Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Fairy Tail

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 10]

176Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Πεμ 11 Ιουλ 2013, 17:09

BlackLeg

BlackLeg

 

FAIRY TAIL ANIME IS BACK BITCHES

maggies fav maggies fav maggies fav maggies fav maggies fav maggies fav


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Jng

177Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Πεμ 11 Ιουλ 2013, 19:35

Santouryuu

Santouryuu

 

YOKATTAAAAAAAAAAA maggies fav maggies fav maggies fav maggies fav maggies fav



που το ειδες;;;; erk fucking birds... 


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

178Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Παρ 12 Ιουλ 2013, 11:20

BlackLeg

BlackLeg

 


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Jng

179Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Παρ 12 Ιουλ 2013, 14:14

Santouryuu

Santouryuu

 

εφοσον δεν λεει την ακριβη ημερομηνια δεν μπροω να χαρω :(


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

180Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Σαβ 13 Ιουλ 2013, 17:24

BlackLeg

BlackLeg

 

Ε σιγα. Ο ανθρωπος εριξε τοση δουλεια, 6 τσαπ σε 2 εβδομαδες, πηρε αρκετο προβαδισμα το μανγκα. Λογικα απο οκτωβριο


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Jng

181Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Δευ 29 Ιουλ 2013, 00:30

Aldark

Aldark

 

sugoi sugoi ,  είδα 6 επς σήμερα ρεκόρ για μένα στο φτ νομίζω
Απλά ο Laxus είναι godlike
, είμαι στο επ 119 btw , το tenrjoujima arc είναι απ'τα καλύτερα που έχω δει ποτέ !!!


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Maxres11

182Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Δευ 29 Ιουλ 2013, 01:00

maggie

maggie

 

καλό είναι, το επόμενο αρκ είναι φίλλερ, δεν λέει τίποτα από ιστορία οπότε αν θέλεις το πηδάς.


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

183Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Δευ 29 Ιουλ 2013, 09:52

BlackLeg

BlackLeg

 

Εγω το ειχα πηδηξει χιχι. Αντε να ξεκινησει παλι το ανιμε γιατι του one piece παει πολυ κατα διαολου


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Jng

184Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Δευ 29 Ιουλ 2013, 13:12

Aldark

Aldark

 

Θα το πηδήξω..βασικά ήθελα να το δω όλο μέχρι την άλλη βδομάδα που φεύγω (επιτέλους) αλλά δε παίζει...
Το One Piece πάει κατά διαόλου;;;Θάνατος :xD: 
Α τώρα είδα ποιον έχεις σιγκ...τι lame ήρωας μέχρι τώρα όσο τον έχω δει...daaamn! αλλιώς τον φανταζόμουν!


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Maxres11

185Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Δευ 29 Ιουλ 2013, 13:41

BlackLeg

BlackLeg

 

Ειδες το τελευταιο επεισοδιο ΟΠ? Την σκηνη με τον Σαντζι που χτυπαει τον Βεργκο? Αξιζει πραγματικα στους animators να τους κρεμασουν εξω απο το σπιτι του Οντα και να περνανε οι fans και να ριχνουν πορτοκαλια.

Επισης καλυτερα που τον εκαναν ετσι γιατι αμα ηταν τερατωδης πιστευω δεν θα ηταν ωραιο. Γιατι και αυτος ανθρωπος ηταν και αμα ηταν τερατωδης θα λεγαν καμια ιστορια οτι επειδη σκοτωσε τοσο πολλους μετατραπηκε σε δαιμονα κτλπ κτλπ


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Jng

186Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Δευ 29 Ιουλ 2013, 14:11

maggie

maggie

 

δεν λέει τίποτα το φίλλερ, ανακατεύει χαρακτήρες που ταυτόχρονα είναι παλιοί αλλά και καινούριοι, και δίνει λίγο περισσότερη έμφαση στους celestial mages, και για όσους το έχουν ξεχάσει, μας θυμίζει πως ο πρωταγωνιστής είναι η Lucy και όχι ο Natsu.
Aldark έγραψε:Θα το πηδήξω..βασικά ήθελα να το δω όλο μέχρι την άλλη βδομάδα που φεύγω (επιτέλους) αλλά δε παίζει...
Το One Piece πάει κατά διαόλου;;;Θάνατος :xD: 
Α τώρα είδα ποιον έχεις σιγκ...τι lame ήρωας μέχρι τώρα όσο τον έχω δει...daaamn! αλλιώς τον φανταζόμουν!
είσαι νωρίς ακόμα, όχι πως το έχει δείξει πολύ στο μάνγκα, αλλά έχει κάποιες σκηνές στις οποίες θα αλλάξεις γνώμη. δεν λέω άλλα.


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

187Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Δευ 29 Ιουλ 2013, 14:18

Aldark

Aldark

 

@Blackleg Δεν βλέπω One Piece anime :P οπότε δε ξέρω γιατί πράμα μιλάς , αλλά τα παραλέτε που το κράζετε όλοιι :Ρ
Συμφωνώ λίγο ρε συ αλλά και πάλι τον περίμενα κανά OP πλάσμα πανούργο και...:(

Μάγγι , ίσως είμαι νωρίς όντως...θα δείξει
Σ'αυτό που λες πρωταγωνίστρια είναι η Λούσυ αλλά ιδιαίτερα στο συγκεκριμένο αρκ , πιο πολύ έπαιζε η Τζούβια ή ο Έλφμαν παρά η Λούσυ!! Όχι ότι με χαλάνε οι υπόλοιποι ήρωες , τέτοια άνιμε ποντάρουν πολλά στους πολλούς γαμάτους χαρακτήρες μιας και το σενάριο leakάρει :mueh:(σπόντα και προς Bleach).
Α , είχα διαβάσει ότι το hiatus του άνιμε έχει ως ρίζα και ότι η Seyuu της Lucy δεν έπαιρνε αρκετά λεφτά!Ισχύει;


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Maxres11

188Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Δευ 29 Ιουλ 2013, 14:33

maggie

maggie

 

καλά το anime έχει καταντήσει κουραστικό Aldark. δεν ενοχοποιώ για αυτό το art του άνιμε, προσωπικά μπορώ να παραβλέψω το art αν αυτό που βλέπω αξίζει σε πλοκή, χαρακτήρες κτλ. απλά βλέπω -έβλεπα βασικά, το droppara- one piece και νιώθω πως το project απευθύνεται σε πικπα με τη τόση ελεινά αργή πλοκή που έχει και τα τόσα φίλλερς και το πόσο τραβάνε μια σκηνή για να γεμίσουν λεπτά στο επεισόδιο...η σκηνοθεσία στο άνιμε πραγματικά είναι γτπ, και πιστεύω είναι και ο λόγος που κρατάει κάτω από naruto & bleach.

πρώτη φορά το ακούω αυτό με τη σεγιου αλ. δεν γνωρίζω.


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

189Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Τετ 31 Ιουλ 2013, 12:59

Aldark

Aldark

 

maggie έγραψε:σε πειραξε το 7χρονο time skip ε? εμένα αδιάφορο. ούτε με πείραξε ούτε με τρέλανε..και βοηθάει πολύ στο setting του επόμενου αρκ. το οποίο ενώ ξεκινάει ωραία τελειώνει χάλια.

την ultear θα την ξεφτιλίσει κι άλλο σα χαρακτήρα. αυτό θα το διαβάσεις στο manga. το άνιμε δεν έχει φτάσει ως εκεί.

α θα ξεφτιλίσει και τη Λούση...δεν σου λέω λεπτομέρειες για να μην σε σποιλάρω. θα το καταλάβεις αφού το δεις.

με τον ζερεφ ναι, αν υποθέσεις πως έζησε πριν 400 χρόνια είναι περίεργο που φαίνεται τόσο νέος. εδώ κάτι παίζει με τα πολλά 7 που συναντάμε ανά καιρούς και με το ότι οι νάτσου και γκαζίλ δεν μπορούσαν να περάσουν απο το spell του Freed.

σε γενικές γραμμές το άνιμε δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, απλά μέτριο. είχε τα φόντα να γίνει καλό αλλά ο μάσιμα δεν το έχει, αρχίζει κάτι ωραία και το τελειώνει χάλια. το μόνο που αξίζει για μένα είναι το χιούμορ του. γελάω απίστευτα πολύ με τα ζευγάρια happy x lucy & gray x juvia.

θέλω να πιστεύω πως θα βελτιωθεί στο μέλλον.

δεν πιστεύω να έκανα κανα σποιλέρ. καλύτερα να πάει στο ft topic η συζήτηση όντως.

 Με πείραξε ότι είναι πολύ μεγάλο το διάστημα..θα το συνηθίσω εντάξει όπως με πείραξε λίγο η φάση ότι ο πατέρας της Λούσυ έγινε ξαφνικά καλούλης..τέλος πάντων δευτερεύοντα πράγματα , βασικά επιτέλους την επανέφερε στο προσκήνιο...Την ξευτιλίζει; κρίμα...(Και την Ουλτήαρ; τι άλλο να της κάνει της τύπισσας :xD:)
Κάτι πάει να κάνει ο Μασίμα μωρέ αλλά έχει κατακλέψει τα πάντα και χάνει το μπούσουλα συχνά! :Ρ Happy-Lucy δύδιμο που σκοτώνει κλαίω στα γέλια...Και η Juvia (η Seyuu της κάνει τρελή δουλειά !) έχει φάση αν και καταντάει κουραστικό.
Έχω κάποιες θεωρίες για το ότι ο Νάτσου και ο Γκατζήλος δεν μπορούσαν να περάσουν το φράγμα το Φρηντ , αλλά ακόμα κι αν είναι πάνω από 80 , πώς γίνεται η Γουέντυ να είναι 12 (επίσημη ηλικία από Μασίμα);
Έχει δυνατότητα να βελτιωθεί; Έχω φάει κάτι μικρά σπόιλερ τι είδους αρκ παίζει στο manga και εμένα μου φαίνεται ότι πάει για κλείσιμο...δε ξέρω μπορεί να λέω και μπούρδες :Ρ


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Maxres11

190Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Τετ 31 Ιουλ 2013, 13:21

maggie

maggie

 

κι όμως ο μάσιμα είναι αρκετά εφευρετικός..βρήκε τρόπο να την πάει ακόμα πιο χαμηλά σα χαρακτήρα και ταυτόχρονα ρίχνει και το μάνγκα με αυτό που θα κάνει.

ο μάσιμα έχει δώσει ολονών τις επίσημες ηλικίες και νομίζω του νάτσου είναι 17-18..έχω θεωρεία τι παίζει όμως..νάτσου, γκαζίλ & γουέντι είναι βιολογικά ό,τι ηλικίες έχει δώσει ο μάσιμα, αλλά έχουν γεννηθεί πριν 400 χρόνια, για αυτό δεν μπορούσαν να περάσουν το σπελλ του φριντ, αν υποθέσουμε πως ο φριντ όταν έκανε το σπελ έγραψε όχι μόνο ηλικία, αλλά και ημερομηνία.
με αυτή τη θεωρεία δένει και πως ο ζέρεφ τον γνώριζε.
βέβαια είναι πολύ τραβηγμένη διότι αυτόματα σημαίνει πως οι δράκοι τους τούς έστειλαν στο μέλλον και για αυτό είναι δύσκολο να ισχύει.

μια άλλη λιγότερο τραβηγμένη θεωρεία είναι πως απλά όσο ζούσαν με τους δράκους τους δεν γερνούσαν και αντιλαμβανόντουσαν το χρόνο διαφορετικά, για κάποιον άγνωστο λόγο.

ναι όντως πάει για κλείσιμο, και ναι έχει περιθώριο να βελτιωθεί αν χρησιμοποιήσει καλά τα τελευταία χαρτιά που του απομένουν, τους δράκους και όποια μυστήρια βρίσκονται γύρω από το θάνατο της μάνας της λούσης και των εφταριών.
αν μη τι άλλο ένα καλό (γτ όχι και επικό :p) τέλος θα ανεβάσει το επίπεδο στο anime.


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

191Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Πεμ 01 Αυγ 2013, 02:16

Aldark

Aldark

 

Κι εγώ αυτό με το παρελθόν έχω σκεφτεί ότι έγινε. Αλλά και πάλι , ο Νάτσου και η Γουέντυ ξέρουν την ημερομηνία που έφυγαν οι δράκοι τους! Οπότε δε ξέρω τι παίζει...περιμένω κάποια καλή απάντηση κύριε Μασίμα (ο Ζέρεφ τον είχε δει όταν ήταν μικρός και λογικά θα τον νικήσει στο τέλος!)
Θα δω τι της κάνει λοιπόν , στη συνέχεια. 
Αχά πάει όντως για κλείσιμο σιγά σιγά...
Άρχισα σιγά σιγά το Μάτζικ Γκέημς (επ.153) , θα αφήσω τα σχόλια μου πριν φύγω για διακοπές νεξτ γουήκ!


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Maxres11

192Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Σαβ 03 Αυγ 2013, 19:44

maggie

maggie

 

έτσι όπως το πάει ναι φαίνεται πως το κλείνει σιγά σιγά. αλλά επίσημη ανακοίνωση δεν έχει βγει οπότε δεν ξέρουμε σίγουρα.

επ 159 έφτασες?
159 episode spoiler:

edit:
α και κάτι που ξέχασα να πω..

ΜΗ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΑ OPENINGS TOY FAIRY TAIL...

ειδικά το συγκεκριμένο op είχε μεγάλο spoiler...

156 η 157, δεν θυμάμαι:


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

193Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Δευ 05 Αυγ 2013, 03:52

Aldark

Aldark

 

ναι , σπόιλαρε πάρα πολλά πράγματα και αυτό και το επόμενο όπενινγκ...
Α , in other news...ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 175! :D
GRANDO MAGIC GAMES SPOILS:

αχχχ σε 4 μέρες 25 επεισόδια ε; χαχα νέο ρεκόρ! Άρα μπορώ να δω και μικρό άνιμε σε 5ήμερο (μπα)
Αλλά αυτά είναι δικά μου στατιστικά :Ρ
Κρίμα που το κόψανε πάνω στο καλό όμως...ελπίζω να επανέλθει δριμύτερο , από Οκτώβριο!
Χμ και δε ξέρω αν θα συνεχίσω στο μάνγκα...Ίσως να το αφήσω όλο για μετά το σχολείο , το καλοκαίρι.Θα δείξει. Έντιτ: πάω να διαβάσω το επόμενο τσάπτερ βασικά careless run 
Ευχαριστώ το άνιμε , παρότι μου πήρε 4 χρόνια να το τελειώσω , ήταν πραγματικά ευχάριστο και διασκεδαστικό!

Αυτό παίζει να είναι το μακρύτερο μου ποστ στο φόρουμ χαχα


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Maxres11

194Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Δευ 05 Αυγ 2013, 09:44

BlackLeg

BlackLeg

 

Omg. Δεν πιστευω τον εαυτο μου. Καθισα και το διαβασα ολο


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Jng

195Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Δευ 05 Αυγ 2013, 14:56

Aldark

Aldark

 

χαχαχα αλήθεια; κυρίως ήθελα να τα γράψω όλα αυτά κάπου γιατί μ'αρέσει να σχολιάζω όταν βλέπω κάτι!
Και δεν άντεξα διάβασα στις 4 το βράδυ 2-3 τσάπτερ :xD:

διάβασα όλο το θρεντ και βρήκα το καλύτερο ποστ ever:

luffy_is_paok έγραψε:παιδια οποιος ξερει σας παρακαλω να απαντηση στο παρακατω ερωτημα( αν και δεν τελειωσα ακομα το ανιμε και δεν αρχισα ακομα το μανγκα αλα τεσπα)

ΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΣΤΟΓΚΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΟ ΕΧΟΥΝ ΜΠΛΕ ΜΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΑΔΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ????

daaamn!αυτα

κλαίω , και ισχύει , σε κάθε αρκ υπάρχει και ένας Gerrard , εμένα δε με χαλάει είναι γαμάτος(ο Μύστογκαν ο θεούλης πιο πολύ) , το κόκκινο σημάδι στο μάτι να μην είχε...:buhu: αλλά το παραβλέπω

EDIT: Double post , who cares Τώρα εμείς xD

έχετε δει παιδιά το OVA το 5ο; Είναι βασισμένο στο τσάπτερ 298 που ακολουθεί το 297 το οποίο ήταν το τελευταίο επεισόδιο (175)! Το διάβασα χθες και τώρα είδα ότι έχει βγει και animated οπότε χάρηκα στο extreeeeeme!


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Maxres11

196Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Τρι 06 Αυγ 2013, 06:26

maggie

maggie

 

ναι.

την ultear την ξεφτιλίζει κι άλλο. την βάζει κάτω και της βιάζει το χαρακτήρα.


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

197Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Παρ 08 Νοε 2013, 22:44

Santouryuu

Santouryuu

 

θυμαμαι τετοια μερα ηταν που περιμενα να βγει νεο επεισοδιο..... αχ βαχ :Ρ


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

198Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Σαβ 09 Νοε 2013, 02:05

Aldark

Aldark

 

πριν 4 χρόνια και κάτι βδομάδες είχε ξεκινήσει το φτ...
τελικά υπάρχει κανά νέο για συνέχεια fellas;


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Maxres11

199Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Τρι 26 Νοε 2013, 15:25

Troll

Troll

 

ξανα ξεκινησα το ανιμ...και ειμαι στο αζενας αρκ(δεν ειμαι σιγουρος οτι λεγετε ετσι)καλο γενικα το αρκ αν και με ενοχλη που δεν εχουν της δυναμης τους...τεσπα καπου ακουσα οτι το anime μετα το λαξους αρκ πεφτει πολυ υσχυη?αμα ειναι ετσι να μην μπω σε κοπο να το δω


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Images?q=tbn:ANd9GcR30hBhdaERqTYlgCC8sQtp_0v8jRRMi1zNjTuOOGLxJfD73wgi

200Fairy Tail - Σελίδα 8 Empty Απ: Fairy Tail Πεμ 28 Νοε 2013, 21:45

Aldark

Aldark

 

ποιο είναι το άζενας αρκ;
μη τους ακούς , παρ'ότι και γω πιστεύω ότι είναι το καλύτερο το Festival arc/Laxus Arc , μετά από κει έχει καλές στιγμές , και πλην του Oracion Ceis που ακολουθεί και με απογοητεύσε , τα υπόλοιπα είναι αξιοπρεπή! Συνεχισέ το λεώ αν σ'αρέσουν τα shonen ή το μάνγκα απευθείας.


_________________
Fairy Tail - Σελίδα 8 Maxres11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης