Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Anime Recommendations

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

51Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Δευ 26 Ιουλ 2010, 16:31

Red Dragon

Red Dragon

 

To Slam Dunk , το Aoki densetsu shoot! και το prince of tennis τα τρια καλυτερα αθλητικα

52Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Δευ 26 Ιουλ 2010, 18:25

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
το καλυτερο αθλητικο ανιμε ειναι το hajime no ippo

53Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Δευ 26 Ιουλ 2010, 19:19

Red Dragon

Red Dragon

 

ναι οντος το ειχα ξεχασει αυτο, οντος παιζει να ειναι και το καλυτερο αθλητικό, εχω δει την τελευτεα season μονο

54Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Πεμ 29 Ιουλ 2010, 10:20

quenta

quenta

 

tο εγραψα και στο θεμα του ριμπορν..ισως λαθος μου και να ειναι καλυτερα να το ρωτησω εδω που λογικα κολαει..

μηπως εχει καποιος να προτεινει καποιο ανιμε που να εχει σχεση με την μαφια??
καποιο ανιμε ομως εκτος των Reborn-Dogs-Durarara..αυτα τα 3 τα εχω δει οποτε καποιο αλλο που να εχει σχεση με την μαφια..βασικα το προτειμο ποιο πολυ σαν το Dogs kai durarara,δλδ να μην εχει σουπερ δυναμεις σαν το ριμπορν αλλα να ειναι ποιο κλασικο με πιστολιδια κτλπ

αν εχει καποιος να προτεινει κατι πλζ μην δισταζεται φτυστε το..

55Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Πεμ 29 Ιουλ 2010, 15:31

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
as Johnnyman said,Black Lagoon και τις 2 seasons...

26 επεισοδια δηλαδη....αξιζει πολυ,εχει καταιγιστικη δραση με πιστολιδα....
μπλεκει την αμερικανικη μαφια με την Yakuza και την Ταιβανεζικη Μαφια....

ειναι σε πραγματικα δεδομενα,πχ εχει μια εκκλησια που ξεπλενει χρημα,την ομαδα των εκτελεστων,μαφιοζικες οικογενεις κτλ....

και τρομερη κινηση στο σχεδιο....

56Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Πεμ 29 Ιουλ 2010, 15:36

quenta

quenta

 

nai το αρχισα..στο 4 ειμαι..

57Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Πεμ 29 Ιουλ 2010, 15:36

Iron Nicκ

Iron Nicκ

 

ενω ωραιο anime που εχω ακουσει πλ καλα σχολια ειναι το Baccano! το οποιο το εχει φτιαξει ο δημιουργος του Durarara! και ακουσα οτι ειναι πλ ωραια με την ωραια πλοκη κ χωρις ειδικες δυναμεις

58Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Παρ 03 Σεπ 2010, 14:57

quenta

quenta

 

ρε πειτε μου κανα καλο ανιμε να δω..εχω ξεμεινει απο ιδεες στο τι να δω και βλεπω παλι οπ επεισοδια παλια..αλλα κοντευω να τα τελειωσω παλι..σε λιγο θα τελειωσω και τα θριλερ μπαρκ επεισοδια και θα μπω στα σαμπαοντι..ΕΛΕΟς..

Γιαυτο σας λεω προτεινετε μου κανα καλο..για να μην γραφετε και λεω συνεχεια αλλο και αλλο θα γραψω μία καποια που εχω δει ωστε να ξερετε

εχω δει :
onepiece-Νarutoi-bleatch-reborn-fairy-dragonball-hajime no ippo-fma-code geas-Death Note-Kenshin-claymore-avatar-afro samurai-heroic age-

pooooooooooooo

gmto na mhn ta grafo ola.....Γενικα απο οτι καταλαβατε τα ποιο γνωστα τα εχω δει..

αν ξερετε καποιο ανιμε το οποιο να αξιζει να δω(δεν εχει σημασια αν ειναι μεγαλο η μικρο)πειτε το...

θα προτειμουσα καποιο ανιμε με υπερδυναμεις και τετοια..Shonen δλδ...

πλζζ πειτε κανα καλο..βαριεμαι!!!

59Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Παρ 03 Σεπ 2010, 15:02

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
δεν είναι shonen αλλά είναι από τον δημιουργό του 20th century boys,το Monster..

κι εγώ αρχή είμαι,αλλά η καλή δουλειά φαίνεται..μόνο αυτό θα πω.δεν ξέρω αν σου αρέσει,αλλά είναι πολύ καλή δουλειά

και ένα shonen-like manga που μόνο λόγια έχω ακούσει είναι το Rurouni Kenshin που αξίζει

60Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Παρ 03 Σεπ 2010, 15:05

maxuris

maxuris

 

Black lagoon αμα θες να δεις πιστολιδι δραση μαφιες κ ετσι ...

61Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Anime Reccomendations Παρ 03 Σεπ 2010, 15:13

quenta

quenta

 

αλλο :p

gia να μην σπαμαρο αλλο και αλλο οπως ειπα να λετε 5-6-15 ανιμε μαζι, μηπως τυχει και δεν εχω δει καποιο..

αλλα τα ανιμε να αξιζουν,μην ειναι μαπα μονο και μονο για να μην το εχω δει ..

62Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Παρ 03 Σεπ 2010, 16:13

didimakia

didimakia

 

Hunter X Hunter
Yu Yu Hakusho

για shonen.

και αλλη φορα δες το καταλληλο θεμα ;)

63Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Τετ 29 Σεπ 2010, 17:08

LDM

avatar

 

θα θελα ενα ανιμε που να μην ειναι σε στυλ μπλιτζ ναρουτο ουαν πις φερι τεηλ ντραγκονμπολ κλπ κλπ κλπ! θελω να εχει περιπετεια δραμα γελιο και να ειναι για την ιαπωνεζικη κουλτουρα ξερετε!

64Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Τετ 29 Σεπ 2010, 17:36

Red Dragon

Red Dragon

 

το great teacher onizuka πρεπει να σου κανει

65Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Τετ 29 Σεπ 2010, 18:48

didimakia

didimakia

 

Βασικα το GTO δεν ειναι shonen supernatural αλλα παλι ειναι καλο XD

Δες τα παραπανω που εγραψα.

Hunter X Hunter
Yu Yu Hakusho

66Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Πεμ 04 Νοε 2010, 21:53

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

λοιπον εχω ακουσει καλα λογια για το Durarara(or sth like that :P)

ξερει κανεις να μου πει ποσα επς εχει,αν ειναι ongoing,και τι ειδος ειναι(shounen,sainen και ετσι)?

67Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Πεμ 04 Νοε 2010, 22:44

didimakia

didimakia

 

Τελειωμενο ειναι..το'χω δει...
Καλη φαση ειναι...shounen ειναι ^^
24 επεισοδεια ^^

68Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Παρ 05 Νοε 2010, 01:01

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

οκ θα το χτυπησω κ αυτο thnx gj!

69Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Κυρ 28 Νοε 2010, 19:26

katalanosGR

katalanosGR

 

λοιπον ψαχνω για ενα αστειο anime εχετε να μου προτεινετε κανενα ? drinking ice tea :D

70Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Κυρ 28 Νοε 2010, 19:36

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
hajime no ippo?
δεν το έχω δει,θέλω,αλλά ξέρω πως έχει πλάκα και έχω δει βιντεάκια στο youtube και χτυπιώμουν

71Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Κυρ 28 Νοε 2010, 19:38

didimakia

didimakia

 

katalanosGR έγραψε:λοιπον ψαχνω για ενα αστειο anime εχετε να μου προτεινετε κανενα ? drinking ice tea :D
azumanga daioh καρφωτος :D

edit: και το Full Metal Panic εχει πολυ γελιο...

72Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Κυρ 28 Νοε 2010, 20:21

Aldark

Aldark

 

didimakia έγραψε:
edit: και το Full Metal Panic εχει πολυ γελιο...
Εχει καποια σχεση με το Alchemist;

73Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Κυρ 28 Νοε 2010, 20:23

didimakia

didimakia

 

Απολυτως καμμια...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την didimakia στις Δευ 29 Νοε 2010, 01:00, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : forgot a word xD)

74Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Πεμ 03 Μαρ 2011, 18:21

didimakia

didimakia

 

Λοιπον θελω να προτεινω σε ολους να δειτε τα εργα του Makoto Shinkai.

Και τα 3 ειναι απιστευτα πανεμορφα και υπεροχα.

Ειναι τα εξης :

5 centimeter per second

Voices of a dinstant star (αυτο ειναι ενα 20λεπτο. απιστευτα τελειο ομως)

και το τελευταιο που ειδα σημερα

The place promised in our early days.

τα 2υπαρχουν μ' ελληνικους υποτιτλους απ την animeclipse.

Hoshi no Koe (Voices of a distant star)
Kumo no Muko, Yakusoku no Basho(The place promised in our early days)

Ειναι και καλα anime για να τα δει και καποιος μη animefan ^^


75Anime Recommendations - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Recommendations Παρ 01 Απρ 2011, 04:23

didimakia

didimakia

 

Προτεινω το Tokyo Magnitude 8.0

Ειναι επικαιρο. Για τους φαν των slice of life.

Εγω ενα εχω να πω.
Σπόιλερ:

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης