Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πέφτει η νύχτα στο Πόρτο Μαντρί

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Aldark

Aldark

 

Δύο μήνες μετά το ναυάγιο της Σάντα Κλάρα , διάφορες προσωπικότητες μαζεύτηκαν στο Πόρτο Μαντρί , με στόχο να τιμήσουν τα θύματα. Ανάμεσα τους , βρισκόταν και η Βίκη Καγιάκ. Μετά από μία σειρά από ατυχή γεγονότα , το δεύτερο βράδυ της διαμονής τους στο μοναδικό πανδοχείο του Πόρτο Μαντριού , οι καλεσμένοι ανακάλυψαν ένα πτώμα. Ο Bronze V , ένας νεαρός που εκπροσωπούσε την Πολωνία και είχε κάνει τόσο μεγάλο ταξίδι , γεμάτος όνειρα να αποδώσει δικαιοσύνη και να προσκυνήσει τα απομεινάρια του μεγάλου καραβιού , βρέθηκε δολοφονημένος στην μπανιέρα του. Μαχαιρωμένος 7 φορές (όσες και τα αμαρτήματα) ήταν ανάσκελα με το σαπούνι πεσμένο δίπλα του. Σοκαρισμένη αλλά και αποφασισμένη να ανακαλύψει τον ένοχο , η Βίκη Καγιάκ συγκέντρωσε τους πάντες στην τραπεζαρία του ξενοδοχείου. Ανάμεσά τους υπήρχε ένας δολοφόνος. Ή μάλλον... δύο δολοφόνοι , κάποιος πρέπει να κρατούσε το σαπούνι όσο ο άλλος μαχαίρωνε τον άτυχο άνδρα.

Η Λίστα που κατέγραψε η Βίκη είχε ως εξής:


#CharacterUsernameΚατάστασηΡόλος
1HackermanScarlet D.
2alpha2lateHawkins
3Ελένη ΜενεγάκηJohnyman
4ΒρούτοςPagliacci
5Bronze V
*****
MURDEREDNPC
6Ιούλιος ΚαίσαραςShikkoku
7AlicePatty D. Luffy
8Donald TrumpDeathracer2009
9PikachuSantouryuu
10Τάκι ΤσανTcixlas
11Onizuka Eikichi sandokanthanos
12Okabe RintarouDr. Jimalicious
Και η ημέρα ξημερώνει στο Πόρτο Μαντρί

Όλοι οι κανόνες. Διαβάστε τους.:

 Υπάρχουν 2 δολοφόνοι, 1 γιατρός, 1 αλεξίσφαιρος και 1 επιθεωρητής. Οι υπόλοιποι είστε πολίτες.

Τhanks στον Jimalicious για όλη του την εργασία , για να δείτε παλαιότερο παιχνίδι και πως κύλησε πατήστε εδώ.
Η νύχτα θα πέσει στις 13/10/2016 στις 18:00.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Aldark στις Παρ 25 Νοε 2016, 01:43, 5 φορές συνολικά

Pagliacci

Pagliacci

 

Βρούτος ftw, μη τον σκοτώσετε γαμάει

https://onepiecegr.forumgreek.com/

Aldark

Aldark

 

Α) Διαλέγετε έναν χαρακτήρα της αρεσκείας σας που θέλετε να υποδυθείτε. Στην αρχή του κάθε post σας γράφετε το όνομά σας και το username σας με μπλε χρώμα. Μπορείτε να έχετε και μια μικρή εικόνα του χαρακτήρα σας σαν avatar σε κάθε post όμως δεν είναι απαραίτητο.

Β) Σε κάθε γύρο , πρέπει έστω να θέτεις υποψία σε κάθε ποστ με κίτρινο και αναγκαστικά να ψηφίσεις μία φορά την ημέρα παιχνιδιού με κόκκινο
Αυτό δεν αποτρέπει κάποιον από το να ψηφίσει με κόκκινο και να αλλάξει την ψήφο του μετά.

Γ) Όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι εκτός παιχνιδιού όσον αφορά προτάσεις παρατηρήσεις κλπ, το κάνει στο κάτω μέρος του post του με italics διαφορετικού χρώματος ώστε να μην εμποδίζει τη ροή του παιχνιδιού.

Δ) Ο αφηγητής γράφει πότε είναι μέρα και πότε νύχτα. Ο κάθε γύρος δεν είναι ανάγκη να κρατάει μια κανονική μέρα. Θα ξεκινήσουμε με τον κάθε γύρο να κρατάει ~2 κανονικές μέρες, και μετά ανάλογα με το πως θα πάει το πράμα, κανονίζουμε καταλλήλως. Όποτε λέω πως είναι μέρα κάνετε τα ντιμπέητ σας και ψηφίζετε, όταν λέω πως είναι νύχτα περιμένω ΠΜ από τους αντίστοιχους ρόλους.

Ε) Το παιχνίδι θέλει συμμετοχή. Αν δεν είστε σίγουροι πως μπορείτε να ανταπεξέλθετε με τουλάχιστον ~2 post ανά μέρα, ας μην πάρετε μέρος. Άτομα που δεν παίρνουν μέρος θα κινδυνεύουν να "εκτελεστούν", ακόμα και αν δεν έχουν ψηφιστεί, προκειμένου να συνεχιστεί η ομαλή ροή του παιχνιδιού.

Kamikaze

Kamikaze

 

Eikichi Onizuka


Ο Flower Knight!!!!

Tcixlas

Tcixlas

 

ΥΟ ΥΟ ΥΟ τάκης εδώ man μου και τσέκαρε πως είναι η φάση
λοιπόν ακούστε τι παίζει
εμένα γεενικά η φάση μου είναι στυλ και γκρουβάρω κάνω και κανα τατού
αλλά όπως έκανα τατού μια μέρα σε έναν τύπο άκουσα κάτι να λέει
και γενικά εγώ δεν είμαι καρφί κι έτσι απλά να βοηθήσω τη φάση θέλω

ο The flower knight είναι ύποπτος



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tcixlas στις Τρι 11 Οκτ 2016, 23:41, 1 φορά

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Πέφτει η νύχτα στο Πόρτο Μαντρί  Maxresdefault
The Hackerman

palermo();
{
string dolofonos;

while (dofolonos == Onizuka Eikichi);
{
       cout << "Ο δολοφόνος είναι ο  Onizuka Eikichi" << endl;
return dolofonos;
}
}

http://www.onepiecegr.com/

Pagliacci

Pagliacci

 

Βρούτος ftw, μη τον σκοτώσετε γαμάει

https://onepiecegr.forumgreek.com/

Shikkoku

Shikkoku

 

Ο Ιούλιος Καίσαρ βρίσκει ύποπτες τις ρίμες του Τακιτσανιανού.

Pagliacci

Pagliacci

 

λολ όταν έλεγα βρούτος εννοούσα καίσαρας

https://onepiecegr.forumgreek.com/

Shikkoku

Shikkoku

 

Ο Ιούλιος Καίσαρ σε επαινεί, ω τέκνον μου.

Tcixlas

Tcixlas

 

ΥΟ ΥΟ ΥΟ τάκης εδώ man μου
τι φάση παει ο καίσαρας για μπακσταμπ στο βρουτο με γλυκόλογα?

ο The flower knight είναι ύποπτος

Santouryuu

Santouryuu

 

Pika pi


"κάποιος πρέπει να κρατούσε το σαπούνι όσο ο άλλος μαχαίρωνε τον άτυχο άνδρα."




Πικατσουυυυ... Hackerman μοιαζει με ατομο του πεφτει σαπουνι στα ντουζ... Τσουυ τσουυυ

Hawkins

Hawkins

 

Πέφτει η νύχτα στο Πόρτο Μαντρί  Nerd
alpha2late


καλησπερα παιδια σημερα θα πουμε για το ποιος ειναι ο δολοφονος
ο δολοφονος ειναι ο τακι τσαν.
Στην αρχαια μογγολια το 132 π.Χ υπηρχε ενας ανθρωπος ο οποιος κατηγορουσε τους παντες χωρις λογο...εσπαγε ενα βαζο?ο αδερφος μου το εκανε..εκλεβε ενα γαιδουρι?ο φιλος μου το εκανε δεν ημουν εγω...επισης αυτος ο ανθρωπος ηταν και πολυ μπροστα για την εποχη του τραγουδουσε ενα περιεργο ιδος μουσικης το οποιο δεν ηταν γνωστο εκεινη την εποχη,ηταν πολυ δημοφιλης στο χωριο ηταν ο καλητερος σε ολλα ωσπου μια μερα ο αδερφος του καταφερε και τον νικησε σε ενα παιχνιδι...τυφλομενος απο οργη αρπαξε οτι βρηκε κοντα του και τον σκοτωσε χωρις δευτερη σκεψη...ολλο το χωριο ειχε μεινει αφωνω με το πως αυτος ο γλυκος νεαρος που ηταν τοσο αγαπητος σε αυτους θα εκανε κατι τετοιο...μεχρι και το τελος του ελεγε οτι δεν σκοτωσε αυτος τον αδερφο του κατηγορουσε τους αλλους...


προσεξατε τις ομοιοτητες με τον τακι τσαν? ειναι ξεκαθαρο οτι σκοτωσε τον αγαπητο μας bronze v γιατι εκανε το εγκλημα να να ειναι στο λολ καλητερος απο αυτον!πιστευω ειναι πολλα πραγματα για να τα προσπερασεις αποκλειεται ο οντα να τα εβαλε στην τυχη ολλα αυτα


μου αρεσει που σας ειπα βαλτε με alpha2late

Kamikaze

Kamikaze

 

Eikichi Onizuka


Ε Hackerman αντί να με κατηγορείς μπορείς να μου photoshopάρεις λίγο κάποιες φώτο να τις έχω, πάμε εκδρομή με το σχολείο και δεν θα έχω υλικό, αν με πιάνεις.
Πέφτει η νύχτα στο Πόρτο Μαντρί  20130311000202



Τι έγινε; Ο Flower Knight άλλαξε όνομα; Έγινε Alpha Male; Εγώ είμαι ο Alpha Male εδώ, o Onizuka Eikichi, παρθένος, 22 χρονών.


Σαν γνήσιος ψαράς έβγαλα την πρώτη ψαριά.
Πέφτει η νύχτα στο Πόρτο Μαντρί  Funnyjunk+doesn+t+attach+a+giant+water+mark+to+any+content+_2ce3ee1a94d0f16d3c8c3a66fa6cc071

Λέω τον Τάκη Τσαν. Πολύ εύκολα ήρθε με το μέρος μου.

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Okabe Rintarou

Πέφτει η νύχτα στο Πόρτο Μαντρί  Tumblr_mi02yybO7S1qasy69o7_400



Με το Future Gadget No 47 Fjorn Valhalla (Temporary Name) Murderer Finder, θα βρω τον δολοφόνο.

Για την ώρα δεν έχει χτυπήσει σε κάποιον αλλά για τα τυπικά θα πω κάποιον.
Donald Trump

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ωπα καποιος φαν του Steins;Gate....

Shikkoku

Shikkoku

 

Ο alpha2late σπατάλησε τον πολύτιμο χρόνο του Ιουλίου Καίσαρα.

Tcixlas

Tcixlas

 

ΥΟ ΥΟ ΥΟ τάκης εδώ man μου
δε στηρίζω κανέναν, εκτός απο το κρου μου, είναι η φάση μου yo underground κι έτσι

θα σας ρίξω και μια ρίμα για να τελειώνουμε με τον κάθε πεθαμένο μαλακα που με κράζει yo

yo yo
εκπροσωπώ το ζωντανό και το νεκρό, εκπροσωπώ το ζωντανό το νεκρό
πως τολμάς ρε πιτσιρίκι να τα βάλεις με το θαύμα
αν στο δρόμο σε πετύχω μία φάπα κι είσαι ταύλα
νόμιζες πως κρύφτηκες πίσω απο το κείμενο
ο τυμβωρύχος έρχεται με αιχμηρό αντικείμενο
δε θα γίνεις και τορέτο αν στο αμάξι βάλεις NOS
ο alpha2late ρίχνει, αλλά εγώ ειμαι ζωντανός

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Πέφτει η νύχτα στο Πόρτο Μαντρί  DONALD-TRUMP

Θεωρω πως ο Alpha2late ειναι πιθανος κινδυνος για τους χρηστες αυτου του φορουμ...

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Πέφτει η νύχτα στο Πόρτο Μαντρί  Nedxd4

Alice , μόλις συνήλθα από τα ντουμάνια. alpha2late είχα ένα όραμα.Η δούκισα σου ξέσκιζε τα σωθηκά και το λευκό κουνέλι έπαιζε με το ανιόν σου. 

Aldark

Aldark

 

Για να επισπεύουμε , ενημερώνω ότι θα κλείσω τη νύχτα αύριο στις 18:00 και όχι ΜΕΘΑΥΡΙΟ. UPDATE και στο ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ και στον τίτλο.

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Πέφτει η νύχτα στο Πόρτο Μαντρί  DONALD-TRUMP

Αφηγητη εκανες καλα τη δουλεια σου επιτελους...

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
Ελένη Μενεγάκη


Γειά σας φίλες τηλεθάτριες!!! Πώς είστε αυτό το όμορφο πρωινό. Πολύ με λειπεί που θα πρέπει να ξεκινήσουμε την εκπομπή με ένα τόσο άσχημο γεγονός,αλλά οι σκέψεις μας στο χαμένο παιδί, ήταν λαμπρός νεαρός. Στο δεύτερο μέρος μετά τις διαφημίσεις θα έχουμε αποκλειστικά και τη μητέρα της στον αέρα να μας πει τι ένιωθε για το γιό της!! Αλλά πριν πάμε σε αυτά να χαιρετήσω το πάνελ μου. Επίσης κάντε follow στο twitter θα ακολουθήσει μεγάλος διαγωνισμός ψυγείο-στεγνωτήριο-τοστιέρα-ραπτομηχανή και δολοφόνος έκπληξη!!! Αλλά είμαι κακή στο να κρατάω μυστικά, πρέπει να πω πως το όνομα του υπερτυχερού δολοφόνου μας ξεκινάει από Eikichi και τελειώνει σε Onizuka!!!

Ουπς συγγνώμη χάλασα την έκπληξη,αλλά μην ανησυχείτε έρχονται πολλές νέες αποκαλύψεις μετά το διαφημιστικό διάλλειμα. Πάμε διαφημίσεις και επανερχόμαστε. Μην φύγει κανείς!!!

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
alpha2late επειδη σε κοβω για δημοκρατικο και φανατικος της ψευτρας Xιλαρυ Κλειντοριδας πρεπει να φυγεις....

Hawkins

Hawkins

 

Πέφτει η νύχτα στο Πόρτο Μαντρί  Nerd
alpha2late


αλλαζω την ψηφο μου στον onizuka απλα και μονο για λογους επιβιωσης
subscribe για περισσοτερες θεωριες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης