα αν δεν ηταν ο πατερας της ο νερου; η ναιτινγκειλ δεν ειπε το αλησμονητο i have a dream. τι θα ηταν η ελεανορ χωρις τον αντρα της και προεδρο των ΗΠΑ; τι εκανε η ελισαβετ εκτος απο το να κληρονομησει το θρονο; τι εκανε η νταιανα εκτος το να απαταει τον αυτια;

για να μην τα πολυλογω ολες αυτες που ανεφερες εγιναν διασημες με ξενα αρ****δια (κυριολεκτικα ομως) :haha:

ναι στην αρχαιοτητα.... κατι μυθικες φιγουρες σαν την ωραια ελενη και πορνες σαν την ασπασια! :haha:


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

171Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:44

Elidor

Elidor

 

Avarga
Ξεχασες την μια και μοναδικη Sasha Grey... Ελληνικης καταγωγης κιολας.

Ειλικρινα, τον σωματικο πονο και βια που αντεχει αυτη η κοπελα δεν θα τον αντεχα.

172Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:45

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Sosa έγραψε:Jenaveve Jolie, Lisa Ann & Kayden Kross. Αυτες μαλιστα. Τις αναγνωριζω ως ισαξιες. Why not ανωτερες.



shocked?! ellefson is an idiot i hate everythin\'


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Untitled-1-7

173Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:45

Santouryuu

Santouryuu

 

τωρα που ειπες πονο να πουμε και τζουλια αλεξανδρατου.... ολοκληρη μητρα της σκιστηκε! χ0α0χα0χ0α0χ0αχ0α0χ0αχ


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

174Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:46

Elidor

Elidor

 

Avarga
Patty D Luffy έγραψε:
Sosa έγραψε:Jenaveve Jolie, Lisa Ann & Kayden Kross. Αυτες μαλιστα. Τις αναγνωριζω ως ισαξιες. Why not ανωτερες.



shocked?! ellefson is an idiot i hate everythin\'

Κρινοντας απο τα εμοτικονς, καταλαβαινω πως γνωριζεις αυτα τα ονοματα φιλτατη, πορνοφιλη και εσυ?

175Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τρι 28 Φεβ 2012, 20:47

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Elidor έγραψε:
Patty D Luffy έγραψε:
Sosa έγραψε:Jenaveve Jolie, Lisa Ann & Kayden Kross. Αυτες μαλιστα. Τις αναγνωριζω ως ισαξιες. Why not ανωτερες.



shocked?! ellefson is an idiot i hate everythin\'

Κρινοντας απο τα εμοτικονς, καταλαβαινω πως γνωριζεις αυτα τα ονοματα φιλτατη, πορνοφιλη και εσυ?

Δεν θα το έλεγα, απλά έχω γενικές γνώσεις... :xD:


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 7 Untitled-1-7

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» Μόνο για γυναίκες!!!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης