Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Reading/Watching log??

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

76Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 29 Σεπ 2017, 11:42

Hawkins

Hawkins

 

Το btoom το είχα δει μικρός 16-17 χρονων και μ άρεσε πολύ αλλά δεν θα δεις ολοκληρωμένη ιστορία πρέπει να διαβασεις το μανγκα

77Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 29 Σεπ 2017, 11:44

Santouryuu

Santouryuu

 

Αν δεν διαβάσω το μάνγκα, δεν θα ξέρω τι έλειπε, οπότε δεν με νοιάζει

78Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 29 Σεπ 2017, 12:04

Hawkins

Hawkins

 

Εννοω ότι η ιστορια στο ανανιμ δεν ειναι ολοκληρωμένη

79Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 29 Σεπ 2017, 12:36

LordAxel

LordAxel

 

Santouryuu έγραψε:ειδα και το great teacher onizuka...

τωρα δεν ξερω, ειμαι μεταξυ Btoom! vampire knight και samurai champloo, με το btoom! να προηγειται, διοτι απο τη μια μοιαζει με το sao που μου αρεσε πολυ και επειδη εχει θαυμαστικο στον τιτλο... αρα αναγκαστικα πρεπει να ειναι καλο!

αλλα δεχομαι και προτασεις... ΜΟΝΟ ανιμε πλιζ
Το Btooom ακριβως επειδη μοιαζει στο SAO δεν ειναι καλο. Μετριο survival με παιδεραστη πρωταγωνιστη και γενικα με εξαιρεση το animation δεν εχει κατι αλλο θετικο. Οπως σωστα λεει και ο Χοκινς με το ανιμε μονο δεν εχει καποια ουσιαστικη καταληξη η πλοκη  

Vampire Knight δεν εχω δει για να εκφερω αποψη

Champloo φοβερο, απο τον σκηνοθετη του Bebop. Πιο χαλαρο και κωμικο απο Bebop αλλα οταν θελει να γινει σοβαρο το κανει καταπληκτικα

80Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 29 Σεπ 2017, 12:41

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
JOJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

@Santouryuu

81Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 29 Σεπ 2017, 14:11

Santouryuu

Santouryuu

 

Hawkins έγραψε:Εννοω ότι η ιστορια στο ανανιμ δεν ειναι ολοκληρωμένη

Α μάλιστα, αλλά π. χ. σε μπλιτς κλεϊμορ δεν είχε σημασία, πάλι γαματα ανιμε ηταν
LordAxel έγραψε:
Santouryuu έγραψε:ειδα και το great teacher onizuka...

τωρα δεν ξερω, ειμαι μεταξυ Btoom! vampire knight και samurai champloo, με το btoom! να προηγειται, διοτι απο τη μια μοιαζει με το sao που μου αρεσε πολυ και επειδη εχει θαυμαστικο στον τιτλο... αρα αναγκαστικα πρεπει να ειναι καλο!

αλλα δεχομαι και προτασεις... ΜΟΝΟ ανιμε πλιζ
Το Btooom ακριβως επειδη μοιαζει στο SAO δεν ειναι καλο. Μετριο survival με παιδεραστη πρωταγωνιστη και γενικα με εξαιρεση το animation δεν εχει κατι αλλο θετικο. Οπως σωστα λεει και ο Χοκινς με το ανιμε μονο δεν εχει καποια ουσιαστικη καταληξη η πλοκη  

Vampire Knight δεν εχω δει για να εκφερω αποψη

Champloo φοβερο, απο τον σκηνοθετη του Bebop. Πιο χαλαρο και κωμικο απο Bebop αλλα οταν θελει να γινει σοβαρο το κανει καταπληκτικα

Sold! 
Deathracer2009 έγραψε:JOJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

@Santouryuu

Εσένα δεν σε ακούω, έκανες drop assassination classroom
  muahaha

82Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 29 Σεπ 2017, 14:24

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
buhu buhu buhu buhu buhu buhu buhu buhu buhu buhu

Kαλα οταν δεις JoJo θα με θυμηθεις και θα ειναι πολυ αργα.....

83Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Σαβ 30 Σεπ 2017, 12:38

Santouryuu

Santouryuu

 

ξεκιναω σαμουραϊ και μετα παω τζοτζο

gl hf

84Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Πεμ 05 Οκτ 2017, 15:26

Kamikaze

Kamikaze

 

LordAxel έγραψε:O Kars με διαφορα ειναι ο λιγοτερο καλος antagonist στα πρωτα 7 παρτς
Enrico Pucci
Σπόιλερ:

Santouryuu έγραψε:ειδα και το great teacher onizuka...

αλλα δεχομαι και προτασεις... ΜΟΝΟ ανιμε πλιζ
Αν σου άρεσε ο Onizukαρος δες Shonan Junai Gumi, μια περίληψη από το manga αλλά νταξ κομπλέ είναι. Onizuka και Ryuji όπως ήταν στο λύκειο.

85Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Πεμ 05 Οκτ 2017, 19:22

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δεν διαβαζει manga ο Santo. Βtw αυριο λογικα τελειωνω τη 3η σεζον του JoJo που ειναι το δευτερο μισο του manga αλλα ρε γ***το γιατι να ειναι η censored εκδοση; ellefson you is mean

86Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Πεμ 05 Οκτ 2017, 20:43

Kamikaze

Kamikaze

 

Δεν του είπα να διαβάσει κάποιο manga, το anime του Shonan Junai Gumi είπα αν του άρεσε ο Onizukαρος.

87Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Πεμ 05 Οκτ 2017, 22:39

Hawkins

Hawkins

 

Pssss ωραίες εποχές που έβλεπα ανιμ τι μου θυμισατε τωρα...
Δυστηχως δεν έχει μείνει και κάτι που να μ τραβαει την προσοχη

88Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Πεμ 05 Οκτ 2017, 22:50

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Eχεις δει JoJo; your mom=15$

89Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Πεμ 05 Οκτ 2017, 23:50

Hawkins

Hawkins

 

Το είχα κανει ντροπ θυμάμαι

90Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 06 Οκτ 2017, 01:15

LordAxel

LordAxel

 

Hawkins έγραψε:Το είχα κανει ντροπ θυμάμαι
Ντροπη σου μαστορα

Btw, τελειωσα Kaiji season 1 και επιασα Katanagatari. To Kaiji πολυ καλο, οπως και το Liar game το προτεινω σε οποιον αρεσουν τα psychological warfare και η θεωρια παιγνιων

91Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 06 Οκτ 2017, 01:37

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Finito και το 3ο part του JoJo στο anime το οποιο του βαζω ενα 8/10 κυριως επειδη ειδα την censored εκδοση και οτι αρνητικο ειχα βρει στο manga ισχυει και στο anime. Αυτη η μαλακια που αλλαζουν τα χρωματα σε μερικες σκηνες για προσθεσει εφε πρεπει να σταματησει.

Τωρα παμε διαβασμα Part 4...

92Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 06 Οκτ 2017, 17:22

Kamikaze

Kamikaze

 

LordAxel έγραψε:To Kaiji πολυ καλο, οπως και το Liar game το προτεινω σε οποιον αρεσουν τα psychological warfare και η θεωρια παιγνιων
Θυμάμαι όταν το έβλεπα το έκραζες.

Αν βαριέσαι να δεις anime μη βλέπεις απλό. Δεν χρειάζεται να αρέσουν όλα σε όλους.

93Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 06 Οκτ 2017, 19:11

LordAxel

LordAxel

 

Kamikaze έγραψε:
LordAxel έγραψε:To Kaiji πολυ καλο, οπως και το Liar game το προτεινω σε οποιον αρεσουν τα psychological warfare και η θεωρια παιγνιων
Θυμάμαι όταν το έβλεπα το έκραζες.
Δεν το εκραζα ρε, απλα σου ειχα πει οτι αν βασιζεται κυριως στην τυχη δε θα λεει. Ε τελικα βασιζοταν λιγο στην τυχη

94Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 06 Οκτ 2017, 20:19

Kamikaze

Kamikaze

 

Μου έλεγες ότι προτιμώ να βλέπω ένα μυτόγκα να ρίχνει ζαριές από το να δω τον ξιφομάχο, που στην τελική έχοντας δει και τα δυο περισσότερο μου άρεσε από το Kenshin.

95Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Σαβ 07 Οκτ 2017, 02:19

LordAxel

LordAxel

 

Kamikaze έγραψε:Μου έλεγες ότι προτιμώ να βλέπω ένα μυτόγκα να ρίχνει ζαριές από το να δω τον ξιφομάχο
Ειλικρινα δεν θυμαμαι να το ειπα αυτο xD xD
Αν το ειπα, λαθος μου
Ειναι οντως μυτογκας βεβαια

96Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Σαβ 07 Οκτ 2017, 12:18

Kamikaze

Kamikaze

 

Πάει ένας χρόνος τώρα.

97Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Σαβ 07 Οκτ 2017, 14:21

Santouryuu

Santouryuu

 

Kamikaze έγραψε:
LordAxel έγραψε:O Kars με διαφορα ειναι ο λιγοτερο καλος antagonist στα πρωτα 7 παρτς
Enrico Pucci
Σπόιλερ:

Santouryuu έγραψε:ειδα και το great teacher onizuka...

αλλα δεχομαι και προτασεις... ΜΟΝΟ ανιμε πλιζ
Αν σου άρεσε ο Onizukαρος δες Shonan Junai Gumi, μια περίληψη από το manga αλλά νταξ κομπλέ είναι. Onizuka και Ryuji όπως ήταν στο λύκειο.

Δεν μου άρεσε τόσο πολύ για να'μαι ειλικρινής

98Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Σαβ 21 Οκτ 2017, 12:30

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Finito και το Part 4 του JoJo. Πολυ καλο ως εξαιρετικο θα ελεγα αλλα δεν φτανει για λιγο το Part 3 κατα τη γνωμη μου διοτι δεν ειχε αυτον τον τρομερο κινδυνο οπως ηταν ο Dio στο προηγουμενο. Σε γενικες γραμμες πολλα side stories και περνουσαν τοσα πολλα που αναρωτιοσουν τι γινοταν με το main objective. Μεχρι να βρουν τον Kira σαν slice of life ηταν το manga που η παρεα πετυχαινε εναν stand user και γινοταν πανικος. Αυτο με ξενερωσε σε σχεση με το Part 3 αλλα καλα εκανε διοτι αμα ηταν ολοιδιο ως προς τη δομη του δεν θα ηταν ωραιο. Μεχρι και τα stands δεν ηταν τοσο offensive και ενω ηταν περιεργα τελικα χρησιμευσαν πολυ σε ορισμενα σημεια.

Αλλο ενα που δεν μου αρεσε ηταν οτι απο την παρεα ο πιο κομπαρσος ηταν ο Okyasu. Εαν εξαιρεσουμε λιγο στο τελος στο περισσοτερο μερος του manga ηταν τελειως αχρειαστος. Επιπλεον στο τελος που εδειξε ολους τους stand users με ψιλοξενερωσε ακομα περισσοτερο διοτι μου θυμισε αυτο το slice of life vibe που ειχε στο περισσοτερο μερος του.

Ενα 8/10 απο εμενα και παμε download το Part 5. Την anime version του Part 4 θα την δω καποια στιγμη στο μελλον....

ΕDIT: Ακυρο τελικα του βαζω 9 οπως του Part 3 διοτι πιστευω οτι το αδικω...

99Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Σαβ 21 Οκτ 2017, 21:19

Kamikaze

Kamikaze

 

Κάθε part έχει διαφορετικό θέμα, αυτό ήταν καθημερινότητα και υπερδυνάμεις, το επόμενο είναι μαφία με υπερδυνάμεις. Είναι τι αρέσει στον καθένα, εγώ προτιμώ το 4 από όλα τα άλλα parts(εκτός του 7) λόγω του ότι είναι ξεχωριστό, κάποιος που θα πορωθεί με bleach πχ θα λατρέψει το 5 που εκτός από μάχες και αίμα δεν έχει κάτι άλλο παρά μια υποθεσούλα της πλάκας. Αυτό το καλό έχει το jojo κάθε part και άλλο πράγμα.

Είδα κάτι επεισόδια από το Τμήμα Ηθών, ωραία σειρά. Κρίμα που πλέον η τηλεόραση παίζει μόνο overused κωμωδίες.

100Reading/Watching log?? - Σελίδα 4 Empty Απ: Reading/Watching log?? Σαβ 21 Οκτ 2017, 23:01

Santouryuu

Santouryuu

 

Thanks for the spoils

Άρα εγώ πάω κατευθείαν για πάρτ5 (μου αρέσει μπλιτς)   hahaha

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» When did you start watching One Piece manga?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης