Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

The One Piece Rewatch project

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

26The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Τετ 23 Σεπ 2015, 19:53

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

μπραβο αλ πλ ωραιο τοπικ...ειχα ξεκινησει και εγω πριν λιγο καιρο να βλεπω απο την αρχη το ΟΠ στα ελληνικα ομως για να το δει και ο μικρος μου αδερφος μαζι(ετσι βρηκα και το φορουμ ξανα :P ) εχω φτασει εκει που μπαινουν στο νεο κοσμο και μπορω να πω οτι οταν δεν εχεις την αγωνια να περιμενεις καθε βδομαδα για καινουργιο ειναι πιο ωραιο...επισης δεν εχω δει ποτε πανκ χαζαρτ και ντρεσροσα στο ανιμε ολοκληρο απλα εχω διαβασει το μανγκα γι αυτο εχω χαμηλωσει ταχυτητες τωρα για να προχωρησει λιγο ακομα το ανιμε ΓΤ ΣΥΧΕΝΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ LOL...αλ μπες και δες ποια ειναι τα φιλλερ να τα αποφυγεις δεν ειναι πολλα αλλα δεν τα μπορω ουτε αυτα εξαιτιας του αρχησα το μανγκα οταν ημουν στο θριλερ παρκ το λιγοτερο αγαπημενο μου αρκ

27The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Τετ 23 Σεπ 2015, 20:22

Aldark

Aldark

 

Εννοείται buddy ότι ξέρω ποια είναι τα φίλλερ , κι έχω πάντοτε δίπλα μου τον episode guide ^^ . Βέβαια 1-2 φίλλερ όπως το G8 αξίζουν πραγματικά :Ο ! Το θρίλλερ μπαρκ μου άρεσε πάρα πολύ την πρώτη φορά ως φάση , ως ποιότητα όμως ίσως και όχι. Έχει ωραίες όμως φάσεις και μου αρέσει λιγάκι και ο Μόρια , συν το "σκοτάδι" που επικρατεί.
τέλος πάντων , βλέπω εδώ πράγματα που δε σου περνάνε στο μυαλό με την πρώτη προβολή 1)Η Νάμι παίζει pivotal ρόλο σ'αυτά τα πρώτα επεισόδια και παίζει τρελό παιχνίδι , ιδίως όσο θυμάμαι και τι έγινε μετά το επ. 30. Έχουμε δρόμο όμως , θα αναλύσω κι άλλο τη συμπεριφορά της ^_^
2)Ο Buggy επικαλείται συχνά ως τώρα ότι θα γίνει τρανός και θα ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ τη μεγάλη γραμμή....συν του ότι ετοιμαζόταν να επιστρέψει σε εκείνη...Δεν ξέρω αν μπλοφάρει ή τι , αλλά μου φαίνεται κόντραστ με τον μπάγγυ του Ίμπελ Ντάουν λιγάκι , που μου έδινε την εντύπωση ότι επειδή έμεινε στάσιμος αναγκάστηκε να παραμείνει στα "γλυκά νερά" αντί να τολμήσει το μεγάλο άλμα!
Συνεχίζω και επάνερχομαι ;)

28The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Πεμ 24 Σεπ 2015, 06:40

uchiha1991

uchiha1991

 

ιδιο timing εχουμε σχεδον..εφυγε πριν λιγες μερες η κοπελα μου ελλαδα για δουλειες εμεινα μονος στην ολλανδια και θα ειμαι μονος για κανα μηνα..με επιασε μια ψιλοκαταθλιψη οποτε τι καλυτερο απο το να ξεκινησω το one piece για 5 η 6 φορα απο την αρχη?
ειμαι στον κουρο τωρα..

τα σπαγε τοτε το one piece..απειρα συναισθηματα εχω οταν βλεπω τα παλια επεισοδια...σε λιγο φτανω baratie και αρλονγκ παρκ aww aww aww

29The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Πεμ 24 Σεπ 2015, 08:55

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ πάω για κουρο στο μανγκα... γιεπ

30The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Πεμ 24 Σεπ 2015, 19:23

Aldark

Aldark

 

Ιδιαίτερα σκληρός εμφανίζεται στα πρώτα αυτά επεισόδια ο Zoro , πολύ λογικό τελικά να έχει τόσους fans..XD . Μαζοχιστής λιγάκι γιατί παλεύει τη μία νηστικός/την άλλη πληγωμένος , αλλά παίζει και με τα λεπίδια ο άνθρωπος...λογικό.
Η Νάμι απ'την άλλη το παίζει τέρμα συμφεροντολόγα και αν και πανούργα , μέχρι τώρα δεν καταλαβαίνεις τι παίζει.
Ο Λούφφυ απ'την άλλη φαίνεται ρηχός αλλά με κάποια σημεία του χαρακτήρα του να αχνοφαίνονται , σε σχέση με το τι μαθαίνουμε μετά , όλα αυτά βγάζουν νόημα.
Συνεχίζουμε με Kuro κι επανέρχομαι.

31The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Πεμ 24 Σεπ 2015, 20:12

Tcixlas

Tcixlas

 

το επ του γιουσόπαρου... εκεί δώσε πόνο

32The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Παρ 25 Σεπ 2015, 14:56

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Δεν μου άρεσε του Ussop. Του Sanji ήταν φοβερό και τα πρώτα επεισόδια με τον Zorro και το flashback του Shanks!

Η Nami μαλάκωσε στην πορεία.. μέχρι το sky island ήταν οκ, μετά είχαμε μια πτώση :)

33The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Παρ 25 Σεπ 2015, 15:10

Aldark

Aldark

 

Ο Μπάγκυ αναφέρει τελικά ότι θα γίνει ο βασιλιάς των πειρατών πάνω στα νεύρα του (χωρίς να υπονοεί ότι θα βρει το ΟΠ) , ενώ αποκαλύφθηκε και η σχέση του με τον Σανξ...Συν ότι είχαμε και την πρώτη εμφάνιση του Rayleigh :xD:
Άργησα λίγο , αλλά μπήκα στο Σύρουπ Άηλαντ...Επανέρχομαι
(Ρεντ Χέαρ , δε μου άρεσε τότε ούτε του Ουζόππ ούτε του Σάντζι , θα γράψω αν άλλαξε κάτι)
Α μιας και τα βλέπω όλα (ευελπιστώ πως θα τα καταφέρω :p). Αν μπορέσω θα ρίξω και βαθμολογίες στο κάθε αρκ/σαγκα.

34The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Παρ 25 Σεπ 2015, 16:02

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι ειδικά εσύ με τις βαθμολογίες που τα πας καλά απορώ πως είσαι φαν του όντα αν κρίνω απο το γούστο σου στις ομάδες... φαρμακι ρίχνεις δεν βαθμολογείς

35The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Παρ 25 Σεπ 2015, 16:29

blackeagles pirates

blackeagles pirates

 

εγώ ξεκίνησα πάλι απο την αρχή, για τεταρτη φορά λόγο της κοπέλας μου, που την έψησα να το αρχήσει. τώρα είμαστε στο Baratie. το θυμάμαι αυτό το arc σαν να είναι προψε απο όταν το έβλεπα στο Alter. μεγάλος Don Krieg ένας απο τους αγαπημένος μου villain στο στορυ, επίσης ο πρώτος που μαθαίνουμε ότι έχει fleet και φυσικά στο arc αυτό εμφανίζεται ο τεράστιος Mihawk. κλάμα και νοσταλγιά. το παλιό, καλό, ρομαντικό one piece

36The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Σαβ 26 Σεπ 2015, 03:02

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Κι εμένα το baratie ήταν από τα αγαπημένα μου arc. Θυμάμαι πως ξεκίνησα το OP μετά από χρόνια, μόνο και μόνο για να ξαναδώ τον Mihawk και να δω πώς θα τον κέρδιζε ο Zorro!

Ακόμα περιμένω :)

37The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Σαβ 26 Σεπ 2015, 04:42

blackeagles pirates

blackeagles pirates

 

και θα περιμένεις καιρό. έτσι όπως το πάει ο Oda θα έχω εγγόνια και θα το βλέπουμε μαζί, μπροστά απο το τζάκι. :p

38The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Σαβ 26 Σεπ 2015, 10:50

Tcixlas

Tcixlas

 

κι εγώ αυτό βλέπω το ξεκίνησα με την κοπελιά μου 5η φορά μέχρι να το τελειώσει το είδα και 6η και απο ότι φαίνεται θα βλέπω με τα παιδάκια μου σε καμια 8άρα χρόνια ουαν πις γιατί ο όντας δεν θα το τελειώσει... θα τα βλέπω κι αυτά να προσπαθούν να εξαρθρώσουν χέρια με πιστόλες χχααχαχα

39The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Σαβ 26 Σεπ 2015, 14:24

Aldark

Aldark

 

Tcixlas έγραψε:ναι ειδικά εσύ με τις βαθμολογίες που τα πας καλά απορώ πως είσαι φαν του όντα αν κρίνω απο το γούστο σου στις ομάδες... φαρμακι ρίχνεις δεν βαθμολογείς
μια φορά έγινε αυτό , και είναι σημάδι του ότι είμαι πιστός φαν της ομάδας μου , btw ποτέ δεν βρήκατε την τρίτη αγαπημένη μου ομάδα...την Καλλιθέα :haha:

Nevermind , με τα χίλια ζόρια λόγω σχολής και γενεθλιών , επιτέλους κατάφερα να μπω στον Ουζόππ. Θα είναι ενδιαφέρον να καταγράψω τα ψέματα που λέει και να δούμε αν βγαίνουν αλήθεια!
Ξεκινάει με το "ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΕΙΡΑΤΕΣ" , σαν άλλος ψεύτης βοσκός.
Όμως , οι πειρατές ΟΝΤΩΣ έρχονται...Το 3μελές Straw Hat Crew καταφθάνει...;) (Συν ότι έχουμε και τον Κούρο αμέσως μετά).

Πωπω , έχετε δει 5-6 φορές τη σειρά; Σε σύντομο χρονικό διάστημα; Τέρατα υπομονής και big fans ωραίοι gj!
update 1: Ο Ουζόππ ανέφερε ότι έχει και 8000 φόλλοουερς , συν ότι έχει συναντήσει ένα γιγάντιο ψάρι όταν ήταν 5 χρονών...Επίσης αναφέρει ότι είναι ένας περήφανος πολεμιστής των θαλασσών , πράγμα που είναι και το όνειρό του.
Ο Κούρο ως Μπάτλερ είναι απαίσιος... και αποκάλεσε και τον Γιασόπ (worst dad ever) low class pirate. Αυτός είναι σε πλήρωμα yonkou , εσύ είσαι ο νουμπάς που κάνεις τον μπάτλερ στην πιο αδύναμη περιοχή της θάλασσας :haha: :haha: :haha:
Ενδιαφέρον πάντως ότι ο Λούφφυ γνώριζε τον Γιασόπ και μέσω αυτού προσέγγισε και τον υιό του. Όπως ανέφερα όμως...τι τύπος ο Γιασόπ , ήρθε στο Ηστ Μπλου πριν 10 χρόνια και παρότι άραζε στο χωριό του Λούφφυ , δεν πήγε καν να δει το γιο του που δε θα ήταν και τόσο μακριά...xD

40The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 27 Σεπ 2015, 10:43

Tcixlas

Tcixlas

 

δίπλα ήταν ο παλικαρος ου γιουσόπαρος και ο άλλος δεν πήγε να τον δει... ίσως πήγε να τον δει απλά απο μακριά και φοβήθηκε μην τον αρνηθεί κα ιτο δούμε σε κανα φλασμπακ ή σε κανα μπακστορι των red hair pirates ή του γιουσοπαρου με τον πατέρα του

41The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 27 Σεπ 2015, 17:00

Aldark

Aldark

 

Η γυναίκα του πρέπει να ήταν άρρωστη βέβαια εκείνη την εποχή περίπου...Δεν μπορώ να εξηγήσω τη φάση του , θα δούμε λοιπόν ^^

Btw , τελικά το αρκ είναι καλούλι , είναι καλύτερο από του Μπάγγυ τελικά ;ρ

42The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 27 Σεπ 2015, 17:06

blackeagles pirates

blackeagles pirates

 

εγώ το θεωρούσα πάντα τρομερά βαρετό, πάντα έλεγα να περάσει να δω το Baratie... αν δεν έπερναν την Merry και τον Usopp δεν θα ενδιαφερόταν κανείς

43The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 27 Σεπ 2015, 18:15

Tcixlas

Tcixlas

 

όχι ρε τι λες? εμενα μου άρεσε αρκετά σαν αρκ... ίσως το baratie να ήταν πιο κουραστικό... το μόνο που άξιζε στο μπαρατιέ ήταν ο μιχοκ και ο τζόρο τίποτα άλλο...

44The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 27 Σεπ 2015, 18:19

blackeagles pirates

blackeagles pirates

 

usopp fan ε; :p ίσως εμένα να μου φαίνεται βαρετό γιατί δεν μου αρέσει ο usopp

45The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 27 Σεπ 2015, 18:20

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν είμαι φαν αλλά ο γιουσοπαρος είναι αξία... ειναι απο τε φειβ μέμπερς στο κρου

τζόρο φαν θα έλεγα... και φανμποι με λές :p

46The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 27 Σεπ 2015, 18:26

blackeagles pirates

blackeagles pirates

 

τώρα μιλάς σωστά. και εγώ μια απο τα ίδια, αν δεν υπήρχε ο Zoro θα έχανα το 30% της αγάπης μου για το one piece

47The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 27 Σεπ 2015, 18:27

Tcixlas

Tcixlas

 

ίσως και περισσότερο... είμαι ένα 40% ζορο ένα 35 λουφυ και όλο τα άλλο στο υπόλοιπο 25 χαχαχαχα

48The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 27 Σεπ 2015, 18:35

blackeagles pirates

blackeagles pirates

 

νταξ δεν είμαι και τόσο funboy :p

49The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 27 Σεπ 2015, 18:37

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ τοσο πολύ... απο το πρώτο επ ήμουν φαν μεγάλος... περιμένω πως και πως να δω το τέλος με πίκααα

50The One Piece Rewatch project - Σελίδα 2 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 27 Σεπ 2015, 20:35

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Αν δεν υπήρχε ο Luffy δεν θα έβλεπα OP, αν δεν υπήρχε ο Zoro πάλι δεν θα έβλεπα OP.

Είναι οι δυο βασικοί χαρακτήρες που εμφανίζονται στο 1ο και 2ο επεισόδιο της σειράς, τίποτα δεν τους αντικαθιστά.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης