Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Γυναίκες Vs Άνδρες

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 9]

126Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τετ 14 Σεπ 2011, 12:57

souidos

souidos

 

κοβλε τα εκανα σκατα τερμα!!!αλλα με αυτα π μ ελεγες μ φαινοσουνα με αυτα π σ προαναγγειλα...και σχετικα με σενα johnyman εννουσα το 2 π ειπες...και θα σ πω ενα παραδειγμα...Μαρια κιουρι στυριζε και βοηθουσε τον αντρα της Πιερ κιουρι με τον πειραματα τ σχετικα ραδιενεργεια...και οταν πεθανε ο αντρας της συνεχισε το εργο του

http://watchop.com

127Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Τετ 14 Σεπ 2011, 15:07

Aldark

Aldark

 

απ'οσο ξερω η μαρι κιουρι ηταν πανω του συζηγου της...η μοναδικη ...


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Maxres11

128Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 15:07

ARTHAN

ARTHAN

 

Λοιπόν, δεν πιστεύω στην ισότητα των δύο φύλων, γιατί τα δύο φίλα δεν είναι ακριβώς τα ίδια. Πιστεύω όμως στην ισοτιμία των δύο φίλων, δηλαδή να τα σεβόμαστε εξίσου για τα προτερήματα κι ελλατώματα που έχει το καθένα. Π.χ. όταν μια γυναίκα εργάζεται κάπου και μείνει έγκυος, πρέπει να της δίνουνε άδεια εγκυμοσύνης και όχι να την απολύουνε (που είναι και της μόδας τελευταία!), όπως κι άλλα πολλά.
Αυτό που επίσης θα πρέπει να τονίσω είναι ότι ένα παιδί για να μεγαλώσει σωστά, είτε είναι αγόρι είτε είναι κορίτσι, χρειάζεται και πατέρα και μητέρα. Ωστόσο, η μητέρα χρειάζεται εκ φύσεως να περνάει περισσότερο χρόνο με τα παιδιά, κυρίως όταν αυτά είναι σε μικρή ηλικία, όχι ότι ο πατέρας δεν έχει ευθύνη, αλλά τη φυσική ενστικτώδη μητρότητα και φροντίδα μόνο από μια γυναίκα μπορεί το παιδί να τη βρει.
Υπάρχουν κι άλλες διαφορές μεταξύ των δύο φίλων που μας δείχνουν ότι δεν έιμαστε ακριβώς ίσοι, αλλά ισότιμοι. Ένας άντρας και μια γυναίκα ενωμένοι είναι δυνατότεροι από δυο γυναίκες ή δυο άντρες.

Παρόλο όμως που πιστεύω στην ισοτιμία, ε να μητ τρολλάρω κι εγώ λίγο;

ΟΥΓΚ!!!!!!!!!!!
ΟΥΓΚ!!!!!!!!!!!
ΟΥΓΚ!!!!!!!!!!!
ΟΥΓΚ!!!!!!!!!!!
ΟΥΓΚ!!!!!!!!!!!
ΟΥΓΚ!!!!!!!!!!!
ΟΥΓΚ!!!!!!!!!!!
(ΟΥΓΚ) Χ (ΟΥΓΚ) Χ (ΟΥΓΚ) Χ (ΟΥΓΚ) Χ (ΟΥΓΚ) Χ .... Χ (ΟΥΓΚ)!!!!!!!!!!

Άντε μπράβο! Σαν πολύ αέρα πήρανε οι γυναίκες! Ακόμα και οι λέξεις που χρησιμοποιούν είναι πρωτόγονες! ΟΥΓΚ!

129Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 16:36

Sosa

Sosa

 

^
κάπου άκουσα ότι πλέον σε απολύουν κι ας μην είσαι έγκυος. κι ας μην είσαι γυναίκα. δε ξέρω βέβαια αν αληθεύει, εγώ δε τα πιστεύω αυτά.


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Evangelion_neon_genesis_misato_katsuragi_desktop_1024x768_wallpaper-256474

130Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 17:02

maggie

maggie

 

ρεεεεεεε...δεν μπορουν να απολυσουν οι εργοδοτες πλεον τις γυναικες που μενουν εγκυες...ειναι αναγκασμενοι να τις κρατησουν 1,5-2 χρονια κιολας θελουν δεν θελουν...μετα τα 2 χρονια μπορουν να τις απολυσουν


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

131Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 17:43

Sosa

Sosa

 

αγόρια ιππότες - κορίτσια μαύρες κότες.


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Evangelion_neon_genesis_misato_katsuragi_desktop_1024x768_wallpaper-256474

132Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 19:32

core

core

 

αυτό που είπε η maggie ισχύει καθώς έχουμε μια στην εταιρία που γέννησε πρόσφατα και το ξέρω από πρώτο χέρι....


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 07Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

133Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 20:06

Elidor

Elidor

 

Avarga
Ειμαστε ανωτερη σε ολα, η ιστορια μιλαει απο μονη της, οσες γυναικες διαφωνουν ειναι κομπλεξικιες φεμινιστριες και ευχαριστως να τους δειξω τι θα πει ΟΥΓΚ!! ριχνωντας τους αιωνιο μπαν.

134Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 20:11

maggie

maggie

 

^τις παντοφλες μου...αυτες που μοιαζουν με γατουλα...και τωρα!


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

135Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 20:15

Elidor

Elidor

 

Avarga
maggie έγραψε:^τις παντοφλες μου...αυτες που μοιαζουν με γατουλα...και τωρα!

Πηγαινε παρτες... Της αφησες στο σπιτι σου... Στη κουζινα!

136Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 20:19

maggie

maggie

 

το δωματιο μου απο την κουζινα ειναι μακρυα...η πας και μου τις φερνεις η αντι για παντοφλες φοραω τις καινουριες μου γοβες που ειναι στο δωματιο μου και παω να τις δειξω .


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

137Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:26

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Λοιπόν εγώ ως σοφός θα πω λίγα λόγια.(και όπως καταλαβαίνεται πολλά)

Πρωτα από όλα ας ξεκαθαρίσω κάτι.Δεν είμαστε ίδιοι.Είμαστε ισοτιμοι.
Δεν σκεφτόμαστε με τον ίδιο τρόπο.Δεν φερόμαστε με τον ίδιο τρόπο.Δεν αντιδρούμε με τον ίδιο τρόπο στα εξωτερικά ερεθίσματα.Σε καμία περίπτωση δεν είμαστε ίδιοι.Αλλιώς θα ήταν βαρετό.
Δεν συμφωνώ με αυταρχικότητες του στυλ "Άντε στην κουζίνα σου.",ούτε όμως γενικοποιήσεις του κώλου:"Όλοι οι άντρες είναι ίδιοι."
Όχι,δεν είμαστε ίδιοι.Απλά δείχνεται ιδιαίτερη προτίμηση στους μα@@κες.
Κάθε φύλο έχει τα προτερήματα του,και τα ελλατώματα του.
Επίσης ισότητα σημαίνει ισότητα σε όλους τους τομείς.Δεν θα πω την καραμέλα:"Ας σας καλούν και εσάς στο στρατό.",γιατί απλά το θεωρώ ανούσιο,μιας και στην τελική κακά τα ψέμματα έχουμε μεγαλύτερη σωματική δύναμη.Όμως όταν κάποιος καλός κύριος σας ανοίγει την πόρτα για να περάσετε,είναι ευγενικός, δεν είναι υποχρεωμένος να το κάνει, γιατί αν νιώθετε ότι είναι υποχρεωμένος να το κάνει,τότε είτε προβιβάζεται τον εαυτό σας(και τότε και εγώ ΟΥΓΚ! και αει στα τσακίδια) ή υποβιβάζετε τον εαυτό σας,και αντιτίθεστε στην ισοτιμία,και συνεπώς στα πιστεύω σας.
Μου την δίνουν οι "φεμινίστριες" που το παίζουν υπεράνω από όλους τους άντρες, και μετά θέλουν να τις έχουμε σαν να είναι κάτι το εύθραυστο, και πρέπει να τις βοηθάμε επειδή είναι "αβοήθητες" γυναίκες.
Μου την δίνουν όμως και αυτοί που μετράνε τον ανδρισμό τους με τις κοπέλες που "έριξαν".
Αυτές οι δύο περιπτώσεις είναι κατα την γνώμη μου οι μα@@κες του κάθε φύλου.
Μετά εμείς οι άντρες δεν πρέπει να έχουμε τις γυναίκες σαν δούλες και να τις υποτιμούμε τελείως.Ναι, είναι πιο καλές με τα παιδιά.Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι εμείς πρέπει να καθόμαστε σε έναν καναπέ και να μην κάνουμε τίποτα.Ούτε να περιμένουμε ότι θα είναι μόνο στο σπίτι για να φροντίζει τα πάντα.Στην τελική άνθρωποι είναι και αυτές και μπορουν να κάνουν ότι θέλουν.Αν θέλουν ας πάνε να δουλέψουν.Αν θέλουν ας κάτσουν με τα παιδιά(αν και δύσκολα στην εποχή μας).Ότι άγχος περνάμε εμείς στην δουλειά το περνάνε και αυτές.

Αυτά τα λίγα από εμένα...και να θυμάστε υπάρχουν και καλοί τύποι(όπως εγώ :xD: ) και υπαρχουν και μα@@κες και στα δύο φύλα.

Σας χαιρετώ...


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

138Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:29

Elidor

Elidor

 

Avarga
To γυναικειο μυαλο δεν θα φτασει ποτε μα ποτε το μεγαλειο του ανδρικου. Τελος.

139Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:33

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
Jim McDuck έγραψε:
Σας χαιρετώ...

γειά hi!

καλά τα πες


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

140Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:36

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
παντως οι radiohead μετρανε


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 FTxGhJx

141Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:36

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
και οι redheads


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

142Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:37

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ψοφα?


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 FTxGhJx

143Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:38

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
μπουγάτσα?


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

144Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:39

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
δε μπορεις να με εκβιασεις ετσι... Ειδικα οταν χτυπας κατω απο τη ζωνη..


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 FTxGhJx

145Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:39

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Ω καλώς τον Τζόννυ και τον Τανκιανισμ...

Ελιδορ, είμαστε πιο "μέσα στην ζωή" γιατί έτσι εξελιχθήκαμε, να είμαστε κυνηγοί να στήνουμε παγίδες, με λίγα λόγια να είμαστε πιο πρακτικοί.
Αυτές είναι πιο αλλού,έχουν πιο ελεύθερο μυαλό, και κατά κανόνα πιο μεγάλη φαντασία...είναι σε πιο θεωρητικά πράματα...
Γιατί νομίζεις ότι η πλειψηφία των Μαθηματικών είναι άντρες και η πλειοψηφία των Φιλολόγων γυναίκες...
Είμαστε απλά διαφορετικοί.


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

146Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:42

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
όπως είπε κι ένας σοφός,ο τρόπος σκέψης διαφέρει στα δύο φύλα


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

147Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:47

maggie

maggie

 

Jim McDuck έγραψε:Λοιπόν εγώ ως σοφός θα πω λίγα λόγια.(και όπως καταλαβαίνεται πολλά)

Πρωτα από όλα ας ξεκαθαρίσω κάτι.Δεν είμαστε ίδιοι.Είμαστε ισοτιμοι.
Δεν σκεφτόμαστε με τον ίδιο τρόπο.Δεν φερόμαστε με τον ίδιο τρόπο.Δεν αντιδρούμε με τον ίδιο τρόπο στα εξωτερικά ερεθίσματα.Σε καμία περίπτωση δεν είμαστε ίδιοι.Αλλιώς θα ήταν βαρετό.
Δεν συμφωνώ με αυταρχικότητες του στυλ "Άντε στην κουζίνα σου.",ούτε όμως γενικοποιήσεις του κώλου:"Όλοι οι άντρες είναι ίδιοι."
(α)Όχι,δεν είμαστε ίδιοι.Απλά δείχνεται ιδιαίτερη προτίμηση στους μα@@κες.
Κάθε φύλο έχει τα προτερήματα του,και τα ελλατώματα του.
Επίσης ισότητα σημαίνει ισότητα σε όλους τους τομείς.Δεν θα πω την καραμέλα:"Ας σας καλούν και εσάς στο στρατό.",γιατί απλά το θεωρώ ανούσιο,μιας και στην τελική κακά τα ψέμματα έχουμε μεγαλύτερη σωματική δύναμη.Όμως όταν κάποιος καλός κύριος σας ανοίγει την πόρτα για να περάσετε,είναι ευγενικός, δεν είναι υποχρεωμένος να το κάνει, γιατί αν νιώθετε ότι είναι υποχρεωμένος να το κάνει,τότε είτε προβιβάζεται τον εαυτό σας(και τότε και εγώ ΟΥΓΚ! και αει στα τσακίδια) ή υποβιβάζετε τον εαυτό σας,και αντιτίθεστε στην ισοτιμία,και συνεπώς στα πιστεύω σας.
Μου την δίνουν οι "φεμινίστριες" που το παίζουν υπεράνω από όλους τους άντρες, και μετά θέλουν να τις έχουμε σαν να είναι κάτι το εύθραυστο, και πρέπει να τις βοηθάμε επειδή είναι "αβοήθητες" γυναίκες.
Μου την δίνουν όμως και αυτοί που μετράνε τον ανδρισμό τους με τις κοπέλες που "έριξαν".
Αυτές οι δύο περιπτώσεις είναι κατα την γνώμη μου οι μα@@κες του κάθε φύλου.
Μετά εμείς οι άντρες δεν πρέπει να έχουμε τις γυναίκες σαν δούλες (β)και να τις υποτιμούμε τελείως.Ναι, είναι πιο καλές με τα παιδιά.Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι εμείς πρέπει να καθόμαστε σε έναν καναπέ και να μην κάνουμε τίποτα.Ούτε να περιμένουμε ότι θα είναι μόνο στο σπίτι για να φροντίζει τα πάντα.Στην τελική άνθρωποι είναι και αυτές και μπορουν να κάνουν ότι θέλουν.Αν θέλουν ας πάνε να δουλέψουν.Αν θέλουν ας κάτσουν με τα παιδιά(αν και δύσκολα στην εποχή μας).Ότι άγχος περνάμε εμείς στην δουλειά το περνάνε και αυτές.

Αυτά τα λίγα από εμένα...και να θυμάστε υπάρχουν και καλοί τύποι(όπως εγώ :xD: ) και υπαρχουν και μα@@κες και στα δύο φύλα.

Σας χαιρετώ...
α.μας ποναει το δοντακι?
β. ναι μωρε, οχι τελειως, απλα λιγο.


Elidor έγραψε:To γυναικειο μυαλο δεν θα φτασει ποτε μα ποτε το μεγαλειο του ανδρικου. Τελος.
Σκασε εσυ.


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

148Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:48

Elidor

Elidor

 

Avarga
Jim McDuck έγραψε:


Γιατί νομίζεις ότι η πλειψηφία των Μαθηματικών είναι άντρες και η πλειοψηφία των Φιλολόγων γυναίκες...

Χμμμ... Γιατι το να γινεις φιλολογος ειναι σχετικα πιο ευκολο ισως απο το να γινεις μαθηματικος...?

149Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:48

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Gιαννη κουρευτηκα παντως


_________________
Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 FTxGhJx

150Γυναίκες Vs Άνδρες - Σελίδα 6 Empty Απ: Γυναίκες Vs Άνδρες Παρ 27 Ιαν 2012, 23:49

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
μπράβο.έχεις τίποτα να πεις ον τόπικ?


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» Μόνο για γυναίκες!!!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης