Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν έχω fav δεν ξεχωρίζω έναν σκηνοθέτη ή 2 γιατί έχω λατρέψει ταινίες και ταινίες, η διαφορά είναι ότι δεν μπορώ να βρώ μονο θετικά σε κάποιον, οπότε αρκούμαι στο να βλέπω ταινίες και όταν τη λατρεύω να ριχνώ τα μπράβο μου και τέλος...

Aldark

Aldark

 

Είδα το Fisher King , πραγματικά παίζει να γινε η αγαπημένη μου ταινία ever. Φανταστικές ερμηνείες από Jeff Bridges , Robin Williams αλλά και τις κυρίες Mercedes Ruehl(την παντρευόμουν εδώ και τώρα) και Amanda Plummer που τους πλαισίωναν. Παιρνόντας από χίλια κύματα και παίζοντας με το δράμα , την κωμωδία , την τρέλα και τη ματαιότητα , η ταινία ήταν ένα αληθινό αριστούργημα. Ίσως η καλύτερη ταινία του Terry Gilliam (Monty Python) , με άφησε απλά άφωνο και να τη λατρέψω.

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν το χω δει για να κρινω αλλά μια ματιά που ριξα τώρα στο imdb θα με ενδιέφερε

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Μια από τις αγαπημένες μου ταινίες αλλά πραγματικά άρρωστη και περίεργη είναι το In Bruge.

Gol. D. Russ

Gol. D. Russ

 

Τα χειροτερα θριλερ που εχω δει τωρα τελευταια το Unfriended , δεν επρεπε να μπει στην κατηγορια θριλερ , κωμωδια κατι εκανε.. Και το αλλο ενα religion horror JeruZalem , εαν και ειχε λιγο ενδιαφερον [ μετα τα 40-50 λεπτα ] το τελος απλα ξενερωνει και θελεις να σπασεις πσ , γραφεια και οτι αλλο βρεις μπροστα σου!
Οπιος θελει να τα δει , καλυτερα να μην το κανει χΔ!

http://.......

Aldark

Aldark

 

Tcixlas έγραψε:δεν το χω δει για να κρινω αλλά μια ματιά που ριξα τώρα στο imdb θα με ενδιέφερε
ρε τρελάθηκα , δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο είναι η αλήθεια , αλλά εκτός του ότι με παίδεψε και με έκανε να αδημωνώ , είχε σχεδόν ταραντινικούς διαλόγους , είχε ψύγματα από κλασικές σκηνές του Gilliam , ενώ και στο τέλος έμεινα με ένα χαζό χαμόγελο!!!
RIP Robin Williams =(

Tcixlas

Tcixlas

 

μμμμ ποιός ξέρει αν το πετύχω καποια στιγμή θα κάτσω να το δω αλλιώς δεν ξέρω, έχω πολλά στην ουρά... άκουσα καλά λόγια για το revenant αλλά υπάρχουν και πολυ άσχημα ξερω γω και δεν ξέρω τι να πιστέψω... σινεμα δεν έπαιζε να το δω... αν και σκέφτομαι να τιμήσω το ρόκι και το ντεντπουλ σιγουρα

Aldark

Aldark

 

Ντέντπουλ επιβάλεται...
Όσο για το Ρέβεναντ , αξίζει να το δεις μία φορά, αλλά σε τομείς χωλαίνει ρε φίλε , too much δηλαδή...

Tcixlas

Tcixlas

 

κλαίω με κάθε γαμημένο τρειλερ εδώ έβαλε καμπανια για το τεστ καρκινου των ορχεων και στήθους χαχαχα

Santouryuu

Santouryuu

 

Ο αγγλος ασθενης... Γαμεί

Tcixlas

Tcixlas

 

μου ειπαν να δω το mall cop ότι γαμάει κλπ αλλά δεν εμπιστεύομαι το έχει δει κανείς?

Kamikaze

Kamikaze

 

Μια ταινία που είδα πρόσφατα ήταν το The Man Who Stole the Sun. Δράμα και ψυχολογικό. Δεν είναι Η ταινία αλλά εμένα μου άρεσε.

Gol. D. Russ

Gol. D. Russ

 

ενα εχω να πω Deadpool απλα φοβερη αξιζει την ειδα σημερα στον κινηματογραφο αξιζαν η μιαμιση δυο ωρες !!!

http://.......

Kamikaze

Kamikaze

 

Είχε καλά αστεία ρε; Γιατί στα comics εμένα κακά τα ψέματα δεν μου άρεσαν καθόλου.

Tcixlas

Tcixlas

 

ετοιμάζομαι να πάω να το δω απο βδομάδα γιατί τώρα δεν παίζει κας με τίποτα παίζει να γαμάει μανες

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ο ντεντπουλ δεν μαρεσει καθολου και ειμαι επιφυλακτικος με την φοξ ομως σιγουρα θα εχει γελοιο/κουλ σκηνες

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Έχει δει κάποιος το The Revenant?

Hawkins

Hawkins

 

οσους εχω ρωτησει που την ειδαν στον κινηματογραφο ειπαν ηταν πολυ ωραιο απο της καλητερες ταινιες της δεκαετιας

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
πάρα πολύ ωραία φωτογραφία και σκηνοθεσία.παραγωγή στα ύψη,σενάριο κλασικό(δεν το λέω σαν θετικό),ηθοποιίες αρκετά καλές αλλά δεν δένεσαι με κάποιον χαρακτήρα γιατί δεν αναπτύσσονται.κάποιους τους κούρασε η διάρκεια,εμένα ευτυχώς όχι.

την είδα στο σινεμά και προφανώς λέω τη γνώμη μου

Tcixlas

Tcixlas

 

θα τη δώ άμεσα και θα πω κι εγώ τη δικιά μου

Tcixlas

Tcixlas

 

θα πω ένα πράγμα για αρχή, λοιπόν ότι καλύτερο έχω δει αλήθεια.... είναι απο τις τοπ ταινίες έβερ, εξαιρετική δόση γέλιου, εξαιρετική μεταφορά κομικ σε ταινία, ένα απο τα καλύτερα οριτζιν στορι, εξαιρετικό χιούμορ ακόμα και συνεχώς δεν κούρασε, εξαιρετική βία και άιμα, γούσταρα αλήθεια.... λοιπόν ένα μπράβο στον ρεινολντς που το κυνήγησε

Aldark

Aldark

 

The Red-Haired έγραψε:Έχει δει κάποιος το The Revenant?

Tcixlas έγραψε:θα πω ένα πράγμα για αρχή, λοιπόν ότι καλύτερο έχω δει αλήθεια.... είναι απο τις τοπ ταινίες έβερ, εξαιρετική δόση γέλιου, εξαιρετική μεταφορά κομικ σε ταινία, ένα απο τα καλύτερα οριτζιν στορι, εξαιρετικό χιούμορ ακόμα και συνεχώς δεν κούρασε, εξαιρετική βία και άιμα, γούσταρα αλήθεια.... λοιπόν ένα μπράβο στον ρεινολντς που το κυνήγησε
έκλαψα , μιλάς για το Ντέντπουλ , αλλά έμοιαζε σαν να λες για το Ρέβεναντ :P

Το Ρέβεναντ (δεν ξέρω αν έγραψα πιο πριν το ίδιο) δεν με τρέλανε , αλλά έχει τρομερή φωτογραφία και φυσικά τοπία και τα πάντα. Δυστυχώς ο Λεονάρντο έχει παίξει πολύ καλύτερους ρόλους , εδώ απλά μούγκριζε , αλλά ελέω αδικίας τόσων χρόνων , του δώσανε και το Οσκαρέτο. Μέτρησε πάρα πολύ ο Τομ Χάρντυ (ο τύπος είναι Εγγλέζος ΟΜΓ) όμως. Το σενάριο ήταν τέρμα κλάσικ , μου άρεσε πως έδειχνε τους αποικιοκράτες και τους Ινδιάνους όμως...Τέλος πάντων , αξίζει να τη δεις την ταινία , αλλά 1 φορά...Είναι λίγο κουραστική δυστυχώς.

Ντέντπουλ ΜΕΤΡΗΣΕ ΑΠΕΙΡΑ , τα χω γράψει και στο άλλο θέμα...

Και τέλος , μόλις είδα το Straight Outta Compton. Συγκινητική ταινία , εξαιρετική απεικόνιση , αλλά και με κάποιες "ελλείψεις" και αδικίες προς κάποια πρόσωπα.
Ως ταινία όμως και biopic ήταν φοβερή (και από ερμηνείες , bonus o γιος του Ice Cube να παίζει τον πατέρα του και να είναι ΙΔΙΟΣ) , αλλά χάιδεψε πολύ κάποια συγκεκριμένα αυτιά...

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν την έχω δει αλλά τώρα που μου τ θύμισες θα τη δω

Aldark

Aldark

 

Δες τη , είσαι και φαν της "φάσης" θα γουστάρεις πολύ!
Cruisin down the street in my 6-4...

Tcixlas

Tcixlas

 

γι αυτό ήθελα να τη δώ αλλά την είχα βρει σε αισχρή ποιότητα και δεν την είδα τελικά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης