Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

101Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Παρ 12 Μάης 2017, 16:57

Scarlet D.

Scarlet D.

 

καλε κοριτσια! Εχουμε και theme song


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

102Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Παρ 12 Μάης 2017, 17:43

Hawkins

Hawkins

 

σωραιος τσιχλα με βοηθησες θα σας πω πως τα πηγα οταν παω
κοιτα μαζι με ικα και μπουρμπουαρ που θα περνω μου ειπε φτανουν 800 σιγουρα μπορει και παραπανω


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Images10

103Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Παρ 12 Μάης 2017, 18:37

Tcixlas

Tcixlas

 

τα τιπς δεν είναι στα μεικτά... μην υπολογίζεις τα τιπς για πληρωμή... γτ ουσιαστικά ποτέ δεν ξέρεις πόσα θα είναι... η δική της πληρωμή είναι φιξαρισμένη... δεν πρέπει σε τέτοιες δουλειές να είναι κάτω απο 3 ευρώ την ώρα γτ σε πιάνει κορόιδο... τα 3 είναι το μίνιμουμ, κι όταν μιλάμε για διπλό πόστο καλό θα είναι να είναι στα 4 ευρώ την ώρα!!! με έναν πρόχειρο υπολογισμό με ρεπό και σταθερά 8-9 ώρες γιατί πάντα θα έχεις υπερωρίες θα πρέπει με το ίκα να σου βγαίνουν 750+ χωρίς τα τιπς αυτά...

είναι οι ελάχιστες απαιτήσεις που θα έχεις για τέτοιες δουλειές... τώρα επειδή είναι η πρώτη σου δουλειά χωρίς προυπηρεσία μην πας να το παίξεις ιστορία κλπ, αλλά μάθε τη δουλειά, γίνε καλός και αναγκαίος στο μαγαζί, και μέσα καλοκαιριού εκεί που οι περισσότεροι σταματάνε για μπάνια, και έχει την περισσότερη δουλειά, της λες κοίταξε κυρα Τένια ξερω γω, επειδή ρώτησα είναι λίγα τα χρήματα που παίρνω, και μου είπανε να πάω αλλού με 3.5 ευρώ την ώρα και για πιο χαλαρή δουλειά και ίδια τιπς... οπότε δεν ξέρω αν θα συνεχίσω γτ δε με συμφέρει... είναι ένα λογικό ρίσκο αυτό... γτ και η ίδια εκείνη την περίοδο δύσκολα θα βρει κάποιον να δουλέψει με τόσα λίγα και επίσης δε θέλει να ρισκάρει να εκπαιδεύει μέσα στο καλοκαίρι... όπως αυτή πατάει στην ανάγκη για δουλειά και κοροιδεύει τους εργαζομένους της, έτσι κι εσύ στο σημείο που θα χαλαρώσει και θα γίνεις αναγκαίος, πετάς ρίσκο που θα σε ανεβάσει οικονομικά ένα στέιτζ πάνω...

ένα άλλο τιπ, κάθε μέρα γυρνάς και γράφεις σε βιβλίο ώρες εργασίες... σε τέτοιες δουλειές με ώρες φλου κλπ, όλοι κοιτάνε να σε κλέψουν... οπότε γράφε πάντα τις ώρες σου και θα πηγαίνεις με το χαρτί να πληρώνεσαι...


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

104Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Παρ 12 Μάης 2017, 21:00

Hawkins

Hawkins

 

ξερω οτι ειναι λιγα τα λεφτα αυτη παταει οπως ειπες πανω στην αναγκη μου αλλα μιας και εχει πολλες γνωριμιες την χρειαζομαι για δουλεια τον χειμωνα...αν μου γνωρισει μερικους και μετα αρχιζω και νταλαβεριζομαι με αυτους θα την κλασω απο εκει δεν ειμαι ηλιθιος απλα μερικες φορες χρειαζεται να τον παιζεις


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Images10

105Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Σαβ 13 Μάης 2017, 02:04

Tcixlas

Tcixlas

 

για πρώτη φορά δεν είναι λίγα, έχω πάρει λιγότερα, αν και μικρότερος βέβαια, το θέμα σου είπα ποιό είναι, γίνε αναγκαίος, μάθε καλά τη δουλειά, και μετά απο εκεί και πέρα δεν έχει το περιθώριο να σε χάσει, αναγκαστικά σε πληρώνει


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

106Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Σαβ 13 Μάης 2017, 10:46

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Σας βρηκα νεο manga να διαβασετε..... ειστε ετοιμοι να το ξεκινησετε;


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

107Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Σαβ 13 Μάης 2017, 11:57

Hawkins

Hawkins

 

εννοω δεν περνω πολλα στο χερι γιατι 300 πανε για ικα αρα μενω με ενα 500ευρω τον μηνα που ειναι μαζι με τα μνπουρμπουαρ σε συνδιασμο οτι θα δουλευω καθε μερα...
αλλα δεν γαμιετε οπως ειπες και εσυ ειναι η πρωτη φορα αρα δεν παραπονιεμε


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Images10

108Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Σαβ 13 Μάης 2017, 15:49

Tcixlas

Tcixlas

 

500 για δουλειά μαζί με τιπς είναι πολύ λίγα να ξερεις


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

109Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Σαβ 13 Μάης 2017, 16:19

Hawkins

Hawkins

 

το ξερω βγαινουν ενα 10ευρω την ημερα ουσιαστικα μαζι με το ικα αυτη θα μ δεινει 20 ευρω το 8ωρω οπως ειπα ιμαι σε αναγκη δεν μπορω να κανω κατι


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Images10

110Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Σαβ 13 Μάης 2017, 16:24

Tcixlas

Tcixlas

 

έχει διαφορά το να είσαι σε ανάγκη και το να σε εκμεταλλεύεται τελείως... θα είσαι ημερομίσθιο ή με βασικό μηνιαίο σταθερό? ας ξεκινήσουμε απο κει


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

111Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Σαβ 13 Μάης 2017, 16:29

Hawkins

Hawkins

 

ημερομισθιο λογικα


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Images10

112Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Σαβ 13 Μάης 2017, 19:10

Tcixlas

Tcixlas

 

τότε είναι πάρα πολύ λίγα φίλε γιατί σου λέει με λίγα λόγια ότι θα σου δίνει γύρω στα 5-6 ευρώ τη μέρα μισθό και έξτρα τιπς.... τα άλλα ασφάλιση και καλά... είναι κλεψιά


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

113Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Κυρ 14 Μάης 2017, 15:07

Aldark

Aldark

 

αμα εισαι σε αναγκη θα σαι παντα σε αναγκη , κι αυτοι σε αναγκη ειναι να βρουν καποιον να κανει τη δουλεια. Καλυτερα να την παιζεις ολη μερα παρα να παλευεις για αυτα  τα γκαφς


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Maxres11

114Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Κυρ 14 Μάης 2017, 15:11

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ασχοληθειτε με χωραφια ρεεεεεεεε......


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

115Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Κυρ 14 Μάης 2017, 15:15

Hawkins

Hawkins

 

καλα αμα το κανει αυτο εφυγα δεν νομιζω να μ δεινει μονο τοσα


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Images10

116Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Κυρ 14 Μάης 2017, 15:44

Tcixlas

Tcixlas

 

με αυτά που μου λες τόσα βγαίνουν φιλαράκι... 300 ασφάλιση και 500 μισθός και τίπς, αν υπολογίσεις ότι θα έχεις τουλάχιστον 6-8 ευρώ τη μέρα τιπς, τόσα είναι το μίνιμουμ στο πιο σάπιο μαγαζί καλοκαίρι... βγαίνουν άλλα 200-250 ευρώ το μήνα... με λίγα λόγια θα σου δίνει τη μέρα άλλα 7 ευρώ αυτή... αυτό είναι κλεψιά της κλεψιάς.... εγώ πιστεύω θα σου σκάει 200 ασφάλιση κι ένα 10άρι τη μέρα, που πάλι είναι κλεψιά άπειρη... ενώ θα έπρεπε να σκάει 200-250 ασφάλιση και 18-22 τη μέρα για δουλειά σεζόν καλοκαίρι σε διπλό πόστο, κι αυτά έιναι τα μίνιμουμ... με λίγα λόγια βάζω 225 ασφάλιση και 560 μισθό, σύνολο τουλάχιτον 785 χωρίς τα τιπς, τα οποία σε ένα μαγαζί που εξυπηρετεί τουρίστες και ειδικά σέρβις σεζόν, παίζουν απο 12-20 τη μέρα, άρα αν υπολογίσεις 28 μέρες εργασίας κατα μέσο όρο με τα ρεπό μέσα τα τιπς βγαίνουν 450 περίπου κατα μέσο όρο το μήνα... βάλτα κάτω εγώ σου λέω και 750+450 είναι 1200 ευρώ, κι αυτό είναι το λιγότερο που μπορείς να πάρεις για δουλειά σεζόν με τα τιπς υπολογισμένα μέσα!!!!

δε στο λέω έτσι... δούλεψα 4 χρονιές σέρβις σε μαγαζί στην αθήνα, όχι σε κανα νησί ας πούμε ή σε παραθαλάσσιο μέρος που βαράνε γενικά... και το λιγότερο που πήρα ήταν 19 ευρώ τη μέρα... και έξτρα τιπς, κι αυτό στα 15 μου... όσο μεγάλωνα τόσο ανέβαινε η πληρωμή... αργότερα που ανέλαβα την οργάνωση του μαγαζιού, και πληρωμές κλπ, οι σερβιτόροι οι βασικοί σε πολλαπλό πόστο, έπαιρναν με ασφάλιση 4.5 ευρώ την ώρα, με έναν μέσο όρο δουλειάς 9 ώρες και 28 μέρες εργασίες για τους βασικούς, βγαίνει χωρίς τιπς 1134, και αν υπολογίσεις τιπς σε καλοκαιρινή περίοδο, τουλάχιστον 15 ευρώ τη μέρα ο βασικός βγαίνει ένα 400άρι έυκολα... με λίγα λόγια συνολικά 1500+.


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

117Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Κυρ 14 Μάης 2017, 15:52

Hawkins

Hawkins

 

δεν ειμαι σιγουρος οτι θα μου σκαει τοσα για ικα απλα τοσα υπολογισα μπορει να μ βαλει και λιγοτερα κ να περνω στο χερι μετα κ αυτο γινετε 
τσιχλα χαραμιζεσε μαθηματικος επρεπε να γινεις ;D
στο μαγαζι που ησουν εσυ ησουν το μπος δλδ? βασικα οχι ακριβως μπος πες κομμαντερ...μωρε μπραβο


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Images10

118Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Κυρ 14 Μάης 2017, 17:22

Tcixlas

Tcixlas

 

το θύμα ήμουν φίλε, γιατί έκανα το πολυεργαλείο, το μπος εκμεταλλεύτηκε το μυαλό μου και την καλοσύνη μου, και με έχωσε σε 4απλό πόστο, έβγαζε πληρώνοντας εμένα για 1 πόστο, τις δουλειές που θα πλήρωνε 4 άτομα, και στο μισό χρόνο, γιατί σαν μαλάκας αγχωνόμουν και δούλευα συνέχεια στο 100% και όλο το μαγαζί επειδή τον ήξερε και τον έγραφε στα παπάρια του, δούλευε στο 40 ξερω γω... εγώ επειδή ήταν γνωστός του πατέρα μου προσπαθούσα να αποδείξω τον εαυτό μου, για να μην πει κανείς ότι με κρατούσε και καλά λόγω γνωριμίας, και κατέληξα να είμαι το θύμα που υπερδουλεύει και κακοπληρώνεται... γενικά έφαγα στη μάπα για λίγο καιρό συνεχόμενα 15ωρα, για να προλαβαίνω να βγάζω πέρα τα πάντα, κι ο μπος με έβαλε υπεύθυνο και καλά, και ήθελε να μου δώσει να "κουβαλάω" το μαγαζί... απλά σε περίεργες μέρες για μένα ψυχολογικά, με προσέβαλλε άσχημα, κι έκοψα τελείως... με προσέβαλλε για τα κιλά μου βασικά, απο μαλακία του, όχι απο κακία, απλά επειδή την είχε δει μέντορας μου και είπε χοντράδα μπροστά στο μαγαζί!!


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

119Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Κυρ 14 Μάης 2017, 18:13

Hawkins

Hawkins

 

πωπω τελικα μοιαζουμε παρα πολυ και εγω προσπαθω να αποδειξω πραμματα αγχωνομαι και δουλευω στο 100% δλδ τι δουλειες εκανες στο μαγαζι?
γαμησετα παντως γενικα οι μαγαζατορες οι περισσοτεροι ειναι ολλοι μουνια λιγα αξιολογα ατομα ξερω μετριμενα


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Images10

120Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Δευ 15 Μάης 2017, 00:37

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν είναι φίλε, γίνονται γιατί αν δε γίνεις όλοι οι άλλοι γύρω κοιτάνε να σε κλέψουν... μέσα στο μαγαζί οι υπάλληλοι τον κλέβανε... κι ενώ ήταν έτσι... σκέψου να μην ήταν... όταν ανέλαβα την οργάνωση μαγαζιού, έκανα παραγγελίες προιόντων και ψώνια με το boss, μισθοδοσίες οργάνωση και εκτέλεση, καταθέσεις τράπεζες, λήψη παραγγελιών delivery όσο ήμουν στο μαγαζί, οργάνωση γραφείο, μερική τήρηση λογιστικών, οργάνωση και κατανομή τιμολογίων, κι επικοινωνία με λογίστρια, έλεγχος και οργάνωση παραγγελιοδόχων συστημάτων και επικοινωνία με τις εκάστοτε εταιρείες για αλλαγές, προσθήκες και προσαυξήσεις, οργάνωση κι έλεγχος αποθήκης ανα 2-3 μέρες, σύγκριση προιόντων με παραγγελίες και έλεγχος για μεγάλη φύρα, οργάνωση κοστολογίου καταλόγου απο το 0, και συντήρηση κοστολογίου ανάλογα με την εκάστοτε τιμολόγηση προιόντων, οργάνωση προσφορών για παιδικά πάρτυ και catering, προετοιμασία catering, καμιά φορά κουζίνα, σε μεγάλες ανάγκες, ή και σέρβις. Ααααα και εκπαίδευση στο σύστημα παραγγελιοληψίας του μαγαζιού, και είχα το ρόλο του τεχνικού υπολογιστικών συστημάτων στο μαγαζί, εκτός κι αν ήταν τύχαινε κάτι πέρα των δυνατοτήτων μου που επικοινωνούσα αναγκαστικά με την εταιρεία...
αυτά τα λίγα... είναι τα βασικά, γιατί έκανα και πολλές δουλειές του ποδαριού ανάλογα τη μέρα και τις ανάγκες του μαγαζιού...


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

121Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Δευ 15 Μάης 2017, 16:39

Hawkins

Hawkins

 

κατσε λιγο αυτα ειναι παρα πολλα και πως στο καλο τα ξερεις ολλα αυτα απο τοσο μικρος 2 χρονια μου σκας μονο...ειχατε καμμια επειχηρηση οταν ησουτν μικρος και ξερεις?
δλδ και 15ωρα δουλευες και γκομενα εβγαζες βολτα και μετα σεξ και σπαμμαρες στο φορουμ που ειναι πολυ πιθανο να εχεις σπασει ρεκορ γκινες δεν το λεω για πλακα


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Images10

122Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Δευ 15 Μάης 2017, 22:05

Santouryuu

Santouryuu

 


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

123Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Δευ 15 Μάης 2017, 22:06

Aldark

Aldark

 

1 χρονο σου σκαει :Ρ
α οχι
2 σου σκαει
παπποοοοου τσιχλαααα xD xD xD xD


@Santouryuu best thing on the net


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Maxres11

124Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Τρι 16 Μάης 2017, 00:49

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν κάνω πλάκα ρε.... τις μέρες με τα 15ωρα σπάμμαρα εδώ αλλά το γκερλφρεντ δε το χα δει, εκτός απο μία μέρα, κι αυτή σεξ με το ζόρι μαν... αλλά ναι τα έκανα όλα αυτά... και πληρωνόμουν ελάχιστα σε σχέση με τον κόπο μου... γι αυτό σου λέω ξέρω απο κοροιδία, κι απο πολύ δουλειά


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

125Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Empty Απ: Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken Τρι 16 Μάης 2017, 16:01

Shikkoku

Shikkoku

 

Παρεάκι σωστό


_________________
Spam Wars XXXVIΙ: The Spammers Awaken - Σελίδα 5 Maxresdefault

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης