Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 42]

Νικολής

Νικολής

 

Ρε συς παιδια δεν σας την σπαει που σε καθε επεισοδιο μετα το time skip ο Ussop και ο Chopper κλαινει συνεχεια????Καλυτερα να εφευγε ο ussop στο water 7.

Aldark

Aldark

 

^ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
δε τα λενε αυτα δημοσια φιλε μου , σεβαστη η αποψη σου φυσικα μα...ο ουζοππ εκλαιγε παντα! Και η ναμι , ετσι ειναι το χαρακτηριστικο του ΟΠ , ασε που πλεον εχει γινει 10 φορες πιο αντρακλας απο τοτε...ο Ουζοπν ειναι θρυλος! Δε λεω τιποτα οσοι το ξεχασανε θα το δουνε και στη συνεχεια!

Νικολής

Νικολής

 

Ρε συ φιλε ολα καλα μου αρεσει πολυ το one piece αλλα μερικα πραγματα επρεπε να αλλαξουν μετα το time skip.Ο luffy περασε 2 χρονια με τον rayleigh και ειναι ακομα το ιδιο ηληθιος???Ο ussop και ο chopper ακομα χεστηδες??Σε καθε επεισοδιο το ιδιο σκηνικο ο ussop με τον chopper αγκαλια να κλαινε και να τρεχουν οι μυξες τους.

{Απο το επεισοδιο 593-Ussop}Θα κανουμε συμμαχια με τον λο?Εισαι με τα καλα σου?Αμα συμμαχισουμε με αυτον δεν θα μπορω να κοιμαμαι τα βραδυα

Tι στο διαολο ρε ussop στον New world ειμαστε η στο east blue?

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Νικολής έγραψε:Ρε συ φιλε ολα καλα μου αρεσει πολυ το one piece αλλα μερικα πραγματα επρεπε να αλλαξουν μετα το time skip.Ο luffy περασε 2 χρονια με τον rayleigh και ειναι ακομα το ιδιο ηληθιος???Ο ussop και ο chopper ακομα χεστηδες??Σε καθε επεισοδιο το ιδιο σκηνικο ο ussop με τον chopper αγκαλια να κλαινε και να τρεχουν οι μυξες τους.

{Απο το επεισοδιο 593-Ussop}Θα κανουμε συμμαχια με τον λο?Εισαι με τα καλα σου?Αμα συμμαχισουμε με αυτον δεν θα μπορω να κοιμαμαι τα βραδυα

Tι στο διαολο ρε ussop στον New world ειμαστε η στο east blue?
λοιπον ειναι ανιμ οκ?δεν γινετε ξαφνικα ο ουσοπ να μην φοβαται τπτ πρεπει να κρατηση ο μανγκακα τους χαρακτηρες ετσι ωπος ηταν
και εσυ αντι να γελας με αυτα που κανει τον κοροειδευεις λες και ειναι φιλος σου :xD: φανταστικος χαρακτηρας ειναι ρε μαν αραξε λιγο :haha:

maggie

maggie

 

Νικολής έγραψε:Ρε συ φιλε ολα καλα μου αρεσει πολυ το one piece αλλα μερικα πραγματα επρεπε να αλλαξουν μετα το time skip.Ο luffy περασε 2 χρονια με τον rayleigh και ειναι ακομα το ιδιο ηληθιος???Ο ussop και ο chopper ακομα χεστηδες??Σε καθε επεισοδιο το ιδιο σκηνικο ο ussop με τον chopper αγκαλια να κλαινε και να τρεχουν οι μυξες τους.

{Απο το επεισοδιο 593-Ussop}Θα κανουμε συμμαχια με τον λο?Εισαι με τα καλα σου?Αμα συμμαχισουμε με αυτον δεν θα μπορω να κοιμαμαι τα βραδυα

Tι στο διαολο ρε ussop στον New world ειμαστε η στο east blue?
your argument is invalid.
ε στο new world είναι και για αυτό φοβάται, αν ήταν east blue θα ήταν boss your mom=15$
και όμως όσο και να σoυ την σπάει είναι από τους πιο καλούς χαρακτήρες με τρομερό character development. και είναι ο πιο "φυσιολογικός"..πολλοί μπορεί να ταυτιστούν με αυτόν. και είναι φυσιολογικό να φοβάται.

ZisAkiS

ZisAkiS

 

Θα συμφωνησω με την maggie.. σε θεμα character development, δεν πιανεται... αν τα παρεις με την σειρα:
Noobακος ψευτης-πειρατης --> μπαινει στους SH (φερνει και πλοιο. και τι πλοιο!) --> βαζει στοχο να γινει γεναιος πολεμιστης σαν τους γιγαντες που βρικανε --> διαμαχη με τον Luffy --> φευγει --> εμφανιζεται ως Sogeking --> ξαναμπαινει στο πληρωμα --> σκορπιζεται με τους αλλους --> γινεται 4πλασιος, αρχιζει προπονηση, κανει κοιλιακους, μαθαινει νεους τροπους μαχης και επιθεσεις --> και φτανουμε τωρα στο New World που στο F.I. εδειξε το μυαλο του με τις παγιδες του κλπ

ενω π.χ. ο Zoro.. τι εκανε αυτος? ξεκινησε απο badass και εγινε ακομα πιο badass...

Aldark

Aldark

 

Νικολής έγραψε:Ρε συ φιλε ολα καλα μου αρεσει πολυ το one piece αλλα μερικα πραγματα επρεπε να αλλαξουν μετα το time skip.Ο luffy περασε 2 χρονια με τον rayleigh και ειναι ακομα το ιδιο ηληθιος???Ο ussop και ο chopper ακομα χεστηδες??Σε καθε επεισοδιο το ιδιο σκηνικο ο ussop με τον chopper αγκαλια να κλαινε και να τρεχουν οι μυξες τους.

{Απο το επεισοδιο 593-Ussop}Θα κανουμε συμμαχια με τον λο?Εισαι με τα καλα σου?Αμα συμμαχισουμε με αυτον δεν θα μπορω να κοιμαμαι τα βραδυα

Tι στο διαολο ρε ussop στον New world ειμαστε η στο east blue?

χμ θα συμεριστω την αποψη σου φιλε μου νικολη! ομως ναι ειναι ανιμε , ο χαρακτηρας του ουζοππ αν ξαφνικα γινοτανε πχ ζορο δε θα αρεσε στους περισσοτερους...ουτε αν ο τσοππερ ξαφνικα γινοτανε μη μυξιαρης ή χαριτωμενος ετσι; Μαλιστα για τον λω συμφωνω απολυτα που ειχε αντιρησεις...ο τυπος μπορουσε να ειναι σατανικος , μη ξεχναμε οτι αμα ηθελε τους εκλεβε τις καρδιες και τους σκοτωνε ολους ετσι; εκτος αυτου , αμα δεις το ανιμε απ'την αρχη θα δεις οτι ο χαρακτηρας με το μεγαλυτερο ντηβελοπμεντ απ'την αρχη του ΟΠ μεχρι τωρα ειναι 100% ο Ουζοπ , απο τρισμεγιστος ψευτης ειχε το κουραγιο να αντιμετωπισει πολλους κινδυνους , να πολεμησει πρωτη φορα αντρικια στο Αρλονγκ Παρκ , να σπασει τα κοκαλα του στην Αραμπαστα , να εναντιωθει στον ιδιο του τον καπετανιο μετα (σ'αυτο βασικα δε συμφωνω αλλα κι αυτο δειχνει μια αλλαγη στην ψυχοσυνθεση του) να εφευρεσει τον σογκεκινγκ για να παρει κουραγιο και να το παιξει μαγκας , ενω απλα ηταν μια μασκα αφου , ο σογκεκινγκ , ο βασιλιας των σκοπευτων ηταν...ο ιδιος ο ΟΥΖΟΠΝΝΝΝ~~! Απο καποια στιγμη δε χρειαστηκε τη μασκα πια βρηκε μονος του το κουραγιο , ενω με το χωρισμο μετα παλι μονος του εκατσε και εγινε τουμπανο (εκανε κοιλιακους yattaaaa! yahoo ). Ο Ουζοπ λοιπον δεν ειναι ο ιδιος , απλα πρεπει να κρατησει καποια βασικα στοιχεια του πιστευω εγω γιατι αλλιως..δε θα ειναι ο Ουζοπ. Αλλα ειμαι σιγουρος οτι ειδικα στο τελος θα χει 8000 αντρες κτλπ...ολα του τα ψεμματα εξαλλου εχουν βγει αληθινα αν δε το χετε προσεξει...

Περναμε στον Λουφφυ ο οποιος αν δεν ηταν χαζουλης και γινοταν ξαφνικα κουμα δε θα αρεσε σε κανεναν πιστεψε με...Ακομα και ο Γκαρπ κανει σαν ηλιθιος ρε :xD: ειναι στο αιμα τους (και οσο κι αν ο Ντραγκον παρουσιαζεται υπερ-κουλ και αμειλικτος , ειμαι σιγουρος οτι ειναι κι αυτος ετσι!!) Κι αυτος ομως εχει εξελιχτει ρε...με οτι εχει περασει (ηττες,χωρισμοι,θανατοι,αδικια,αντιπαλοι κτλ) εχει οριμασει. Και δε θα το δεις στην απλη καθημερινη ζωη στο πλοιο που θα κανει τον Γκουφφυ και θα παιζει με τον Τσοππααα(κι αυτος εχει οριμασει αλλα δε θα βγαλω λογο και γι'αυτον) , αλλα στην αντιμετωπιση μιας μαχης και τα λοιπα...αλλιως ητανε με την Αλβιντα κι αλλος ειναι εναντια στον Λουτσι πχ ή την Μπιγκ Μαμ.
αχ , 20 λεπτα χαλασα να το γραψω :xD: πιστευω καταλαβες τι λεω...

ΕΝΤΙΤ: θα κανω κι ενα ποστ για Ζορο , βαριεμαι να γραφω τωρα αλλα ενα πραγμα θα πω...ποσες φορες εχει γελασει ο Ζορο μετα το επεισοδιο 24; αυτο λεω μονο...

Νικολής

Νικολής

 

Ναι ρε παιδια καταλαβαινω τι λετε αλλα κατα την ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ πιστευω οτι μετα το time skip θα επρεπε να σοβαρεψει λιγο.Να κρατησουν τα αστεια που κανουνε{πχ λυφφυ-Αν συμμαχησουμε θα με προδωσεις??? λο-Οχι.}Εκει γελασα παρα πολυ εχω να πω,αλλα η μονη ενταση μου μετα το time skip ειναι ο ussop+chopper.Εχει γινει κουραστικο δηλαδη απο τα 600 επεισοδια στα 500 ο ussop και ο chopper θα κλαινε.Στην αρχη ητανε αστειο{παιδια ξεχασα να σας πω οτι εχω την δεν-πρεπει-να-παω-στο-σκοτεινό-δασος- αρρωστια}αλλα εχει γινει κουραστικο μετα απο τοσα επεισοδια.

Ο γκαρπ κανει σαν ηλιθιος αλλα εχει πολυ γελιο :xD:



Οπως και να εχει το one piece εχει γινει γαματο και τωρα επιτελους εχει αρχισει να γινεται ενδιαφερον!!!

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
το καλητερο επ μεχρι τωρα στο νυσι το συμερινο,μαθαμε για ντοφυ για τον βιργκο,Οσοι δεν μπορουν να περιμενουν νομιζω στο επομενο επεισοδιο..
Σπόιλερ:

Aldark

Aldark

 

προσεξα αυτο που λεγες χοκινγκς...ειναι λιγο μαπα το οτι 1 επ=1 τσαπ πλεον...παλια ειχε 3 τσαπς=1 επ...
τελοςπαντων ευγνωμονες να μαστε που τα βλεπουμε ολ αυτα σε ανιμε...


εντιτ: aaaw ειδα λιγο τα τελευταια λεπτα του επεισοδιου.....joker-samaaaaaa is there trouble?

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
πφφφ το ανιμ δεν σε πωρονει στα τελευταια λεπτα ωπος το μανγκα...διοτι πατας κλικ τελευταιa σελιδα και βλεπεις φατσα ντοφυ και λες WTF!!!συγκεκρημενα τα WTF MOMMENTS μου στο μανγκα ηταν...
1ο αλλαζω σελιδα και βλεπω να αραζη ο λο σε μια πορτα!!!
2ο αλλαζω σελιδα και βλεπω κοντινο στο προσωπω του λο να εχει παρει μια σατανικη φατσα και να λεει "i have a plan to take down 1 of the 4 emperors"
3ο αυτο με ντοφυ!!!

maggie

maggie

 

didymakia έγραψε:το καλητερο επ μεχρι τωρα στο νυσι το συμερινο,μαθαμε για ντοφυ για τον βιργκο,Οσοι δεν μπορουν να περιμενουν νομιζω στο επομενο επεισοδιο..
Σπόιλερ:
εγώ δεν έχω εμφανίσει τίποτα. (!)

drop επειδή μπορώ! έχει καταντήσει αηδία πλέον.

Aldark

Aldark

 

αφου ξερεις τι παιζει

εγω το χω κανει ντροπ 4 χρονια whistle

εντιτ:4000 ποστς yatta!

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
maggie έγραψε:
didymakia έγραψε:το καλητερο επ μεχρι τωρα στο νυσι το συμερινο,μαθαμε για ντοφυ για τον βιργκο,Οσοι δεν μπορουν να περιμενουν νομιζω στο επομενο επεισοδιο..
Σπόιλερ:
εγώ δεν έχω εμφανίσει τίποτα. (!)

drop επειδή μπορώ! έχει καταντήσει αηδία πλέον.

εγω καθαρα απο ενδιαφερον για να δω τι παιζει το συνεχηζω δεν με πωρονει πια εχει χασει την μαγια του
Aldark έγραψε:αφου ξερεις τι παιζει

εγω το χω κανει ντροπ 4 χρονια whistle

εντιτ:4000 ποστς yatta!
βασικα το βλεπω για να δω πως θα ειναι το ανιμεσιον....

ωχ δειχνη ποσα ποστ εχουμε κανει κατο απο το προφιλ..μια 700αρα λολ δεν περιμενα τοσα

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Drop μέχρι να μεζευτούν πολλα (πάνω απο 150), το σταμάτησα μολις μπηκαν στο Fishman Island :xD:

Νικολής

Νικολής

 

Και εγω τα ειχα αφησει απο τα Χριστουγεννα και μεσα σε 4 μερες τα εφτασα.Δυστυχως το ανιμε ειναι πολυ αργο παιδια σε ενα επεισοδιο 20 λεπτων στα 2 μαθαινεις κατι καινουριο και στα 3 εχει δραση

Giorgos

Giorgos

 

Χαιρετε!! Πολυ καλο το επεισοδιο....Μαθαμε για Βεργκο και Τζοκερ(Δον Κιχωτη :ρ) Πολυ βρωμια ρε παιδια αυτοι 2....Λυπηθηκα οταν εδειξε τους γονεις απο τα παιδακια....Αϊ να δουμε τι θα γινει στην συνεχεια ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα...Την αλλη βδομαδα επεισοδιο 600!! :)

Νικολής

Νικολής

 

Giorgos έγραψε:Χαιρετε!! Πολυ καλο το επεισοδιο....Μαθαμε για Βεργκο και Τζοκερ(Δον Κιχωτη :ρ) Πολυ βρωμια ρε παιδια αυτοι 2....Λυπηθηκα οταν εδειξε τους γονεις απο τα παιδακια....Αϊ να δουμε τι θα γινει στην συνεχεια ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα...Την αλλη βδομαδα επεισοδιο 600!! :)

Να δεις παλι καμια παπαρια θα σκεφτουνε <600 episode extra super filler> καμια μαλακια με κανα toriko η κανα dragonball

Aldark

Aldark

 

οχι ηρεμησε κανονικα τα επομενα 4 επεισοδια...

lolakis

avatar

 

Όποιος βρίζει Dragonball δεν ξέρει απο άνιμε ούτε την ιστορία τους.

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
πια ιστορια μωρε βλακια ηταν το ντραγκονμπολ
ωσο για το επεισοδιο μαλλον αυτον το μινα δεν θα εχει κανα φιλλερ

Νικολής

Νικολής

 

Δεν ειπα τιποτα κακο για dragonball αλλα πριν λιγα επεισοδια ειδα εναν συνδυασμο Οne piece-dragonball.Το ξεφτιλισανε τελειως το θεμα,δεν ξερω ισως τα japonia να γουσταρουν κατι τετοια περιεργα.

maggie

maggie

 

lolakis έγραψε:Όποιος βρίζει Dragonball δεν ξέρει απο άνιμε ούτε την ιστορία τους.
δεν έβρισε dragonball.

Ρίαλ Χόκινς έγραψε:πια ιστορια μωρε βλακια ηταν το ντραγκονμπολ
ωσο για το επεισοδιο μαλλον αυτον το μινα δεν θα εχει κανα φιλλερ
μην postάρεις άλλο plz plz plz

BlackLeg

BlackLeg

 

Ελα μωρε, ολο κλαιτε. Τα επεισοδια βγαινουν κανονικα, κλαψουριζετε, κανουν φιλλερ, κλαψουριζετε, βγαινει καλο επεισοδιο, κλαψουριζετε οτι θα βγει μετα σκατα επεισοδιο. Το εχω ξαναπει, δεν μπορουν ΟΛΑ τα επεισοδια να ειναι γαματα.

Aldark

Aldark

 

^να τος ο σωστος
απλα να ευγνωμονειτε που ειναι ετσι παιδια , ειναι σπαστικο , αλλα θα μπορουσαν να κανουνε οτι και στο ναρουτο που το μισο ανιμε ειναι φιλλερ. Καλυτερα να το τραβανε το καννον παρα να βαζουνε λαλακιες.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης