Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μάθε σειρές αγόρι μου..

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 27 Απρ 2016, 14:56

Tcixlas

Tcixlas

 

το ναρκος το ντρόπαρα άσχημα και δε του άξιζε ρε ΄φιλε, έμεινα μετά το 3ο επ αν θυμάμαι καλά τότε λόγω εξεταστικής κι ακόμα το ξανα πιάνω...

52Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 11 Μάης 2016, 23:45

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
Louie (2010- άγνωστο)
Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 105z6o5

Δημιουργός(παίζει,γράφει,σκηνοθετεί,μοντάρει και συμφέρει): Louis C.K.


Το louie με δύο λογάκια είναι η ζωή του louis,ενός 45άρη διαζευγμένου κωμικού που ζει στη νέα υόρκη,δηλαδή η κανονική ζωή του.Ο ίδιος μας αφηγείται μέσω της σειράς του,πως είναι μια τυπική μέρα του,τι αντιμετωπίζει στη ζωή και τι σκέφτεται.Βλέπουμε τον λούι να περνάει χρόνο με τις κόρες και να ασχολείται με τα προβλήματά τους,να συχνάζει με φίλους,να ταξιδεύει για λόγους δουλειάς σε άλλες χώρες/πόλεις,να ερωτεύεται.Όλα αυτά με έναν τρόπο κωμικό,σατυρικό πολλές φορές,που δεν λείπουν και τα δραματικά στοιχεία,στα οποία ο λούι όταν το θέλει είναι πολύ καλός.

Ο λούις είναι καταπληκτικός στο σχολιασμό που κάνει σχεδόν για τα πάντα,ενώ η σειρά σε καμία περίπτωση δεν ακολουθεί το κλασικό φορμάτ των σίτκομ,δεν έχουμε ατάκα και γέλιο.Όποιος έχει παρακολουθήσει γενικά stand up του louis ίσως μπορεί να εξοικειωθεί καλύτερα με τη σειρά,αλλά και πάλι έχει διαφορετική νότα.Βέβαια,διάσπαρτα μέσα στις καθημερινές του ''περιπέτειες'' έχουμε και κλιπάκια stand up comedy ειδικά γυρισμένα για να προβληθούν στη σειρά.

Η σειρά ίσως αργεί να πάρει μπρος,κι αυτό ξενίζει κάπως.Εγώ έβγαλα την πρώτη σεζόν και πάλι δεν είχα την αίσθηση ότι η σειρά με κέρδισε.Η δεύτερη σεζόν συνέχισε στο ίδιο μήκος κύματος αλλά την βρήκα εμφανώς ανεβασμένη, ενώ από την τρίτη σεζόν ο λούι άρχισε να πειραματίζεται και με άλλα θέματα και με άλλες αφηγηματικές τεχνικές ώσπου ήρθε η αριστουργηματική τέταρτη σεζόν και στη συνέχεια η πέμπτη στο στυλ των δύο πρώτων.Το μέλλον της σειράς αβέβαιο,ο λούι το συνηθίζει να παίρνει μεγάλα διαλείμματα ώστε να βρει έμπνευση για να βγάλει νέα επεισόδιο,μόνο και μόνο γιατί πρέπει,πράγμα που είναι θετικό για εμένα.Στο τελευταίο του διάλειμμα ξεκίνησε μια νέα σειρά με τον Steve Buscemi, το Horace and Pete(δεν το έχω δει ακόμα) και είπε πως αν ξαναεπιστρέψει στην τηλεόραση αυτό θα είναι για το Louie.

Η σειρά είναι άψογα γραμμένη, ο Louis έχει άποψη γι'αυτά που λέει,περνάει μηνύματα και παράλληλα σκορπάει χαμόγελα(και γέλια φυσικά) γλυκόπικρα και μη.Δεν ξέρω αν θα σας αρέσει εξαιτίας του ελαφρώς ιδιαίτερου τρόπου που είναι γυρισμένη,αλλά αν γενικά σας αρέσει ο Louis ή έχετε όρεξη για κάτι ανάλαφρο και συνάμα ποιοτικό δεν έχετε κάτι να χάσετε.

1 σεζόν: 13 επεισόδια
2 σεζόν: 13 επεισόδια
3 σεζόν: 13 επεισόδια
4 σεζόν: 14 επεισόδια
5 σεζόν: 8 επεισόδια

53Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Πεμ 12 Μάης 2016, 00:06

Aldark

Aldark

 

τι φάση; Παίζει τον εαυτό του ή ένα άλτερ έγκο , με πολλά στοιχεία του;
Τον έχω τσεκάρει σε διάφορα άλλα (όπως στο Trumbo) , αλλά διάφοροι λέγανε ότι απλά παντού κάνει τον εαυτό του etc.

54Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Πεμ 12 Μάης 2016, 00:12

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
θα έλεγα ένα άλτερ έγκο του με πολλά στοιχεία.ίσως και να είναι όντως έτσι,αλλά πιστεύω πως δημιουργεί όλες αυτές τις απλές,καθημερινές καταστάσεις στη σειρά ώστε να τις σχολιάσει και να πει ό,τι θέλει να πει.

55Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Παρ 13 Μάης 2016, 03:46

Aldark

Aldark

 

Είδα 2-3 επεισόδια Banshee ως τώρα...
Εξαιρετικά σοκαριστική και ωμή κάποιες φορές η σειρά , που τρελαίνομαι εντός του επεισοδίου :Ρ
Περισσότερα στη συνέχεια... Κρατάει το ενδιαφέρον , δεν είναι μάστερπης αλλά κάποια πράγματα μετράνε

56Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Παρ 13 Μάης 2016, 16:01

Tcixlas

Tcixlas

 

μετράει υπερβολικά το μπανσι μαν τι λες? εγώ τώρα βλέπω 3η σεζόν χαχα


επίσης επειδή γουστάρω άσχημα τον λουι, είχα βάλει να δω τη σειρά του, αλλά στα μισά της πρώτης είχα κουραστεί ίσως, μου έτυχαν και πράγματα και το ντρόπαρα αλλά θα με ενδιέφερε κάποτε αν το συνεχίσω ειδικά αν φτιάχνει όσο λες

57Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Παρ 13 Μάης 2016, 18:52

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
το φτιάχνει είναι υποκειμενικό.όταν λέω φτιάχνει εννοώ πρώτον ότι συνηθίζω το στυλ της σειράς,ότι καταλαβαίνω καλύτερα τον τρόπο σκέψης αυτού του ανθρώπου και τον τρόπο που τοποθετείται στα διάφορα θέματα και ότι επίσης μου φαίνεται πως γράφει και καλύτερες ιστορίες.βασικά εκεί,στην 4η σεζόν γράφει ιστορίες σε μέρη,οι οποίες πιο πολύ έχουν δραματικό σκελετό και επικάλυψη κωμικών στοιχείων.

βασικά η σειρά δεν είναι για να τη δει και να ξεκαρδιστείς στα γέλια.οπότε δεν σημαίνει (απαραίτητα) πως όσο περνάει ο καιρός θα γελάς και πιο συχνά.ωριμάζει η σειρά με το πέρασμα του χρόνου,και στη συγκεκριμένη σειρά έτυχε να ωριμάσω κι εγώ σαν θεατής όσο περνούσε ο καιρός.

ο λούι γαμάει τελεία και παύλα

58Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Παρ 13 Μάης 2016, 19:46

Aldark

Aldark

 

Tcixlas έγραψε:μετράει υπερβολικά το μπανσι μαν τι λες? εγώ τώρα βλέπω 3η σεζόν χαχα

για να δούμε , γιατί ως τώρα παρότι με κρατάει , βλέπω πολύ σοκ βάλιου (δεν είναι πάντα κακό , αλλά το παρακάνει) και έχω απορία να δω τι θα γίνει στη συνέχεια , πως θα το τραβήξει για τόσα επεισόδια...χμμμ

59Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Παρ 13 Μάης 2016, 20:16

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
κοίτα,δεν έχεις κι άδικο.η σειρά οδηγείται από μια ιστορία,όμως το 90% της ιστορίας είναι να γίνουν όλα τάνα  xD

60Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Σαβ 14 Μάης 2016, 11:34

Tcixlas

Tcixlas

 

μα αυτός είναι ο σκοπός της σειράς, τα γαμάει όλα μέχρι αηδίας, και κάπου σε μια γωνίτσα υπάρχει κι ένα στορι που συνεχίζεται :p

61Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Σαβ 14 Μάης 2016, 20:38

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ποιο ειναι το επομενο review Johnny;

62Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Σαβ 14 Μάης 2016, 21:05

Pagliacci

Pagliacci

 

Μαν σίκινγ κάμε

https://onepiecegr.forumgreek.com/

63Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Σαβ 14 Μάης 2016, 21:26

Hawkins

Hawkins

 

το εποες του vikings δεν το εχει δει κανεις?μιλαμε απο το 3ο-4ο κυκλο ειναι πολυ καυλωτικο

64Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Κυρ 15 Μάης 2016, 17:57

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
έχει δει ο παλιάτσι απ'όσο ξέρω μέχρι τον 3ο κύκλο και ο σάντο ίσως..; κάποιος ακόμα νομίζω.εγώ πάντως όχι.και λογικά αν το δω θα είναι αφού ολοκληρωθεί.

προσεχώς: man seeking woman 

65Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Κυρ 15 Μάης 2016, 19:07

Hawkins

Hawkins

 

με επισες να δω το banshee και θα το δω λογικα οταν τελειωσω το black sails

απισης στα πλανα μου ειναι και το american horror story,i zombie,better call saul,house of cards

σειρες που ακουγα τα καλητερα και με απογοητευσαν και τις σταματησα ειναι το oz,mr robot,11-22-63

66Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Κυρ 15 Μάης 2016, 21:46

Santouryuu

Santouryuu

 

Κανε ενα για pushing daisies και cold case

67Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Δευ 16 Μάης 2016, 00:39

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
^δεν τις έχω δει,αλλά για pushing daisies και ενδεχομένως για dead like me ήμουν πολύ ψημένος ένα διάστημα..το απότομο τέλος επηρεάζει πολύ τη σειρά? αν θες πες μια άποψη 

@χοκ το οζ δεν το έχω δει,αλλά είναι μια από τις 4-5 big που ξεχώρισα από την αρχή όταν ξεκίνησα να βλέπω σειρές.τι σε χάλασε εσένα?

68Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Δευ 16 Μάης 2016, 00:44

Hawkins

Hawkins

 

το οτι κανει φοκους σε χαρακτηρες για ενα ολοκληρο επεισοδιο και να τους σκοτωσει στο τελος του επεισοδιου

επισης οταν ακουσα οτι ειναι με φυλακες ειχα στο μυαλλο μου κατι σαν το prison break αλλα δεν ειχε καμμια σχεση...δες το και θα καταλαβεις

69Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Δευ 16 Μάης 2016, 12:24

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
τι να πω,δεν ξέρω.απλώς έχω ακούσει πως επειδή δεν μοιάζει με το prison break είναι θετικό στοιχείο της σειράς.προσδίδει αληθοφάνεια.για τους φόνους δεν ξέρω και δεν θα ήθελα να μάθω ακόμα :P

ας πει και ο παλιάτσι τη γνώμη του επειδή ξέρω πως βλέπει και του αρέσει

70Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Κυρ 22 Μάης 2016, 18:19

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Βλεπει κανεις Vikings;

71Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Κυρ 22 Μάης 2016, 18:36

Pagliacci

Pagliacci

 

Το Οζ είναι από τις αγαπημένες μου σειρές αλλά το ότι σκοτώνει τους χαρακτήρες είναι ίσως το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του. Δεν ασχολείται με πρόσωπα αλλά με κοινωνικά φαινόμενα, σε πρώτη φάση τα της φυλακής, σε δεύτερη φάση του ευρύτερου συνόλου. Καταλαβαίνω γιατί μπορεί να μην αρέσει.

https://onepiecegr.forumgreek.com/

72Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Κυρ 22 Μάης 2016, 22:15

N_G

N_G

 

Εγώ ξεκίνησα πριν μερικές μέρες το Οζ και το Fringe.

Το Οζ είδα 2 επεισόδια μέχρι τώρα, θα το πάω αρκετά χαλαρά, και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά. Γενικότερα μου αρέσουν όσα έχουν να κάνουν με φυλακές (εκτός του Πρίζον που το σνόμπαρα πάντα).

Το Φριντζ ήθελα πάνα να το δω αλλά παλιότερα σνόμπαρα φουλ τις σειρές και έλεγα ότι δεν πρόκειται να δω ποτέ, έτσι για σπάσιμο που είχαν πέσει όλοι με τα μούτρα.
Ντροπή μου που λύγισα αλλά η ανεργία δεν παλεύεται με τίποτα.
Εν πάση περιπτώσει, το Φρίντζ είναι mindfuck (το περίμενα άλλωστε) και κατάπια την πρώτη σαιζόν σε 2 μέρες.

73Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Δευ 23 Μάης 2016, 00:41

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Το fringe είναι πολύ καλό αν και κάποια στιγμή χάνεται η μπάλα.

74Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Δευ 23 Μάης 2016, 20:28

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
Man Seeking Woman(2015-ongoing)
Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 2z585sk

Δημιουργός: Simon Rich
Παίζουν:

Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 MV5BMTM5MjY0MzU0OV5BMl5BanBnXkFtZTcwOTE0NDA2NA@@._V1_UY44_CR0,0,32,44_AL_Jay Baruchel
Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 MV5BMTgzNzk0MzgyN15BMl5BanBnXkFtZTgwMzc4NTMyMTE@._V1_UY44_CR1,0,32,44_AL_Eric André
Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 MV5BMTYzNDI5NDExMl5BMl5BanBnXkFtZTcwNzg1MDUxNA@@._V1_UX32_CR0,0,32,44_AL_Britt Lower
Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 MV5BMTcyNzc3Mjk2NF5BMl5BanBnXkFtZTgwNzk4ODg5MzE@._V1_UY44_CR1,0,32,44_AL_Robin Duke
Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 MV5BMTQ1MDk5NzgxMF5BMl5BanBnXkFtZTcwNDA2NTczOQ@@._V1_UY44_CR2,0,32,44_AL_Maya Erskine
2 κύκλοι των 10 επεισοδίων

Έχετε σκεφτεί ποτέ πόσο κοινότυπα βλέπουμε όλοι τα πράγματα όταν μιλάμε για το αντίθετο φύλο και κυρίως όταν το πράγμα πηγαίνει προς το ερωτικό;
Ας βοηθήσω. Χωρίζεις και πιστεύεις πως όλα σου πάνε πια σκατά. Σαν ένα σύννεφο βροχής να σε ακολουθεί παντού. Δεν θες να βγεις με καμία άλλη, όλες είναι κακάσχημες σαν τέρατα. Όταν μαθαίνεις πως η πρώην σου τα έφτιαξε με άλλον είσαι σίγουρος πως πρόκειται για τον ίδιο τον Χίτλερ αυτοπροσώπως. Τόσα χάλια τύπος. Και όταν όμως η τύχη σου χαμογελάσει και βρεις μια κοπέλα που σου αρέσει, πώς θα την ζητήσεις να βγείτε; Τι θα της στείλεις; Θέλει πολύ σκέψη, η κάθε λέξη που θα χρησιμοποιήσεις, το κάθε emoticon, μετράει. Κι αν ποτέ ο κολλητός σου σε ρωτήσει αν είναι οκ να βγει με την κοπέλα που είχες ένα τσιμπηματάκι, εσύ τι λες; Φυσικά απαντάς, ακόμα κι αν δεν την έχεις ξεπεράσει και είσαι πρόθυμος να την κλωνοποιήσεις για να μπορείς να την έχεις κι εσύ.

Ε λοιπόν...drum roll...!!! Όλα όσα περιέγραψα παραπάνω συμβαίνουν στην πραγματικότητα στον κόσμο του man seeking woman. Αυτά και άλλα πολλά. Όπως; Ο θεός Ερμής αστοχεί κι έτσι μια κουκλάρα ερωτεύεται τον Τζος(τον πρωταγωνιστή μας),ο Τζος μετά από μεγάλη αναζήτηση και ακόμα μεγαλύτερη απογοήτευση από τις γυναίκες, είναι πια πεπεισμένος πως ο κατάλληλος σύντροφος γι'αυτόν είναι το αμάξι του. Ναι, και κάνουν και σεξ, όλα κομπλέ. Δεν λέω άλλα, το πιάσατε το νόημα. Όλα τα κλισέ των σχέσεων εδώ συμβαίνουν πραγματικά και αυτό είναι απόλυτα κανονικό.

Πέρα από τον πολύ καλό Τζος σαν πρωταγωνιστή, έχουμε και τον απίστευτο κολλητό του Μάικ για να δέσει το γλυκό.
Αν θέλετε λοιπόν μια έξυπνη χαζοκωμωδιούλα για να περνάει η ώρα και να διασκεδάζετε, αυτή η σειρά είναι για εσάς.

75Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Δευ 06 Ιουν 2016, 02:42

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
θέλετε κάποια συγκεκριμένη? εγώ θα κάνω το friday night lights

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης