Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
κοίτα να δεις που συμφωνώ..

υπενθυμίζω πως το '14 βγήκε και το ιντερστέλλαρ


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

Aldark

Aldark

 

Σας άρεσε το μπέρντμαν; Δεν ξέρω για ποιο λόγο με χάλασε...Μήπως πρέπει να το ξαναδώ; Με την πρώτη ματιά ίσως να μην έπιασα την ιδιοφυϊα της ταινίας ; Πραγματικά όμως πέρα απ'τις ερμηνείες , με άφησε αδιάφορο και απογοητευμένο η εν λόγω ταινία..:/


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Maxres11

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
δεν νομίζω πως χρειάζεται δεύτερη θέαση και ειδικά τώρα στα κοντά.κι εγώ έχω διαφοροποιηθεί από γνώμες άλλων που γενικά συμφωνούσα και άλλοι από τη δική μου.μου άρεσε σεναριακά και ήταν και πολύ πρωτότυπη με τον τρόπο που γυρίστηκε


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Το birdman το λατρεψα, ειδικα αν σκεφτεις την ειρωνεία της επιλογης των ηθοποιών. Ο Keaton και ο Norton ειναι σαν να παιζουν τα alter ego τους, μην πω τους εαυτους τους.. Και σκηνοθετικα ήταν μοναδικη.

Σήμερα είδα το The Visit, πολυ καλύτερη απο οτι περιμενα..


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Untitled-1-7

Aldark

Aldark

 

Τι να πω , εγώ δεν ένιωσα jesus απ'την ταινία...Ίσως πρέπει να την ξαναδώ.

Είδα το Hateful Eight τις προάλλες. Ταραντίνο στα φόρτε του , τρομερό καστ (Tim Roth>>> ) , Ennio Morricone στο Soundtrack , στιγμές παράνοιας και οι κλασικοί φοβεροί διάλογοι.
Όσοι δεν το είδατε και σας αρέσει έστω και λίγο ο Quentin και η "ιδιοφύϊα" του , σπεύστε να το δείτε ^^


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Maxres11

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Patty D.Luffy έγραψε:Το birdman το λατρεψα, ειδικα αν σκεφτεις την ειρωνεία της επιλογης των ηθοποιών. Ο Keaton και ο Norton ειναι σαν να παιζουν τα alter ego τους, μην πω τους εαυτους τους.. Και σκηνοθετικα ήταν μοναδικη.

Το birdman είναι τουλάχιστον ιδιοφυές και αξίζει τουλάχιστον μια δεύτερη θέαση. Εγώ προσωπικά αν και γουστάρω τη καφρίλα του Ταραντίνο αδυνατώ να καταλάβω γιατί θεωρείται τόσο σπουδαίος.

Είδα το man from u.n.c.l.e και ήταν όσο ψυχαγωγικό αναμενόταν. Ρίτσι :3


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 FTxGhJx

Aldark

Aldark

 

Δεν είναι τόσο καφρίλα για την καφρίλα , αλλά καφρίλα για την τέχνη... Έχει mastery στο screenplay και καλοδουλεμένες σκηνές. Ουσιαστικά παίζει με τη ζωή και το θάνατο , ενώ ταυτόχρονα σου δείχνει -συνήθως- παλιοχαρακτήρες και καταστάσεις , που διασκεδάζουν , αλλά ταυτόχρονα σε προκαλεί να τις μισήσεις.
Ταυτόχρονα και το στυλ με το οποίο αφηγείται τις ιστορίες του...ω lord , είναι Genius ο άνθρωπος *_* .


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Maxres11

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ενώ απολαμβάνω τους χαρακτήρες του δε μπορώ να πω το ίδιο και για τα σενάρια του. Δεν παραείναι προβλέψιμα και με αρκετά κλισέ;


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 FTxGhJx

Aldark

Aldark

 

Πιθανά κλισέ ναι (επίτηδες , με πολλά references στη γενικότερη ποπ κουλτούρα) , αλλά προβλέψιμα δε θα τα έλεγα στο σύνολό τους.
Πάντως είναι love me or hate me ο κύριος...Και βγάζει μία ψυχοπάθια και ένα κάρο βίτσια στις περισσότερες -αν όχι όλες- τις ταινίες aww .
Κάτι άλλο που είναι μοναδικό και γαμάτο είναι η σύνδεση κάθε ταινίας με κάποια άλλη , που δημιουργεί ένα ολόκλρο ΣΥΜΠΑΝ , ω γιες!

http://bcraigv.tumblr.com/post/111931218033#notes?ref_url=http://www.ifc.com/2015/02/tarantino-guide-shared-universe#_=_ πχ ένα χιντ του Kill Bill , στο Pulp Fiction. Mind=Blown


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Maxres11

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Aφού μιλάμε για ταινίες, για πείτε ποιους σκηνοθέτες γουστάρετε και γιατί; (Είναι στο σωστό θέμα;)


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 FTxGhJx

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δειτε Hatefil Eight ASAP


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

Aldark

Aldark

 

Σκληρός Καριόλης έγραψε:Aφού μιλάμε για ταινίες, για πείτε ποιους σκηνοθέτες γουστάρετε και γιατί; (Είναι στο σωστό θέμα;)
Σωστό το θέμα , αλλά μπορεί να γίνει και ξεχωριστό , για σκηνοθέτες και μόνον.
Θα αναφέρω ότι ξεχωρίζω τον Brian De Palma (αν και όχι για όλo το έργο του) , τον Sergio Leone , τον (my favourite by far) Martin Scorsese , προφανώς τον Tarantino αλλά και τον Robert Zumeckis. Ειδική μνεία θα έπρεπε να κάνω στον Terry Gilliam .
Γενικότερα θέλω να δω ταινίες του Hitchkok και του Kubrik , αλλά και του Woody Allen.


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Maxres11

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ενδιαφέρουσες επιλογές αλλά ρε γ***το δε συμφωνώ καθόλου. Είσαι πιο ολντ σκουλ βασικά ενώ εγώ είμαι φακ ρέτρο ένιθινγκ.

Γκαι Ρίτσι και Ντέιβιντ Φίντσερ οι αγαπημένοι μου.


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 FTxGhJx

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Aγαπώ και Γουατσόφκις φυσικά


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 FTxGhJx

Aldark

Aldark

 

O David Fincher είναι ωραίος (μόλις είδα ότι έχει σκηνοθετήσει και 2 επς στο House of Cards , gotta check that serious out asap) , ο άλλος δε μου γεμίζει το μάτι (τον ήξερα ως το σύζηγο της μαντόνα μέχρι πρόσφατα :P).
Σίγουρα βλέπω γενικά φρέσκιες ταινίες , αλλά θεωρώ ότι το είδος βρίσκεται σε μια μικρή παρακμή και ότι τα διαμάντια βγήκαν μέχρι το τέλος του '90...Ίσως κάνω λάθος , αλλά γι'αυτό σου αναφέρω πιο "ολντ σκουλ" καταστάσεις (όχι και τόσο βέβαια).
Και αυτά είναι απλά χόλιγουντ , γενικά θα ήθελα να ξεφύγω και να δω γαλλικές , ιταλικές ταινίες , κρύβεται άπειρη τέχνη εκεί και μένει υπό σκιάν...

edit:ξεχνώ τους αδελφούς Κοέν που μ'αρέσουν πολύ , αλλά δεν έχω δει πολλές ταινίες ακόμα.


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Maxres11

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Θεωρώ πως γενικότερα στη τέχνη και ειδικότερα σε μουσική/κινηματογράφο εξειδανικεύουμε τα παλιά και υποβαθμίζουμε τα καινούρια. Βέβαια, είναι άλλο θέμα αυτό.

Ο Ρίτσι είναι ίσως αυτό που θα ήθελα να είναι ο ταραντίνο. Πιστολίδια και καφρίλα χωρίς να παίρνει όμως την δουλειά του στα σοβαρά. Δες Σνατς/Ροκ εν ρόλα.

Στην Ευρώπη σαφώς υπάρχει τέχνη όμως στο Χόλιγουντ υπάρχει το χρήματα και αν θέλουμε να είμαστε πραγματιστές όπου υπάρχει χρήμα υπάρχουν και καλύτερες προϋποθέσεις για να ευδοκιμήσει κάτι καλό.

Στη τελική είναι και το τι θες να δεις προφανώς


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 FTxGhJx

NikosV20

NikosV20

 

παιδια πως λέγετε η ταινία που πήρε το οσκαρ ο ντι κάμπριο?


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Roronoa_Zoro_GIF
Do you feel lucky, punk? Go ahead and make my day ...

Aldark

Aldark

 

Ο Ντι Κάμπριο; :P
Αν λες τον Ντι Κάπριο , δεν έχει πάρει όσκαρ -ακόμα-.


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Maxres11

Santouryuu

Santouryuu

 

NikosVigles20 έγραψε:παιδια πως λέγετε η ταινία που πήρε το οσκαρ ο ντι κάμπριο?

The Revenant


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Aldark

Aldark

 

Δεν πήρε όσκαρ ακόμα


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Maxres11

NikosV20

NikosV20

 

Δεν πήρε όσκαρ ακόμα ?? και γιατί το λένε στην τηλεόραση :P


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Roronoa_Zoro_GIF
Do you feel lucky, punk? Go ahead and make my day ...

Aldark

Aldark

 

Χαχαχα , βγήκαν τα προηγούμενα βραβεία (πχ χρυσές σφαίρες κτλ) όπου σάρωσε. Τα όσκαρ είναι στις 28 φεβρουαρίου.


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Maxres11

NikosV20

NikosV20

 

Αααα καλά :haha: :haha: :haha: :haha:


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Roronoa_Zoro_GIF
Do you feel lucky, punk? Go ahead and make my day ...

Tcixlas

Tcixlas

 

πήρε χρυσή σκατούλα


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

quality posts βλέπω...
Επιστροφή στη συζήτηση της προηγούμενης σελίδας με Σκηνοθέτες and stuff please ^^


_________________
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε; 1 - Σελίδα 38 Maxres11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης