Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Dark Reviews

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 8]

126Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 13:58

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν το χω δει το 3 και δεν ξέρω αν θελω

127Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 14:50

Aldark

Aldark

 

Pagliacci έγραψε:Το του στορυ 3 ειναι καλυτερο απο ολα
το πιστεύω κι εγώ , μπράβο πίξαρ. Έκανα για το 2 γιατί μ'αυτό μεγάλωσα...
Tcixlas έγραψε:δεν το χω δει το 3 και δεν ξέρω αν θελω
you failed,sir. τρέχα φίλε..

128Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 14:54

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εγω δεν εχω δει κανενα, chill.

129Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 14:56

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν μου άρεσε το 2 το ενα ήταν σχετικά καλό αλλά ποτέ δεν μου άρεσαν σαν ταινίες ούτε σαν παιδί

130Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 14:57

Aldark

Aldark

 

Deathracer2009 έγραψε:Εγω δεν εχω δει κανενα, chill.
Dark Reviews - Σελίδα 6 Error-404
Childhood not found!

131Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 14:58

Tcixlas

Tcixlas

 

^είπε ο πανταμαν xD

132Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 15:01

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Για καποιο περιεργο λογο εικαστικα και η θεματολογια δεν μου αρεσε καθολου στα Toy Story.

133Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 15:02

Tcixlas

Tcixlas

 

συμφωνώ, ίσως με κούραζε, σαν παιδί το βαριόμουνα δεν ήθελα να το βλέπω

134Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 15:33

Aldark

Aldark

 

I guess it's not for everybody , αλλά για εμένα είναι η Creme de la creme των καρτούν.

135Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 16:24

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
Aldark έγραψε:Θενξ Τζον! =) , τη Θηλυκή εταιρία λες; Παρότι είναι αρκετά τρας και ξεφεύγει είναι διαμαντάκι ;ρ
Τσέκαρέ τη κι αυτή όπως και τον πράκτορα (ο οποίος πιστεύω θα σ'αρέσει ιδιαίτερα!)


χαχαχαχα όχι,το take me home tonight έλεγα.ωραίο και το τόυ στόρυ,πολύ ποιοτικές ταινίες και ακριβώς όπως είπες,είναι και για μεγάλους.Οι οποίοι μάλιστα θα εκτιμήσουν άλλα πράγματα,διαφορετικά από τα παιδία

136Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 16:58

Aldark

Aldark

 

Johnyman έγραψε:
Aldark έγραψε:Θενξ Τζον! =) , τη Θηλυκή εταιρία λες; Παρότι είναι αρκετά τρας και ξεφεύγει είναι διαμαντάκι ;ρ
Τσέκαρέ τη κι αυτή όπως και τον πράκτορα (ο οποίος πιστεύω θα σ'αρέσει ιδιαίτερα!)


χαχαχαχα όχι,το take me home tonight έλεγα.ωραίο και το τόυ στόρυ,πολύ ποιοτικές ταινίες και ακριβώς όπως είπες,είναι και για μεγάλους.Οι οποίοι μάλιστα θα εκτιμήσουν άλλα πράγματα,διαφορετικά από τα παιδία
αα χαχαχα , το τέηκ μη χόουμ τουνάητ είναι η αγαπημένη μου του είδους της , όντως ένοχη απόλαυση (τώρα το πιασα το σχόλιο xD )
Ακριβώς αυτό το Τόυ Στόρυ!Μόνο ο Γιάννης με καταλαβαίνει σ'αυτό το θέμα μαλάκες... y u leave me

137Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 17:05

Tcixlas

Tcixlas

 

τα έχω δει μόνο ως παιδί και δεν θα ήθελα να τα δω ΄τωρα απο αυτά που μου δώσανε σαν παιδί

138Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 17:11

Aldark

Aldark

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα , γιατί πάθαινα το ίδιο όχι μόνο με το Τόυ Στόρυ αλλά και με τον Βασιλιά των Λιονταριων και με άλλες ταινίες. Έφταιγε ότι ήταν πολύ mature. Κρίμα να μην τις δεις όμως μετά. Καλά βγήκε και το 3 και το απογείωσαν οι τύποι. Ο John Laseter είναι ο θεός (ελάχιστα λάθη...γκουχ γκουχ καρς 2). Τώρα που μιλάμε ψήθηκα να βάλω να τα δω απ'την αρχή...

139Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 18:14

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εγω αντιθετα τοτε (και τωρα) δεν μου αρεσε το setting με παιχνιδια να ζωντανευουν. Το θεωρουσα τοο immature......  muahaha

140Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 18:21

Tcixlas

Tcixlas

 

μου θύμιζε μια ταινία που είχα δει με ινδιάνο και καουμπόι βασικά

141Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 18:43

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Είχα έρωτα με Woody (όπως και με Lucky Luke.. το χουν οι cowboyδες φαίνεται..)
Ειδικά το πρώτο το έβλεπα κάθε Σαββατοκύριακο που έκανα μαραθώνιο βιντεοκασέτες Ντίσνευ
Παίζει να τις είχα όλες, καμια 40ρια σίγουρα. Κάθε λίγο και λιγάκι μου αγόραζαν καινούρια κασέτα οι γονείς μου, παιδικά πάρτυ Toy Story,  βιβλία, παιχνίδια... το αποκορύφωμα.. ο Woody αυτη τη στιγμή κάθεται δίπλα στην οθόνη του pc μου μαζι με τον γλόμπο του Κύρου Γρανάζη!!!
Dark Reviews - Σελίδα 6 28su5b5

ΕΝΤΙΤ: Έχω γράψει και Patty στη μπότα του.... με μελάνι διαρκειάααας!!!!

142Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 20:50

Pagliacci

Pagliacci

 

Εγώ είχα δει μια πιο mature έκδοση με την μητέρα του Andy που είχε δύο παιχνίδια που και αυτά τα έλεγαν woody και buzz.

https://onepiecegr.forumgreek.com/

143Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Τετ 20 Απρ 2016, 22:26

Aldark

Aldark

 

Patty D.Luffy έγραψε:Είχα έρωτα με Woody (όπως και με Lucky Luke.. το χουν οι cowboyδες φαίνεται..)
Ειδικά το πρώτο το έβλεπα κάθε Σαββατοκύριακο που έκανα μαραθώνιο βιντεοκασέτες Ντίσνευ
Παίζει να τις είχα όλες, καμια 40ρια σίγουρα. Κάθε λίγο και λιγάκι μου αγόραζαν καινούρια κασέτα οι γονείς μου, παιδικά πάρτυ Toy Story,  βιβλία, παιχνίδια... το αποκορύφωμα.. ο Woody αυτη τη στιγμή κάθεται δίπλα στην οθόνη του pc μου μαζι με τον γλόμπο του Κύρου Γρανάζη!!!
Dark Reviews - Σελίδα 6 28su5b5

ΕΝΤΙΤ: Έχω γράψει και Patty στη μπότα του.... με μελάνι διαρκειάααας!!!!
ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω (ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΙΔΙ ΣΤΗΝ ΜΠΟΤΑ ΜΟΥ)
να τη η σωστή η παίχτρια , του στορυ ις λοβ <3
Περιττό να πω ότι έχω κι εγώ τον Γλόμπο xD

144Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Πεμ 21 Απρ 2016, 03:00

Aldark

Aldark

 

AMERICAN HUSTLE
Dark Reviews - Σελίδα 6 4VYKpUpKcRV0Rd3fYW3jFDnuFIQ9j7cmZLY1snLOxNFjc87U03QdB0UhnHiXl4jOwJA9J3fgr1NQVLZj5R9kBVWSje4z02ojH7Q40eYLZUx1ybbqOmzDecLChQ
Σκηνοθεσία: David O. Russell
Πρωταγωνιστούν: Christian Bale , Amy Adams , Bradley Cooper , Jeremy Renner , Jennifer Lawrence
Σενάριο: Ο εξέχων απατεώνας Irving Rosenfeld παρέα με την γοητευτική Βρετανίδα παρτενέρ του Sydney Prosser , εξαναγκάζεται να εργαστεί για τον πράκτορα του FBI Richie DiMaso. Ο DiMaso αμέσως θα τους "μπάσει" σε έναν επικίνδυνο κόσμο...Έναν κόσμο βίαιο , γεμάτο σκληροτράχηλους μαφιόζους , αλλά και απόλυτα γοητευτικά. Σημαντικό ρόλο σε αυτή την ιστορία , θα διαδραματίσουν ένας έντιμος πολιτικός και η απρόβλεπτη σύζηγος του Irving...
Dark-O-Meter: 7/10 . Η ταινία έχει όλα τα φόντα να πετύχει. Ο πολύ πετυχημένος σκηνοθέτης David O. Russell με το κεντρικό καστ της προηγούμενης ταινίας του (Silver Linings Playbook) και τις προσθήκες του καταπληκτικού Jeremy Renner και της εξαιρετικής Amy Adams , φτιάχνει ένα αστυνομικό δράμα , γεμάτο πλεκτάνες και ίντριγκες. Στο μεγαλεπίβολο πλάνο του , τα χει όλα κι όμως κάπου χάνεται. Δυστυχώς η ταινία γίνεται βαρετή σε σημεία , και παρότι τα γεγονότα και οι ερμηνείες σε προσκαλούν να παρακινηθείς και να βουτήξεις σε τούτον τον λαμπερό , αλλά άθλιο κόσμο των 70's (σε κάποιο/κάποια review έχω ξαναδώσει αυτούς τους χαρακτηρισμούς στη δεκαετία και την εκάστοτε ταινία). Still παρόλη την αδιαφορία που μπορεί να σου δημιουργήσει σε σκηνές το φιλμ , το χιούμορ που εξαφανίζεται και το σενάριο που δεν φαίνεται να οδηγεί κάπου , πρέπει κανείς να εκτιμήσει τις κυρίες με τις εντυπωσιακές παρουσίες και τις καλές ερμηνείες , αλλά και τον Christian Bale , που πήρε και τα κιλάκια του (όχι η πρώτη φορά που μεταμορφώνεται) και γίνεται εξαιρετικά συμπαθής...για άγνωστες αιτίες. Bonus(spoiler alert): Η uncredited εμφάνιση του Robert De Niro...DAMN! THE GUY IS STILL THE BEST!
Tην προτείνω; Με επιφύλαξη , ναι...Προτάθηκε για 10 όσκαρ , δεν μπορεί να είναι τόσο κακή (δεν πήρε κανένα :P!)

145Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Σαβ 23 Απρ 2016, 17:54

Aldark

Aldark

 

Πού πήγαν όλοι; 3πλο ποστ :(

ZOOTOPIA
Dark Reviews - Σελίδα 6 Zootopia
Σκηνοθεσία: Byron Howard  , Rich Moore , Jared Bush
Πρωταγωνιστούν(Φωνές):Ginnifer Goodwin , Jason Bateman , Idris Elba , Jenny Slate , Nate Torrence , J.K. Simmons
Σενάριο: Στην πόλη της Ζωούπολης/Zootopia , θηλαστικά κάθε μεγέθους και είδους , ζούνε μονιασμένα. Κάπου εκεί , η νεαρή Judy Hopps γίνεται η πρώτη λαγουδίνα που μπαίνει στην αστυνομία. Γρήγορα όμως θα μάθει ότι τα πράγματα δεν είναι όσο ρόδινα νόμιζε... Θέλοντας να αποδείξει ότι αξίζει πραγματικά τη θέση της , αρπάζει την ευκαιρία να αναμειχθεί σε μία πολύ δύσκολη και μυστήρια υπόθεση... Αυτό όμως σημαίνει ότι θα πρέπει να συνεργαστεί με το Nick Wilde , μία όχι και τόσο τίμια αλεπού...
Dark-o-meter:8,4/10 . Τι έγινε εδώ ρε παιδιά; Τα καρτούν είναι ακομα ζωντανά; Η Ντίσνευ φτιάχνει αριστουργήματα εν έτη 2016; ΚΙ ΟΜΩΣ! Με τον John Lasseter ως executive producer , μία εξαιρετική ιδέα και ένα σενάριο που είναι ότι καλύτερο υπήρξε , αλλά και φοβερό ανιμέησιον , χιούμορ , δράμα , pop culture references , αξιομνημόνευτους χαρακτήρες , καλό voice acting , σκηνοθεσία και αμέτρητρα plot twists , έχεις ετούτο το αριστούργημα! Τα λόγια είναι λίγα μπρος το τι μας παρουσιάστηκε...Τέλος , πρόκειται για μία ταινία για μικρούς και μεγάλους , ενώ τα μηνύματα είναι άπειρα...
Την προτείνω; Απλά μην τη χάσετε , ως τώρα η ταινία του 2016...

146Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Σαβ 23 Απρ 2016, 20:49

Pagliacci

Pagliacci

 

Το καλυτερο ανιμειτιντ ηταν το megamind

https://onepiecegr.forumgreek.com/

147Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Σαβ 23 Απρ 2016, 21:06

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ετσι και ετσι το Megamind αν και εχει περασει καιρος και παιζει να μην το πολυθυμαμαι. 

Big Hero 6, Wall-E, Despicable Me, Up, Ice Age τα θεωρω καλυτερα.

148Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Σαβ 23 Απρ 2016, 21:43

Tcixlas

Tcixlas

 

απο όλα όσα έχετε δει για κάποιο λόγο δεν έχω δει κανένα αλήθεια!!!

149Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Σαβ 23 Απρ 2016, 21:48

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Tcixlas έγραψε:απο όλα όσα έχετε δει για κάποιο λόγο δεν έχω δει κανένα αλήθεια!!!


Απο αυτα που ανεφερα δεν εχεις δει κανενα;

150Dark Reviews - Σελίδα 6 Empty Απ: Dark Reviews Σαβ 23 Απρ 2016, 22:40

Tcixlas

Tcixlas

 

ούτε ένα μαν

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης