Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 801: Declaration of Opening

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 10]

51Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Πεμ 24 Σεπ 2015, 21:49

Santouryuu

Santouryuu

 

λετε γι'αυτο να μην εκαναν κινηση οι cp0, γιατι ειχαν βγει νοκ αουτ;


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

52Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Πεμ 24 Σεπ 2015, 21:52

Aldark

Aldark

 

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα , αλλά νομίζω ήταν ή 3 ή 4 , κάτι θα πρέπει να τους έκαναν κι αυτούς...Επίσης αν όπως έδειξε ήταν ακόμα στο παλάτι ο Λούτσι και ο μάλλον Σπάνταμ , οι ΣΠ0 δεν έφυγαν ποτέ απ'το νησί.
Είναι 100% ότι οι CP0 είναι για undercover μπινιές και εγκεφαλικές δουλειές και όχι τόσο τούμπανα όπως οι 9;


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Maxres11

53Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Πεμ 24 Σεπ 2015, 21:58

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ούτε κι εμένα μου αρέσει αυτό που κάνει ο Bartolomeo.. και το κάνει και με ΟΛΟΥΣ τους SHs!!

Βαρετό από ένα σημείο και ύστερα.. Όταν μάχεται όμως είναι super!


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 33k6s5i Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Fvve46

54Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Πεμ 24 Σεπ 2015, 21:59

Qaaz

Qaaz

 

Αν και εδω λεει powerful κανονικα ειναι για το intelligence

Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 093%20copy

Δε ξερω αν εφυγαν και ηρθαν και αν τους "φαγαν" πριν ή μετα παντως οι ιδιοι δεν ειναι


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 7Uj1J2Q
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 AiQWYsi

55Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Πεμ 24 Σεπ 2015, 22:05

Aldark

Aldark

 

Ο κοντός με το μπόουλερ σίγουρα δεν ήταν ο Σπάνταμ στην αρχή. Λογικά ήταν εκείνος ο τύπος που μίλαγε ο Ντοφλαμίνγκο σε ένα επεισόδιο πριν το τάημ σκιπ κάπου εκεί (ξέρετε τι λέω).
Ο Λούτσι ήταν αρκετά ψηλός; Φαίνεται σαν η μάσκα να μην καλύπτει όλο του το πρόσωπο...


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Maxres11

56Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Πεμ 24 Σεπ 2015, 22:09

Qaaz

Qaaz

 

Ειναι αλλα οι αλλοι 2 ειναι longarm & longleng

αυτον λες
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 8c44a5d8

Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Latest?cb=20130920053715


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 7Uj1J2Q
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 AiQWYsi

57Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Πεμ 24 Σεπ 2015, 22:33

uchiha1991

uchiha1991

 

The Red-Haired έγραψε:Ούτε κι εμένα μου αρέσει αυτό που κάνει ο Bartolomeo.. και το κάνει και με ΟΛΟΥΣ τους SHs!!

Βαρετό από ένα σημείο και ύστερα.. Όταν μάχεται όμως είναι super!
νταξει ομως το  going luffy δεν υπηρχε απλα..εφτυσα τα corn flakes οταν το ειδα....

58Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Πεμ 24 Σεπ 2015, 23:28

Tcixlas

Tcixlas

 

going luffy λεω και κλαίω είναι ο barto k to club του χαχαχα

όσο για cp0 αν τις έχουν φάει όλοι λογικά όλοι έχουν δυναμώσει αρκετά οι cp9


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

59Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Παρ 25 Σεπ 2015, 00:22

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Γιατί να τις έχουν φάει, μπορεί απλά να "μασκαρεύτηκαν". Περίμενα τους CP-0 λίγο κάτω από admiral level, ισοδύναμους με τους δυνατότερους shichibukai.. Αν τις τρώνε από τον rob lucci .. τί να πω.


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 33k6s5i Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Fvve46

60Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Παρ 25 Σεπ 2015, 00:44

Scarlet D.

Scarlet D.

 

κοιτα νομιζω εχει ξαναειπωθει αλλα οι CP δεν εχουν να κανουν με δυναμη,εχουν να κανουν με την εξυπναδα. Οι CP ηταν ειναι και θα ειναι υπηρεσια μυστικων υπηρεσιων και πληροφοριων, το οτι ο lucci και αυτοι ηταν δυνατοι και αερατοι καποτε ειναι εντελως αλλη ιστορια. Ασε που πιστευω οτι τωρα πια ουτε το δαχτυλακι δεν θα αγγιζουν των strawhats πια, τωρα πια αντικειμενικα δεν ειναι δυνατοι


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

61Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Παρ 25 Σεπ 2015, 02:11

blackeagles pirates

blackeagles pirates

 

Aldark έγραψε:δύσκολο ρε...Είχε δείξει σε κόβερ στόρυ πως ο Σπάνταμ τους την έφερε , έριξε σε αυτούς το blame και τους κυνήγησαν. Μάζεψαν λεφτά για να θεραπευτεί ο Lucci και ύστερα ορκίστηκαν να εκδικηθούν ή κάτι τέτοιο. Ξαφνικά μας τους πετάει στην ανώτερη βαθμίδα και μάλιστα με Lucci ανώτερο του Σπάνταμ; Περίεργα παιχνίδια , χρειάζεται εξήγηση , αλλά θα τη μάθουμε πολύ αργότερα. Θα περιμένω να το δω και στο άνιμε κάποτε μπας και καταλάβω καλύτερα γιατί κι εγώ έχω σκαλώσει άγρια.
Blackeagle Pirates welcome back ! Ελπίζω να μην είσαι ο Χόκινς , κι αν είσαι όταν ξαναμπείς με χόκινς να γράφεις έτσι κι όχι σαν ανάπηρος. Please
Αγνόησε τα παραπάνω αν είσαι όντως ο Μαύρος Αετός και ελπίζω να σε έχουμε κοντά μας πιο συχνά :)

Σ'ευχαριστώ Al. :) δεν είμαι ο χοκινς αλλά για οποιαδήποτε αμφιβολία έχεις μπορείς να τσεκάρεις την ip μου, νομίζω;
στο θέμα μας τώρα. εγώ νομίζω ότι απλός μεταμφιέστηκαν για κάποιον λόγο οι cp9. το πιο πιθανό, για μένα,  είναι να είναι και αυτοί, σαν καταζητούμενοι πλέον, μέλη του υπόκοσμου και να ειχαν αλισβερίσι με τον Mingo και τώρα που έπεσε να έπαθαν ζημιά


_________________
the skull mark is a symbol of conviction

62Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Παρ 25 Σεπ 2015, 10:19

Tcixlas

Tcixlas

 

εντωμεταξύ όντως μές στον υπόκοσμο μια φορά τότε στις αναμεταδόσεις ήταν ένας σαν στον rob lucci κα ιείχαν φαγωθεί αν θυμάμαι καλα όλοι ότι να ο λουτσι κλπ αλλά δεν ήταν κανένας σίγουρος και δεν έμεινε άρα είναι κι αυτο μια οπτική γωνία


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

63Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Παρ 25 Σεπ 2015, 10:25

Qaaz

Qaaz

 

αρχιζουμε και τους βλεπουμε κ αυτος σιγα σιγα

θα μαθουμε αν ηταν αυτος ή οχι


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 7Uj1J2Q
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 AiQWYsi

64Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Παρ 25 Σεπ 2015, 10:42

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ πριν θυμηθώ αυτό για τον λουτσι σκεφτόμουν ότι ίσως και να είναι και cp0 γιατί η μάσκα δεν φαίνεται να είναι κάποιου απο τους άλλους cp0 και επίσης μοιάζει με αυτή που το είδαμε να φοράει την πρώτη φορά, άσε που ο σπανταμ είναι αντερλινγκ και τον κράζει απο ότι φαίνεται ο λουτσι... άρα ίσως βρήκαν εναν τρόπο να γυρίσουν ξανα στην κυβέρνηση και να μεταφέρουν και την αλήθεια για τον σπανταμ κι τώρα τον έχουν αντερλινγκ με αρχηγό τον λουτσι... ειδικά το αν εχουν άκρες στον υπόκοσμο το δικαιολογεί κιόλας... μιας και τους έχουμε δει μυστικους ξανα... δεν ξέρω το σκέφτομαι πολύ ότι μπορεί να είναι και κανονικοί


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

65Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Παρ 25 Σεπ 2015, 11:47

Qaaz

Qaaz

 

Γιατι ειναι δυσκολο να χρησιμοποιει την δικια του μασκα?

Εγω βλεπω την σκηνη αυτη κατι σαν Sanji με CC πριν λιγα chapters απλα ο Lucci ειναι ξεκαθαρα πιο πανω απο τον Spandam και δεν του δινει σημασια.

Οι Marines κυνηγουσαν τους ex CP9 στο cover story, αυτοι εδειραν τον Very Good ενω εγινε και επιθεση των Marines στο τοπο καταγωγης των CP9 και οι αλλοι τους κυνηγησαν τωρα ποσο ευκολο μετα απ' ολα αυτα να τα βρουν και να γινουν και CP0 δε ξερω


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 7Uj1J2Q
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 AiQWYsi

66Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Παρ 25 Σεπ 2015, 12:02

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Στον πραγματικό κόσμο πάντως η κυβέρνηση αποκλείεται να είχε ελεύθερους κι ανεξέλεκτους τους (πρωην) cp9, γιατί ξέρουν πάρα πολλά! Άρα δε νομίζω να δρουν μόνοι τους.. Εκτός πια κι αν έχουν ξεφύγει από τους άλλους cp κι έχουν ένα δικό τους σχέδιο, που πολύ θα ήθελα να μάθω!


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 33k6s5i Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Fvve46

67Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Παρ 25 Σεπ 2015, 12:30

Qaaz

Qaaz

 

Αν ειναι Brokers δεν ειναι μονοι. Με τους Revo δεν ειναι το καταλαβαμε (ισως να πανε στο μελλον ποιος ξερει)

Πιστευω πως το σχεδιο του ειναι να κανουν ζημια με την WG μιας και ξερουν τι εγινε πριν στο Enies Lobby και που τους εριξαν τις βρωμιες σ' αυτους οποτε λογικα καπως ετσι θελουν να παρουν εκδικηση


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 7Uj1J2Q
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 AiQWYsi

68Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Παρ 25 Σεπ 2015, 13:18

Aldark

Aldark

 

δε νομίζω ότι οι μπρόκερς είναι ομάδα που κινείται συνολικά. Στον υπόκοσμο υπάρχει κάθε καρυδιάς καρύδι , από τον Blackbeard και τη συμμορία , μέχρι τον Aokiji , τον Doflamingo , κυβερνητικούς (CPs) , πιθανά τον Lucci , πλήρωμα της Big Mom κι ένα σωρό άλλοι...Έτσι το έχω εκλάβει.
Αν δουλεύουν πράγματι ως ΣΠ0 , θα είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον γιατί όπως είπε ο Κααζ , ήταν επικυρηγμένοι. Εκτός αν τους πήραν επειδή ήξεραν πολλά , αλλά και πάλι πως να τους εμπιστευτείς; Όπως και να χει , θεωρώ ότι δουλεύουν ενάντια στην κυβέρνηση και ο Σπάνταμ είναι -επιτέλους- τσουτσές του Λούτσι ;)


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Maxres11

69Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Παρ 25 Σεπ 2015, 13:50

Qaaz

Qaaz

 

Νομιζω ειναι μοιρασμενοι αλλοι δουλεουν μονοι κ αλλοι σαν ομαδες το ειδαμε σε πολλα παραδειγματα οπως αυτοι που ηρθαν για τον Luffy ενω ο ιδιος ο Law το ειπε οτι ετσι λειτουργει το New World. Στην ουσια αυτοι ειναι οι Brokers


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 7Uj1J2Q
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 AiQWYsi

70Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Παρ 25 Σεπ 2015, 15:42

Tcixlas

Tcixlas

 

τι να πω έχουμε να δούμε πολλά εμένα μου φάνηκαν πολύ περιεργοι για brokers ειδικά αν ο οντας τους παρουσιάζει σαν cp0 όταν μας τους είχε δείξει και πριν


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

71Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Σαβ 26 Σεπ 2015, 10:56

Qaaz

Qaaz

 

Σκεφτομαι πως αν στο επομενο bounty raise δε παρουν ολοι αυξηση (δυσκολο αν ειναι ειδικα λογο Υοnko) αυτοι που δε θα παρουν θα ειναι μαλλον Usopp, Robin, Nami & Brook

Nομιζω πως ειναι αρκετα καλα για την ωρα για αυτους και οι υπολοιποι πρεπει να εχουν καποιες αυξησεις για διαφορους λογους (καλα ο Luffy ειναι εκτος ανταγωνισμου και να κλασει θα του δωσουν αυξηση)

Αν και αρκετα νωρις για κατι τετοιο μιας και μολις πηραμε την αυξηση πιστευω πως το επομενο του Zoro θα ειναι 420.000.000, του Sanji 377.000.000, του Franky 294.000.000

Toυ Chopper παραμενει μυστηριο

Τωρα αν ειναι να ανεβουν και των αλλων πιστευω πως θα ειναι σχετικα μικρα τα ποσα


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 7Uj1J2Q
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 AiQWYsi

72Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Σαβ 26 Σεπ 2015, 10:58

Tcixlas

Tcixlas

 

πιστεύω ότι τον ussop θα τον κρατήσουν πάνω απο φράνκι μόνο και μόνο για να διατηρήσουν αυτό το hype μεταξύ τους... και ελπίζω μετά απο γιονκο να δούμε τον τσοπερ με μονστερ και ένα boynty πάνω απο 100 μυρρια


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

73Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Σαβ 26 Σεπ 2015, 11:00

Qaaz

Qaaz

 

Αν καποιος επρεπε να εχει 200.000.000 αυτη την στιγμη αυτος ειναι ο Chopper

Αλλα δεν ειναι επικινδυνος για την WG


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 7Uj1J2Q
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 AiQWYsi

74Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Σαβ 26 Σεπ 2015, 11:04

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν είναι μόνο αυτό ίσως δεν τον έχουν πάρει χαμπάρι εδώ στην αρχή το πλήρωμα δυσκολεύτηκε να καταλάβει το μονστερ... επίσης είναι κίνδυνος γιατί στο σαμπόντι αν θυμάμαι ο σεντομαρου είχε πει ότι αυτή είναι μια τρομερή δύναμη... και όντως το awakening αν το ελεγξει μπορεί να κάνει θαυματα


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

75Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 801: Declaration of Opening Σαβ 26 Σεπ 2015, 11:05

Qaaz

Qaaz

 

Απλα δε τους εχουν συνδεσει ακομα


_________________
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 7Uj1J2Q
Chapter 801: Declaration of Opening - Σελίδα 3 AiQWYsi

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης