Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
pika pika no mi ρε..........


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 3 2cxdsfp

[font=Times New Roman]~ Behold, there was destruction and there was calamity on the planet. The sky vanished and the sky became frozen. Nature halted the circle of life, which was essential for the recognition of man. Thes narrators of these words have long since exited the stage and the curtain of the “system” has visibly fallen. However, even in this devastated world, one still cannot escape from the existence of this circle.[/font]

Iron Nicκ

Iron Nicκ

 

Johnyman έγραψε:^είναι σίγουρα από τα πιό χρήσιμα..

ξέχασα ένα πολύ τούμπανο,και απ' όσο θυμάμαι δεν το ανέφεραι και κανείς..

Σπόιλερ:
σιγουρα ενα απο τα πιο τουμπανιαρικα φρουτα και απο τα πιο δυσκολα για να κερδισεις...μονος σ


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 3 NatsuSign1

quenta

quenta

 

Σπόιλερ:


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 3 Kinoumeni-memories

Iron Nicκ

Iron Nicκ

 

quenta έγραψε:
Σπόιλερ:
εχεις ενα δικιο για τον Maggelan αλλα σκεψου οτι οι περισσοτεροι στον κοσμο του One Piece εχουνε Paramecia φρουτα οποτε στο New World θα ηταν δυνατο απεναντη σε πολλους πειρατες κ θα τους ειχε ξεκανει αλλα για τον Maggelan που ειναι αρχηγος φυλακης ειναι πλ χρησιμο φρουτο για τα βασανηστηρια που κανει μιας κ εκει μεσα ολοι ειναι με Carouseki και ετσι το δηλητηριο τους βαραει κ δν την γλυτωνουν.
Παντως αυτο με τον Kid ειναι πλ σωστο....θα του ελενχε τα ποδια και θα τον εστελνε στο διαολο κ ακομα παραπερα...θα τον καρφωνε μεσα στο εδαφος και θα του αριχνε σπαθια στο κεφαλι και μετα dead ο Shiki ellefson is dead.


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 3 NatsuSign1

quenta

quenta

 

ναι το ντοκου ντοκου ειναι τουμπανο..εκτος απο τα λογκια πολυ λιγα φρουτα απο πααραμεσια και ζοαν θα μπορουσαν να αμυνθουν απεναντι στο δηλητηριο οποτε ποσο αλλο να του κανουν και ζημια..
δεν ξερω..ισως καποιο το οποιο ο χρηστης να μπορει να επιτεθει απο μακρια..οπως ο kid πχ που μπορει να τον βαρεσει απο μακρια και χρησιμοποιοντας μεταλλο..ο mr3 ειναι και αυτος καποιος που ισως αν χρησιμοποιουσε σωστα το φρουτο του να μπορουσε να αμυνθει αλλα τωρα το να τον ριξει δεν ξερω δυσκολα...

kai kατι αλλο τελαυταιο για το ντοκου ντοκου νο μι...δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθουσε το χακι απενταντι στο φρουτο αυτο..το λεω αυτο γιατι ακομα και να του αχρηστευεις το φρουτο τουκαι να μην μπορει να επιτεθει..αν εχει καλυφθει ολοκληρος με δηλητηριο οπως παντα κανει ο μαγκελαν..αυτος που θα επιτεθει με χακι δεν θα ακουμπησει και το δηλητηριο που ηδη υπαρχη πανω στον μεγκαλαν με αποτελεσμα να φαει νταματζ?

απορια τοχα αυτο με το χακι και το ντοκου ντοκου..γιατι ναι μεν σταματαει τον μεγκαλαν απο το να χρησιμοποιησει το φρουτο αλλα αν εχει ηδη καλυφθει ολοκληρος το δηλητηριο θα υπαρχει ηδη πανω του και αυτο δεν μπορει να το αποτρεψει καπως.


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 3 Kinoumeni-memories

OP_Chris24

OP_Chris24

 

σιγουρα το αγαπημενο μου ειναι του enel
ο τυπος θα μπορουσε πραγματικα να θεωρηθει σαν "θεος"...

μπορουσε να σε κανει ψητο σε δευτερολεπτα ,κινηται απιστευτα γρηγορα , καταλαβαινει συναισθηματα(αν θυμαμαι καλα) των αλλων ,που βρισκονται , και σχεδον τιποτα δεν μπορουσε να τον τραυματισει.
εκτος βεβαια απο τον luffy που λογικα θα ηταν απο τους ελαχιστους αν οχι ο μοναδικος που θα μπορουσε να τον νικησει....

α ναι , και του absalom μου αρεσε ιδιαιτερα :mueh:

maxuris

maxuris

 

Εεε νταξ του ενελ ειναι κατι συναρπαστικο αλλα οχι και μοναδικος που θα τον νικουσε ο luffy...

Σπόιλερ:


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 3 757b32

OP_Chris24

OP_Chris24

 

ναι,λογικα και καποιος αλλος logia θα μπορουσε......ειδικα αν ητανε pro , σαν admiral στυλ και τα λοιπα.

Red Dragon

Red Dragon

 

του luffy λεω και εγω

quenta

quenta

 

alphaetomega έγραψε:Πιστευω το καλυτερο ειναι του λουφη το ξερω οτι φαινεται περιεργο αλλα σκεφτητε οτι ο οντα οταν εφτιαξε ηθελε να ειναι η καλυτερη ικανοτητα και εγω να σας πω την αληθεια gear secondo ουτε στα ονειρα μου δεν το φανταζομουν οποτε να ειστε ετοιμοι για καινουριο gear.. that simple

δεν νομιζω οταν πρωτοαρχησε την ιστορια ο οντα να σκεφτοταν να κανει το δυνατοτερο φρουτο..μην σου πω εγω οτι ο οντα ηταν ανωμαλος και σκεφτοταν οτι επειδη ο λουφι ειναι απο λαστιχο μπορει να κανη την τσάπα του οσο μεγαλη θελει...:p

παντως δεν νομιζω με την καμια να σκεφτοταν οτι ειναι το ποιο δυνατο..αλλιως δεν θα εκανε πολλα αλλα οπως το χακι..και εχουμε δει 1002 αλλα φρουτα που κανουν τον λουφι μπαλα και σουταρουν...πχ ο κιζαρου εχει τον λουφι για την πλακα του χωρις χακι..(για τον ακαινου ηθελα να πω αλλα βαριομουν να βαλω σποιλερ για το φρουτο του..)

το μονο που μπορεις να πεις για το αμα ηταν το δυνατοτερο,ειναι οτι ο λουφι δεν μασαει μια απο μπουνιες κλοτσες κτλπ..χωρις χακι δεν τις νιωθει καν...ισα ισα που του σκασ μπουνια και του δινεις και φορα να σου σκασει κουτουλια..


edit: εκει που λετε για τον ενελ...το φρουτο του ενελ ειναι πολυ δυνατο και καταστροφικο αλλα εχει μια τρομερη αδυναμια...ειναι αχρηστο σε χρηστες που εχουν φαει φρουτα που ειναι κακοι αγωγοι του ηλεκτρισμου..οπως ολουφι αλλα οχι μονο..
σιγουρα θα υπαρχει και φρουτο δεντρο δεντο κτλπ..οποτε δεν ειναι μονο ο λουφι αλλα επειδη σιγουρα υπαρχουν φρουτα ολων των ιδων θα υπαρχουν και ολοι οι κακοι αγωγοι του ηλεκτρησμου..

γιαυτο πιστευω οτι το φρουτο του κιζαρου ειναι καλυτερο...γιατι εκτος οτι και αυτο ειναι λογκια,εκτος οτι και αυτος μεταφερεται με ταχυτητα φωτος,δεν εχει φυσικους εχθρους οπως ο ενελ..


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 3 Kinoumeni-memories

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
OP_Chris24 έγραψε:σιγουρα το αγαπημενο μου ειναι του enel
ο τυπος θα μπορουσε πραγματικα να θεωρηθει σαν "θεος"...

μπορουσε να σε κανει ψητο σε δευτερολεπτα ,κινηται απιστευτα γρηγορα , καταλαβαινει συναισθηματα(αν θυμαμαι καλα) των αλλων ,που βρισκονται , και σχεδον τιποτα δεν μπορουσε να τον τραυματισει.
εκτος βεβαια απο τον luffy που λογικα θα ηταν απο τους ελαχιστους αν οχι ο μοναδικος που θα μπορουσε να τον νικησει....

α ναι , και του absalom μου αρεσε ιδιαιτερα :mueh:

αυτό οφείλεται στο mandra,μία άλλη τεχνική που είχε αυτός και οι priest του

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
και τοτε ο λουφυ εκανε το απιστευτο gomu gomu no baka χαχα ειχα λιωσει

alphaetomega

alphaetomega

 

Α και κατι αλλο..Το ΗΑΚΙ λεγεται αλλιως και willpower σας λεει κατι αυτο?
Αγγλικα ξερετε οποτε πιστευω το ΗΑΚΙ θα εχει επιπεδο να το πω και ετσι δηλαδη το willpower του καθενος ειναι διαφορετικο that simple


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 3 28jlma0
luffy=onepiece

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
μπορεί να διαφέρει με βάση πως εκδηλώνεται ο καθένας,αλλά κάποια πράγματα θα είναι ίδια όταν χρεισιμοποιείς haki

NIKSKE

NIKSKE

 

το φρούτο που μου αρέσει εμένα δεν υπάρχει μάλλον..αλλά ταυτόχρονα το έχουν πολλοί
είναι το "BAKA BAKA FRUIT!!!!" μόνος μου το έβγαλα
ο νοών νοήτο... :xD:



Έχει επεξεργασθεί από τον/την NIKSKE στις Παρ 06 Αυγ 2010, 19:13, 3 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : απαγορεύονται τα greeklish)

quenta

quenta

 

NIKSKE έγραψε:το φρούτο που μου αρέσει εμένα δεν υπάρχει μάλλον..αλλά ταυτόχρονα το έχουν πολλοί
είναι το "BAKA BAKA FRUIT!!!!" μόνος μου το έβγαλα
ο νοών νοήτο... :xD:

πψψψψ!!! τρομερο...εγω θα ελεγα το dameda no mi :p

tespa βασικα και εγω δεν ξερω αν υπαρχει στον κοσμο του οπ το φρουτο που σκεφτομαι αλλα ισως αργοτερα να το δουμε σε κανεναν πολυ τουμπανο..
σκεφτομουν βασικα για ενα φρουτο λογκια που θα ειχε την ιδιοτητα του οξυ..θα μαμουσε αν το καλοσκεφτεις..λογκια ? =good!!..oξυ? =λιωνει τα παντα =good!!

αν και θυμαμε σε μια ταινια του οπ ππου ειχα δει παλια!! σε αυτη με τον αγωνα με τα πλοια που βγηκε μετα το σαγκα της αραμπαστας νομιζω..λοιπον στην ταινια αυτη επαιζε ενας capten που ειχε μια ιδιοτητα που εβγαζε κατι πρασινο αλλα δεν θυμαμε ουτε αν ηταν οξυ ουτε αν ηταν λογκια τπτ..την ειχα δει πολυ παλια και τωρα βαριεμαι να ψαχνω για να επαληθευσω πραγματα...

οποτε οξυ οξυ νο μι ftw!!!.. λογικα αν υποθεσουμε οτι λιωνει τα παντα θα λιωνει μεχρι και τον ακαινου..


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 3 Kinoumeni-memories

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
νομίζω αυτό το πράσινο ήταν το candy candy no mi

quenta

quenta

 

σιγουρα ηταν candy? τοτε γιατι απλα δεν το ετρωγε ο λουφι :P


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 3 Kinoumeni-memories

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
http://onepiece.wikia.com/wiki/Ame_Ame_no_Mi
αυτό λες? αν ναι,τότε είναι candy

quenta

quenta

 

ναι αυτο λεω..ε τοτε το οξυ οξυ δεν εχει παιξει ακομα και νομ ιζω οτι ο οντα θα το βαλει στην ιστορια καπια στιγμη και θα το εχει καποιος πολυ δυνατος..ισως καποιος ιονκου..υποθεση κανω βεβαια αλλα απλα ειναι ενα ελεμεντ το οποιο ευκολα μπορει να το σκεφρεις και ειναι ισως οτι πιο καταστροφικο παιζει..οποτε γιατι να μην το εχει σκεφτει ειδη ο οντα..και λεω να το δοσει σε καποιον τουμπανο ετσι ωστε να διναιολογει ισως το πως εφτασε εκει που εφτασε..γιατι δεν νομιζω ολοι οι ιονκου οι τελοσπαντων ολοι οι τοπ να εχουν χακι χαουσοκου..αν ηταν να εχουν ολοι δεν θα ηταν σπανιο απο την στιγμη που θα το ειχε και η ουτσι μαρια..


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 3 Kinoumeni-memories

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
μάρεσε το φρούτο σου...ακούγεται πολύ δυνατό..βέβαια μπορεί να το παρουσιάσει διαφορετικά..ΑΝ το παρουσιάσει

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
Kαι κατι με illusions θα τα ωραιο να δουμε


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 3 2cxdsfp

[font=Times New Roman]~ Behold, there was destruction and there was calamity on the planet. The sky vanished and the sky became frozen. Nature halted the circle of life, which was essential for the recognition of man. Thes narrators of these words have long since exited the stage and the curtain of the “system” has visibly fallen. However, even in this devastated world, one still cannot escape from the existence of this circle.[/font]

didimakia

didimakia

 

Mπα εμενα δεν θα μ'αρεσε με illusion.
και οσο για το οξυ θυμιζει λιγο του Magellan.


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
και τα illusions θα μαμούσαν..αλλά όχι σαν του Reborn..θα τα ήθελα με έναν πρωτότυπο τρόπο που μόνο ο Όντα τα παρουσιάζει έτσι

Iron Nicκ

Iron Nicκ

 

εμενα θα μ αρεσε να δω κατι που να εχει σχεση με βαρυτητα


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 3 NatsuSign1

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης