Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 40]

Choperfan

Choperfan

 

αν αυτος στο τελος ειναι φιλος του law τοτε γιατι του επιτηθεται?

luffy_is_paok

luffy_is_paok

 

σημερα έχει break ?


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 12 Naruto11

Choperfan

Choperfan

 

ισως

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Ναι.

crimson

crimson

 

δεν ειναι φιλος καποιος γνωστος απο παλια φαινεται να ειναι απλα ο οντα ηθελε να μας δειξει ποσο τουμπανο ειναι ο αλλος..κοιτα δεν ξερω, υποθετω :xD:

souidos

souidos

 

ειναι καπιος π μεγαλωσε τον λο μπορει να ειναι και γιατρος και να εμπνευσε το λο να γινει γιατρος αλλα η στολη π φοραει μ παει προς μαρινε! απο το λιγο π την εδειξε

http://watchop.com

crimson

crimson

 

να ειναι κανενας τζοκερ? για να εχει τοσο μεγαλη δυναμη στην κυβερνηση σιγουρα θα ειναι παλιος, απο εποχη ροτζερ,γκαρπ οποτε κολλαει να ξερει τον λο απο μικρη ηλικια.. αλλιως κανενας βεγκαπανκ..αν δεν ειναι μαριν και κρινοντας απο την δυναμη του μπορει να ειναι και κανενας καιντο((θα πω και μια δικη μου θεωρια,βλεποντας τον supernova x.drake να πηγαινει αμεσως να τραβηξει την προσοχη του kaido παει να πει οτι τον ηξερε καπως και λαμβανοντας υποψην οτι ο drake ηταν πρωην rear admiral υπαρχει περιπτωση και ο kaido να ειναι former marine επισης trafalgar law και drake γνωριζονται καλα αφου ειναι και απο το ιδιο μερος και βλεποντας το αγαπημενο μερος του καιντο να ειναι φουλ τεχνολογια και να εχει και ενα cyborg παει να πει οτι γνωριζει και βεγκαπανκ ετσι αμα σκεφτουμε οτι ο σεζαρ μισει τον βεγκα μπορει να εγινε συμμαχος με τον καιντου, ετσι το σχεδιο ειναι να απαγαγει ο λο τον σεζαρ για να απειλησει τον γιονκο που πιστευω τον καιντο προτεινε ο λο στον λουφυ γιατι τον γνωριζει καλα οσο για τον τζοκερ πρεπει να ειναι φιλαρακια απο παλια με τον καιντο οταν ηταν μαριν και ετσι βοηθαει και τον σεζαρ)) ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑ :xD:

souidos

souidos

 

τελεια φαντασια αλλα παλι εξω θ πεσεις και θ πεσουμε μονο οντα ξερει και συγουρα οπως παντα βεβαια θα βαλει αυτο π δν μπορεις να το σκεφτεις ! και να σκεφτω!

http://watchop.com

crimson

crimson

 

σωστο σε βρισκω...απλα ειπα μια θεωρια :xD:

luffy_is_paok

luffy_is_paok

 

ελα ελα ο παγοτατζης ειναι


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 12 Naruto11

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
luffy_is_paok έγραψε:ελα ελα ο παγοτατζης ειναι

gj! gj! gj! gj! gj! gj! gj!


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 12 Untitled-1-7

Gvendetta

Gvendetta

 

παιδια ασχετο με το ποιος ειναι .....εγω σκεφτηκα κατι .....αν παρατηρησατε ο Λο και ο Λουφι πεφτουν κατω την ιδια στιγμη παρ'ολα αυτα ομως δεν φαινετε ο Master να εκανε κατι στο Λουφι ωστε να πεσει κατω.....μηπως ο Λο και ο Λουφι συνδεοντε καπως ετσι ωστε οταν παθενει κατι ο Λο να επηρεαζεται και ο Λουφι.....(να παιχτηκε κατι δηλ. τοτε που ο Λο εσωσε τον Λουφι)........ geek :conf:

balcoit

balcoit

 

δεν ξερω αμα ειπωθηκε πιο πριν αλλα πιστευω
πως ειναι σιγουρα ο παγοτατζης, διοτι:
1) εχουν ιδια παπουτσια
2) και μαλλον ο ξαφνικός πονος του λο ( που μαλλον προερχεται απο τα πνευμονια του ) εχει καποια σχεση με την ικανοτητα του παγου πχ μπορει να παγωσε τον αερα στα πνευμονια του ή τπτ τετειο . is there trouble?
3) θα ηταν επικ :xD:

αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο, μπορει να ειναι κανενα καινουριο προσωπο τουμπανιαρικο!!! gj!


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 12 Whitebeardonepiece2

crimson

crimson

 

παγωσε τον αερα στα πνευμονια wtf παιδια μην βλεπετε αυτο που θελετε να δειτε..θεωρω πως μπορει να ειναι καποιος απο την κυβερνηση αλλα δεν ειναι ο αοκιτζι με τπτ!!εγω πιστευω οτι ειναι ενας που ηξερε τον λο απο παλια και θα εχουν περισσοτερο παρελθον απο οτι με τον αοκιτζι απο την αντιδραση του τραφυ οταν τον ειδε.. ετσι και αλλιως το πολυ να ειχε να δει τον λο ο αοκιτζι 2 χρονια απο τον πολεμο...θα ειναι καποιος καινουριος χαρακτηρας που δεν εχουμε ξαναδει αλλα μπορει να εχει αναφερθει στο παρελθον ετσι και αλλιως τοσο ντορος και break μαζι απο τον οντα για να μας δειξει παλι τον παγωταζη???

Ace

Ace

 

Επίσης λέει "Many years have passed". Δύο χρόνια δεν τα λες και πολλά.
Ίσως να είναι ο ένας από τους 2 καινούριους Άντμιραλς.


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 12 Sign

crimson

crimson

 

οσο για τους admirals που διαβαζω αρκετα συχνα, γιατι πρεπει να εχει αλλους 2 τωρα?επειδη ειχε και στην αρχη? αφου δεν υπαρχει καποιος που να ειναι αρκετα δυνατος για την θεση αυτη, το εχω ξαναπει και πιο παλια δεν ειναι σαν τους shichibukai που πρεπει να ειναι 7 οπως λεει και το ονομα..οποτε μην περιμενετε αλλους 2 ..τουλαχιστον ακομα μεχρι να γινει ο smoker η ο coby

karamin

karamin

 

ο ενας νεος admiral ιεναι ο coby!fuck yeah!!!!!!!


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 12 F239lk


THE MASTER OF SNIPERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ace

Ace

 

Έχουν περάσει 2 χρόνια όλο και κάποιος Vice Admiral θα έχει δυναμώσει αρκετά.


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 12 Sign

crimson

crimson

 

εχω ακομα κατι να προσθεσω οσο αφορα τα power level..αν ολοι οι χαρακτηρες καθε χρονο δυναμωναν ο λουφυ δεν θα γινοταν ποτε βασιλιας..απο αυτους που περιμενουμε αναπτυξη ειναι οι νεοι ηλικιακα πειρατες() και αυτοι που εχουν potential αλλα δεν το εχουν αξιοποιησει ακομα πχ αργησαν να φανε φρουτο η δεν εκπαιδευσαν το χακι τους οπως ο blackbeard για παραδειγμα..τωρα ηδη εμπειροι και βετερανοι χαρακτηρες δεν παιζει να δυναμωσαν αλλο, ειδικα οι vice admirals που η βασικη τους εκπαιδευση(haki,devil fruit) ειναι απαραιτητη για να φτασουν σε αυτα τα επιπεδα και απο την στιγμη που σε 25 χρονια εχουν φτασει μονο ως vice admirals θεωρω οτι αυτο ειναι το ταβανι τους...τωρα coby,helmeppo,tashigi,smoker,sentoumaru,supernovas,blackbeard pirates,strawhat pirates φυσικα και εχουν περιθωρια εξελιξης...αλλα vice admiral,yonko,new world pirates θεωρω οτι εχουν φτασει το ταβανι τους...

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Παντως δεν μας πορωσε και πολυ ο λουφη.
Τουλαχιστον εγω περιμενα στο φισμαν ισλαντ να πηγαινει χαλαρα και να αφησει ο οντα να εννοηθει οτι δεν χρησιμοποιει υτε τ 0.0000001 τησ πραγματικης του συναμης x3

crimson

crimson

 

ο λουφυ ειναι υπερτουμπανος αλλα οπως και ο ζορο χρειαζονται ακομα πολυ δρομο για να φτασουν στην κορυφη, αν σκεφτεις οτι ακομα και οι vice admiral εχουν 20 χρονια εμπειριας και ακομα περισσοτερα οι γιονκου μου φαινεται σχεδον απιθανο να πετυχουν το ονειρο τους απο τωρα και να τους φτασουν μεσα σε 2-3 χρονια πειρατικης εμπειριας ασε που μου εχουν μπει ιδεες οτι θα εχουμε και αλλο timeskip..ακομα και ο ροτζερ οπως ειδαμε σε ενα φλασμπακ ξεκινησε απο πολυ νεος σχεδον σαν τον λουφυ και τα κατεκτησε ολα σε ηλικια πανω απο 40....οποτε δεν θα ηταν λογικο να πηγαινει χαλαρα απο τωρα γιατι ακομα και στον λουφυ υπαρχει ενα οριο στην εξεληξη αλλιως τα power level θα γινοντουσαν μανταρα..

Choperfan

Choperfan

 

crimson έγραψε:ο λουφυ ειναι υπερτουμπανος αλλα οπως και ο ζορο χρειαζονται ακομα πολυ δρομο για να φτασουν στην κορυφη, αν σκεφτεις οτι ακομα και οι vice admiral εχουν 20 χρονια εμπειριας και ακομα περισσοτερα οι γιονκου μου φαινεται σχεδον απιθανο να πετυχουν το ονειρο τους απο τωρα και να τους φτασουν μεσα σε 2-3 χρονια πειρατικης εμπειριας ασε που μου εχουν μπει ιδεες οτι θα εχουμε και αλλο timeskip..ακομα και ο ροτζερ οπως ειδαμε σε ενα φλασμπακ ξεκινησε απο πολυ νεος σχεδον σαν τον λουφυ και τα κατεκτησε ολα σε ηλικια πανω απο 40....οποτε δεν θα ηταν λογικο να πηγαινει χαλαρα απο τωρα γιατι ακομα και στον λουφυ υπαρχει ενα οριο στην εξεληξη αλλιως τα power level θα γινοντουσαν μανταρα..

αν εχεις παρατηρησει ομως ο λουφυ εχει κανει τη μεγαλητερη εξελιξη ως πειρατης
εδω μεσα σενα χρονο καταφερε να νικησει περατες που ηταν στη θαλασσα για πολλα χρονια πχ crocodile αρα δε θα μου φανει περιεργο να γινει μεσα σε τεσσερα χρονια βασιλιας των πειρατων.
αλλα παρολαυτα κενα αλλο timeskip δε θα ηταν κακο μιας καιγω εχω σκεφτει αυτο με τον roger

crimson

crimson

 

σωστο και αυτο αλλα μου κανει εντυπωση πως χαρακτηρες που εχουν φαει το new world με το κουταλι οπως croco και moria και ηταν και shichi δεν εχουν ιδεα για το χακι που θεωρω οτι ειναι απαραιτητο για να εισαι top πειρατης..

Ace

Ace

 

Εμένα μου φαίνεται πως υπάρχουν 2 ειδών τοπ στις δυνάμεις.
Αυτοί που έχουν μόνο Devil Fruit Powers (Luffy πριν από τάιμσκιπ), μόνο Χάκι (Vice Admirals) ή κατέχουν κάποια πολεμική τέχνη πάρα πολύ (Sanji, Zoro πριν από τάιμσκιπ) και μπορούν να κερδίζουν εύκολα τους μη έχοντες κάτι από τα 3 (χιλιάδες αναλώσιμους πειρατές και marines που παλεύουν με όπλα και σπαθιά).
Και οι άλλοι που έχουν Devil Fruit Powers και Χάκι (Luffy μετά από τάιμσκιπ), μόνο τρελά εμπειρικό χάκι (Rayleigh) ή πολεμική τέχνη και χάκι (Sanji, Zoro μετα απο τάιμσκιπ) οι οποίοι έχουν τους άπειρους σε χάκι και μόνο DF users για πλάκα.

Μου φαίνεται πως είναι κάπως έτσι γιατί δεν γινότανε να είναι από την αρχή ο Λούφυ στη κορυφή ή στον πάτο. Λογικά στο μέλλον θα υπάρξει και 3ο μεγαλύτερο τοπ.


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 12 Sign

crimson

crimson

 

δεν νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο, εξαλλου υπαρχουν vice admirals με devil fruit οπως onigumo dalmatian smoker.. το haki ειναι η πραγματικη δυναμη οπως ειπε και ο σιλβερς, οτι χρειαζεται καποιος για να φτασει στην κορυφη και απλα το φρουτο με την σωστη προπονηση μπορει να γινει ενα πολυ χρησιμο οπλο στην μαχη οπως ειχε πει ο κροκο..κατα την γνωμη μου οποιος εχει την ικανοτητα να χρησιμοποιει και τα δυο τελεια ειναι ικανος να φτασει στην κορυφη και οι υπολοιποι που βασιζονται μονο στα φρουτα ειναι αδυναμοι και δεν εχουν ιδεα απο τον πραγματικο κοσμο οπως enel,caribou αλλα και ace crocodile που βασιστικαν στα φρουτα τους πραγμα ασυγχωριτο για τοσο εμπειρους πειρατες..απο την αλλη παιζει και η φυσικη δυναμη του καθενος πχ οσο χακι και οτι φρουτο να παρει ο ουσοπ δεν προκειτε ποτε να φτασει τον ασπρογενη...δηλαδη δεν βαζω σε αλλη κατηγορια τον enel και αλλη τον rayleigh, αν ο ενελ γνωριζε τον πραγματικο κοσμο και ειχε και τις 2 μορφες χακι και μια αλφα προπονηση θα ηταν σιγουρα admiral level..οπως και ο κροκο που δεν θεωρω οτι διαφερει...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης