Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Dark Reviews

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 8]

151Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Σαβ 23 Απρ 2016, 23:10

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Σταματας ότι κάνεις και τα βλέπεις.

152Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Σαβ 23 Απρ 2016, 23:19

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν παίζει στη φάση που είμαι να δω animation τέτοιου στυλ πραγματικά

153Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Κυρ 24 Απρ 2016, 01:21

Aldark

Aldark

 

χανεις φιλε , και δεν εχεις δει ουτε του στορυ...ελπιζω να χεις δει λιον κινγκ τουλαχιστον.

154Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Κυρ 24 Απρ 2016, 04:46

Tcixlas

Tcixlas

 

Λαιον κινγκ εχω δει και στο σινεμα οπως και ταρζαν και του στορι 1 και 2 χαχαχακαι μαγαδασκαρη νομιζω

155Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Κυρ 24 Απρ 2016, 14:20

Aldark

Aldark

 

ωραίος
Έρχεται μέσα στη μέρα λογικά το απίθανο review της χειρότερης ταινίας που έχω δει

156Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Κυρ 24 Απρ 2016, 16:22

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δεν σε κοβω να παρακολουθεις σαβουριτσες οποτε θα ειναι καμια νορμαλ και θα πεσει κραξιμο.

157Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Κυρ 24 Απρ 2016, 16:36

Aldark

Aldark

 

Xα! Έπεσες έξω! Δε θέλω καν να σπαταλήσω σάλιο/μελάνι/κάτι γι'αυτή τη σαβούρα , αλλά....

HOLE IN ONE
Dark Reviews - Σελίδα 7 2Q==
Σκηνοθεσία: Drew Ann Rosenberg
Πρωταγωνιστούν: Steve Talley , David Ellison , Dean Cameron
Σενάριο: Ο Eric , ένας προικισμένος παίχτης του γκολφ μα ταυτόχρονα και ψιλοαποτυχημένος φοιτητής κολλεγίου , βλέπει τα πάνω κάτω στον κόσμο του , όταν χάνει ένα στοίχημα... Δύο σαδιστές πλαστικοί χειρουργοί , του τη φέρνουν και κατορθώνουν να τον κερδίσουν στο γκολφ... Έτσι το lifestyle του Eric αλλάζει απ'τη μία στιγμή στην άλλη , καθώς χάνει τα λεφτά του , το κορίτσι του , τον ανδρισμό του και την τεχνική του στο άθλημα. Τώρα αυτός και ο κολλητός του Tyler , ξεκινάνε μία προσπάθεια να νικήσουν τους σατανικούς χειρουργούς και να πάρουν πίσω όλα όσα έχασε ο Eric... Θα καταφέρει να ξαναγίνει ο άνδρας πού ήταν;
Dark-o-meter:1,8/10 . Και πολύ βάζω , μιλάμε για μία τρομερή σαβούρα που δε βγάζει νόημα , μιλάμε για έναν πρωταγωνιστή που και καλά είναι αλητάκος και μουρντάρης , αλλά βρίσκεται με ένα ζευγάρι "βυζιά" και καταλήγει να τα χάσει όλα. Για να μην αναφέρω τους 2 ανεκδιήγητους γιατρούς. Η ταινία σκοπεύει στο να πουλήσει ως...spin off των...spin off...των sequel...του American Pie. ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΔΟ.
Την προτείνω; Κλείστε τον Browser και ανοίξτε τηλεόραση , καλύτερα να δείτε Μένιο Φουρθιώτη παρά ετούτο εδώ. Maggie :)

158Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Κυρ 24 Απρ 2016, 16:43

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Tελικα βλεπεις σαβουρες.....

159Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Κυρ 24 Απρ 2016, 17:04

Aldark

Aldark

 

χαχαχα ήταν μια περίοδος που βλέπαμε πολλά τέτοια με ένα φίλο μου.
Αυτός επέμεινε να το δούμε , σε φάση , είναι american pie
ρε μαλάκα δεν είναι του λέω τι είναι αυτό
και το βάλαμε
και ξεράσαμε
αλλά για κάποιο λόγο το δαμε όλο

160Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 27 Απρ 2016, 01:56

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
american hustle έχω δει και συμφωνώ μαζί σου.πάντως η ταινία κυλάει ευχάριστα,αλλά λίγο χωρίς προορισμό.μου αρέσει ο david o.russel πάντως.ξέρω τι θα δω,και περνάω καλά.

zootopia ψήνω πολύ!! ίσως μέσα στις γιορτές..

κάνε για καμία κλασική αν θες,μπας και με ωθήσεις να δω τίποτα από αυτές που όλο λέω και όλο δεν βλέπω

161Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 27 Απρ 2016, 03:39

Aldark

Aldark

 

χμ κλασική!? Θα πω δυο λόγια για την αγαπημένη ταινία του πατέρα μου , την οποία για κάποιο λόγο δεν εκτίμησα υπέρ του δέοντος.

APOCALYPSE NOW

Dark Reviews - Σελίδα 7 K91Dag8AZbhjIJqrtf7F1bQnGPg
Σκηνοθεσία: Francis Ford Copolla
Πρωταγωνιστούν: Martin Sheen , Marlon Brando , Robert Duvall , Frederic Forrest , Laurence Fishburne , Sam Bottoms
Σενάριο: Στον πόλεμο του Βιετνάμ , ο λοχαγός Willard αποστέλλεται απ'τους ανωτέρους του σε μια μυστική αποστολή που επίσημα , "δεν υπάρχει ούτε θα υπάρξει " . Η αποστολή αναφέρει , πως θα πρέπει να εντοπίσει το μυστηριώδη συνταγματάρχη Walter Kurtz του οποίου ο στρατός έχει περάσει τα σύνορα και βρίσκεται πλέον στην Καμπότζη. Εκτός αυτού , ο αμερικάνικος στρατός πιστεύει ότι ο Kurtz έχει πλέον τρελαθεί και ενημερώνουν τον Willard πως θα πρέπει να τον σκοτώσει! Στη διαδρομή (εν πλω στον ποταμό Nung) , ο λοχαγός θα ανακαλύψει ότι ο στόχος του είναι ένας απ'τους κορυφαίους αξιωματικούς των Η.Π.Α. Στο ταξίδι του , αυτός και η ομάδα του θα συναντήσουν διάφορους "συμμάχους" , εχθρούς και διάφορους άλλους κινδύνους. Θα καταφέρουν να εντοπίσουν το συνταγματάρχη;
Dark-o-meter: 7,5/10 . Δεν ξέρω τι πήγε στραβά σε αυτό το έπος. Μάλλον φταίει ότι δε μου αρέσουν οι πολεμικές ταινίες or something. Σίγουρα υπάρχουν ερμηνείες , σίγουρα υπάρχει ένα μήνυμα , σίγουρα υπάρχουν στιγμές. Για την εποχή της θα χε και τρελά εφφέ. Το ατού της ταινίας για εμένα είναι η είσοδος στην ΤΡΕΛΑ. Γιατί ο πόλεμος , είναι μια τεράστια τρέλα. Μες στη ζούγκλα , όλα επιτρέπονται και ο πόλεμος δεν έχει ηθικούς φραγμούς. Κάπου εκεί , θα συναντήσουμε τον Robert Duvall στο ρόλο του Αντισυνταγματάρχη Bill Kilgore ,βιετναμέζους "εχθρούς" , αμερικάνες καλλονές , αλλά και γάλλους αποικιοκράτες (δείτε το director's cut για την πιο αμφιλεγόμενη και καλύτερη σκηνή της ταινίας γιατί στο original την κόψανε!!). Όμως , σ'όλη την ταινία περίμενα ένα πράγμα... τον Marlon Brando να έρθει και να σώσει το έργο , το οποίο με ωθούσε στη βαρεμάρα (άγνωστες αιτίες ή ίσως και όχι...). Δε θα πω πολλά , γιατί είναι και το τελικό πόιντ της ταινίας και ο σκοπός - τα άλλα είναι φίλλερ δηλαδή :p - της... Όμως εκεί θα αποδωθούν τα νοήματα της ταινίας φανερά και η ματαιότητα του πολέμου...
Την προτείνω; Ναι... Εκτός αν δε σας αρέσουν οι πολεμικές , αλλά η ταινία έχει να προσφέρει , ο Κόπολλα κάνει τρομερή δουλειά , όπως και οι ηθοποιοί , απλά αν είστε τις ιδιοσυγκρασίας μου ίσως βαρεθείτε;



162Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Πεμ 28 Απρ 2016, 00:22

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
πέτυχες διάνα στο στυλ ταινίας που ζήτησα,κι όντως δεν την έχω δει.η πλάκα είναι πως μπορώ σχεδόν να καταλάβω τι εννοείς με αυτά που λες,αλλά αν δεν την δω όλα αυτά θα είναι απλά εικασίες.λοιπόν το ψήνω,μόνο που είναι μεγάλη η άτιμη :/ θα είναι η μεγάλη ταινία της μεγάλης επόμενης εβδομάδας

163Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Πεμ 28 Απρ 2016, 02:09

Aldark

Aldark

 

ωραίος! Χαίρομαι που σε έπιασα και που θα τη δεις. Όπως είπα , έχει επικίλα , απλά κάτι δε μου πήγε καλά.
Πλησιάζει Πάσχα , ώρα να μπούμε σε αιρετικό mode με τον Τελευταίο Πειρασμό του Χριστού , του Καζαντζάκη...(ναι υπάρχει ταινία , μαντέψτε από ποιο σκηνοθέτη :3)

164Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Πεμ 28 Απρ 2016, 02:23

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
κύριε κύριε να πω?? δεν την έχω δει πάντως,αν και έμπαινα πάντα στον πειρασμό..

αχά καλό ε?

165Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Πεμ 28 Απρ 2016, 02:27

Aldark

Aldark

 

αξίζει , ειδικά αν διερωτάσαι με τέτοια θέματα! Κατηγορήθηκε άδικα και η ταινία και κυρίως το βιβλίο στη χώρα μας (κλασικά πράγματα) και στο τέλος τον αφόρησαν τον άνθρωπο :D !
Δες το κι αυτό ;ρ
(κλαίω με το pun)

166Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Παρ 29 Απρ 2016, 19:00

Aldark

Aldark

 

THE LAST TEMPTATION OF CHRIST (Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ)
Dark Reviews - Σελίδα 7 The-last-Temptation-of-Christ-still
Σκηνοθεσία: Martin Scorsese
Πρωταγωνιστούν: Willem Dafoe , Harvey Keitel , Barbara Hershey , Verna Bloom , Victor Argo
Σενάριο: Ο ξυλουργός Ιησούς από τη Ναζαρέτ , βασανισμένος από τους πειρασμούς της ζωής , τις ενοχές από την κατασκευή σταυρών για τους Ρωμαίους και τη λύπησή του για τους ανθρώπους και τον κόσμο γενικότερα , νιώθει συνεχώς και το κάλεσμα του Θεού. Έτσι αποφασίζει να αναζητήσει τι ακριβώς ζητάει από αυτόν ο Θεός... Όμως ενώ ανακαλύπτει και πλησιάζει στην ολοκλήρωση της αποστολής του , θα βρεθεί αντιμέτωπος με τον τελευταίο και πιο μεγάλο πειρασμό. Να ζήσει τη ζωή ενός κανονικόυ και καλοκάγαθου ανθρώπου. Μία ταινία , βασισμένη στο ομώνυμο βιβλίο του Νίκου Καζαντζάκη...
Dark-O-Meter: 7,7/10 . Μία αιρετική ταινία , αν τη δεις με παρωπίδες , μία ταινία βασισμένη σε ένα βιβλίο που κόστισε τον αφορισμό στο μεγάλο μας συγγραφέα Νίκο Καζαντζάκη! Κι όμως η ταινία δεν βλασφημά , ίσα ίσα παρουσιάζει έναν πολύ ανθρώπινο Ιησού , έναν Ιησού που βασανίζεται όπως κάθε άνθρωπος. Αναζητά τη φιλοσοφική του υπόσταση , ενώ παράλληλα μας δείχνει και τα τεκτενόμενα της εποχής. Αξίζει λοιπόν να παρακολουθήσει κανείς την πορεία του Ιησού μέσα από μία άλλη ματιά. Φυσικά χρειάζεται να χει κανείς ανοιχτούς ορίζοντες και να αναζητήσει το συμβολισμό , στους δαίμονες , τους πειρασμούς και τα πάθη του Χριστού. Ο Willem Dafoe κάνει φοβερή δουλειά , για κάποιους ίσως ο καλύτερος Χριστός σε φιλμ... Ένα χειροκρότημα και για τον Harvey Keitel στο ρόλο του Ιούδα!! Τέλος , μη χάσετε την εμφάνιση του David Bowie
Την προτείνω; Άγιες μέρες είναι , δείτε τη , ειδικά αν έχετε τέτοιου είδους αναζητήσεις και θέλετε να δείτε με μια άλλη ματιά την ιστορία!

167Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Τρι 03 Μάης 2016, 01:01

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
Γειά σου ρε Αλ!! είχε σήμερα στην ΕΡΤ 2 τον πράκτορα OSS 117,το δεύτερο όμως,με την αποστολή στο Ρίο και σε θυμήθηκα και είπα να το δω.Ε λοιπόν μου άρεσε πολύ,καιρό είχα να δω ταινία κωμωδία που να μου φανεί έξυπνη(με τα δικά μου πάντα κριτήρια) και θα δω άμεσα και το 1ο.οποιαδήποτε άλλη τέτοιου στυλ καλοδεχούμενη(δεν εννοώ παρωδία κατασκόπων,εννοώ τέτοιου μήκους κύματος χιούμορ)

168Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Τρι 03 Μάης 2016, 02:13

Aldark

Aldark

 

Που σαι Τζον!
Σήμερα όντως είχε τον πράκτορα OSS 117 νο.2 , που το χα σταμπάρει μέρες , αλλά κάτι που είχε καταλάβει η μάνα μου τη μεγάλη τηλεόραση , κάτι που βαριόμουν κι είχα λίγο τις μαύρες μου δεν το δα...Αλλά χαίρομαι που σ'άρεσε (salute aldark's life) !
Βρίσκω εξαιρετικά σπάνια κάποια καλή ταινία με χίουμουρ , οι αμερικάνοι αναλώνονται αλλιώς δυστυχώς και θα πρέπει να αναζητήσει κανείς - μαζί κι εγώ - τον Ευρωπαϊκό κινηματογράφο! Μία καλή που χα δει όμως (και στο σινεμά) είναι το Θεέ μου τι σου κάναμε (Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?) , τσεκ ιτ

169Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Τρι 03 Μάης 2016, 09:03

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Aπο τις 29 εχεις να γραψεις νεο review τι εγινε; Βαρεθηκες;

170Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Τρι 03 Μάης 2016, 16:53

Aldark

Aldark

 

bitch! Με προκαλείς;
Έρχεται νέο review τώρα.
The Big Lebowski.

171Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Τρι 03 Μάης 2016, 17:08

Aldark

Aldark

 

THE BIG LEBOWSKI
Dark Reviews - Σελίδα 7 The-big-lebowski

Σκηνοθεσία: Joel Coen , Ethan Coen (Uncredited)
Πρωταγωνιστούν: Jeff Bridges , John Goodman , Juliane Moore , Steve Buscemi , David Huddleston ,[url=#42749373] PhilipDark Reviews - Σελίδα 7 Arrow-10x10[/url] Seymour Hoffman 
Σενάριο: Ο "The Dude" Lebowski , βρίσκεται ξαφνικά μπλεγμένος σε μία άσχετη με αυτόν υπόθεση , όταν δύο εγκληματίες εμφανίζονται στο σπίτι του και κατουράνε το χαλάκι του... Στην πραγματικότητα , οι τύποι μόλις τον είχαν μπερδέψει με ένα...συνονόματο (Lebowski) , εκατομμυριούχο που τους χρωστούσε χρήματα. Ο "The Dude" , ζητώντας αποζημίωση από τον πλούσιο Lebowski , καταλήγει να αναλαμβάνει κάποια δουλεία , με μεγάλη φυσικά[url=#87142029] πληρωμήDark Reviews - Σελίδα 7 Arrow-10x10[/url]. Μαζί του , ο φίλος του Walter , που πάντα κουβαλάει το όπλο του και έχει μερικά προβλήματα με τα νεύρα του. Σύντομα όλα περιπλέκονται. Απ'ότι φαίνεται , όλοι , συμπεριλαμβανομένων μεγάλων παραγωγών της πορνοβιομηχανίας , νιχιλιστές και εγκληματίες , θέλουν κάτι από τον Dude...
Dark-O-Meter: 8/10 . Να ένα περίεργο cult αριστούργημα , που μόνο στα 90's θα μπορούσε να βγει. Με τον Jeff Bridges στο ρόλο ενός ανεκδιήγητου , μα τόσο εικονικού χαρακτήρα και το υπόλοιπο καστ να συμπληρώνει το σουρεαλισμό και την παράνοια , όλα δένουν υπέροχα. Δε νομίζω να υπάρχει άλλη ταινία που να κατορθώνει ότι αυτή εδώ. Θέλει ένα ανοιχτό μυαλό σαφώς , αλλά σίγουρα είναι διασκεδαστική και ίσως...διδακτική! Ο συμβολισμος , μεγάλος , τα ευτράπελα άπειρα , το χιούμορ καταιγιστικό και ο "Dude" χαμένος στον κόσμο του , προσπαθεί να βρει πώς έμπλεξε με όλα αυτά?! Δίπλα του , ένα σωρό αντιήρωες που καταφέρνουν να γίνουν αρκετά συμπαθητικοί και μια σειρά από εξαιρετικά ενδιαφέροντα και "πολύχρωμα γεγονότα". The Big Lebowski λοιπόν , τα λόγια είναι περιττά , η ταινία άφησε εποχή και ίσως να είναι και η πιο quotable ταινία έβερ. Κλείνοντας τον 20ο αιώνα , ετούτο το διαμάντι απ'τους αδελφούς Κοέν , έρχεται για να τους κατατάξει στην ελίτ του Χόλυγουντ...Και όχι άδικα. 
Την προτείνω; Ανοιχτό μυαλό για τα πάντα και κατανόηση για την τέχνη , και θα απολαύσετε την ταινία !!

172Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Τρι 03 Μάης 2016, 17:45

Pagliacci

Pagliacci

 

Ωπα επιτέλους έπιασες ταινία που βλέπεται. Βασικά όχι μόνο βλέπεται είναι ένα γαμημένο αριστούργημα. Απαιτούνται πάνω από μια προβολές προφανώς

https://onepiecegr.forumgreek.com/

173Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Τρι 03 Μάης 2016, 20:18

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
To εχω κατεβασει γιατι δεν το εχω δει αλλα δεν με βλεπω να το παρακολουθω...

174Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 04 Μάης 2016, 17:23

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν την έχω δει ποτέ ολόκληρη 2 φορές έχει τύχει να παρακολουθήσω και τις 2 για άκυρους λόγους ντροπαρίστηκε σχεδόν άμεσα... δε μου βγήκε λοιπόν ποτε να τη δω...

175Dark Reviews - Σελίδα 7 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 04 Μάης 2016, 17:34

Aldark

Aldark

 

κακώς , να το δείτε μετρά 

(μάνος , ουδέν σχόλιο :p , αλλά ναι είναι αριστούργημα , θέλει πάνω από μία προβολές , αν γίνουν ίσως ανεβάσω και το ρέητ).

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης