Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μάθε σειρές αγόρι μου..

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

26Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 20 Απρ 2016, 20:36

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
Community(2009-2015)


Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 166ki83


Δημιουργός: Dan Harmon
Παίζουν:  Joel McHaleGillian JacobsDanny PudiYvette Nicole Brown,Alison BrieDonald GloverKen JeongChevy ChaseJim Rash





Τι είναι λοιπόν το community?

Το community σε μια πρώτη ματιά είναι ένα sitcom(situation comedy) που διαδραματίζεται σε ένα κοινοτικό κολέγιο. Η ιστορία ξεκινάει όταν ο Jeff, δικηγόρος χωρίς  πτυχίο αναγκάζεται να επαναλάβει τις σπουδές της δικηγορικής για να πάρει επιτέλους πτυχίο. Για να γλυτώσει χρόνο και κόπο, εγγράφεται στο κοινοτικό κολέγιο Greendale, όπου έχει γνωστό και έναν καθηγητή. Εκεί, ο Jeff τσεκάρει μια ξανθιά φοιτήτρια ονόματι Britta, ένθερμη ακτιβίστρια. Για να την προσεγγίσει της λέει πως έχει δημιουργήσει μια ομάδα μελέτης Ισπανικών, και την ρωτάει αν θα ήθελε να βρεθούν και να μελετήσουν μαζί. Η Britta δέχεται, αλλά όταν ο Jeff πηγαίνει στο study room αντικρίζει άλλους 5 τύπους που έχουν πληροφορηθεί για τα μαθήματα Ισπανικών.
 
Ωραία, και γιατί να το δω εγώ αυτό?
 
Δεν κρύβω πως κι εγώ στην αρχή ήμουν επιφυλακτικός για το τι θα δω και πώς θα εξελιχθεί αυτή η ιστορία, και ο λόγος που το συνέχισα είναι γιατί με τράβηξε αυτό το will they, won't they μεταξύ Jeff-Britta. Έσφαλα. Η σειρά δεν είναι ένα συνηθισμένο sitcom σαν όλα τα άλλα. Η σειρά, σε μια δεύτερη τώρα ματιά είναι μια παρωδία προς όλη την ποπ κουλτούρα. Σατυρίζει και διακωμωδεί όλα τα κλισέ που έχουμε δει αμέτρητες φορές σε άλλες σειρές και ταινίες, και το κάνει πολύ καλά. Αλλά στέκει μια χαρά και από μόνη της σαν κωμωδία, το γέλιο το χαρίζει απλόχερα.

Ας γνωριστούμε.
Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 2gx4kyw

Εδώ θα σας έδινα βιντεάκια,αλλά αυτά που βρήκα είναι μεγαλούτσικα και θα πρέπει να έχετε ήδη μπει στο κλίμα της σειράς για να τα εκτιμήσετε πλήρως,οπότε σας δίνω το trailer της σειράς.



Το οποίο είναι αρκετά κατατοπιστικό ως προς τι ύφος θα ακολουθήσει η σειρά, και πιστέψτε με θα το εκτιμήσετε πολύ περισσότερο όσο τα επεισόδια κυλάνε.

Ok, το παίρνω πίσω και σας δίνω δύο μικρά clips

Σπόιλερ:


Σπόιλερ:

Και κλείνοντας, απλώς θα αναφερθώ στο επεισόδιο 1x23,το επονομαζόμενο ''αυτό με το paintball'' γιατί από τότε που πρωτοάκουσα γι'αυτή τη σειρά, όλο αυτό το επεισόδιο αναφερόταν. Δικαίως.

27Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 20 Απρ 2016, 20:39

Tcixlas

Tcixlas

 

όλα κι όλα 23 επ έχει? άρα αξίζει τώρα που ρχεται πασχα αν έχει κα ιγέλιο όπως έιμαι τώρα ότι πρέπει είναι

28Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 20 Απρ 2016, 20:48

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
Όχι, έχει πολύ περισσότερα(καλό είναι αυτό).

1-->25, 2-->24, 3-->22, 4-->13, 5--> 13, 6--> 13

29Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 20 Απρ 2016, 21:01

Tcixlas

Tcixlas

 

φακ άρα δεν είναι για πάσχα θέλω σίγουρα 3 βδομάδες για να τη δω σε ρυθμούς δουλειας... καλά θα δω

30Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 20 Απρ 2016, 21:09

Pagliacci

Pagliacci

 

Friends γτ να κάνει;; Υπάρχει κανείς που δεν το έχει δει;

https://onepiecegr.forumgreek.com/

31Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 20 Απρ 2016, 21:09

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
Καλά δες πρώτα αν είναι στα γούστα σου η σειρά, θέλει λίγο το χρόνο της.

Πάντως να αναφέρω πως είναι η μόνη ουσιαστικά κωμική σειρά(πλην ίσως από φιλαράκια που γενικά αρέσουν) που άρεσε σε όλη την παρέα και μιλάμε για άτομα με αρκετά διαφορετικό γούστο σε διάφορους τομείς.


έντιτ: εγώ έλεγα να κάνω σχετικά ''άγνωστες'' σειρές,που δεν τις έχουν δει οι περισσότεροι εδώ πέρα(αλλά και πάλι γνωστές θεωρούνται,μην φανταστείτε). τώρα αν τυχόν κάνω αυτές που θέλω και θέλετε,αν είναι πιάνω και τις πολύ γνωστές

32Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 20 Απρ 2016, 21:11

Tcixlas

Tcixlas

 

μα το ρίβιου δεν είναι μόνο για πράγματα που δεν έχεις δει, είναι και για συζήτηση σε πράγματα που έχεις δει,


επίσης δεν έχω κάτσει ποτέ να δω όλη τη σειρά σε πισί
την παρακολουθούσα συνέχεια στην τιβί παλιά, είδα κάποια αργότερα σε κάτι διακοπές καλοκαιρινές και πάλι δεν έκατσα ποτέ να δω τα παντα, ήταν κάτι που απλά έβλεπα όταν ήθελα να φτιάξει η διαθεση μου σο τα φιλαράκια δεν τα έχω δει ολόκληρα :p

33Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 20 Απρ 2016, 22:33

Aldark

Aldark

 

Ωραίος Τζον , μου κέντρισε το ενδιαφέρον -δυστυχώς έχω τραινάρει πολλές σειρές οπότε δεν ξέρω αν και πότε μπορεί να το δω-. Δεν έδωσες μια βαθμολογία βέβαια , αλλά απ'το ιμδβ φαίνεται καλό.
Το 1x23 εχει 9,8 εκεί btw fuck no.
Θα ήθελα να δω για πιο γνωστές σειρές εγώ , παρότι δεν έχω δει σχεδόν τίποτις... gj!

34Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 20 Απρ 2016, 22:38

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ βλέπω ότι προλαβαίνω προσωπικ΄ςο στόχος να έχω τελειώσει κάθε τι αξιόλογο μέχρι να βρω σοβαρή καθημερινή δουλειά :p

35Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Πεμ 21 Απρ 2016, 01:02

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
FRINGE θελω review!!!!!

36Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Πεμ 21 Απρ 2016, 02:48

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
δεν έχω δει fringe :(  έδωσα μια λίστα με τις σειρές που έχω δει στην προηγούμενη σελίδα.
επίσης στη βαθμολογία είμαι λίγο νουμπάς και δεν βάζω αντικειμενικούς βαθμούς,όλα τα αγαπημένα παίρνουν 10άρια. αντικειμενικά πιστεύω κυμαίνεται στο 8,7+ ανάλογα τη σεζόν επειδή αυτή η σειρά είχε πολλά δράματα γενικά στα παρασκήνια,με αποχωρήσεις και επιστροφές του δημιουργού αλλά και με αποχωρήσεις πρωταγωνιστών.Πάντως οι 3 πρώτες σεζόν σπέρνουν.
Οκ,θα κάνω και για πιο γνωστές. Προσεχώς: Banshee

37Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Δευ 25 Απρ 2016, 23:42

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
Banshee(2013-2016)
 
Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Nxui2t



Δημιουργός:  Jonathan Tropper David Schickle
Παίζουν: Antony Starr, Ivana Miličević ,Ulrich ThomsenHoon Lee,Matt Servitto,Trieste Kelly Dunn, Lili Simmons
 
 
Ένας τύπος αφήνεται ελεύθερος από τη φυλακή. Δεν ξέρουμε τίποτα γι'αυτόν τον τύπο, αλλά φαίνεται ένας πραγματικά σκληρός καριόλης. Οδεύει προς την πόλη Banshee, εκεί όπου ζει η γυναίκα που αγαπούσε, η οποία όμως έχει προχωρήσει τη ζωή της και είναι πια με τον δήμαρχο και έχει δύο παιδιά. Με έναν μαγικό τρόπο να μπλέκει πάντα στους μεγαλύτερους καυγάδες, ο καριόλης μας παίρνει μέρος στην ανταλλαγή πυρών μεταξύ ληστών και του σερίφη του Banshee σε μια τοπική pub η οποία καταλήγει στο θάνατο και των ληστών και του σερίφη. Μην έχοντας ταυτότητα και τίποτα πια στον κόσμο, πέρα από έναν φίλο τραβεστί παύλα χάκερ ο οποίος όμως γνωρίζει ότι ο καριόλης μας είναι συνεχής κίνδυνος, παίρνει την ταυτότητα του νεκρού σερίφη και έρχεται να εγκατασταθεί στο όμορφο Banshee.
 
Τι γίνεται όμως στο όμορφο Banshee; Τα πάντα όλα φίλοι μου! Το Banshee λοιπόν που λέτε είναι μια πόλη όπου υπάρχει μια κοινότητα Άμις και όλοι ζουν ήρεμα και ωραία. Εντάξει, όχι τόσο ήρεμα. Ούτε τόσο ωραία. Την πόλη την κάνει κουμάντο με both νόμιμο και μη τρόπο ο Κάι Πρόκτορ, έντιμος επιχειρηματίας την ημέρα, αδίστακτος μαφιόζος τη νύχτα και παράλληλα το μαύρο πρόβατο της κοινότητας Άμις που δεν άντεχε πια τον φιλήσυχο τρόπο ζωής τους.


Οκ δηλαδή, έχουμε έναν μαφιόζο, έχουμε και ένα αστυνομικό τμήμα που πολεμάει το έγκλημα. Όμως μέσα στην αστυνομία έχουμε και έναν πρώην κατάδικο, που στην ψυχή εγκληματίας παραμένει. Προσθέτουμε μια φυλή ντόπιων Ινδιάνων όπου κάνουν κουμάντο το καζίνο και έχουν κόντρα με τον Πρόκτορ, προσθέτουμε την αγάπη του καριόλη μας που έχει κι αυτή εγκληματικό παρελθόν και είναι κόρη ενός μαφιόζου ΑΑΑ τάξης που έχει κόντρα με τον καριόλη μας, προσθέτουμε και δεκάδες γκομενάκια που τα πετάνε με την πρώτη ευκαιρία και έχουμε την πιο ΤΣΟ και ΛΟ σειρά που υπήρξε ποτέ.


Η σειρά είναι απίστευτη γι'αυτό που είναι. Ποιοτικότατη παραγωγή, πανέμορφα γυρισμένες σκηνές ξύλου και δράσης, γαμάτοι χαρακτήρες που πολλούς τους αδίκησα μάλιστα σ'αυτό το ριβιού.



Πάντα μένεις με ανοιχτό το στόμα και ό,τι και να σου δείξει η σειρά, σε κρατάει με αμείωτο το ενδιαφέρον. Είναι η καλύτερη b-movie που μπορεί να δει κανείς,αλλά το κάνει τόσο καλά που είναι απλά επική.Έχει του κόσμου τα κλισέ που θα συναντήσεις σε παρόμοιου είδους ταινίες αλλα πραγματικά δεν σε νοιάζει.Την προτείνω σε όλους.

38Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Δευ 25 Απρ 2016, 23:44

Tcixlas

Tcixlas

 

για δώσα, παραιτούμαι απο δουλειά, να ξέρω τι θα κάνω :p

39Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Δευ 25 Απρ 2016, 23:46

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
πληροφοριακά, και κακός δεν το έγραψα πάνω, τελείωνει φέτος(παίζεται ήδη ο τελευταίος κύκλος).
1-->10 επεισόδια,
2-->10
3-->10
4-->8
σύνολο 38 επεισόδια βρωμόξυλου,γυμνού και γαματοσύνης

40Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Δευ 25 Απρ 2016, 23:48

Tcixlas

Tcixlas

 

έχει πολύ γυμνό τζον? εννοώ σε φάση γκοτ?

41Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Δευ 25 Απρ 2016, 23:53

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
το γκοτ έχει σε φάση μπάνσι τέκνον μου. και πολύ ποιοτικότερο

42Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Δευ 25 Απρ 2016, 23:54

Tcixlas

Tcixlas

 

ωραία ελήφθη ξεκινάω ευθύς αμέσως

43Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τρι 26 Απρ 2016, 23:01

Aldark

Aldark

 

τι είπες ρε φίλε;
γιατί δεν το χω δει αυτό;
με έπεισες να δω κάτι
και μιας και βαριέμαι κατεβάζω το πρώτο επεισόδιο
να πά να γαμηθούν τα άνιμε

44Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τρι 26 Απρ 2016, 23:28

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ έχω κατεβάσει 2 αλλά δεν είδα κανένα, εδώ δεν είδα got δεν ξέρω έπεσα πάλι λιγο καταθλιψάρα

45Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τρι 26 Απρ 2016, 23:29

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Eγω δεν εχω δει ακομα την προηγουμενη σεζον του GOT. Μαλλον με βλεπω να δοκιμαζω κανενα Scream στο netflix...

46Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 27 Απρ 2016, 01:26

Aldark

Aldark

 

χαχαχαχα α ρε Τζον έβαλα Μπάνσυ και στα πρώτα λεπτά πετάχτηκε ο τύπος απ'τη Λόλα χαχαχαχαχαχαχαχα
http://www.imdb.com/name/nm2064865/?ref_=ttfc_fc_cl_t31

έκλαψα με το που τον είδα λέω όχι ρε φίλε

47Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 27 Απρ 2016, 01:52

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
χαχαχαχαχαχ α τον ήξερες? εγώ πρώτα είδα τη σειρά και μετά πήρα είδηση τα π*****-αφιερώματα του στυλ: ''Ποιός είναι ο έλληνας ηθοποιός που διαπρέπει στο μπάνσι;'' και λέω ''ποιός είναι;'' και βλέπω και λέω ποιός είναι αυτός και @@ διαπρέπει.

προσεχώς: Louie

48Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 27 Απρ 2016, 03:42

Aldark

Aldark

 

τον ξέρω πολλά χρόνια κι ο τύπος είναι ότι πιο αστείο(κακή έννοια) υπάρχει...ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗ ΛΟΛΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Καλά κομπάρσος είναι , απ'ότι είδα δεν παίζει και πολύ...κομπλέ , απορώ πως χώθηκε :p !
Θα συνεχίσω από αύριο , τίμιο το πρώτο επεισόδιο , άφησε ερωτήματα

49Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 27 Απρ 2016, 03:58

Tcixlas

Tcixlas

 

ε κοίτα είχε πάει εξωτερικό και έπαιζε σε σειρές και ταινίες

50Μάθε σειρές αγόρι μου.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάθε σειρές αγόρι μου.. Τετ 27 Απρ 2016, 13:01

Pagliacci

Pagliacci

 

Και εμένα με έπεισες Γιάννη. Μόλις τελειώσω Νάρκος αρχίζω Μπάνσι (γαμάει το Λούι)

https://onepiecegr.forumgreek.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης