Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Fairy Tail

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 10]

26Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Τρι 03 Αυγ 2010, 13:58

didimakia

didimakia

 

THE TRUE DRAGON SLAYER!

Στο μανγκα το καρε ηταν πιο ωραιο :P


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

27Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Τρι 03 Αυγ 2010, 15:34

Iron Nicκ

Iron Nicκ

 

didimakia έγραψε:THE TRUE DRAGON SLAYER!

Στο μανγκα το καρε ηταν πιο ωραιο :P
ναι αλλα στο ανιμε ετσι οπως το παρουσιασαν και γενικα με ολα οσα ακολουθησαν κ ετσι οπως τα εβγαλαν στο επεισοδιο εγω ανατριχιασα!!!!παρακαλουσα να μην τελειωσει το επεισοδιο plz plz plz plz plz plz plz plz plz


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 2 NatsuSign1

28Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Τρι 03 Αυγ 2010, 17:35

athanatos

avatar

 

καλα παιδια, δεν ξερω τι λετε παντος αυτο το ανιμε τα ΣΠΑΕΙ!! και οπως λενε και παραπανω το επεισοδιο 40 ειναι ολα τα λευτα! Εχει αρχισει να μαρεσει τοσο πολυ που για εμενα ισως να ειναι το δευτερο καλυτερο μετα το ονε πιεσε φυσικα απο τα ανιμε που εχω δει.

29Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Κυρ 08 Αυγ 2010, 20:44

Tsiakkos

Tsiakkos

 

Αντε να βγει το 41 και μας έσπασε. Ελπίζω να ζήσει η Erza


_________________
One Piece, Naruto, Bleach, Gintama, Fairy Tail και τα μυαλά στα κάγκελα!!! :D
http://tsiakkos-rg.blogspot.com/

Fairy Tail - Σελίδα 2 Strawhat_piratesedited
Fairy Tail - Σελίδα 2 Luffygoku
Fairy Tail - Σελίδα 2 Goku
http://tsiakkos-rg.blogspot.com/

30Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Τρι 10 Αυγ 2010, 15:14

didimakia

didimakia

 

Καποιος ζηλεψε.


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

31Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Τρι 10 Αυγ 2010, 15:15

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
βρε κάτι μου θυμίζει...

32Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Τρι 10 Αυγ 2010, 15:22

Iron Nicκ

Iron Nicκ

 

αυτο δν ειναι falcon punch αλλα dragon punch :xD:


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 2 NatsuSign1

33Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Τρι 10 Αυγ 2010, 18:59

quenta

quenta

 

καλα περιτο να πω οτι στο τελευταιο επεισοδιο στο 41 δλδ το κατακρεουργησαν..βαλαν 2-3 τσαπτερς μαζι δεν ξερω και γω ποσα..μα τι στο καλο ειχαν στο μυαλο τους?
αφου και καλα αυτοι που φτιαχνουν τα ανιμε κανουν οτι μπορουν ετσι ωστε το μανγκα να ειναι αρκετα μπρωστα..αυτοι γιατι βιαζονται και τα χωσαν ολα μαζι και κοπσαν τοσο πολυ πραμα..+στο οτι αλλαξαν και καποια πραγματα στην ιστορια...

φτου τους...!!! παντως ηταν οραιο επεισοδιο :p


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

34Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Τετ 29 Σεπ 2010, 16:47

Randell

Randell

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι πως το FT anime έχει μεγάλο fanbase*, κάτι που δεν νομίζω να το αξίζει (για το anime μιλαω, οχι για το manga - χωρις να σημαινει αυτο βεβαια πως το manga ειναι κανενα αριστουργημα). Τι να πρωτοσχολιασω, τους μαγικους κυκλους καθε φορα που καποιος επιτιθεται swetty το πολυ γρηγορο pace του (3 chapters+ ανα επεισοδιο - ναι και το manga εχει γρηγορο pacing αλλα ενταξει οχι και ετσι),το censorship,κλπ κλπ; Φανταζομαι αν ειχαν κανει πραγματικα καλη δουλεια ποσους fans θα ειχε.

Παντως τελευταια κανουν καλουτσικη δουλεια, δεν λεω, αλλα εχουν πολλα περιθωρια βελτιωσης. Το soundtrack παντως πολυ ωραιο,εννοειται. Ανακοινωσαν και 2η σεζον πριν λιγο καιρο, μακαρι να κανουν το
Manga spoilers:
καλο. Λογικα παντως θα υπαρξουν fillers.
Βtw αθλιος seiyuu του Igneel

*για να καταλαβετε για το τι fanbase μιλαω, πιστευουν πως το anime του FT θα ξεπερασει το One Piece. ddff

35Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Τετ 29 Σεπ 2010, 17:13

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

κοιτα δε νομιζω να περασει το OP παντως σιγουρα θα παει καλα gj!


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 2 Db0370

36Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Τετ 29 Σεπ 2010, 17:27

Randell

Randell

 

και εγω το πιστευω αυτο, ειδικα αν στην 2η σεζον κανουν την δουλεια που εκαναν στα προσφατα επεισοδια, θα τα παει ακομα καλυτερα.

Απλα πιο πολυ τα studio ψιλοεκραζα (:Ρ) στο ποστ μου (αν και απο οτι θυμαμαι και τα 2 studio που κανουν το FT ειναι πολυ καλα), γιατι εχουν φτιαξει κατι μετριο και εχει αρκετη επιτυχια, φαντασου αν εκαναν καλυτερη δουλεια ποσο πιο πολυ επιτυχια θα ειχαν. (π.χ. στα πρωτα επεισοδια υπηρχαν πολλες επαναλαμβανομενες σκηνες, οταν ας πουμε ο Natsu εκανε επιθεση)

και ειναι κριμα για τον Mashima για αλλη μια φορα να μην του κανουν καλη μεταφορα απο ενα manga του σε ανιμε (πιο παλια ειχε γινει το ιδιο με το Rave Master, το anime ηταν αθλιο)

τεσπα, θα δουμε. o Gazille τα σπαει παντως whistle

37Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Δευ 18 Οκτ 2010, 19:24

quenta

quenta

 

καλα μιλαμε τρομερο φιλερ επεισοδιο..εκει που ο γκρέι προσπαθει να πεταξει και τρεχει πιδαει και λεει "FLY,ME!!" --"TOBE...ORE!!" μιλαμε δακρισα απο τα γελια..τρομερο σκηνικο θα μου μεινει αξεχαστο απο το φειρι τειλ..


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

38Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Τρι 19 Οκτ 2010, 18:46

Cien_Fleur

Cien_Fleur

 

Πάντως το γεγονός ότι βάζουν τόσα πολλά τσαπ σε ένα επεισόδιο, ίσως να εξηγεί το ότι τα δύο τελευταία επεισόδια ήταν fillers... Σ'αυτό που λές quenta κι εγώ γέλασα πάρα πολύ!!! Και η Erza που τα έβαλε με την κολόνα ήταν όλα τα λεφτά!!!!


_________________
Signature removed - reason: offensive content.

39Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Πεμ 25 Νοε 2010, 15:00

katalanosGR

katalanosGR

 

ο μονος λογος που δεν βλεπω αυτο το anime ειναι γιατι ο natsu μοιαζει με τον luffy και αυτο μου την σπαει πολυ red card,outa tha ga


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 2 Playermodel

40Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Πεμ 25 Νοε 2010, 16:14

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

κοιτα στην αρχη σε ολους(και σε μενα) φαινεται οτι μοιαζει πολυ με το One Piece και λεν οτι ειναι αντιγραφη και ετσι...ομως δες το,ειναι αρκετα καλο και αξιζει ;)

ειδικα τωρα που εχουν σταματησει αυτοι οι εκνευριστικοι κυκλοι :P


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 2 Db0370

41Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Τρι 08 Μαρ 2011, 22:34

Smok3boy

Smok3boy

 

re ti pezei me to 69 episodio den paei somfona me to manga

42Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Σαβ 16 Απρ 2011, 22:12

Kauko

Kauko

 

ειδε κανεις το special?

43Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Κυρ 17 Απρ 2011, 04:22

didimakia

didimakia

 

Βγηκε το Special με την Lucy? *_*


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

44Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Κυρ 17 Απρ 2011, 12:59

Kauko

Kauko

 

15 απριλιου διαβασα οτι βγαινει αλλα δεν το βρισκω πουθενα

45Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Κυρ 17 Απρ 2011, 15:43

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
Fairy Fail fails.

46Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Πεμ 21 Απρ 2011, 14:03

Kauko

Kauko

 

εχω ενα torrent για το OVA με κινεζικους υποτιτλους. Το κατεβασα αλλα ειναι σε μορφη rmvb και δεν μπορω να το δω

47Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Πεμ 26 Μάης 2011, 21:39

Xenia

Xenia

 

Ειδα τα πρωτα δυο επεισοδια σημερα. Δε μπορω να πω πως με ξετραιλαναι και δε νομιζω πως θα το συνεχισω. Γενικα δεν ειμαι και πολυ φαν των magic animes η οτιδηποτε εχει σχεση με τη μαγεια (το οτι ειμαι μεγαλη φαν του HP αποτελει εξαιρεση) και επισης εχω διαβασει πως εχει αρκετο fanservice, πραγμα που δεν μου αρεσει (το OP εχει, αλλα ελαχιστο, δε με πειραζει) και οτι αντιγραφει το OP. Οποτε...


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 2 7a674f828bcc4c06cc51148b88b5c7cc1309352327_full
"Keep Rockin'...and nothing else matters..."

48Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Πεμ 26 Μάης 2011, 21:58

Kauko

Kauko

 

δεν αντιγραφει το OP. Ολα τα shounen anime εχουν ιδιο στυλ

49Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Παρ 27 Μάης 2011, 10:36

maggie

maggie

 

Xenia έγραψε:Ειδα τα πρωτα δυο επεισοδια σημερα. Δε μπορω να πω πως με ξετραιλαναι και δε νομιζω πως θα το συνεχισω. Γενικα δεν ειμαι και πολυ φαν των magic animes η οτιδηποτε εχει σχεση με τη μαγεια (το οτι ειμαι μεγαλη φαν του HP αποτελει εξαιρεση) και επισης εχω διαβασει πως εχει αρκετο fanservice, πραγμα που δεν μου αρεσει (το OP εχει, αλλα ελαχιστο, δε με πειραζει) και οτι αντιγραφει το OP. Οποτε...

λογικο να μην σε ξετρελαινει, το ανιμε σακαρει, στην αρχη τουλαχιστον...fanservice εχει, αλλα δεν γινεται εκνευριστικο (στο λεω εγω που εχω παρατησει τοσα ανιμε επειδη ειχαν υπερβολικο fanservice). και οπως ειπε και ο καπτεν απο πανω δεν το αντιγραφει..

καλα θα κανεις που θα το παρατησεις το ανιμε αλλα ξεκινα το μανγκα του...ειναι κατα πολυ ανωτερο του ανιμε.


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 2 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

50Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail Παρ 27 Μάης 2011, 14:25

Xenia

Xenia

 

maggie έγραψε:
Xenia έγραψε:Ειδα τα πρωτα δυο επεισοδια σημερα. Δε μπορω να πω πως με ξετραιλαναι και δε νομιζω πως θα το συνεχισω. Γενικα δεν ειμαι και πολυ φαν των magic animes η οτιδηποτε εχει σχεση με τη μαγεια (το οτι ειμαι μεγαλη φαν του HP αποτελει εξαιρεση) και επισης εχω διαβασει πως εχει αρκετο fanservice, πραγμα που δεν μου αρεσει (το OP εχει, αλλα ελαχιστο, δε με πειραζει) και οτι αντιγραφει το OP. Οποτε...

λογικο να μην σε ξετρελαινει, το ανιμε σακαρει, στην αρχη τουλαχιστον...fanservice εχει, αλλα δεν γινεται εκνευριστικο (στο λεω εγω που εχω παρατησει τοσα ανιμε επειδη ειχαν υπερβολικο fanservice). και οπως ειπε και ο καπτεν απο πανω δεν το αντιγραφει..

καλα θα κανεις που θα το παρατησεις το ανιμε αλλα ξεκινα το μανγκα του...ειναι κατα πολυ ανωτερο του ανιμε.

Γιατι θα κανω καλα που θα το παρατησω; :xD:


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 2 7a674f828bcc4c06cc51148b88b5c7cc1309352327_full
"Keep Rockin'...and nothing else matters..."

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης