Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

απηγαγε ο Jack τον Sanji λογο του "Οnly Alive" για να τον ανταλλαξει με τον Doflamingo

Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach Vote_c1056%Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach Vote_c10 56% [ 5 ]
Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach Vote_c1044%Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach Vote_c10 44% [ 4 ]
Σύνολο Ψήφων : 9

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

1Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach Empty Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach Πεμ 05 Νοε 2015, 07:03

Qaaz

Qaaz

 

Mangapanda/Mangareader
Mangastream
Powermanga/Batoto

Aohige's summary

Σπόιλερ:

NO CHAPTER NEXT WEEK



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Qaaz στις Κυρ 08 Νοε 2015, 21:52, 2 φορές συνολικά

Qaaz

Qaaz

 

Ενα ματσο χαλια η μεταφραση

Tcixlas

Tcixlas

 

λοιπον με μια πρωτη ματιά καλό το τσαπτερ και μας δειχνει και οτι όσα έγιναν έγιναν πριν ο τζακ φυγει για τον φλαμινγκο μαλλον... άρα ουσιαστικά όπως το έλεγα περίπου... επισης κάτι έγινε με σαντζι...ισως ήταν αυτ΄΄ος που βασάνιζε ο τζακ? επισης τι παιζει με τους μινκ τελικά και ποιοί έχουν επιζησει? οι άλλοι που ειναι? λειπουν σχεδον ολοι οι df users και ο σαντζι... μονο τσοπερ και ναμι μας δειχνει....
τελος γιατι μπρεικ την αλλη βδομάδα μετά απο αυτό γ*** το φελέκι μου/?

Aldark

Aldark

 

τι φάση με το μπρέηκ;
Πάλι; Καλά Χριστούγεννα
Τώρα με τη μετάφραση αυτή δεν μπορώ να πω πολλά , ειδικά εκεί με το Τζακ μία έλεγε είναι νεκρός μία δεν παίζει να ναι (πιστεύω δεν πέθανε και θα λεγα ότι θα γυρίσει , αλλά ας μην προτρέχω). Μ'αρέσει που κάνει 2ο cliffhanger με Sanji βέβαια , αλλά τα παίρνω που δεν εμφανίζετα...Δεν πειράζει κάτι έπικ θα ετοιμάζει...(ελπίζω).
Ο Μπρουκ που είναι ;
ΝΑΜΙ-ΣΟΥΑΝ <3 <3 τι εμφανισάρα ήταν αυτή;

Tcixlas

Tcixlas

 

ήταν σαν ντιβα ξερω γω σε σοουλ παρτυ.... επίσης έχω αρχίσει να φοβάμαι για σαντζι... ειδικά μετά το only alive... και ίσως λογω αυτού ο τζακ να τον βασάνισε και να τον πηρε αιχμάλωτο ή κάτι τέτοιο... κάποιον ψάχνει ή κάτι και λογικά ο σάντζι ξέρει....

Qaaz

Qaaz

 

Tcixlas έγραψε:λοιπον με μια πρωτη ματιά καλό το τσαπτερ και μας δειχνει και οτι όσα έγιναν έγιναν πριν ο τζακ φυγει για τον φλαμινγκο μαλλον... άρα ουσιαστικά όπως το έλεγα περίπου... επισης κάτι έγινε με σαντζι...ισως ήταν αυτ΄΄ος που βασάνιζε ο τζακ? επισης τι παιζει με τους μινκ τελικά και ποιοί έχουν επιζησει? οι άλλοι που ειναι? λειπουν σχεδον ολοι οι df users και ο σαντζι... μονο τσοπερ και ναμι μας δειχνει....
τελος γιατι μπρεικ την αλλη βδομάδα μετά απο αυτό γ*** το φελέκι μου/?

Minkman βασανισε στο flashback.
Μπολικοι επιζησαν απλα κρυβονται
Γιατι ειχε ενα ακομα break για φετος. Τωρα στις γιορτες ξανα

Aldark έγραψε:τι φάση με το μπρέηκ;
Πάλι; Καλά Χριστούγεννα
Τώρα με τη μετάφραση αυτή δεν μπορώ να πω πολλά , ειδικά εκεί με το Τζακ μία έλεγε είναι νεκρός μία δεν παίζει να ναι (πιστεύω δεν πέθανε και θα λεγα ότι θα γυρίσει , αλλά ας μην προτρέχω). Μ'αρέσει που κάνει 2ο cliffhanger με Sanji βέβαια , αλλά τα παίρνω που δεν εμφανίζετα...Δεν πειράζει κάτι έπικ θα ετοιμάζει...(ελπίζω).
Ο Μπρουκ που είναι ;
ΝΑΜΙ-ΣΟΥΑΝ <3 <3 τι εμφανισάρα ήταν αυτή;

Δες πιο πανω για το break
Ουσιαστικα λεει πως τον νικησαν, υπαρχουν φημες οτι πεθανε αλλα οχι πτωμα. Τωρα να τις εχει φαει τοσο αγρια και να ερθει πισω και να ειναι και σοβαρος αντιπαλος δε ξερω....

Αφου δεν μας δειχνει κανεναν αλλον ολοι ειναι με Sanji λογικα

Tcixlas έγραψε:ήταν σαν ντιβα ξερω γω σε σοουλ παρτυ.... επίσης έχω αρχίσει να φοβάμαι για σαντζι... ειδικά μετά το only alive... και ίσως λογω αυτού ο τζακ να τον βασάνισε και να τον πηρε αιχμάλωτο ή κάτι τέτοιο... κάποιον ψάχνει ή κάτι και λογικά ο σάντζι ξέρει....

Μαλλον λογο Jack ειναι, το μονο που φαινεται να εχει σχεση αλλα δε μπορω να καταλαβω το γιατι

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ωραιο το νεο πεντικιουρ της nami...και πολυ περιποιημενα νυχια XD

Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach Dm8gtl

http://www.onepiecegr.com/

Qaaz

Qaaz

 

Να τος ο ποδολαγνος

Scarlet D.

Scarlet D.

 

εεεε μα τι να σου κανω αν ο oda ζωγρφιζει τα ποδια ετσι

Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach Kate1_h_633_451

http://www.onepiecegr.com/

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~

Μπορεί να τον απήγαγε ο Jack. Αλλά όπως φαίνεται μάλλον ... πέθανε...

Λείπει και ο Caesar Clown από την όλη συζήτηση. Αν κέρδισε ο Jack και τον αναγνώριζε, σίγουρα θα τον έπαιρνε μαζί του. Brook και Momo θα είναι με τον Sanji.

Scarlet D.

Scarlet D.

 

καλα ας μην το δενουμε κομπο οτι ειναι και νεκρος!Μπορει η nami πριν τελειωσει το manga να ηθελε να πει "sanji is on toilet" or "sanji is going for a walk" η κατι πιο λογικο "sanji is abducted by jack"

http://www.onepiecegr.com/

Qaaz

Qaaz

 

Εννοειται οτι παιζει να ειναι troll και ξερω απλα να ειναι πολυ βαρια τραυματισμενος σε μια γωνια :haha:

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Μπορεί να πει οτιδήποτε.. αλλά σύμφωνα με όλα όσα έχουμε δει στα τελευταία chapters το πιθανότερο σενάριο είναι να τον βρούμε νεκρό..

φυσικά εύχομαι να μην έχει γίνει κάτι τέτοιο.. αλλά όταν βλέπεις κλαμμένο τον chopper και τη wanda τόσο σοβαρή και τη νάμι να πέφτει στην αγκαλιά του λούφυ με το που τον βλέπει... κάτι πολύ κακό έχει γίνει.


Τέλοσπάντων θα δούμε πολλά flashback, ίσως να μη βλέπουμε τίποτα άλλο εκτός από flashbacck για πολλά επεισόδια ακόμα. Προσωπικά δε με χαλάει καθόλου.. αρκεί να μην πεθάνει ο Sanji ... δε μπορώ να φανταστώ την αντίδραση του luffy..

Scarlet D.

Scarlet D.

 

δεν προκειται να πεθανει ο sanji, εχει plot shield :P, ετσι κι αλλιως δεν θα τον συγχωρεσω ποτε τον oda αν δεν δω τον sanji αντιμετωπο με τον kizaru

http://www.onepiecegr.com/

Qaaz

Qaaz

 

Ελπιζω να ειναι καλη μεταφραση και να μην χρειαζεται Powermanga για τους περισσοτερους

http://readms.com/r/one_piece/806/3023/1

Tcixlas

Tcixlas

 

με αυτο κατάλαβα πολύ περισσότερα... άρα οι sh τους έσωσαν οι στριφορυδιδες... λογικά απο τον τζακ... με αποτέλεσμα ο τζακ ίσως να σκοτώσει ή να απαγάγει τον σαντζι... ή να τον σαπισει τοσο άσχημα στο ξύλο που ακόμα κι ο τσοπερ να μην μπορεί να τον σώσει και να τον νομίζουν νεκρό και τελικα απλά να είναι τοσες μέρες λιποθυμος...

Aldark

Aldark

 

wtf? Αν συνεχίσει αυτό το πράμα ρε φίλε ο Όντα θα 'ναι ξεφτίλα , και οφφ σκρην θα είναι ακόμα χειρότερο. Κρατάω μικρό καλάθι , γιατί πάντα μας διαψέυδει ο sensei.
Δεν έχω πολλά να πω για το τσαπ , μάθαμε τα απαραίτητα , αλλά το μπρέηκ στο μπρέηκ με τρελαίνει.

Qaaz

Qaaz

 

Tcixlas έγραψε:με αυτο κατάλαβα πολύ περισσότερα... άρα οι sh τους έσωσαν οι στριφορυδιδες... λογικά απο τον τζακ... με αποτέλεσμα ο τζακ ίσως να σκοτώσει ή να απαγάγει τον σαντζι... ή να τον σαπισει τοσο άσχημα στο ξύλο που ακόμα κι ο τσοπερ να μην μπορεί να τον σώσει και να τον νομίζουν νεκρό και τελικα απλά να είναι τοσες μέρες λιποθυμος...

Ισως το πιο σωστο post μεχρι στιγμης

Tcixlas

Tcixlas

 

είδες αμα βοηθάει η μετάφραση? η πρώτη όντως ήταν αισχρή περιμένω κια απο το power manga για να είμαι εντελώς σίγουρος πάντως είναι καλό τσαπ και αφήνει πολύ hype για αργότερα

Qaaz

Qaaz

 

Εσενα ρωτα αν σε βοηθαει

Εγω εχω συνηθισει να διαβαζω 4 και την μια πριν το Panda + τις επεξηγησεις που κανουν αυτοι που ξερουν

Σκεφτομαι οτι ισως το cover του PH που δεν εδειξε ακομα ισως να εχει να κανει με τα 2 πλοια που βυθισε ο Jack αν εχει πχ την Sugar σε καποιο απ' αυτα ωστε να ασχοληθουν Monet κτλ

Tcixlas

Tcixlas

 

το ίδιο λέμε.... είναι ερώτηση ρητορική :p

επισης το διαβασα και στο φβ αλλά ενώ εμένα μου αρέσει δεν ξέρω κατα ποσο θα ασχοληθεί ο οντα πλεον με κάτι τετοιο εκτός κι αν έχει κάποιο σκοπο για την μονετ ας πουμε

Aldark

Aldark

 

αφού οι strawhats έσωσαν την πίττα για ποιο λόγο η Wanda έλεγε "είναι νεκροί";
Παίζει το σενάριο οι Μινκ να υποκρίνονται σε στυλ Whiskey Peak ή ούτε καν;
(Γιατί η Wanda μου φαίνεται sexy χαρακτήρας κι ας έχει φάτσα σκύλου; λολ)

Qaaz

Qaaz

 

Ολοι εχουν σκοπο

Οπως ειπες ηδη (τα αναφερω μπας και γινει καμια συζητηση)

Ο Sanji και οι αλλοι που δεν ειναι μαζι τους μαλλον τους εσωσε απο τον Jack (για να μην κλαινε καποιοι, αν και skipped/whout spotlight κτλ κτλ) οποτε ειτε ειναι βαρια τραυματισμενος ειτε πχ τον ειχε παρει ο Jack μαζι του.

Πρωτη φορα οι SH's φτανουν και ειναι ηδη ηρωες πριν φτασουν εκει.

Θα εχει ενδιαφερον να δουμε τι θα γινει μιας και μεχρι στιγμης δε φαινεται να υπαρχει καποια απειλη εδω βεβαια αν δεν υπαρχει δε μπορω να καταλαβω γιατι κρυβονται οι αλλοι οποτε ας περιμενουμε

Ισως δουμε SH's να βοηθουν στην ανοικοδομιση αλλα λογικα θα επρεπε να βιαστουν να βρουν τον Sanji αν δεν ειναι εκει. Για να δουμε...

Εχει μερικα plots στο νησι να λυθουν και χωρις κατι νεο το arc μπορει να τελειωσει σε 10-15 chapters

Aldark

Aldark

 

Χμ , καταρχάς να πω ότι δε φοβάμαι ότι θα πάθει κάτι ο Σάντζι εντελώς ή ότι θα γελοιοποιηθεί και γενικά έχω πλήρη εμπιστοσύνη στον Όντα ότι δε θα κάνει τρολλιές (ΒΛ. KUBO) και ακόμα κι όταν κάνει , μετά από μερικά τσάπτερ (ή πολλά τσάπτερ..:p) τα διορθώνει όλα και μας βάζει σε σωστή σειρά. Πρόσφατο παράδειγμα ο Κίνεμμον και ο Κάντζουρου που πέφτανε εντελώς άκυρα(ήμουν σε φάση , τι @@ κάνει τώρα ο τύπος πού τους πάει;) , αλλά μας δώθηκε μια απάντηση σήμερα...
(Αυτό το πα πιο πολύ ως επιβεβαίωση στον εαυτό μου και για να καθυσηχάσω τους υπόλοιπους , αν και το τσάπτερ άρεσε και χαίρομαι , εγώ ίσως είμαι περίεργος :p)
Πίσω στο θέμα για να μην πλατιάσω κιόλας , μ'αρέσει που ο συγγραφέας ξεφεύγει απ'τη νόρμα και οι Straw Hats σκάνε ενώ η περιπέτεια έχει τελειώσει...Αλλά αναρωτιέμαι τι φάση θα παιχτεί...Πιθανά να διαρκέσει καμιά 10-15άρια τσάπτερ η ιστορία και να την κάνουν , αλλά έχω απορία με τι θα καταπιαστεί εδώ το πλοτ , πέρα από μικροϊστορίες και απορίες που δημιουργήθηκαν. Θα ήθελα να δω φλασμπάκ της επιδρομής του Τζακ και του τι έκαναν οι Swirly Hats για να σώσουν τα Μίνκια

Επίσης κανείς δε σχολίασε το εξώφυλλο , βλέπουμε ξανά το παιδί της Μακίνο , στην αγκαλιά της Ντάνταν κιόλας...ΧΜΜΜ έχουμε foreshadow για Luffy 2 ; :P

Tcixlas

Tcixlas

 

ίσως ναι ίσως όχι.... εγώ περιμένω να δω πως και τι με το τι έγινε ο σαντζι... δεν ξέρω θεωρώ ότι έχει πάθει κάτι σοβαρό δεν νομίζω ότι τρολάρει πάλι ο όντα.....

τον weeble τον αποκλείσαμε να σκάσει μύτη?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης