Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

απηγαγε ο Jack τον Sanji λογο του "Οnly Alive" για να τον ανταλλαξει με τον Doflamingo

Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach - Σελίδα 4 Vote_c1056%Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach - Σελίδα 4 Vote_c10 56% [ 5 ]
Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach - Σελίδα 4 Vote_c1044%Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach - Σελίδα 4 Vote_c10 44% [ 4 ]
Σύνολο Ψήφων : 9

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Tcixlas

Tcixlas

 

το ψήφισα τώρα κι εγώ και έγινε 50-50

uchiha1991

uchiha1991

 

Qaaz έγραψε:Εκτος απο τον Killer δλδ απ' ολους τους Supernova βλεπεις κανεναν αλλον σοβαρο?

Πχ ο Hawkins εχει κ αυτος εναν/μια Minkman, υπαρχουν ο Wire και ο Ηeat που ειναι σαν τον Sachi και τον Penguin και μερικοι αλλοι fodders.

Ο μονος αλλος που ξεχωριζει απ' ολους τους Supernova ειναι ο Jean Bart που κ αυτος ειναι του Law

Παντως πιστευω πως ισως μεγαλωσει συντομα το crew του Law για το αργοτερα και σιγα σιγα θα εμβαθυνουμε και σε καποιους αλλους ισως κ με νεα μελη
ναι αλλα οι αλλοι σουπερνοβα πιστευω υπαρχουν απλα για να υπαρχουν..δεν θα παιξουν και τοσο ρολο αργοτερα..
ενω λο και κιντ ξεχωριζουν..θα ναι λογικα σημαντικος ally και σημαντικος αντιπαλος μεχρι το τελος..

και γω πιστευω οτι αν συνεχισει ο λο να ειναι σημαντικος στην ιστορια κατι θα κανει με το πληρωμα του ο οντα..καπως θα μεγαλωσει και θα φανει περισσοτερο

Aldark

Aldark

 

η πιο σημαντική για εμένα σουπερνόβα θα νει η Μπόννυ και μετά ο Κιντ. Ο Λο δεν ξέρω πραγματικά πως θα δράσει πλέον και τι θα κάνει πέρα απ'το να δώσει ένα χέρι βοηθείας!

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ θεωρώ οτι κιντ και λο θα είναι στην τριαδα με λουφυ η μπονι θα γινει διαφορετικα η πιο σημαντική

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

παιδια εγω ενα εχω να πω ο οντα το τελευταιο χρονο κενταει ο ανθρωπος!!!
οσο για την απαγωγη δεν ξερω πλ τραβηγμενο..αμα ηταν καποια ναμι οκ αλλα να πανε τωρα να σωσουν τον σαντζι?λιγο καπως...

Tcixlas

Tcixlas

 

λογικα ναι εχει αρχισει να ασχολείται με το κεντημα και έχει παρατήσει λιγο το μισό πληρωμα στο μανγκα

Aldark

Aldark

 

23ReBoRn23 έγραψε:παιδια εγω ενα εχω να πω ο οντα το τελευταιο χρονο κενταει ο ανθρωπος!!!
οσο για την απαγωγη δεν ξερω πλ τραβηγμενο..αμα ηταν καποια ναμι οκ αλλα να πανε τωρα να σωσουν τον σαντζι?λιγο καπως...
Θεωρώ πως μετά από ένα σημείο στην Ντρεσσρόσα κούρασε , αλλά τα τελευταία 10 τσάπτερ ως σύνολο πρέπει να είναι πολύ καλά! gj!

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Από το σημείο που βρισκόμαστε αυτή τη στιγμή στο anime ... και πέρα ... είναι πάρα πολύ καλά.

Αλλά όπως έχουμε ξαναπεί, κούρασε πολύ η προβολή των allies και μεγαλύτερη απογοήτευση του arc ήταν οι αδύναμοι -τελικώς- executives...

κατά τα άλλα το arc τα είχε όλα. Shichi, Admiral, Sabo, τουρνουά, epic flashback, Law ... και πολύ καλό finale.. αλλά .. ζητάμε περισσότερα... γιατί έχουμε δει καλύτερα...

Tcixlas

Tcixlas

 

αυτο ειναι το θεμα θέλεις μια συνεχή εξέλιξη απο το οτιδήποτε... κι αυτό γιατί είσαι νομων ανθρωπος... αν δεν επιζητούσαμε την εξέλιξη θα ήμασταν ακόμα σε σπηλιές και θα κυνηγούσαμε κουγκαρς με κοντάρια

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

παιδια μην ξεχναμε οτι παιζει μεγαλο ρολο οτι βλεπουμε και ενα καθε βδομαδα αμα το δεις ολο μια και καλη δεν νομιζω να ειν ιδιο...προσωπικα μ αρεσε το αρκ με το φλαμινγκο(ο καλυτερος εχθρος μεχρι στιγμης) και ειχε και καλες μαχες το αρκ και αστειες στιγμες και ειδαμε πααααρα πολυ καινουργιο κοσμο που λογικα θα παιξουν ρολο στην συνεχεια...επισης η παρουσιαση του φουτζιτορα μου αρεσε πολυ ενας ωραιος τυπος αναμεσα στους αντμιραλ με τρομερο φρουτο και δυναμη

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ το είδα ολο μαζι σχεδό μέχρι το τέλος του κολοσσαίου... και πραγματικά βαριόμουνα μέχρι αηδίας στο μεγαλύτερο κομμάτι.... όντως ένιωσα κοιλιά...

Hawkins

Hawkins

 

θα συμφωνησω το τελευταιο τριμηνο τα τσαπτερ ειναι πολυ ωραια ελπιζω να μην ξανα κανει κοιλια και να εμαθε απο τα λαθη του.
Πρωσοπικα αν εξαιρεσης τον σαντζι τους αλλους χεστηκα αν θα τους ξανα δω δεν με ενοχλει τοσο αρκει να μην δειχνει κατι βλακες σαν τους allies αντι για το πληρωμα...

Qaaz

Qaaz

 

23ReBoRn23 έγραψε:παιδια μην ξεχναμε οτι παιζει μεγαλο ρολο οτι βλεπουμε και ενα καθε βδομαδα αμα το δεις ολο μια και καλη δεν νομιζω να ειν ιδιο...προσωπικα μ αρεσε το αρκ με το φλαμινγκο(ο καλυτερος εχθρος μεχρι στιγμης) και ειχε και καλες μαχες το αρκ και αστειες στιγμες και ειδαμε πααααρα πολυ καινουργιο κοσμο που λογικα θα παιξουν ρολο στην συνεχεια...επισης η παρουσιαση του φουτζιτορα μου αρεσε πολυ ενας ωραιος τυπος αναμεσα στους αντμιραλ με τρομερο φρουτο και δυναμη

gj!


Enies Lobby had complainers.

Thriller Bark had complainers.

Marineford had complainers.

And I'm sure Alabasta and Skypiea would also have those.

Welcome to weekly reading, my friend.


In fact, One Piece is in phase where every decision that Oda will make will be highly criticizes by people who thinks that they know better that the author and that he should have take this decision (the one they like...) to make the manga better even if their taste are in minority .But just for you know there is people out there who appreciate the arc as it is.

The issue of screen time and pacing is a separate one that I don't think it's a big deal.

There are plenty of people here complaining that they're sick of being on Dressrosa. It's longest arc so far. Oda once said that if he got to draw everything he wanted One Piece would never end and I believe him. Someone has to say Oda, you can't draw everything and Oda has to make the decision to show what he feels are the most important things to show in the best way possible. I think considering the scope of the arc and the huge cast of characters he's done an amazing job. When people re-read Dressrosa unattached to the chapter-by-chapter week-to-week formula I think they'll have a much better appreciation of Oda's editing.

This arc isn't CP9's battle tower where it's straight up SHs VS CP9 and we had the best chance to play a matching game of who should be fighting who (which didn't work if anyone remembers the threads back then). This arc isn't Alabasta where the SHs are behind the scenes fighting to help a country in brawls taking place in the back streets of the city. This isn't Enel's game where his Priest have set up unique challenges and wait for prey to fall into their traps. This is a completely different type of scenario. The SH's are in front of an entire country. They're not the only ones capable of fighting the fight. This isn't Doflamingo vs Strawhats. This is Doflamingo vs Dressrosa. So the fight's should show that and in my opinion they have. The screen time is a matter of editing which is just a part of reality.



On a separate issue to the people who don't like Law. Get over it. There's nothing wrong with his personality. You would think watching him get his ass whooped all over Dressrosa would be enough for you. You would think watching him go from calm and collected, to scattered and defeated, to resolved and determined, would be enough to give that character some life to your eyes but nope. You're all still acting like he's this emotionless Im Too Kool For Skool douchebag. You can not like him, that's fine. But stop trying to dress it up like Oda didn't do the work to make him into a solid character because he did. You don't like that he has so much screen time. GET USED TO IT. He's in an alliance. He's a bonafide SH for probably the next 80 chapters, maybe more. He's here to stay until they defeat Kaido and yes he's going to be a big part of that fight.

Tcixlas

Tcixlas

 

καλά αυτά που λες και συμφωνώ...... εμένα με χάλασε το κομμάτι των ανούσιων τσαπτερ καθυστερήσεων.. τα κομμάτια όπως gatz να χαλάει ένα ολόκληρο τσαπτερ για να πει οτι ο λουφυ νίκησε και είναι λουσι.... για μια φράση 2 σελίδες το πολύ να χαλάει ένα ολόκληρο τσάπτερ και αυτό το φαινόμενο στην ντρεσρόζα ήταν ασταμάτητο στο πρώτο μισό... ανούσια τσαπτερς το ένα πίσω απο το άλλο μέχρι να τελειώσει το κολοσσαίο είμασταν φουλ απο δαύτα.... αυτό είναι το θέμα μου εμένα... οχι το πως γραφτηκε ή το στορι... ισα ίσα το θεωρώ αρκετά καλο όπως είπατε είχαμε λο σαμπο αντμιραλ πρωην φλιτ αντμιραλ τρομερά μπακστορι έναν ακόμα σιτσι να πέφτει... απλά το θέμα είναι ότι είχαμε για όσα καλά άλλα τόσα τσαπτερ ανούσια.... τσαπτερ που ο ρόλος τους ήταν να καθυστερήσουν απλα΄για το hype και για τα παιχνίδια του όντα με τα νουμερα... θα μπορούσε καλίστα να έχει χωρέσει όλες αυτές τις σκηνές σε 2-3 τσαπ σύνολο και να αφιερώσει τα υπόλοιπα 5-10 σε γαμηστερές σκηνές και να το κάνει αριστούργημα.... αυτό λέω εγώ

uchiha1991

uchiha1991

 

23ReBoRn23 έγραψε:παιδια εγω ενα εχω να πω ο οντα το τελευταιο χρονο κενταει ο ανθρωπος!!!
οσο για την απαγωγη δεν ξερω πλ τραβηγμενο..αμα ηταν καποια ναμι οκ αλλα να πανε τωρα να σωσουν τον σαντζι?λιγο καπως...
συμφωνω με την απαγωγη..θα ειναι λιγο βλακεια να πανε να σωσουν τον σαντζι..ο σαντζι πρεπει να σωζει μονο..αν γινει κατι τετοιο θα τον ριξει και αλλο,και ειναι κριμα..ηδη τον εχει παραμελησει αρκετα..οποτε τωρα πρεπει να γινει κατι ωστε  να φανει ποσο γαματος ειναι ο σαντζι ,οχι να τρεχουν να τον σωσουν..

qaaz εγω πιστευω δεν εχει σχεση μονο το εβδομαδιαιο διαβασμα των τσαπτερ..και ο οντα δεν ειναι ρομποτ να γραφει παντα το one piece με τον ιδιο τροπο και στο ιδιο επιπεδο ωστε να λες οτι φταιει που καποιος το βρισκει βαρετο επειδη πλεον τα διαβαζει τσαπτερ/βδομαδα. και ουτε θελω εγω πχ να βλεπω 2 admiral και τον dragon σε καθε τσαπτερ για να το βρω ενδιαφερον..απλα καποιες φορες ο τροπος γραφης του ειναι βαρετος καποιες οχι..
το χω ξαναπει ειμαι σε τσαπτερ /βδομαδα απο το ennies lobby..εννοειται οτι υπηρχαν και αλλες φορες που ο τροπος γραφης του ειχε γινει βαρετος(βλεπε θριλερ μπαρκ) ,απλα στην ντρεσσροσα ηταν βαρετος για αρκετο καιρο και αρκετα τσαπτερ,αυτο ηταν που πιστευω ενοχλησε τους περισσοτερους(και ναι και το ennie lobby ισως να ειχε complainers ,παντα υπαρχουν,αλλα θα ηταν πολυ λιγοτεροι απο την dressrossa)..τωρα τελευταια εχει βελτιωθει αρκετα το μανγκα....οπως ηταν παλια..και δεν ειναι επειδη γινονται σημαντικα πραγματα..πχ τωρα πανω στον ελεφαντα ,τα τελευταια τσαπτερ,δεν εγινε και τιποτα..οτι γινεται καθε φορα στο one piece..οπως ξεκιναει καθε περιπετεια..παρολαυτα ειναι αρκετα απολαυστικα τα τσαπτερ και δεν τα βαριεσαι καθολου..δεν φταινε μονο τα γεγονοτα αλλα και πως τα παρουσιαζει καποιος..αν πχ ημουν εγω αυτος που εγραφε το νεο αρκ,θα βαριοσουν στην πρωτη σελιδα..ευτυχως ο οντα ειναι πολυ καλυτερος..βεβαια καποιες φορες το χανει..ευτυχως τωρα εχει αρκετο καιρο που επεστρεψε στα καλα του..ελπιζω να μεινει για αρκετο καιρο εκει..

Tcixlas

Tcixlas

 

^at least....... καποιος με κάλυψε αρκετά σε αυτό το θεμα

Scarlet D.

Scarlet D.

 

παιδες εχω να ενημερωσω δυστυχως οτι ο Qazz βρηκε δουλεια και στις ωρες που ειναι δεν θα μπορει να βγαλει τα εβδομαδιαια spoilers και το manga, Μαλλον για τωρα εγω θα το κανω αντι γι αυτον (δεν υποσχομαι αποτελεσματα)

http://www.onepiecegr.com/

Aldark

Aldark

 

Καταρχάς μπράβο στον George και εύχομαι τα καλύτερα ! Κατά δεύτερον chill bruh , μην αγχώνεστε για τέτοια θέματα , last time i checked , real life>one piece manga :p. Θα τη βρούμε την άκρη , δεν είναι ανάγκη εξάλλου κάποιος να τρέχει να το ποστάρει , σίγουρα ο Qaaz κράταγε στις πλάτες του όχι μόνο εμάς τους τελευταίους μήνες αλλά μεγάλο μέρος της One Piece κοινότητας , αλλά δεν είναι και δέσμιος χεχε.
Αν θες να προσπαθήσεις Βάηπα κάντο πάντως ^^
Έχουμε και μπρέηκ σήμερα...:(

Tcixlas

Tcixlas

 

παιδιά δεν χρειάζεται να αγχώνεστε.... όταν ξυπνάω θα το κάνω εγώ αν δεν το χει κάποιος άλλος γιατί παλιά πως το κάναμε? ετσι γινότανε και παλιά παιδες

qaaz καλή αρχή με τη δουλειά σου φίλε

Aldark

Aldark

 

παλιά μπέναμε κάθε 2 βδομάδες και ή ο κάραμιν ή ο ντεθρέησερ ή ο ουτσίχα ή ο ng ή ο jim πόσταρε το τσάπτερ κάποτε
καμιά φορα το πόσταρα κι εγώ ή η μάγγι
διάβαζε η μάγγι το λαστ τσάπτερ;
Δε θυμάμαι
καλά πιο πριν το κανε ο πετρίκιος νομίζω

Hawkins

Hawkins

 

θα τα ανεβαζω εγω τα σποιλερ οπως εκανα και πριν τον qaaz

Tcixlas

Tcixlas

 

οτν ήρθα το έκανα κι εγώ μαζί με τον ντεθ μια εγώ μία αυτός... τα σποιλερ αν θυμαμαι τα έκανε ο χοκ αλλα πλεον δεν είναι να τον εμπιστεύεσαι χαχαχα

εντιτ με προλαβε

Hawkins

Hawkins

 

οχι πλεον δεν θα μαλακιζομαι θα ανεβαζω τα κανονικα...εξαλου σιγα το πραγμα αντιγραφη απο το ορο τζαξον το εκανε ο qaaz ενα λεπτο υποθεση ειναι

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

ειμαι ο μονος που δεν μπορει τα σποιλερ...μου χαλανε τη χαρα να διαβασω το τσαπ απο την αρχη...οποτε και κανενας να μν τα ανεβαζει δεν υπαρχει προβλημα :P

Hawkins

Hawkins

 

στα σποιλερ μονο την τελευταια σελιδα δεν διαβαζω γιατι σχεδον παντα σε πορωνει,αν και ετσι οπως το καναν τωρα βαζουν τα σποιλερ μονο απο την πρωτη σελιδα

παντως αν υποθεσουμε οτι τα λογια της ναμι τα εκοψε στην μεση στο επομενο η πρωτη σελιδα θα εχει ολλο το ζουμι ή θα μας δειξει κανα βαριους αιλαντ που ειναι αρκετα πιθανο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης