Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 799: Father and Sons

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 14]

226Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 01:19

Tcixlas

Tcixlas

 

κοίτα στην ελλάδα γύρω μου κτλπ είναι πολύ μικρή, και μιλάω για την κοινότητα που είναι έτοιμη να ανοίξει κουβέντα γι αυτό... οπότε αναγκαζόμαστε να ανοιχτούμε στο νετ... σε φορουμς κτλπ και αφτάνουμε σε άτομα που λένε μπαρούφες ξερόλες κτλπ... εμένα αυτό με ξενερώνει :p

δεν με χαλάει να dropάρει ο κάθε άκυρος αλλά όταν είναι ο κύκλος μου και δεν μπορώ να κάνω αυτό που θέλω την πατάω...


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

227Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 01:26

Hawkins

Hawkins

 

ρε qaaz ξερεις ποσο βασανιστηκο ειναι να περιμενεις μια εβδομαδα για καθε επεισοδιο? ειναι αληθεια οτι τα τσαπτερ του αρκετα δεν εχουν ουσια
θα μου πεις τωρα εσυ το βλεπω ετσι γιατι παω ενα τσαπτερακι την εβδομαδα και δεν το βλεπω μαζεμενο...μα αυτο ακριβως με στεναχωρει...τα τσαπτερ ο οντα τα βγαζει για εμας η για τα σκατα που δεν εχουν γενηθει ακομα και θα το δουν μαζεμενο...
ρε φιλε ειναι τρομερα βασανιστηκο να χω τοσες αποριες και να περνανε η εβδομαδες και να μην μου λυνετε καμμια...και αμα μου λυθει θα φροντηση ο οντα να μου δημιουργηση της 10πλασιες που θα τα μαθω σε 21431234354 χρονια


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Images10

228Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 01:27

Qaaz

Qaaz

 

Εγω παλι σχεδον ποτε δεν ειχα στους κυκλους μου ατομα με ιδια ενδιαφεροντα με εμενα.

Δλδ πχ απο τους 10 φιλους μου με 1 θα μιλησω κανονικα για Zelda 2 θα εχουν παιξει 1 game και αλλοι 2 θα εχουν ακουστα το ονομα.

Δε μου λεει κατι αυτο. Ο Ελληνας παντα ειχε αλλα ενδιαφεροντα κυριως μπαλα

Επισης θελω να μου πειτε ενα chapter πριν το time skip που ολο το chapter δεν ειναι ασχετο οπως λετε και εχει μονο μια σελιδα αποκαλυψη πχ.

Εγω πολυ γρηγορα θα αναφερω 2-3 παρομοια: το chapter που εμφανιζεται ο Κuma, το chapter που αναφερετε πρωτη φορα ο Jinbe και το chapter που ο Franky καιει τα blueprints του Pluton. Να δω αν θα βρειτε κατι αλλο "σημαντικο" σ' αυτα τα chapters

Επισης δε θυμαμαι ποτε να εδειχνε σε καθε χαρακτηρα bounty και θελω να μου πειτε σε ποιον θα επρεπε να δειξει κ δε το εκανε

Hawkins έγραψε:ρε qaaz ξερεις ποσο βασανιστηκο ειναι να περιμενεις μια εβδομαδα για καθε επεισοδιο? ειναι αληθεια οτι τα τσαπτερ του αρκετα δεν εχουν ουσια
θα μου πεις τωρα εσυ το βλεπω ετσι γιατι παω ενα τσαπτερακι την εβδομαδα και δεν το βλεπω μαζεμενο...μα αυτο ακριβως με στεναχωρει...τα τσαπτερ ο οντα τα βγαζει για εμας η για τα σκατα που δεν εχουν γενηθει ακομα και θα το δουν μαζεμενο...
ρε φιλε ειναι τρομερα βασανιστηκο να χω τοσες αποριες και να περνανε η εβδομαδες και να μην μου λυνετε καμμια...και αμα μου λυθει θα φροντηση ο οντα να μου δημιουργηση της 10πλασιες που θα τα μαθω σε 21431234354 χρονια

19 χρονια το κανει αυτο, καποιοι το διαβαζουν εβδομαδιαια 19 χρονια εγω λιγοτερα αλλα δεν εχω προβλημα οπως ουτε κ αυτοι

Enies Lobby had complainers.

Thriller Bark had complainers.

Marineford had complainers.

And I'm sure Alabasta and Skypiea would also have those.

Welcome to weekly reading, my friend.


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 AiQWYsi

229Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 01:32

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ λέω ότι πλέον είναι η τελική ευθεία και θα έπρεπε πλεον να αλλάζει λίγο την μορφή ότι πλεον κουράζει αυτό... δεν είπα ότι άλλαξε κλπ... αυτό εμένα όπως και άλλους μας κουράζει...

τέλος πάντων, τα bounties λέμε απο την αρχή έχουν εμφανιστεί πόσοι που δεν έχουμε μάθει τίποτα... απο κει και πέρα θα έπρεπε ίσως για να έχουμε συγκρίσεις απλά ο όντας σκέφτεται ότι τους μισούς χαρακτήρες δεν τους έχει ούτε στο 10% του καρακτερς τους και αν πάει να πει κάτι θα το εμποδίσει αργότερα να δώσει μαι πιθανή εμπνευση


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

230Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 01:34

Qaaz

Qaaz

 

Εχει αλλαξει η μορφη του πλεον ειναι σοβαρο και δεν εχει πολυ "πλακα" και χαζοχαρουμενες σκηνες

καποιοι κανουν παραπονα για αυτο. Απαντησε τους εσυ, εγω δε θα πω κατι επ' αυτου


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 AiQWYsi

231Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 01:41

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ δεν διαβαζα manga το διαβάζω εβδομαδιαία λοιπόν 5-6 μήνες ίσως.... ήδη με έχει κουράσει αυτή φόλα που λέει ο χοκ.. αλλά ίσως είναι γιατί το έβλεπα σε ανιμ και με είχε κουράσει ήδη...


εμένα το σοβαρό μου αρέσει περισσότερο... απλά θέλω να απαντάει ερωτήσεις... κάθε άνρθωπος έχει τις δικές του απαιτήσεις και απόψεις και αυτό μας ξεχωρίζει... αλλιώς δεν θα ήταν συζήτηση έτσι..?


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

232Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 01:45

Qaaz

Qaaz

 

Oι ερωτησεις παντα απατωνται οταν πρεπει

19 χρονια το κανει αυτο


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 AiQWYsi

233Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 02:33

N_G

N_G

 

Όταν δημιουργείς μία ιστορία στο κεφάλι σου και την περνάς προς τα έξω και φτάνει αυτό το σενάριο να είναι το νο1 δεν σημαίνει ότι εσύ πρέπει να αλλάξεις τον τρόπο που γράφεις και έχεις οραματιστεί το στόρυ επειδή κάποιοι μπορεί να θέλουν να μάθουν τα πάντα.
Ο άνθρωπος έχει ένα μπούσουλα και αυτόν ακολουθεί, είναι το δικό του στόρυ, ότι θέλει αυτός θα δείξει και θα το απαντήσει ή όταν είναι η ώρα ή καθόλου αν αυτος δεν το έχει φανταστεί έτσι. Μην κολλάτε σε λεπτομέριες το έχω ξαναπεί.
Όσα ερωτήματα δεν έχουν απαντηθεί, όπως λέει και ο Qaaz, θα απαντηθούν όταν πρέπει και όπως τα έχει φανταστεί. Αν δεν απαντηθούν εν τέλει αυτό είναι θέμα του δημιουργού.
Αράξτε και απολαύστε το βδομάδα τη βδομάδα όπως πάει.
Ο καθένας έχει δικαίωμα να έχει τις δικές του απορίες και ίσως και "απαιτήσεις" από το τι θέλει να δει αλλά αυτό δεν απασχολεί τον δημιουργό του.

π.χ. Εμένα μου άρεσε ο Foxy (και καλά). Πρέπει τώρα να μου δείξει τι έχει απογίνει και τι μπάουντι έχει τώρα; Τη δουλειά του την έκανε, μας ταξίδεψε με το κομπαρσιλίκι του, γιατί και αυτό χρειάζεται και τέλος.

Υ.Γ. Χαρείτε το στόρυ που μας προσφέρεται με όποιον τρόπο γίνεται αυτό. Δεν θα αλλάξει κάτι δραματικό. ο καθένας μπορεί να θέλει διάφορες λεπτομέριες και έχει κάθε δικαίωμα να τις εκφράσει για να γίνεται κουβέντα, αλλά να έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του ότι δεν θα αλλάξει κάτι.


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 2eqgrhv


" Some day, I promise you...
They will all watch as i change the world.! "

234Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 04:22

Santouryuu

Santouryuu

 

qaaz, θα σου απαντήσω άλλη στιγμή που θα έχω πληκτρολόγιο της προκοπης αναλυτικά γιατί πολλά μας τα είπες πάλι


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

235Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 10:58

Qaaz

Qaaz

 

Mε καλυψε ο Ν_G


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 AiQWYsi

236Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 11:54

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν μιλάμε για τον κάθε τυχαίο φόξι... και δεν θέλω το bountie του τώρα... αλλά εμφανίστηκα τόσοι στο κολοσσαίο ας πούμε που μας τους σύστησε.... έχουμε bounties? υποτίθεται είναι διαβόητοι εγκληματίες κτλπ... εγώ θέλωα να μαθαίνω όταν εμφανίζεται κάποιος που ο όντα για οποιοδήποτε λόγο θέλει να τον πλασάρει με΄σα στην ιστορία να μας δίνει και κάποιες απαντήσεις γι αυτόν... απλα ο όντα γεμίζει τόσο πολύ τα αρκσ του με χαρακτήρες που δεν προλαβαίνει να τους αναλύσει και αυτό βγαίνει προς τα έξω σαν τρύπα στο στορι... αν εσείς γουστάρετε να διαβάζετε έτσι είναι δικάιωμα σας στο κάτω κάτω όπως έιναι δικαίωμα μου να μην διαβάζω ένα μανγκα που έχει λιγότερες απαντήσεις για την πλοκή και απο τσόντα...


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

237Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 12:09

Hawkins

Hawkins

 

εγω σε οποιο σαιτ και να μπω βλεπω η πλειοψηφεια να κραζει το οπ
εδω τον ες ειχαμε δει εκατο φορες και δεν εδειξε μπαουντι και αποφασησε να το φανερωσει εκτος μανγκα δεν καταλαβενω την λογικη του

εγω προσωπικα εχω αρχισει να κουραζομαι που δεν δινει απαντησης για πολλα πραγματα....εδω για να δουμε καιντο επρεπε να περασουν τοσα χρονια

ειδικα αυτο με το D με εχει εκνευρισει παρα πολυ! σε αυτο το αρκ ΕΙΔΙΚΑ επρεπε να μαθουμε μερικα πραγματα παραπανω! 17 χρονια ελεος να μην ξερουμε ακομα τι στο καλο ειναι...
και φανταζομαι να ειναι καμμια μαλακια στο τελος


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Images10

238Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 12:53

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Για το D πιστεύω πως θα είναι από τα τελευταία που θα μάθουμε. Τα bounties των άκυρων δε με ενοχλεί που δε μαθαίνουμε, αλλά σίγουρα θα ήθελα να ξέραμε αυτά των βασικών χαρακτήρων τουλάχιστων και κάποια ξακουστών πειρατών, βλέπε πλήρωμα WB ή πλήρωμα Shanks και BB που τους έχουμε δει, δεν λέω για τον Kaido για παράδειγμα..

Έτυχε να μη βλέπω αυτή τη χρονιά το anime και το είδα μαζεμένο το καλοκαίρι, αλλά διάβαζα το manga κανονικά. Όταν είδα πόσα ήταν τα επεισόδια που είχα να δω σκέφτηκα, τόσα λίγα? Αλλά έτσι είναι, δεν έχει νόημα να λέμε ο καθένας το μακρύ και το κοντό του, ό,τι έχει σχεδιάσει ο Oda αυτό θα γίνει.. τέλος.:)


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 33k6s5i Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Fvve46

239Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 13:05

Scarlet D.

Scarlet D.

 

εμενα μου την σπαει που ΟΛΟΙ ξερουν τι σημαινει το D

Ray
Doflamingo
Whitebeard
Gol D. Roger
Crocus
shanks
και μαλλον πολλοι αλλοι που δεν τους ξερουμε

κι όμως κανεις δεν το λεει επιτελους!Να δεις που στο τελος θα είναι μια βλακεια και θα αναρωτηθούμε ολοι "γι αυτό περιμενα τοσα χρονια?"


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

240Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 13:26

Qaaz

Qaaz

 

Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 AhRUYSu

Επαναλαμβανω για τελευταια φορα και δε θα ξανα ασχοληθω μ' αυτο.
Οσοι λενε οτι κουραστηκαν με κουραζουν. Και δη οταν ειναι νεοι στο One Piece. Εχουν δει μονορουφι ολα τα επισοδεια και διαβαζουν 5 μηνες αντε 1 χρονο το πολυ 2 το Manga και κουραστηκαν για αυτο, το αλλο και εκεινο. WELCOME TO ONE PIECE. Αυτο ηταν παντα. Αν δε το αντεχεις προβλημα σου οχι δικο μου

Οπως ειπε ο Shanks απο πανω κανεις δε νοιαζετε για το bounty του Suleiman, ομως μας εδειξε του Cavendish πχ

Για καποιους δε μαθαινουμε ποτε bounty δεν ειναι θεμα αυτο για καποιους το αφηνει να το δειξει πιο μετα. Εχετε καταλαβει οτι τα bounty δεν ειναι σημαντικα ετσι? Ειναι απλα αριθμοι. Οι Bounty Hunters ειναι ανυπαρκτοι στο One Piece και οπως αναφερθηκε μετα τα 400.000.000 δυσκολα ανεβαινουν. Μη περιμενετε δλδ καμια 10-12 μηδενικα πισω απο καποια ονοματα.

Ναι μας εδειξε το bounty του Ace εκτος manga γιατι δεν εχει καμια σημασια για το story αυτα που εχουν τα δειχνει. Φανταζομαι θα το εδωσε για λογους fanservice

OMGηξξφηδκφηκδοACEδηφδξφεχεικσηφκσδφξ550.000.000.000Bκδσφξδσκbounty!!!11ενα!!2

Ναι, Και?

Δε ξερω που βρισκετε τρυπες κτλ μαλλον φταινε τα αλλα manga που διαβαζετε μην το βαζετε στα ιδια με Bleach, Naruto και δε ξερω γω τι αλλο

Οσοι κραζουν οπως ειπα ειτε ειναι νεοι που μεχρι χθες διαβαζαν Bleach & Naruto ειτε νεοι που ειδαν μονορουφι ολο το anime. Δεν ασχολουμε μαζι τους

Καποιος που ξερει και δεν ειναι newbie σχεδον τπτ απ' αυτα δε περιμενει
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 12020021_1037069502978508_7741591403019630347_n
ειδικα καποια παρα ειναι ακυρα. Πραγματικα ειναι λες και διαβαζω chapter Bleach

Σε αυτο το arc μαθαμε παρα πολλα για D και void century και οντως δεν υπαρχει περιπτωση να μαθεις τοσο νωρις τα παντα απο τα κυρια θεματα/μυστηρια του OP

@Viper ειναι σα να μου λες οτι ο Rayleigh επρεπε να πει τι ειναι και που ειναι το One Piece οταν τον ρωτησε η Robin και τον σταματησε ο Luffy


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 AiQWYsi

241Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 13:49

Tcixlas

Tcixlas

 

εντάξει qaaz είσαι ο μέγας fan που το διαβάζεις 10 χρόνια και είσαι λάτρης οκ το καταλάβαμε... μην ασχολείσαι μαζί μας ρε αγόρι μου με μας που έχουμε δική μας άποψη και δεν τρώμε ότι σκατό μας πλασάρουν οκ? έτσι για να μαστε λίγο ξηγημένοι....
πρώτη φορά είδα one piece σαν drake όταν ήμουν πιτσιρίκι... άλλο το έβλεπα anime και διαβάζω το manga απλά 5-6 μήνες και άλλο παρακολουθώ 5-6 μήνες να διαβάζεις αυτά που συο γράφουν μην συμπεραίνεις ότι θες εσύ... δεύτερον ειναι το πρώτο manga που διαβάζω γιατί δεν είχε τύχει να τα μάθω και το πρώτο anime που είδα γενικά.... απο τότε έχω δει και άλλα, σαν το one piece κανένα, γι αυτό και δεν συζητάω για άλλα, γι αυτό και δεν ε΄χω απαιτήσεις απο άλλα, γι αυτό και δεν γκρινιάζω γι άλλα... αυτό όμως μιας και είναι το αγαπημένο μου θέλω να με ευχαριστεί όσο το δυνατόν περισσότερο να συζηταω γι αυτό να κοντράρομαι να έχω άποψη να φαντάζομαι πράγματα... μετά έρχονται ξερόλες του στυλ σου ή του στυλ χοκ και τα χαλάνε όλα με την δική τους άποψη που είναι καθολική και όποιος δεν την έχει να πάει να γαμηθεί... όχι δεν είναι έτσι.... εγώ έχω κάτι που μου αρέσει και το φαντάζομαι όπως εγώ θέλω... εσύ το βλέπεις όπως εσύ το λαμβάνει κι αυτό μας ξεχωρίζει απο ανθρώπους σε ζώα... το ότι έχουμε συνείδηση... δεν μας κάνουν ότι θέλουν οι άλλοι... δνε ξέρω αν εσύ γουστάρεις αλλά εγώ το σιχαίνομαι αυτό... πες το κομπλεξ πες το όπως θες...

εχω λοιπόν απαιτήσεις... απο την στιγμή που αυτές δεν καλύπτονται απο αυτό που βλέπω σαφώς και θα γκρινιάξω και όχι δεν με αναγκάζει κανείς να το βλέπω θέλω και το βλέπω, όπως κι εσύ και ο κάθε ένας βλέπεις μια ταινία επειδή θέλεις αλλά αν δεν σου αρέσει γκρινιάζεις αυτό είναι το νόημα της επιλογής... μην κοιτάς να εξαναγκάσεις τους άλλους να έρθουν στην δική σου άποψη... εμείς εδω μέσα συζητάμε κάποια πράγματα έχουμε διαφωνίες εντάσεις, πέρα απο τον χοκ είσαι ο μόνος που έχεις το ύφος ξερόλα σε φάση γνωρίζω τα πάντα και μόνο εγώ και οι άλλοι κόψτ το σβέρκο σας.... και όπως λες συχνα calm ur tits


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

242Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 13:52

Qaaz

Qaaz

 

Εφοσον θες να σου αρεσει απλα κατσε κ απολαυσε το οπως κανει καθε normal ανθρωπος

Αυτα


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 AiQWYsi

243Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 13:59

Tcixlas

Tcixlas

 

αρα εσύ θεωρείσαι normal κι εγώ όχι? αν θεωρείς normal το δέχομαι να τρώω ότι μου πουλήσουν, κι ας μου δίνουν σκατά για χαβιάρι(καλα και το χαβιάρι σκατα είναι αλλά να κάνω λογοπαίγνιο) τότε οκκκ.......


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

244Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 14:02

Hawkins

Hawkins

 

ρε qaaz ποιος νομιζεις πως εισαι για να μας λες οτι δεν ασχολησε μαζι μας?
βλεπω το μανγκα απο τα μεσα του fishman island 4 χρονια δηλαδη μπορει να το βλεπω και περισσοτερο απο εσενα
σοι και καλα πρεπει να συμφωνουμε μαζι σου οντα φαν μποι?
πραγματικα οτι και να κανει το θεωρεις λογικο...
φανταζομαι θα σε χαλαγε να ηταν ενα εναμισι χρονο το αρκ αλλα να ηταν ολλο με ουσια...?
και σου ξανα λεω ΠΕΡΝΑΝΕ τα τσαπτερς και δεν βλεπουμε απαντησης!!!!17 χρονια γ***το να μην μαθουμε τιποτα για το D?????
επισης δεν ειναι οτι του βγηκε το ντρεσσροσα ετσι στο μυαλλο και το εκανε!!!!παιζει με τους αριθμους!!!!τυχαια τελειωσε το ντρεσσροσα στο 799? εχει παιξει και αλλες φορες με τους αριθμους οπως το gear fourth πραγμα που ειναι μαλακια γιατι προσπαθη να τραβηξει το στορυ για να φτασει σε αυτον τον αριθμο που θελει...αυτο φανικε στο ντρεσσροσα οτι προσπαθουσε να το τραβιξει οσο δεν παει για να φτασει στο 800 το νεο αρκ


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Images10

245Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 14:18

Qaaz

Qaaz

 

Λοιπον καταρχην δεν θελω να επιβαλω καμια αποψη. Αν το θετεις ετσι κ εσυ θελεις να επιβαλεις την δικια σου αποψη σε εμενα.

κατα δευτερον δε μιλαω σε εσενα ή σε καποιον αλλον εδω μεσα οταν λεω για ατομα που διαβαζουν 5 μηνες πχ το OP γενικα το λεω γιατι την βλεπω αυτην την εικονα.

Το θεμα δεν ειναι αν ειμαι ξερολας οπως λες ή αν διαβαζω 10 χρονια OP ή 19 το θεμα ειναι οτι εχω μια εμπειρια και ξερω και δε περιμενω να δω κανεναν Kaido ή κατι αλλο ασχετο, ακυρο ουρανοκατεβατο απο το πουθενα γιατι ξερω πως γραφει ο Oda. Αυτο δε με κανει ξερολα. Σημαινει οτι γνωριζω τι διαβαζω, ξερω τι στραβα εχει, τι καλα εχει ξερω τον τροπο γραφης του Oda οπως ειπα και με βοηθαει να απολαυσω το εργο του. Ξερεις αν δε γνωριζεις καθαρευουσα ή αρχαια και να σου διαβασουν ή διαβασεις κατι σε αυτες τις γλωσσες δε θα καταλαβεις τπτ. Το ιδιο πραγμα και εδω.

Το σκατο για χαβιαρι ποιο ειναι? θελω να μου δωσεις παραδειγμα επ αυτου

Δεν εχω καμια απαιτηση και δε με νοιαζει τιποτα περισσοτερο απο το chapter που θα διαβασω καθε βδομαδα. Οτι ειναι να μαθω θα το μαθω οταν ερθει η ωρα. Δεν στρεσαρομαι (αντιθετα με εσενα οπως φαινεται και που σιγουρα παλευεις να μου πεις για λαθη κ δε ξερω γω τι αλλο) γιατι δεν εδειξε αυτο, γιατι το ενα γιατι το αλλο

Εμενα με ευχαριστει στο 100% χωρις να "παλευω" οπως κανεις εσυ. Αν δε σε ευχαριστει να ξερεις οτι δε προκειται να αλλαξει κατι οπως ειπε κ ο N_G ετσι ηταν και ετσι θα ειναι

δεν μας κάνουν ότι θέλουν οι άλλοι... δνε ξέρω αν εσύ γουστάρεις αλλά εγώ το σιχαίνομαι αυτό... πες το κομπλεξ πες το όπως θες...

Ουτε αυτο το κομματι καταλαβα αν θες να το εξηγησεις περισσοτερο

Και οπως ειπα απο την αρχη δε επιβαλω καμια γνωμη απλα σου λεω τι δεν ειναι και τι ειναι γιατι ξερω τι διαβαζω, ομως αν το θετεις ετσι το ιδιο κανεις κ εσυ τωρα

Normal ανθρωπος ειναι αυτος που θα κατσει κ θα απολαυσει κατι ειτε ειναι ταινια οπως λες ειτε manga ειτε κατι αλλο. Aν δε σου αρεσει η ταινια πχ μπορεις να κλεισεις την τηλεοραση, να αλλαξεις καναλι ή 1002 αλλα πραγματα. Nα καθεσε να την βλεπεις και να λες τι μαλακας αυτος που εκανε εκεινο, τι γελειο, τι φαντασια δε θα αλλαξεις την ταινια. Γυριστηκε ετσι οπως την ηθελε αυτος οχι οπως την θες εσυ. Αν δεν αρεσει σε εσενα αρεσει σε καποιον αλλον

Και να τελειωσω με αυτο για μια ακομα φορα

Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη,
να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον θυμωμένο Ποσειδώνα μη φοβάσαι,
τέτοια στον δρόμο σου ποτέ σου δεν θα βρεις,
αν μέν’ η σκέψις σου υψηλή, αν εκλεκτή
συγκίνησις το πνεύμα και το σώμα σου αγγίζει.
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου.

Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος.
Πολλά τα καλοκαιρινά πρωιά να είναι
που με τι ευχαρίστησι, με τι χαρά
θα μπαίνεις σε λιμένας πρωτοειδωμένους·
να σταματήσεις σ’ εμπορεία Φοινικικά,
και τες καλές πραγμάτειες ν’ αποκτήσεις,
σεντέφια και κοράλλια, κεχριμπάρια κ’ έβενους,
και ηδονικά μυρωδικά κάθε λογής,
όσο μπορείς πιο άφθονα ηδονικά μυρωδικά·
σε πόλεις Aιγυπτιακές πολλές να πας,
να μάθεις και να μάθεις απ’ τους σπουδασμένους.

Πάντα στον νου σου νάχεις την Ιθάκη.
Το φθάσιμον εκεί είν’ ο προορισμός σου.
Aλλά μη βιάζεις το ταξείδι διόλου.
Καλλίτερα χρόνια πολλά να διαρκέσει·
και γέρος πια ν’ αράξεις στο νησί,
πλούσιος με όσα κέρδισες στον δρόμο,
μη προσδοκώντας πλούτη να σε δώσει η Ιθάκη.

Η Ιθάκη σ’ έδωσε τ’ ωραίο ταξείδι.
Χωρίς αυτήν δεν θάβγαινες στον δρόμο.
Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια.

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.



Hawkins έγραψε:ρε qaaz ποιος νομιζεις πως εισαι για να μας λες οτι δεν ασχολησε μαζι μας?
Αυτο που εννουσα ειναι οτι δεν εχω καμια ορεξη να ασχολουμε με ατομα που το μονο που εχουν να κανουν ειναι να μου χαλασουν το mood μου οπως γινεται τωρα. Αν νομιζεις οτι σε προσβαλα οκ. Αλλα και εγω δεν εχω ορεξη για τετοια πραγματα

Hawkins έγραψε:βλεπω το μανγκα απο τα μεσα του fishman island 4 χρονια δηλαδη μπορει να το βλεπω και περισσοτερο απο εσενα
σοι και καλα πρεπει να συμφωνουμε μαζι σου οντα φαν μποι?
Δεν παιζουμε το παιχνιδι ποιος την εχει πιο μεγαλη. Και πιστεψε με διαβαζω περισσοτερο καιρο απο εσενα
Το ειπα ηδη δε με νοιαζει να συμφωνειτε μαζι μου. Απλα λεω οτι το χ που λετε δε θα γινει γιατι ξερω πως λειτουργει ο Oda. Aυτη ειναι διαφορα
Και ελεος με την καραμελα του fanboy

Hawkins έγραψε:πραγματικα οτι και να κανει το θεωρεις λογικο...
Παραδειγμα

Hawkins έγραψε:φανταζομαι θα σε χαλαγε να ηταν ενα εναμισι χρονο το αρκ αλλα να ηταν ολλο με ουσια...?
Δε με απασχολει ακομα και αν ηταν αλλα 2 χρονια το arc ή μονο 1 μηνα.
Γενικα δε με απασχολει το μεγεθος του arc. Hell στην αρχη δε περιμενα καν να ειναι arc η Dressrosa

Hawkins έγραψε:και σου ξανα λεω ΠΕΡΝΑΝΕ τα τσαπτερς και δεν βλεπουμε απαντησης!!!!17 χρονια γ***το να μην μαθουμε τιποτα για το D?????

Παντα ετσι λειτουργουσε. Επειδη το ξερω αυτο και δε περιμενω να αλλαξει κατι με κανει fanboy και ξερολα?
Επισης μαλλον δεν ειδες το backstory του Doflamingo και την συνδεση με D μεσω Celestials κτλ γιατι μαθαμε πολλα για το D οχι τιποτα

Hawkins έγραψε:επισης δεν ειναι οτι του βγηκε το ντρεσσροσα ετσι στο μυαλλο και το εκανε!!!!παιζει με τους αριθμους!!!!τυχαια τελειωσε το ντρεσσροσα στο 799? εχει παιξει και αλλες φορες με τους αριθμους οπως το gear fourth πραγμα που ειναι μαλακια γιατι προσπαθη να τραβηξει το στορυ για να φτασει σε αυτον τον αριθμο που θελει...αυτο φανικε στο ντρεσσροσα οτι προσπαθουσε να το τραβιξει οσο δεν παει για να φτασει στο 800 το νεο αρκ

Αν επαιζε με τους αριθμου θα τελειωνε στο 799 που ειναι 100 chapters τωρα παμε για 101 και βλεπουμε
Αυτο με το Gear 4 το ξανα ειπα μονο fanboys λενε οτι το εκανε για αυτο επειδη ΕΤΥΧΕ να ειναι ετσι οι αριθμοι. Και εγω δεν ειμαι μεσα σ' αυτους


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 AiQWYsi

246Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 16:56

Aldark

Aldark

 

1)Θα σας παρακαλούσα να χαμηλώσετε τους τόνους όλες οι πλευρές. Για ένα manga μιλάτε , δε θα χαθεί ο κόσμος και ελπίζω να μη χαλάτε και τις "καρδιές" σας για αυτό.
2)Αν δεν αρέσει σε κάποιον το anime/manga ιστορία , μπορεί να σταματήσει να το παρακολουθεί , το να παραπονιόμαστε άναρχα , αλλά όποτε βγαίνει ένα ΤΟΥΜΠΑΝΟ , ανάλογα τις προτιμήσεις μας ,  chapter να εκθειάζουμε δε βγάζει πουθενά...
3)Be kind~!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Aldark στις Σαβ 12 Σεπ 2015, 17:36, 1 φορά


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Maxres11

247Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 17:09

Qaaz

Qaaz

 

Περι 1) αυτο σκεφτομουν και εγω, οτι τζαμπα χαλαμε τις καρδιες μας για μ@λ@κιες


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 AiQWYsi

248Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 17:16

Tcixlas

Tcixlas

 

όσο για το 1 σόρρυ για το φλειμινγκ
όσο για το 2 απαντάς σαν αδμιν ή σαν αλ/???
το θέμα έιναι ότι το τούμπανο επεισόδιο βγαίνει ένα ανα 6-7 τσαπς και παίζει να λέω και πολύ έτσι...?
λοιπόν για να τελειώνουμε αν είχαμε να σας το πω έτσι τουμπανα αρκ ανα 2-3 τσαπς δεν θα γκρίνιαζε κανεις.... αλλά επειδή είναι ανα βδομάδα και βλέπουμε ένα ωραίο ανα δίμηνο αυτό κουράζει...


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

249Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 17:29

Qaaz

Qaaz

 

Καποιος καποτε ειχε γραψει αυτο

μου φαίνεται αν δεν έχει το τσάπτερ τουλάχιστον 2 άντμιραλς , 1 γιόνκου , μία νέα τεχνική του Λούφφυ και μία τρομερή αποκάλυψη , θεωρείται πλέον φίλλερ..

Εγω δε βλεπω καλα και κακα chapters, καποια εχουν περισσοτερο ενδιαφερον απο καποια αλλα ομως αυτα που εχουν περισσοτερο ενδιαφερον το εχουν γιατι πιο πριν καποια αλλα εχτισαν κατι σχετικο με αυτο


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 AiQWYsi

250Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Σαβ 12 Σεπ 2015, 17:35

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν θεωρώ ενδιαφέρον μόνο το ξυλίκι και τις αποκαλύψεις απλά μου αρέσει να χαίρομαι το πλήρωμα και όχι κάθε τι άκυρο... αυτό είναι εμένα το θέμα μου... θέλω λίγες παραπάνω πληροφορίες για τον κάθε τυχαιο που κάνει ξαφνικά ραιβαλ και αντίπαλο ο όντα αν γίνεται... και κυρίως θέλω το πλήρωμα μαζί... αρκετά δεν ήταν χώρια? θέλω το πλήρωμα να περνάει στιγμές είτε μάχης είτε στο καράβι... αυτά ζητάω εγώ κυριώς... για μένα ένα καλό τσαπ αυτό έχει


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 10 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 14]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης