Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

απηγαγε ο Jack τον Sanji λογο του "Οnly Alive" για να τον ανταλλαξει με τον Doflamingo

Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach - Σελίδα 2 Vote_c1056%Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach - Σελίδα 2 Vote_c10 56% [ 5 ]
Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach - Σελίδα 2 Vote_c1044%Chapter 806: At the Fortress of Right Stomach - Σελίδα 2 Vote_c10 44% [ 4 ]
Σύνολο Ψήφων : 9

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Qaaz

Qaaz

 

Aldark έγραψε:αφού οι strawhats έσωσαν την πίττα για ποιο λόγο η Wanda έλεγε "είναι νεκροί";
Παίζει το σενάριο οι Μινκ να υποκρίνονται σε στυλ Whiskey Peak ή ούτε καν;
(Γιατί η Wanda μου φαίνεται sexy χαρακτήρας κι ας έχει φάτσα σκύλου; λολ)

Οπως ελεγα λοιπον πριν στον Σακη επειδη εγω προσωπικα διαβαζω 4 μεταφρασεις παντα + τις εξηγησεις που κανουν μεταφραστες, και γενικα αυτοι που ξερουν Ιαπωνικα και αφου δε ρωτησε κανεις εως τωρα αναφερθηκε πως επειδη η μεταφραση δε μπορει να γινει καταγραμμα για να βγει νοημα αυτο που ουσιαστικα ελεγε η Wanda ηταν "bodies" οχι πτωματα

Τα συμπερασματα δικα σου

Aldark έγραψε:Χμ , καταρχάς να πω ότι δε φοβάμαι ότι θα πάθει κάτι ο Σάντζι εντελώς ή ότι θα γελοιοποιηθεί και γενικά έχω πλήρη εμπιστοσύνη στον Όντα ότι δε θα κάνει τρολλιές (ΒΛ. KUBO) και ακόμα κι όταν κάνει , μετά από μερικά τσάπτερ (ή πολλά τσάπτερ..:p) τα διορθώνει όλα και μας βάζει σε σωστή σειρά. Πρόσφατο παράδειγμα ο Κίνεμμον και ο Κάντζουρου που πέφτανε εντελώς άκυρα(ήμουν σε φάση , τι @@ κάνει τώρα ο τύπος πού τους πάει;) , αλλά μας δώθηκε μια απάντηση σήμερα...
(Αυτό το πα πιο πολύ ως επιβεβαίωση στον εαυτό μου και για να καθυσηχάσω τους υπόλοιπους , αν και το τσάπτερ άρεσε και χαίρομαι , εγώ ίσως είμαι περίεργος :p)
Πίσω στο θέμα για να μην πλατιάσω κιόλας , μ'αρέσει που ο συγγραφέας ξεφεύγει απ'τη νόρμα και οι Straw Hats σκάνε ενώ η περιπέτεια έχει τελειώσει...Αλλά αναρωτιέμαι τι φάση θα παιχτεί...Πιθανά να διαρκέσει καμιά 10-15άρια τσάπτερ η ιστορία και να την κάνουν , αλλά έχω απορία με τι θα καταπιαστεί εδώ το πλοτ , πέρα από μικροϊστορίες και απορίες που δημιουργήθηκαν. Θα ήθελα να δω φλασμπάκ της επιδρομής του Τζακ και του τι έκαναν οι Swirly Hats για να σώσουν τα Μίνκια

Επίσης κανείς δε σχολίασε το εξώφυλλο , βλέπουμε ξανά το παιδί της Μακίνο , στην αγκαλιά της Ντάνταν κιόλας...ΧΜΜΜ έχουμε foreshadow για Luffy 2 ; :P

Ακριβως αυτο εγω ειμαι χαλαρος μιας και φαινεται πως θα οδηγησει σε κατι μεγαλο. Παντως μιας και το αναφερεις θα εχει πλακα αν σε ολο το arc oι αλλοι προσπαθουν να ανεβουν :haha:

Οπως ειπα ηδη αν ασχοληθουν με τα plot που εχουμε αυτην την στιγμη διχως κατι νεο οντως θα τελειωσει γρηγορα μιας και κακος αυτη την στιγμη δεν υπαρχει να δουμε πως θα εξελιχθει

Τα cover προς το παρων αδιαφορα. Και στο προηγουμενο "From the Decks of the World" τα καλα ηταν στην μεση

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Wanda for next nakama aww

Σίγουρα τρολλια του όντα η τύχη του Sanji η αλλιώς έχει τον έχει απαγαγει ο jack

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Το διάβασα δεύτερη φορά.. δεν υπάρχει αμφιβολία, ο Sanji είτε έχει πεθάνει προστατεύοντας τους mink, είτε έχει πάθει τέτποια ζημιά που ούτε ο Chopper μπορεί να κάνει κάτι. Ίσως όμως να μπορεί ο Law!

Το μόνο σενάριο που θα δόσει μια ... "ομαλή" συνέχεια στη σειρά θα είναι να έχουν απαγάγει τον Sanji και ενδεχομένως και τους άλλους, γιατί δεν εμφανίστηκαν .. Δε νομίζω να είναι σε κάποιο άλλο μέρος του "κάστρου" γιατί ακούγοντας τα νέα θα ερχόντουσταν αμέσως.. άρα μπορεί να έχουν απαχθεί...

Tcixlas

Tcixlas

 

Αν τον εχει φαει ο οντα θα είναι μεγάλη μαλακία σοβαρα... δσν ξερω αν θα μου αρεσε κατι τετοιο.. θεωρω οτι απλα θα ειναι σε αθλια κατασταση με τους υπολοιπους

Aldark

Aldark

 

δε νομίζω ρε να τον έχει φάει έτσι απλά οφφ σκρην , βγαίνω λίγο από σάντζι φαν μπόυ και εξηγώ. Ο Σάντζι έχει όνειρο (All Blue) που θα παίξει καθοριστικό ρόλο λογικά στο τέλος (ΕΝΩΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΘΑΛΑΣΣΩΝ κτλπ) , είναι ένας απ'τους πιο δυνατούς χαρακτήρες στο πλήρωμα , πρωταγωνιστής γαρ δηλαδή και δε νομίζω έτσι απλά να ξεπαστρεύει τους ήρωές του ο mangaka μας. Εκτός αν είδε πολύ Game of thrones όπως έλεγε κι ένα ποστ που είδα :p
Πέρα από αυτά , πριν λίγα τσάπτερ μας πέταξε ένα ΟΝΛΥ ΑΛΑΗΒ κι ένα κατά 100 μύρια αυξημένο bounty. Αυτά έχουν μείνει στον αέρα , τι νόημα έχει να τον φάει έτσι;
Το να είναι αιχμάλωτος του Τζακ μου φαίνεται awkward αλλά εδώ μπαίνει πάλι μέσα το fanboy. 
Η Νάμι φαίνεται (inb4crappytranslation) να απολογείται για κάτι;; Ο ΣΑΝΤΖΙ ΠΕΘΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ , OH NO BITCH YOU ....

Tcixlas

Tcixlas

 

μα αυτ΄΄ο είναι το θεμα έχει απολογητικό ύφος στον λουφυ σαν να του ζητάει συγχώρεση σαν να έγινε μαλακία

Qaaz

Qaaz

 

Ξερουμε οτι φταιει η Nami απο το 795 ακομα.

Καταρχας γενικα οταν ειναι στο πλοιο καθηκοντα ειναι περισσοτερα στην Nami σαν Navigator ειναι υπευθυνη για τις ζωες τους (αλλο οι ευθυνες του Captain, Vice Captain και Helmsman) στην προκειμενη περιπτωση ηταν αυτη και ο Sanji υπευθυνοι. Οταν εφτασαν εκει μαλλον ο Jack ηταν πανω στην επιθεση (αν δειτε σε ενα panel φαινεται καπνος πανω απο τα δεντρα) και η Nami λεει οτι τους τραβηξε την περιεργια ενα παραξενο κοριτσι (που ειδαμε) στο group αυτο που πανε μετα ο Sanji με τον Chopper και τον CC ειναι η Νami με τον Momo και τον Brook οποτε αυτος που τους πηγε εκει μαλλον ηταν η Nami μιας και οι αλλοι 2 δεν ειναι πολυ του να παμε καπου οποτε λογικο ειναι να λεει οτι αυτη φταιει για ολα.

Aldark

Aldark

 

ωραίος , και να μην έχει συμβεί ακριβώς έτσι , έδωσες μια καλή εικόνα εξήγηση για το ποιος φέρει ευθύνες.
Θέλω να δω κλας Sanji VS Jack though <3

Tcixlas

Tcixlas

 

θελω να δω σεξι κλασ σαντζι με ναμι να τον παρακαλαει να τη συγχωρέσει για ότι έπαθε

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
ξεκολάτε ρε η νάμι δε φταίει σε τίποτα..

αν ο Sanji τα έβαλε με τον Jack χωρίς να ήταν έτοιμος να τον νικήσει ... δε φταίει η νάμι σε αυτό. Έπρεπε να έχει προπονηθεί περισσότερο.

Tcixlas

Tcixlas

 

εντάξει όλοι ξέρουμε οτι ο σαντζι είναι φλώρος και οτι κανονικά θα έπρεπε να είναι σε άλλο επιπεδο... αλλά ανάλογα και με το τι ειναι ο τζακ γιατί αν είναι κανα τέρας στυλ πιάνω το φλαμίνγκο και το τρώω για πρωινό τοτε εντάξει

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
εντάξει κανείς δεν έχει για πρωινό τον Doffy..

Φυσικά οι Admirals, o Kaido και οι άλλοι Yonko σίγουρα τον έχουν, αλλά δε νομίζω ο Jack να είναι τόσο δυνατότερος από τον DD. Πριν φύγουν από τη Dressrosa ο Sanji έκανε μια επίθεση στον Doflamingo και από εκεί καταλάβαμε πως ναι μεν είναι δυνατός, αλλά είναι σίγουρα (αρκετά) πιο αδύναμος από τον Law και ο Mingo τον έχει σχετικά εύκολα..

Άρα ο Jack αρκεί να είναι λίγο κάτω από Doffy, αλλά τρελός όσο luffy, ίσως και παραπάνω για να επιτεθεί σε πλοίο με Fuji, Sengoku και Tsuru...

Tcixlas

Tcixlas

 

το θεμα ειναι οτι και ο λουφυ αν επεφτε να επιτεθει σε 4 πλοια με τσουρου φουτσι και σενγκοκου δεν θα έριχνε τα 2 πλοια.... εγώ θεωρώ ότι είναι ανώτερος απο ντοφι... ποτέ ο λουφυ δεν αντιμετωπίζει κάποιον πιο αδύναμο στο ταξίδι του... παντα παλεύει με κάποιον δυνατότερο... όπως και να έχει αυτό... η μονη φορά που διέφερε ηταν ο κροκο που απλά τον νικησε λογω της αδυναμίας του στο νερό.... παρόλα αυτά ο τζακ θεωρώ θα είναι δυνατώτερος απο ντοφι... σε ωμή δυναμη... ο ντοφι είχε απλά και εξουσία και σχεδιο και ήταν και έξυπνος... ο τζακ δεν φαίνεται έξυπνος... ετσι μπορεί να εξισταθμίζει...

Scarlet D.

Scarlet D.

 

οχι οχι, και παλι ο crocodile και με την αδυναμια του στο νερο ηταν ανωτερος του luffy.Το νερο δεν τον αποδυναμωσε απλα εδωσε στον luffy ενα...τεχνιτο armasment haki ετσι ωστε να μπορει να ακουμπησει τον croco

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι αυτο λέμε..... οτι ο κροκο ήταν ο μόνος που ήταν σε ανωτερο επιπεδο και οχι στην σειρά που καθε φορά αντιμετώπιζε και καποιον δυνατότερο

Aldark

Aldark

 

Και ο Moria ήταν σε ανώτερο επίπεδο και ο Enel. Απλά ο ένας έχασε γιατί έσκασε Νάητμερ Λούφφυ + Έκανε παπαριά με το Shadow's Asgard , ο δε Ένελ...όλοι ξέρουμε φυσική.
Οι άλλοι που νίκησε ο Λούφφυ (πλην του Λούτσι που για μένα ήταν ίσος ακριβώς όμως) ήταν πιο αδύναμοι.
Πίσω στον Σάντζι μην προτρέχετε.
Επίσης πριν Τάημ Σκιπ τους έτρωγε όλους χαλαρά και ο Ζόρο δυσκολευόταν , τώρα έχουν αντιστραφεί οι ρόλοι.

Tcixlas

Tcixlas

 

μας κάνεις πλάκα έτσι? δεν παιζει να καταλαβες καν τι ειπα... απο την αρχή εκτος του κροκο έβρισκε κάθε φορά δυνατοτερο αντίπαλο απο τον προηγούμενο και σίγουρα δυνατοτερο απο τον ιδιο για να ξεπερνάει τα όρια του και γιατί θέλει να δυναμώνει κάθε φορά μέσα απο τις μαχες.... με λίγα λόγια ο λούφυ χρησιμοποιεί τις μάχες για να εξελίσσεται και καταλήγει να ξεπερνάει τον αντιπαλο μέχρι το τέλος τις μάχης... η μονη διαφορά που έχουμε δει μέχρι τώρα είναι ο ντοφι... που έκρυβε χαρτιά απο πριν.....

uchiha1991

uchiha1991

 

νταξει ο σαντζι δεν παιζει να εχει πεθανει..αποκλειεται..ή τρολια ή κατι αλλο του ετυχε σοβαρο.

αν και οπως ειπε πριν καποιος και μενα η ολη φαση μου θυμισε λιγο το whiskey peak,ξαφνικα εγιναν ηρωες..αν και δεν νομιζω να δουμε κατι παρομοιο εδω.

εγω πιστευω στο αρκ αυτο δεν θα εχουμε καποιον main αντιπαλο,πχ jack η καποιον αλλο..απλα θα εχουμε αποκαλυψεις ,flashbacks και χτισιμο για το επομενο..

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν ξέρω λες να είναι απλά ενα adventure?

Aldark

Aldark

 

πλάκα θα χε , why not; Όπως είπα πριν ξεφεύγει απ'τη νόρμα , η κλασική κάστα πρέπει να ξεφύγει. Και το να σκάνε και η μάχη να χει γίνει ήδη χωρίς τον Λούφφυ...That's some good shit man!
Πλας έχει 25 μυστήρια να εξηγήσει...
και όντως θα χε πλάκα να προσπαθούν σε όλο το αρκ να ανεβούν τον ελέφαντα οι Σαμουράι και ο Μαϊμούς

Tcixlas

Tcixlas

 

το θεμα είναι αν γίνει ενα απλο περιπετειας να το χρησιμοποιήσει για να καλύψει μερικά κενά να δείξει τι έχει γίνει σε άλλα κομμάτια που είμαστε τυφλοί μπροστά τους...

Qaaz

Qaaz

 

Ξανα λεω τα Skypiea Vibes are strong with this one

Και προς το παρων δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξει.

Α, κατι που ξεχασα να απαντησω νομιζω ο Σακης το ειπε για το σεναριο να σκασει ο Weeble

1) Δε ξερει που ειναι ο Luffy
2) Το Ζou ειναι σε κινηση

Που σημαινει αν δεν εχεις κατι οπως πχ μια Vivre card ή ενα Eternal Pose δε μπορεις να βρεις κανεναν απο τους 2 εκτος και εχει η Bakin κανα df ή γυαλινη σφαιρα ξερω γω

ή αν βρεθει τυχαια

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν ξέρω το ειπα γιατι απο οτι δαινεται δεν θα έχουμε μειν βιλειν σε αυτο το αρκ... ο τζακ δεν φαίνεται να είναι ο κακός μας... άρα ποιός μας μένει?

Scarlet D.

Scarlet D.

 

μπορει κανα ατομο που θα εμφανιστει μετα, ποιος ξερει. Μπορει να ειναι και shichibukai (εκτος απο τον weeble), θελω να βλεπω τον luffy, εναν εναν να τους θεριζει

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

εντωμεταξυ με τους σιτσι λογικά τώρα θα έχουμε 2 καινούριους λέτε να δουμε τρολ πάλι?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης