Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Reading/Watching log??

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

51Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 08 Σεπ 2017, 20:28

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
To τελειωσα σημερα αλλα meh. Καλο αλλα περα το cliffhanger τελος ηταν λες και περιμενα μεγαλυτερη κλιμακωση. Τα κινητρα των κακων τα βρηκα πολυ generic. 7/10

Eλεγα να ξεκινησω το διαβασμα του πρωτου part του JoJo αλλα επειδη ειδα στο MAL οτι το Pluto ειναι spin-off του Tetsuwan Atom δεν ξερω τι να ξεκινησω απο τα δυο πρωτα.... xD

52Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 08 Σεπ 2017, 22:14

LordAxel

LordAxel

 

Deathracer2009 έγραψε:To τελειωσα σημερα αλλα meh. Καλο αλλα περα το cliffhanger τελος ηταν λες και περιμενα μεγαλυτερη κλιμακωση. Τα κινητρα των κακων τα βρηκα πολυ generic. 7/10

Eλεγα να ξεκινησω το διαβασμα του πρωτου part του JoJo αλλα επειδη ειδα στο MAL οτι το Pluto ειναι spin-off του Tetsuwan Atom δεν ξερω τι να ξεκινησω απο τα δυο πρωτα.... xD
Εμενα μου αρεσε το Pluto γιατι ηταν μικρο μυστηριο που εμπλεκε ωραια με sci-fi(γενικα ολες οι σχεσεις ρομποτ-ανθρωπων που εδειξε και πως "συζουσαν" στην κοινωνια μου φανηκαν αρκετα κουλ). Βεβαια θεωρω επρεπε να δειξει λιγο περισσοτερο τον villain. Για μενα λιγο πιο πανω καπου στο 8-8.5/10.
Δεν ειναι ακριβως spin-off, ειναι retelling ενος arc απο το Atom και απλα δανειστηκε τους χαρακηρες και εκανε δικη του ιστορια. Προφανως δεν χρειαζεται να ασχοληθεις με το Atom, ειναι manga του '50 και αν και γραμμενο απο τον Πατερα των Anime/Manga Osamu Tezuka, δεν θεωρειται στις πολυ καλες δουλειες του. Εννοειται πιανεις Jojo part 1

53Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Κυρ 10 Σεπ 2017, 19:21

Scarlet D.

Scarlet D.

 

τελειωσα το Eromanga-Sensei... εχουμε harem, έχουμε σχεδον incest με τον πρωταγωνιστη και την αδερφη του, έχουμε χαλαρο-ecchi κτλ... δεν μου αρεσε γενικα, δεν ειχε κατι σπεσιαλ, δεν το προτεινω.

http://www.onepiecegr.com/

54Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Δευ 11 Σεπ 2017, 23:48

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Finito το πρωτο part του JoJo. Πολυ καλο αλλα ξενερωσα λιγο διοτι οσες σκηνες εχω δει στο youtube με το ξυλικι που εχει πεσει στο anime ηταν φαινεται απο αλλον JoJo και λιγο πολυ νομιζα οτι ηταν σκηνες απο το πρωτο Part. Anyway τωρα κατεβαζουμε το 2ο....


Ενα 8/10 απο εμενα το πρωτο part.

55Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Τρι 12 Σεπ 2017, 01:03

LordAxel

LordAxel

 

Deathracer2009 έγραψε:Finito το πρωτο part του JoJo. Πολυ καλο αλλα ξενερωσα λιγο διοτι οσες σκηνες εχω δει στο youtube  με το ξυλικι που εχει πεσει στο anime ηταν φαινεται απο αλλον JoJo και λιγο πολυ νομιζα οτι ηταν σκηνες απο το πρωτο Part. Anyway τωρα κατεβαζουμε το 2ο....


Ενα 8/10 απο εμενα το πρωτο part.
Λογικα ειδες απο Jotaro(αυτος ειναι ο πιο iconic Jojo). Το part 1 εχει το στιγμα της 80ιλας πανω του(φουσκωτοι αντρες που κανουν manly things), αλλα παρ'ολα αυτα διαβαζεται ευχαριστα. 
Πολυ θετικο το οτι σου αρεσε, κατα πολλους(και εγω μεσα) το παρτ 1 ειναι το λιγοτερο καλο 
Σημαντικη πληροφορια: απο 3ο παρτ αλλαζουν και οι δυναμεις, "φευγει" το hamon και εχουμε τα stands που ειναι το power system στα παρτς 3-8

56Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Τρι 12 Σεπ 2017, 04:48

Kamikaze

Kamikaze

 

Διάβασε κατευθείαν το 7 δεν χάνεις τίποτα.

Έχω να γράψω για το τι βλέπω 3μιση μήνες. Καλά όχι ότι υπάρχει υλικό να δώσω.
Παράτησα αυτό με τον φοίνικα τελικά.
Άρχισα House of Cards και το παράτησα.
Άρχισα να διαβάζω το δεύτερο βιβλίο από τα άπαντα του Lovecraft, κάποια στιγμή θα το τελειώσω(200 σελίδες μένουν-βγαίνουν γρήγορα).
Άρχισα Sons of Anarchy, νταξ δεν με κρατάει αλλά θα δείξει.

Α είδα και Μαύρα Μεσάνυχτα.

57Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Τρι 12 Σεπ 2017, 13:26

LordAxel

LordAxel

 

Kamikaze έγραψε:Α είδα και Μαύρα Μεσάνυχτα.
ΘΡΑΣΟΣ FTW!!

58Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Τετ 13 Σεπ 2017, 03:51

Kamikaze

Kamikaze

 

Παράτησα Sons of Anarchy και ξέχασα να πω πως άρχισα και Mr Robot και το dropαρα και αυτό.

Ο Λάζαρος μου άρεσε περισσότερο.

59Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Τετ 20 Σεπ 2017, 02:16

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Finito και το 2ο part του JoJo. Καλο αλλα δεν φτανει το πρωτο part. Μαλλον επειδη το πρωτο ειχε Dio. Συν τοις αλλοις οι 2 τελικες μαχες με απογοητευσαν. Ειδικα η μαχη μεταξυ Wham και Joseph.

7/10

Παμε για Part 3 τωρα και ηρθε η ωρα να δω τα 2 πρωτα parts στο anime. ouf

60Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Τετ 20 Σεπ 2017, 16:37

Kamikaze

Kamikaze

 

Μακάρι να βλέπεις τα Blue Rays και όχι τις tv version με τις μαυρίλες στις σκηνές βίας.

61Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Τετ 20 Σεπ 2017, 17:06

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εγω αυτο που βλεπω το εχουν μεταφρασει οι Blood Moon Dragons.

62Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Τετ 20 Σεπ 2017, 23:57

Kamikaze

Kamikaze

 

Αν έχει μαυρίλες σε πληγές κτλ βλέπεις τις εκδόσεις της τηλεόρασης και όχι τα blue rays. Τα blue rays δεν έχουν λογοκρισία και έχουν καλύτερο animation.

63Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Πεμ 21 Σεπ 2017, 00:02

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Στο Part 1 οταν ο Dio κοβει το κεφαλι του αστυνομικου στη μεση δειχνει κανονικα αιματα κλπ.

64Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Πεμ 21 Σεπ 2017, 15:47

LordAxel

LordAxel

 

Αυτο ειναι το θεμα με το παρτ 2 του Jojo, ενω εδωσε μια λιγο καλυτερη πλοκη(λιγοτερο 80ιλα) και πιο ενδιαφερον cast(Stroheim, Joseph, Wham, Ceasar) απο το παρτ 1 το εχασε λιγο στον main κακο. O Kars με διαφορα ειναι ο λιγοτερο καλος antagonist στα πρωτα 7 παρτς και επισης συμβαινει οπως και στο 1 αυτο που δεν μου αρεσει: Ο πρωταγωνιστης βγαζει παντα τελικα το φιδι απο την τρυπα. Απο το 3 αυτο αλλαζει και παιρνει κανονικες μαχες και το υπολοιπο cast
Και εγω στο 7/10 εχω το 2(2ο χειροτερο παρτ κατ'εμε)
Αν ειναι να δεις το ανιμε δες στα γρηγορα μονο τα highlights

65Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Τρι 26 Σεπ 2017, 19:48

Santouryuu

Santouryuu

 

μολις τελειωσα με assassination classroom... επος

66Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Τετ 27 Σεπ 2017, 17:48

LordAxel

LordAxel

 

Santouryuu έγραψε:μολις τελειωσα με assassination classroom... επος
Πολυ καλο για κατι που ξεκινησε σαν gag series. Απο τα λιγα anime/manga που ενω στην αρχη το εβλεπα σαν κατι ουδετερο στο τελος με εξεπληξε θετικα. Δυνατο final act με μικρη δοση feels

67Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Τετ 27 Σεπ 2017, 17:51

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εγω το εκανα drop το anime στη πρωτη σεζον και ηταν στην αρχη. Μου εδινε την αισθηση οτι ειναι μονο κωμωδια. BTW τελειωνω το Part 3 του JoJo σημερα οποτε θα ποσταρω εντυπωσεις....

Ασχετο το Part 8 εχει τελειωσει;

68Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Τετ 27 Σεπ 2017, 19:35

LordAxel

LordAxel

 

Deathracer2009 έγραψε:Εγω το εκανα drop το anime στη πρωτη σεζον και ηταν στην αρχη. Μου εδινε την αισθηση οτι ειναι μονο κωμωδια. BTW τελειωνω το Part 3 του JoJo σημερα οποτε θα ποσταρω εντυπωσεις....

Ασχετο το Part 8 εχει τελειωσει;
Ε στην αρχη ειναι ενα κοινο gag manga και μαλιστα οχι κατι το εξαιρετικο(πολυ λιγοτερο αστειο απο Gintama ξερω γω). Τελη 1ης σεζον σοβαρευει λιγο και μετα στη 2η στο μεγαλυτερο μερος ειναι σοβαρο. Δεν ειναι η καλυτερη κωμωδια που υπαρχει αλλα οποιος καθεται και το βλεπει ολο του θεωρω οτι του αφηνει μια καλη γευση

Οχι, το παρτ 8 δεν εχει τελειωσει, βγαινει μηνιαια(σε αντιθεση με τα παρτς 1-6 που ηταν εβδομαδιαια). Οσους εχω ρωτησει μου εχουν πει οτι τελειωνει αλλα εχει δρομο ακομα. Κατα πασα πιθανοτητα θα το ξεκινησω τον Οκτωβριο

69Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Πεμ 28 Σεπ 2017, 17:43

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Οπως ειχα πει σε προηγουμενο post τελειωσα το διαβασμα του Part 3 του JoJo. By far καλυτερο απο τα προηγουμενα με πολυ ξυλο, στιγμες που εκλαιγα απο τα γελια και οι side characters εριχναν αρκετο ξυλο που δεν το περιμενα. Kριμα που ο Kyakoin, Avdol μας χαιρετησαν.... κλαψ

Ενα 9/10 απο εμενα διοτι ο τροπος που ο Jotaro νικησε τον Dio μου αφησε ερωτηματικα. Επιπλεον δεν τον αποτελειωσε με ORA ORA ORA ORA ORA οποτε ετσι δεν παιρνει 10αρακι.

Παω να δω το anime που κατα περιεργο λογο το εσπασαν σε 2 seasons και ειναι και ειναι συνολο καμια 50αρια επεισοδια. Δεν περιμενα το Egypt arc να το εκαναν μια σεζον μονο του.

Μετα κλασικα Part 4 διαβασμα....

70Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Πεμ 28 Σεπ 2017, 20:30

LordAxel

LordAxel

 

Deathracer2009 έγραψε:Οπως ειχα πει σε προηγουμενο post τελειωσα το διαβασμα του Part 3 του JoJo. By far καλυτερο απο τα προηγουμενα με πολυ ξυλο, στιγμες που εκλαιγα απο τα γελια και οι side characters εριχναν αρκετο ξυλο που δεν το περιμενα. Kριμα που ο Kyakoin, Avdol μας χαιρετησαν.... κλαψ

Ενα 9/10 απο εμενα διοτι ο τροπος που ο Jotaro νικησε τον Dio μου αφησε ερωτηματικα. Επιπλεον δεν τον αποτελειωσε με ORA ORA ORA ORA ORA οποτε ετσι δεν παιρνει 10αρακι.

Παω να δω το anime που κατα περιεργο λογο το εσπασαν σε 2 seasons και ειναι και ειναι συνολο καμια 50αρια επεισοδια. Δεν περιμενα το Egypt arc να το εκαναν μια σεζον μονο του.

Μετα κλασικα Part 4 διαβασμα....
To turning point της σειρας. Φευγει το hamon και μπαινουν τα stands που ειναι απο τα πιο δημιουργικα και τρελα battle systems που υπαρχουν και δινουν απειρες φανταστικες μαχες σε ολη τη σειρα(εδω ειναι που βολευει το εγχρωμο μανγκα γιατι το coloring των stands ειναι cool as fuck και επειδη πολλες μαχες γινονται πιο κατανοητες). Τρελη βελτιωση αναφορικα με το side cast που στα πρωτα 2 παρτς ηταν πολυ περιορισμενο 

To 4 κατ'εμε ειναι το 2ο καλυτερο στη σειρα. Εξαιρετικος villain και πολυ πρωτοτυπο storytelling ειδικα αν λαβεις υποψη οτι μιλαμε για manga των 90s οπου αλλα της shonen jump ασχολουνταν με το ποιος πεταει τη μεγαλυτερη ακτινα

71Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Πεμ 28 Σεπ 2017, 20:43

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Eξεπλαγην ευχαριστα με τους side characters. Νικουσαν ορισμενες φορες πολυ δυνατους stand users και εγω πιστευα οτι ηταν για τον Jotaro και τον Star Platinum. πχ. Μπορει να εκανε πολλες μαλακιες ο Polnareff αλλα στην επαυλη του Dio δεν περιμενα να νικαγε τον Vanilla Ice.

72Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Πεμ 28 Σεπ 2017, 22:35

LordAxel

LordAxel

 

Deathracer2009 έγραψε:Eξεπλαγην ευχαριστα με τους side characters. Νικουσαν ορισμενες φορες πολυ δυνατους stand users και εγω πιστευα οτι ηταν για τον Jotaro και τον Star Platinum. πχ. Μπορει να εκανε πολλες μαλακιες ο Polnareff αλλα στην επαυλη του Dio δεν περιμενα να νικαγε τον Vanilla Ice.
O Polnareff ειναι ο αληθινος MVP του παρτ 3 και απο τους αγαπημενους μου σε ολο το franchise

73Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 29 Σεπ 2017, 10:11

Santouryuu

Santouryuu

 

ειδα και το great teacher onizuka...

τωρα δεν ξερω, ειμαι μεταξυ Btoom! vampire knight και samurai champloo, με το btoom! να προηγειται, διοτι απο τη μια μοιαζει με το sao που μου αρεσε πολυ και επειδη εχει θαυμαστικο στον τιτλο... αρα αναγκαστικα πρεπει να ειναι καλο!

αλλα δεχομαι και προτασεις... ΜΟΝΟ ανιμε πλιζ

74Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 29 Σεπ 2017, 11:27

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Ξεκίνησα BoJack Horseman.

75Reading/Watching log?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Reading/Watching log?? Παρ 29 Σεπ 2017, 11:42

Santouryuu

Santouryuu

 

Δες πρώτα archer

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» When did you start watching One Piece manga?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης