Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Εγω πιστευω οτι παπαλα ο ες. Το μονο ισως που εχει μεινει απο αυτον ειναι το φρουτο του. Η μονη υποθεση που μπορω να κανω ειναι να το εχουν το φρουτο οι WB pirates αν υπαρχουν βεβαια ακομα γιατι ηταν απ τα πιο δυνατα λογκια φρουτα και το κρατανε για να μην πεσει σε λαθος χερια.


_________________
Δύσκολα τα πράματα... Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 Monkeydluffy

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Αποκλειεται να ζει ο Ace. Ειπαμε. τοτε δεν θα εχει πεθανει κανενας. Ειπαμε. Να μην υπερβαλουμε

FlameBoy

FlameBoy

 

Dimis έγραψε:Αποκλειεται να ζει ο Ace. Ειπαμε. τοτε δεν θα εχει πεθανει κανενας. Ειπαμε. Να μην υπερβαλουμε

Εισαι πολυ σίγουρος και αυτο δεν ειναι καλό.
Απάντα μου σε κάποια πράγματα , πως γίνεται ο Akainu να κάψει το σώμα ενος Logia user ? (και οχι ενος απλού logia fruit user αλλα του mera mera fruit ) κάποιος μπορεί να πει λάβα > φλόγας (σε θερμότητα ) ναι ισχύει , αλλα αν τα βάλεις μαζι δεν χάνει η φλόγα απλά συνυπάρχουν. Κάποιος αλλος θα πει οτι χρησιμοποίησε Ηaki αλλα αυτο θα μπορούσε να το κανει και ο Ace... και αντε πες οτι το haki του Akainu ηταν πιο δυνατό απο του Ace θα ηταν αρκετό να τον σκοτώσει ?

ps: Η μόνη απάντηση που μπορώ να δεχτώ ειναι μην ψάχνεις λογική στο one piece.


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 805467-bigthumbnail

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

επειδη ειχα και γω τις ιδιες αμφιβολιες δες το ετσι....

με την λογικh που υπαρχουν cyborg με speedo και σκελετοι με afro, με την ιδια λογικη ο akainu εκαψε τον ace
βασικα ειναι αυτο που λες και εσυ μη ψαχνεις λογικη στο one piece


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 1033418-bigthumbnail

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
FlameBoy έγραψε:
Dimis έγραψε:Αποκλειεται να ζει ο Ace. Ειπαμε. τοτε δεν θα εχει πεθανει κανενας. Ειπαμε. Να μην υπερβαλουμε

Εισαι πολυ σίγουρος και αυτο δεν ειναι καλό.
Απάντα μου σε κάποια πράγματα , πως γίνεται ο Akainu να κάψει το σώμα ενος Logia user ? (και οχι ενος απλού logia fruit user αλλα του mera mera fruit ) κάποιος μπορεί να πει λάβα > φλόγας (σε θερμότητα ) ναι ισχύει , αλλα αν τα βάλεις μαζι δεν χάνει η φλόγα απλά συνυπάρχουν. Κάποιος αλλος θα πει οτι χρησιμοποίησε Ηaki αλλα αυτο θα μπορούσε να το κανει και ο Ace... και αντε πες οτι το haki του Akainu ηταν πιο δυνατό απο του Ace θα ηταν αρκετό να τον σκοτώσει ?

ps: Η μόνη απάντηση που μπορώ να δεχτώ ειναι μην ψάχνεις λογική στο one piece.

Πολυ απλα θα σου εξηγησω. Η διαφορα αναμεσα σε logia και paramecia ειναι οτι οταν εισαι paramecia δεν εχεις επιλογη. Το σωμα σου ειναι αυτο που ειναι πχ ο Luffy λαστιχο. Δεν μπορει να το αλλαξει. Ενω οι Logia επιλεγουν ποτε μεταμορφωνονται και ποτε οχι. Αμα τους πιασεις off-guard μπορεις να τους δειρεις χωρις haki. Ετσι λοιπον, ο Ace ειχε ηδη καει. Παει ο Akainu να σκοτωσει τον Luffy , ο Ace μπαινει μπροστα χωρις να μεταμορφωθει η να ειναι συγκεντρωμενος. Δεν χρειαστηκε καν το haki ο Akainu. Του ανοιγει μια τρυπα και τελειωνει το ζητημα. Πολυ απλο.

Τελειωσε. Ο Οντα το εχει πει ξεκαθαρα. Και παπαριες του τυπου δεν το εχουν πει πως ζει για να μην τραβηξουν προσοχη ειναι βλακεις . Αυτα τα ακουω βερεσε. Μετα απο δυο χρονια δεν εχουν κανενα λογο να το κρυψουν. Αντε τις 10 πρωτες μερες να αναρωσει ναι. Και αμα το πιασουμε ετσι, Ο Ροτζερ δεν πεθανε ποτε και το κρυβουν απο τον Ρειλι. Για να μην μιλησω για τον ασπρογεννη, ουτε αυτος πεθανε πραγματικα και πινουν σεικ με τον Ροτζερ στο Ραφτελ, Ειναι μια χαρουμενη παρεα.

Ωριμαστε.

Orman D Kurohige

Orman D Kurohige

 

Dimis έγραψε:
FlameBoy έγραψε:
Dimis έγραψε:Αποκλειεται να ζει ο Ace. Ειπαμε. τοτε δεν θα εχει πεθανει κανενας. Ειπαμε. Να μην υπερβαλουμε

Εισαι πολυ σίγουρος και αυτο δεν ειναι καλό.
Απάντα μου σε κάποια πράγματα , πως γίνεται ο Akainu να κάψει το σώμα ενος Logia user ? (και οχι ενος απλού logia fruit user αλλα του mera mera fruit ) κάποιος μπορεί να πει λάβα > φλόγας (σε θερμότητα ) ναι ισχύει , αλλα αν τα βάλεις μαζι δεν χάνει η φλόγα απλά συνυπάρχουν. Κάποιος αλλος θα πει οτι χρησιμοποίησε Ηaki αλλα αυτο θα μπορούσε να το κανει και ο Ace... και αντε πες οτι το haki του Akainu ηταν πιο δυνατό απο του Ace θα ηταν αρκετό να τον σκοτώσει ?

ps: Η μόνη απάντηση που μπορώ να δεχτώ ειναι μην ψάχνεις λογική στο one piece.

Πολυ απλα θα σου εξηγησω. Η διαφορα αναμεσα σε logia και paramecia ειναι οτι οταν εισαι paramecia δεν εχεις επιλογη. Το σωμα σου ειναι αυτο που ειναι πχ ο Luffy λαστιχο. Δεν μπορει να το αλλαξει. Ενω οι Logia επιλεγουν ποτε μεταμορφωνονται και ποτε οχι. Αμα τους πιασεις off-guard μπορεις να τους δειρεις χωρις haki. Ετσι λοιπον, ο Ace ειχε ηδη καει. Παει ο Akainu να σκοτωσει τον Luffy , ο Ace μπαινει μπροστα χωρις να μεταμορφωθει η να ειναι συγκεντρωμενος. Δεν χρειαστηκε καν το haki ο Akainu. Του ανοιγει μια τρυπα και τελειωνει το ζητημα. Πολυ απλο.

Τελειωσε. Ο Οντα το εχει πει ξεκαθαρα. Και παπαριες του τυπου δεν το εχουν πει πως ζει για να μην τραβηξουν προσοχη ειναι βλακεις . Αυτα τα ακουω βερεσε. Μετα απο δυο χρονια δεν εχουν κανενα λογο να το κρυψουν. Αντε τις 10 πρωτες μερες να αναρωσει ναι. Και αμα το πιασουμε ετσι, Ο Ροτζερ δεν πεθανε ποτε και το κρυβουν απο τον Ρειλι. Για να μην μιλησω για τον ασπρογεννη, ουτε αυτος πεθανε πραγματικα και πινουν σεικ με τον Ροτζερ στο Ραφτελ, Ειναι μια χαρουμενη παρεα.

Ωριμαστε.

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ..... με την ιδια λογικη κριβουν και τον whitebeard και τον gol d roger.......εχει γινει ολοκληρη ιστορια για να μας δειξει πως ο ace πεθανε και μετα μας λενε "ξερατε πλακα σας καναμε ο ace ειναι ζωντανος "....?
με την ιδια λογικη εχουν διμιουργησει ολοκληρη υποθεση για τον βασιλια τον πειρατων και στο τελος μολις φτανει ο luffy στο ραφτελ και βρισκει τον ροτζερ να του λεει: "χαχα πλακα σου εκανα,δεν μπορεις να γινεις βασιλιας των πειρατων, γιατι ο βασιλιας ειμαι εγω"....και τελος η ιστορια....


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 Sabo_a10

FlameBoy

FlameBoy

 

Dimis έγραψε:
FlameBoy έγραψε:
Dimis έγραψε:Αποκλειεται να ζει ο Ace. Ειπαμε. τοτε δεν θα εχει πεθανει κανενας. Ειπαμε. Να μην υπερβαλουμε

Εισαι πολυ σίγουρος και αυτο δεν ειναι καλό.
Απάντα μου σε κάποια πράγματα , πως γίνεται ο Akainu να κάψει το σώμα ενος Logia user ? (και οχι ενος απλού logia fruit user αλλα του mera mera fruit ) κάποιος μπορεί να πει λάβα > φλόγας (σε θερμότητα ) ναι ισχύει , αλλα αν τα βάλεις μαζι δεν χάνει η φλόγα απλά συνυπάρχουν. Κάποιος αλλος θα πει οτι χρησιμοποίησε Ηaki αλλα αυτο θα μπορούσε να το κανει και ο Ace... και αντε πες οτι το haki του Akainu ηταν πιο δυνατό απο του Ace θα ηταν αρκετό να τον σκοτώσει ?

ps: Η μόνη απάντηση που μπορώ να δεχτώ ειναι μην ψάχνεις λογική στο one piece.

Πολυ απλα θα σου εξηγησω. Η διαφορα αναμεσα σε logia και paramecia ειναι οτι οταν εισαι paramecia δεν εχεις επιλογη. Το σωμα σου ειναι αυτο που ειναι πχ ο Luffy λαστιχο. Δεν μπορει να το αλλαξει. Ενω οι Logia επιλεγουν ποτε μεταμορφωνονται και ποτε οχι. Αμα τους πιασεις off-guard μπορεις να τους δειρεις χωρις haki. Ετσι λοιπον, ο Ace ειχε ηδη καει. Παει ο Akainu να σκοτωσει τον Luffy , ο Ace μπαινει μπροστα χωρις να μεταμορφωθει η να ειναι συγκεντρωμενος. Δεν χρειαστηκε καν το haki ο Akainu. Του ανοιγει μια τρυπα και τελειωνει το ζητημα. Πολυ απλο.

Τελειωσε. Ο Οντα το εχει πει ξεκαθαρα. Και παπαριες του τυπου δεν το εχουν πει πως ζει για να μην τραβηξουν προσοχη ειναι βλακεις . Αυτα τα ακουω βερεσε. Μετα απο δυο χρονια δεν εχουν κανενα λογο να το κρυψουν. Αντε τις 10 πρωτες μερες να αναρωσει ναι. Και αμα το πιασουμε ετσι, Ο Ροτζερ δεν πεθανε ποτε και το κρυβουν απο τον Ρειλι. Για να μην μιλησω για τον ασπρογεννη, ουτε αυτος πεθανε πραγματικα και πινουν σεικ με τον Ροτζερ στο Ραφτελ, Ειναι μια χαρουμενη παρεα.

Ωριμαστε.

Αυτο ηταν όλο ? πφφ περίμενα κάτι καλύτερο...
Ας τα πάρουμε ενα ενα....
1ον ο Ρότζερ ειναι νεκρός γιατι οταν τον σκότωσαν συνέχισε να ηταν το σώμα του στα χέρια του ναυτικού αρα και να ειχε ζήσει μετα την εκτέλεση θα τον σκότωναν.
2ον Ο WB ειναι λογικό να εχει πεθάνει , τον ειχαν μαμησει κανονικά στην μαχη και ηταν και απο πριν τραυματισμένος οποτε δεν βρίσκω τον λογο να ζει.
3ον αα δηλαδή μου λες ρε φιλε οτι δεν θα μπορουσε ο Ace να μεταμορφωθεί σε φωτια και να σταματήσει την λαβα ?
διάβασε αυτο :
''A minor weakness is that Logia users can only control their elements when generated from themselves, and not if it is in another state of matter, meaning that they cannot control their respective elements if it was not generated from their bodies. However, this could be bypassed by simply mixing their own element with a pre-existing amount of that particular element in order to augment the strength of the attack (as Crocodile did with his sandstorms) '' ( δίπλα απο το augment βάλε και το control )

αρα ο Ace θα μπορούσε να σταματήσει την λάβα απλά συνδυάζοντας την δύναμη του με την δύναμη του Akainu.

παμε και στην τελευταία παράγραφο που με έκανε και γέλασα πιο πολυ , κοίτα να δεις φίλε μου ενα anime δεν βγαίνει μονο γιατι του αρέσει του Oda να γράφει βγαίνει και για το κέρδος για σκέψου στο τελος του one piece να εμφανιστεί ο Ace ζωντανός μαζι με τον Sabo ? τι πωλήσεις θα κάνουν τα επεισόδια και γενικά τα μανγκα. Οπότε πίστεψε με εχει χιλιάδες λόγους ο Oda να μην τον σκοτώσει , δεν λέω οτι ειναι ζωντανός αλλα πιστευω οτι υπάρχουν πιθανότητες οχι πολλές αλλα αρκετές , διότι υπάρχουν πολλα συμφέροντα πισω απο το anime.

ps : Το ωριμάστε στο τέλος δεν το κατάλαβα , εσυ πρέπει να ωριμάσεις και να δεις το ανιμε οχι μονο σαν διασκέδαση αλλα και σαν επιχείρηση που βγάζει χρήματα , μια συγκίνηση στο τέλος του OP θα τους κανει να χεστούν στο τάλιρο οποτε σκέψου το και ετσι... εχουν δει πολλα τα μάτια μας οπως ειπε και πιο πάνω το παιδί το να δούμε τον Ace ζωντανό θα μας συγκλονίσει ?


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 805467-bigthumbnail

Orman D Kurohige

Orman D Kurohige

 

προσωπικα θα ξενερωνα απιστευτα...και θα σταματουσα εκεινη την στιγμη να βλεπω το συγκεκριμενο ανιμε.......ειδαμε τον λουφι να τρελενεται.....και στο σωμα του ace να εχει ανοιξει μια τρυπα νααα...ο ace να λεει τα τελευταια λογια του στον λουφι....εχει γινει ολοκληρη ιστορια για να συνειδητοποιεισουμε οτι ο ace πεθανε και τελικα να μας τον εμφανιζει? τλεικα μονο ο ασπρογενης και ο ροτζερ μπορουν να πεθανουν?δεν ξερω για σενα flameboy αλλα για μενα θα ηταν απιστευτη ξενερα.....


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 Sabo_a10

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

καλα πεθαινουν που πεθαινουν ελαχιστοι στο one piece αμα αρχισουμε να αναστενουμε κιολας ενταξει πιστευω ειναι μαπα.....η συγκινηση που λεει ο flameboy πιστευω θα ειναι μεγαλυτερη μαζι με τους θανατους διοτι εαν στο τελος δν πεθαινει κανενας θα καταντησει πολυ ξενερωτο


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 1033418-bigthumbnail

Lucky Roo

Lucky Roo

 

K egw pistevw tha 3enerwna asxima an evlepa n anastenete o ace k oloi oi pethamenoi t one piece... Emena to agapimeno m fruto eine tou marco elpizw mexri to telos t one piece n tn 3anadume n t usarei!!

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
FlameBoy έγραψε:Αυτο ηταν όλο ? πφφ περίμενα κάτι καλύτερο...
Ας τα πάρουμε ενα ενα....
1ον ο Ρότζερ ειναι νεκρός γιατι οταν τον σκότωσαν συνέχισε να ηταν το σώμα του στα χέρια του ναυτικού αρα και να ειχε ζήσει μετα την εκτέλεση θα τον σκότωναν.
2ον Ο WB ειναι λογικό να εχει πεθάνει , τον ειχαν μαμησει κανονικά στην μαχη και ηταν και απο πριν τραυματισμένος οποτε δεν βρίσκω τον λογο να ζει.
3ον αα δηλαδή μου λες ρε φιλε οτι δεν θα μπορουσε ο Ace να μεταμορφωθεί σε φωτια και να σταματήσει την λαβα ?
διάβασε αυτο :
''A minor weakness is that Logia users can only control their elements when generated from themselves, and not if it is in another state of matter, meaning that they cannot control their respective elements if it was not generated from their bodies. However, this could be bypassed by simply mixing their own element with a pre-existing amount of that particular element in order to augment the strength of the attack (as Crocodile did with his sandstorms) '' ( δίπλα απο το augment βάλε και το control )

αρα ο Ace θα μπορούσε να σταματήσει την λάβα απλά συνδυάζοντας την δύναμη του με την δύναμη του Akainu.

παμε και στην τελευταία παράγραφο που με έκανε και γέλασα πιο πολυ , κοίτα να δεις φίλε μου ενα anime δεν βγαίνει μονο γιατι του αρέσει του Oda να γράφει βγαίνει και για το κέρδος για σκέψου στο τελος του one piece να εμφανιστεί ο Ace ζωντανός μαζι με τον Sabo ? τι πωλήσεις θα κάνουν τα επεισόδια και γενικά τα μανγκα. Οπότε πίστεψε με εχει χιλιάδες λόγους ο Oda να μην τον σκοτώσει , δεν λέω οτι ειναι ζωντανός αλλα πιστευω οτι υπάρχουν πιθανότητες οχι πολλές αλλα αρκετές , διότι υπάρχουν πολλα συμφέροντα πισω απο το anime.

ps : Το ωριμάστε στο τέλος δεν το κατάλαβα , εσυ πρέπει να ωριμάσεις και να δεις το ανιμε οχι μονο σαν διασκέδαση αλλα και σαν επιχείρηση που βγάζει χρήματα , μια συγκίνηση στο τέλος του OP θα τους κανει να χεστούν στο τάλιρο οποτε σκέψου το και ετσι... εχουν δει πολλα τα μάτια μας οπως ειπε και πιο πάνω το παιδί το να δούμε τον Ace ζωντανό θα μας συγκλονίσει ?

Ωραια.
Για αρχη. Παραβλεπω τα παραδειγματα με τον και τον.
Το κειμενακι που μου εγραψες στα Αγγλικα (μαλλον πονταρες στο οτι δεν θα εμπαινα στον κοπο να το διαβασω) ουσιαστικα δεν δικαιολογει απολυτως τιποτα. Με λιγα λογια λεει οτι αμα ενας logia user βρει το στοιχειο του καπου στη φυση μπορει να γινει ενα με αυτο και να κανει τον εαυτο του δυνατοτερο. Λογικο και κατανοητο ως εδω. ΑΛΛΑ υπαρχουν μικρα προβληματακια.
1. Το στοιχειο του Akainu ειναι μαγμα ενω του Ace φωτια. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ.
2. Το κειμενο μιλαει για μια περιπτωση που βρισκεις το στοιχειο σου ΣΤΗ ΦΥΣΗ. Οχι στις δυναμεις αλλου. Αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι δεν υπαρχουν 2 ιδια devil fruit, και παλι... δηλαδη δυο ανθρωποι επειδη μοιαζουν τα φρουτα τους μπορουν να ελεγχξουν ο ενας τις δυναμεις του αλλου (φαντασου δηλαδη την Monet να ελεγχει τις δυναμεις του Aokiji ? Δηλαδη και ο Akainu θα μπορουσε να χρησιμοποιησει τις δυναμεις του Ace και να κανει τον εαυτο του πιο δυνατο αμα το παμε ετσι. Και πιστεψε με αν ηταν εφικτο οτι λες τοτε παλι θα νικαγε ο Akainu.
3. Ακομα και αν προσπαθησε να κανει ο Ace κατι τετοιο δεν επιασε γιατι κατεληξε με μια τρυπαρα στο στηθος.
4. Οπου και να βρηκες το κειμενο ειναι γραμμενο απο φιλους του Anime και οχι απο τον Oda. Οποτε δεν θεωρειται 100% αξιοπιστη πηγη.

Και τελος. Ο Sabo παιζει να ειναι ζωντανος. Ο Ace με τιποτα. Εισαι απο τους λιγους μεσα στο Forum που δεν θα ξενερωναν αμα εμφανιζοταν ζωντανος ο Ace. Ο πιστεψε με o Oda εχει πολυ καλυτερη ιδεα για το πως θα κινηθει οικονομικα σε σχεση με εσενα. Ξερει ακριβως πως θα βγαλει κατι τρισεκατομμυρια ωσπου να τελειωσει με το OP να εχει εξασφαλισει τους απογονους του για καμια 20αρια γενιες. Οπως ειδες θα εχανε τους μισους και παραπανω θαυμαστες αμα εσκαγε κανα τετοιο. Για να μην πω οτι οι μονοι που θα εμπεναν μετα στο forum (το δικο μας) θα ηταν εσυ, η παττυ και καμια αλλη γυναικα (και αυτο γιατι κανουν κρα για τον γκομενο).
Με το ωριμαστε εννοουσα να αρχισεις να βλεπεις τι γινεται γυρω σου και να κρινεις πως θα εξελιχθει το μελλον.Ο Ace ειναι νεκρος. Τελεια και παυλα. Δεν ειναι καλο να ελπιζουμε σε κατι που εχει φυγει και δεν ξαναγυρναει (και μιλαω για την κανονικη ζωη).
Ψιλοξεφυγα (αρχισα τις τρελοφιλοσοφιες) και δεν μπορουσα να σταματησω τον εαυτο μου. Τεσπα.
Επανερχομαστε στο θεμα γιατι το μπαν δεν το γλιτωνουμε. Χαρηκα για την συζητηση. Θεωρω το θεμα ληξαν.

luck

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Για να μην πω οτι οι μονοι που θα εμπεναν μετα στο forum (το δικο μας) θα ηταν εσυ, η παττυ και καμια αλλη γυναικα (και αυτο γιατι κανουν κρα για τον γκομενο). knife knife knife knife
Παιδια για να τελειώνει το θέμα, όσο γαματος, καραγκομενος, μανουλομάνουλο, επικ, σεξυ , φοβερός και να είναι ο Ace , πέθανε... δεν έχω αυταπάτες και εντάξει, θα μου άρεζε πολυ να τον ξαναδώ (ίσως σε καμια ταινία, κανένα εξτρα με τα παιδικά χρόνια, καμια περιπέτεια του πριν πεθάνει, ή ακόμα και στον άλλο κόσμο (βλέπε Ντράγκονμπολ :xD: )) αλλα πέθανε.. και για ποιο λόγο?? ΔΕΝ είναι θέμα δυνάμεων, μπορούσε να αποφύγει την γροθιά του Ακαινου, μπορούσε να γίνει φωτια και να το σκάσει, μπορούσε να επιβιώσει... ποιος όμως δεν μπορούσε???Ποιος ήταν στα πρόθυρα κατάρευσης και αδύναμος να αμυνθεί?? Ποίος θα ήταν σίγουρα νεκρος αν δεν έμπαινε μπροστά ο Ace και αν δεν εκανε ΕΠΙΤΗΔΕΣ το σώμα του στην κανονική μορφη έτσι ώστε να δεχτεί αυτός την μπουνια και να τη σταματήσει ?? Ο Λούφυ!!! Ο πολύαγαπημένος του αδερφός, ο αδερφος που πάντα ήθελε να προστατευσει, που πιστεύω τον έβαζε πάνω από όλους και από όλα!!
Και αυτό τον κάνει ήρωα, η ανιδιοτελής αδερφική αγάπη και η θυσία του , αυτό είναι που έκανε τον Ace ακόμα πιο γαμάτο στα μάτια μου, μακάρι να ζούσε, μάκάρι να γινόταν, αλλα δεν έχω αυταπάτες.. έπρεπε να πεθάνει..
Ήταν ο γιος του Ρότζερ, δεν γινόταν να ζήσει.. ουσιαστικά είχε το αίμα του βασιλια των πειρατών και ο ίδιος ο WB για αυτή τη θέση τον προόριζε!!! Έχω μελετήσει τα επισόδεια του πολέμου εξονυχιστικά!! (Για αυτονόητους λόγους!!! nosebleed heh nosebleed heh ) αλλα έτσι έχουν τα πράγματα, και έτσι είναι το καλύτερο να είναι!!
Rest In Piece Ace!!! I salute you!!! gj!
Αυτα απο έμενα, και ξέρετε πόσο πολύ τον αγαπάω :xD:
Αλλα το ξαναλέω μια ταινία η κάποιο έξτρα δεν θα με χάλαγε καθόοοοοοολου!!!! aww


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 Untitled-1-7

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
ok

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Ησουν ξεκαθαρος χοκινς. Παντως και εγω δεν θα ηθελα τον ες ζωντανο για ολους τους παραπανω λογους που προαναφερατε...


_________________
Δύσκολα τα πράματα... Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 Monkeydluffy

leon10

avatar

 

Monkey D.Dragon
Marco
Ace
Shirohige
Kizaru
Blackbeard

Aldark

Aldark

 

φίλε λέον ξέρεις το φρούτο του Ντράγκον; Μήπως είσαι ο Όντα; :Ρ

Εγώ ξέρετε την αποψή μου , του Ένελ το φρούτο είναι το καλύτερο! (μέχρι να εμφανιστεί το Mizu Mizu no Mi χεχεχε)


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 Maxres11

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Aldark έγραψε:φίλε λέον ξέρεις το φρούτο του Ντράγκον; Μήπως είσαι ο Όντα; :Ρ

Εγώ ξέρετε την αποψή μου , του Ένελ το φρούτο είναι το καλύτερο! (μέχρι να εμφανιστεί το Mizu Mizu no Mi χεχεχε)
Ναι άλλα θα τον νικάει ο Enel. :xD: 

Monkey.D.Dragon

Monkey.D.Dragon

 

Ope Ope no mi(του Trafalgar Law):Μπορείς να δημιουργήσεις ένα μικρό χώρο και να κάνεις σχεδόν οτι θες και μπορείς να βγάλεις την καρδιά του άλλου και να τον σκοτώσεις

και το Gura Gura no mi(Whitebeard):Είναι το πιο δυνατό DF και το είχαν πει και στο anime οτι μπορεί να καταστρέψει τα πάντα



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Monkey.D.Dragon στις Παρ 08 Αυγ 2014, 12:08, 1 φορά


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 Akainu_by_timmeh09-d827baj

plankton

plankton

 

Του μαυρογενη ειναι το καλυτερο πιστευω αλλα τα αγαπημενα μου ειναι του Law για το λογο που λεει ο Dragon και του Enel.


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 Mangadrawing.net.image.admin.93bbde96fb975d2154127ec7eea2bcdd

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Νομίζω πως η απάντηση στο ερώτημα "ποιό είναι το δυνατότερο φρούτο του διαβόλου" είναι λίγο σχετική. Δεν υπάρχει φρούτο που να επικρατεί πάνω σε όλα τα άλλα. Το πιο κόντινό σε αυτό είναι το φρούτο του BB, αλλά έχει και μια μεγάλη αδυναμία να απορροφά τις επιθέσεις των αντιπάλων του και αυξάνει τη ζημιά που κάνουν στο σώμα του...

Επίσης τίθεται και το εξής ερώτημα, αν ο foxy (με το time-time no mi) είχε το φρούτο του WB θα μπορούσε να χρησιμοποιοήσει στο έπακρο όλες τις δυνάμεις του φρούτου του? Μάλλον όχι. Κι αν ο WB είχε φάει το φρούτο του foxy θα ήταν τόσο ... γελοίος? Προφανώς όχι.

Άρα λοιπόν το φρούτο από μόνο του δε δίνει τη δύναμη. Πρέπει να έχεις θέσει ένα δύσκολο στόχο στον εαυτό σου και να προπονηθείς για να τον πετύχεις εξελίσσοτνας παράλληλα το haki και τις δυνάμεις του φρούτου σου. Όπως κάνει ο Luffy.

Καλύτερα να ρωτάμε λοιπόν ποιό είναι το αγαπημένο μας φρούτο κι όχι το δυνατότερο :)


_________________
Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 33k6s5i Το καλύτερο/αγαπημένο σας φρούτο - Σελίδα 7 Fvve46

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης